herdembilgiler

En İyi 14 Düşük Kalorili Meyve

En İyi 14 Düşük Kalorili Meyve

çoğunlukla fasıla öğün olarak tüketilen meyveler, glikoz bakımından zengindir. Bu yüzden rejim listelerinde 1-2 adedi geçmeyecek biçimde tüketilir. Sadece araştırmalara bakılırsa çeşitli meyvelerin obeziteye karşı bir tesiri olduğu görülmüştür. Meyvelerin içinde var olan glikoz, lifle beraber alınır. Bu da daha basit sindirilmesine ve metabolizmaya tesir etmesine destek sunar. perhiz listenize hangi meyveleri ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, işte düşük kalorili 14 meyve ve kalori değerleri:

  1. Ahududu

1 fincan: 65 kalori

1 fincanı 8 gram lif içeren ahududu, hem düşük kalorili, aynı zamanda yüksek liflidir. Bu sayede rejim listeleri için de kullanışlıdır.

  1. Mango

1 fincan: 99 kalori

Fazlaca leziz bir meyve olan mango, C vitamini ve E vitamini bakımından zengindir. İltihapla savaşmaya muavin olan kuvvetli antioksidanlar ihtiva eder. Yüksek lif oranına haiz olduğundan dolayı, rejim listelerine de eklenebilir.

  1. Kiraz

1 fincan: Ortalama 80 kalori

Doygunluğu artıran kiraz, C vitamini ve potasyum zenginidir. perhiz listelerinde fasıla öğün olarak 10-12 tane kiraz yiyebilirsiniz. Kirazı hem mütevazı bir halde tüketebilir, aynı zamanda içecek yapımında kullanmayı tercih edebilirsiniz.

bundan farklı olarak bakınız; perhiz içecek tarifleri

  1. Çilek

1 fincan: 47 kalori

En iyi C vitamini kaynaklarından önde gelen çilekler, en düşük kalorili meyveler içinde yer alır. Lif içinde ne olduğu ile uzun bir zamanda tokluk hissi verir. Fasıla öğünlerde çileği 5 tane badem ile beraber yerseniz, tokluk süresi de artmış olabilecektir..

bundan farklı olarak bakınız; Çilekli içecekler

  1. Üzüm

1 fincan: 62 kalori

Üzüm, pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin duyarlılığını artırabilir ve kilo yönetimine yardım edebilir. %80 oranında su içeren üzümler, metabolizmanın hızlanmasına da destek olur.

  1. Kavun

1 bardak (küp doğranmış): 54 kalori

Averaj %90’ı su olan kavun, sizi uzun bir zamanda tok tutabilir. Göz sağlığı ve bağışıklık sistemi için önemi olan A vitamini bakımından da zengindir. Kavunun yanında bir bardak tarçınlı süt tüketirseniz, pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direncinizi de korumuş olmuş olursunuz.

  1. Portakal

1 tane büyük boy: 90 kalori

Muhteşem, harikulade bir rejim lifi deposu olan portakal, hazım sistemini düzenleyici vasfa haizdir. Diyetteyken tüketilen portakal, tatlı isteğinin önüne geçmenize de destek sunar.

  1. Armut