herdembilgiler

Zayıflatan Çorba Diyeti ve Diyet Çorba Çeşitleri

Zayıflatan Çorba Diyeti ve Diyet Çorba Çeşitleri

Çorba perhizi Zayıflatır Mı, Nasıl Yapılır?

Sıhhatli ömür ve formda kalma kavramlarının öneminin giderek artması neticesinde her geçen gün yeni rejim şekilleri oluşmaya adım atmıştır. Değişik türlerini sevmiş olarak tükettiğimiz çorba ile rejim listesine büyük katkı sağlanabilir. Hatta çorbanın yoğunlukta olduğu rejim programları faaliyete geçirmek tercih edilebilir.

Çorba yiyerek kilo verilmesi için iki alternatif olduğu bilinmektedir. perhiz listesine beğenilen çorba türlerini ilave etmek veya çorbanın ön planda olduğu listeler ile rejim halletmeye çaba göstermek ve uğraşmak planlanabilir. Öteki zamanlarda daha sık tüketilen türlerin seçilmesi rejim sürecinin daha keyifli yaşanmasını sağlar. bundan farklı olarak meydana getirilen tariflerin yüksek kalori içermemesine dikkat kesilmek gerekmektedir. Çok yağlı türde çorbalar yerine rejim çorba tarifleri yapılmalıdır.

perhiz çorba tarifleri Oktay Ehil tarafınca da yapılmakta ve tavsiye edilmektedir. En çok önerilmiş olduğu tarifler ise brokoli, yulaflı ve patatesli çorbalardır. Çorba ve su rejimi ile 15 gün benzer biçimde bir sürede büyük oranda kilo verebilirsiniz. Su ve çorbanın yoğunlukta olduğu rejime çay, sebze ve salata benzer biçimde besinler ilave ederek rejimi yapabilirsiniz.

çorba diyeti

1 Haftalık Şok Çorba perhizi Sıralaması

Kısacık zamanda hedeflediğiniz oranda zayıflamak yalnız bir düş değildir. Bünyeye nazaran farklılıklar da olmasına karşın birden çok şahıs rejim listesine bağlı kalmış olarak ve spor ile yürüyüş benzer biçimde uğraşlar uygulayarak istediği kiloyu yakalayabilir.

Çorba rejimi son senelerde popüler hale gelmiştir. Diyetin avantajlı yönü çorbanın leziz ve tok tutan bir gıda olmasıdır. Çorba diyetini faaliyete geçirmek kişilerin zorluk çekmeden yapacağı bir süreçtir.

tekrar de rastgele bir negatif tesir yaşanırsa rejim bırakılmalıdır veya doktora danışılmalıdır.

“Çorba rejimi ile kaç kilo verilir?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Zayıflatan çorba rejimi olanakları sayesinde kısacık zamanda 1-5 kilo içinde ayrım gözlemlenir.

1. Gün

Yedi gün devam eden bu diyetin ilk gününde sabah öğününde çorba ve meyve tüketilir. Öğle ve akşam yiyecekleri de benzer şekildedir. Fasıla öğünlerde ise elma ve armut benzer biçimde meyveler veya hafifçe atıştırmalıklar yenebilir. Meyve suyu tatmak de iyi bir alternatiftir.

2. Gün

İkinci gün ise sabah öğününde yalnız kahve içtikten sonrasında benzer program uygulanır. Akşam ise patates yemeği yenebilir.

3. Gün

Üçüncü gün de ilk günkü listeye benzerdir.

4. Gün

Dördüncü günde sabah öğününde yağsız süt ve muz karışımı içilir. Böylelikle enerji toplanır. Öğle yemeğinde ise light yoğurt yiyecek yararlıdır. Akşam ise sevilen bir rejim çorba tüketilir.

5. Gün

Beşinci gün rejim programına ton balıkla hazırlanmış salata türü tarifler eklenebilir.

6. Gün

Altıncı gün de azca oranda dana eti ve kızarmış tavuk diyetin bir parçası olabilir.

7. Gün

Yedinci gün öteki bir deyişle nihayet günde ise benzer listeye buharda pişmiş hafifçe sebze yemeği eklenebilir. Her gün 2 litre su içmeye de dikkat kesilmek önem teşkil eder.

Şok çorba rejimi olarak herkesçe malum olan bu program ilk başta alışması güç benzer biçimde görünse de yedi günlük sürecin sonlarına doğru bünyenin alışacağı bir listedir.

diyet çorba

Mercimek Çorba perhizi

 • Mercimek çorbası en leziz çorba türlerinden biridir. Bu yüzden rejim için de en uygun yol bir seçenektir.
 • “Mercimek çorbası rejimi ile kaç kilo verilir?” sorusunun yanıtı ise minimum 3 kilo olarak açıklanabilir.
 • 3 günlük çorba rejimi uygulayarak 3 zayıflamak istiyorsanız bu rejimi uygulayabilirsiniz.
 • hususi olarak hazırladığınız mercimek çorbası diyetin mühim bir parçasıdır.
 • Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam öğünü olarak bu çorbayı doyuncaya kadar içebilirsiniz.
 • Fasıla öğünlerde ise bir miktar badem veya koz, zencefil çayı, salatalık ve hibiskus şerbeti yiyebilirsiniz.
 • Gece saatlerinde ise kefir içmeniz gerekmektedir.
 • Günde minimum 15 bardak su içmeye ve spor aktivitesi halletmeye da ehemmiyet vermek gerekmektedir.

Tanım için: Mercimek Çorbası

Ayran Çorbası perhizi

 • Ayran çorbası rejimi klasik bir şok rejim türüdür. Ayran çorbası rejimi yapanlar iki gün benzer biçimde kısa bir sürede iki kilo civarında ayrım görebilirler. Bünyesel nedenler ve devinim oranına bağlı olarak daha azca veya çok zayıflamak olasıdır.
 • Ayran detoksu rejimi ile aç kalmadan çok kilonuzu vermek ve yağ ateşe vermek mümkün olur.
 • Sabah öğününde peynir, domates, salatalık, yumurta ve esmer ekmek tüketmek iyi bir tercihtir.
 • Hazırladığınız ayran aşı çorbasını ise iki saatlik aralıklar ile yemeniz gerekmektedir. Böylelikle hem sıhhatli beslenmiş aynı zamanda tok hissetmiş olmuş olursunuz.
 • Ayranlı çorba rejimi ile zayıflayanlar da bu durumu onaylamaktadır. Günde iki litre su tatmak de önem teşkil eder, meyve ve kahve ise rejim programında yoktur.
 • Yarım kilo yoğurttan ayran yaptıktan sonrasında salatalık, buğday, nohut, nane ve baharat ekleyince çorbanız hazır duruma gelmektedir.
 • Yağ ve tuz eklemeden meydana getirilen çorba besleyici bir tariftir.

Tanım için: Ayran Çorbası

Ayran Çorbası

Kabak Çorbası perhizi

Kabak bilhassa güz aylarında sürekli olarak tüketilen ve vücutta bulunan zararı olan maddelerin atılmasını destekleyen bir sebzedir. Çorba rejimi yapanların yorumları neticesinde rejim sıralaması ile 2 7 günde 8 kilo verildiği gözlemlenir.

 • İlk gün sabah öğününde limonlu kabak ve havuç salatası, öğlen sebze çorbası akşam ise fırında kabak tüketilir.
 • İkinci gün ise kabak salatası, sebze çorbası, kabak püresi ve haşlama kabak yapılır.
 • Öteki günlerde de bu tariflere öğünlerde yer verilir.

Tanım için: Kabak Çorbası (Videolu)

Kabak Çorbası (Videolu)

Hazır Çorba perhizi

Marketlerde basitçe bulacağınız hazır çorbayı başka tarifler ile birleştirerek yapacağınız hızlı bir şekilde çorba rejimi belirli bir sürede forma girmenize ve zayıflamanıza destek olur. Bir ayda 5 kilo verilebilen rejim metabolizmanızı da hızlandırır.

Sadece hazır çorbayı çok tüketmemeye dikkat etmeniz iyi bir rejim için önem teşkil eder.

 • Sabah öğününde peynir, meyve, domates salatalık türünde besinler tüketilir.
 • Öğle yemeğinde ise hazır çorba, ekmek, meyveler ve nar ekşili çoban salata olduğu bilinmektedir.
 • Fasıla öğün olarak sütlaç türü bir tatlı veya ayran ile bisküvi yenilebilir.
 • Akşam saatlerinde ise hazır çorbaya artı olarak tavuk eti veya al et yiyecekleri ile bolca limonlu salata iyi bir menüdür.
çorba diyeti

Soğan Çorbası perhizi

perhiz çorba tarifleri Nadir Saraç tarafınca da sunulmaktadır. Tarifler içinde alaka çekici ve faydalı olan kişilerde birisi soğan çorbası diyetidir.

 • İlk gün kahvaltı dışındaki her öğünde bu çorbadan bir miktar tatmak iyi bir yöntemdir. perhiz programında sevdiğiniz meyvelere de yer verebilirsiniz. Kahvaltıyı ise ak peynir ve şekersiz çay ile oluşturabilirsiniz. Çorba rejimi ile zayıflama amacında olanlar için bu program en uygun yol bir seçenektir.
 • İkinci gün ise akşam yemeğinde balık, tavuk veya hindi eti ekleyebilirsiniz.
 • Üçüncü günün akşamı için ise pirinç lapası iyi bir tercih olur.

Tanım için: Soğan Çorbası Tarifi (Videolu)

Soğan Çorbası Tarifi (Videolu)

Soğuk Çorba perhizi

 • Soğuk çorba ile rejim oluşturmak için değişik birden çok alternatif olduğu bilinmektedir. Bunlardan en popüler olanlarından birisi ise ayran çorbasıdır.
 • Çorba yoğurt rejimi lakırdı konusu olunca ön plana çıkan tanım ayran çorbasıdır.
 • Bir öteki alternatif ise domates çorbasını soğuk olarak denemektir.
 • Kayısı ve semizotu çorbaları da rejime eklenebilir.
 • Hafifçe kahvaltı oluşturmak, öğünlerde her gün değişik soğuk çorbaları tüketmek ve rejim listesine meyve ile ızgara köfte ve balık ızgara yiyeceklerini ilave etmek soğuk çorba rejiminin konseptini oluşturur.
 • Soğuk çorba rejimi yorumları incelenmiş olduğu vakit pozitif yönde art bildirimler alındığı görülebilmektedir.

Tanım için: Soğuk Ayran Çorbası

Soğuk Ayran Çorbası

Çorba perhizi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Bu süreçte ne olursa olsun kucak dolusu su tüketmelisiniz. Çorba rejimi sizin için bir sıvı beslenme programı olsa da yağ yakımı için ne olursa olsun su içmelisiniz.
 • Çorbaların yanında ekmek tüketme mevzusunda kırılgan olmak zorundasınız. Mümkün olduğunca ekmekten ırak kalmış olarak zayıflama hızını artırabilirsiniz. Sadece çeşitli durumlarda tavsiye edilen ekmekleri tam buğday ekmeği olarak seçebilirsiniz.
 • Olanak son derece düzgün biçimde spor yapmalısınız. Sıvı desteğini aldıktan sonrasında incelme mevzusunda spora ihtiyacınız olabilecektir..
 • Çorba rejimi sizi aç bırakmaz. Son derece tok meblağ bu yüzden kendinizi kaçamak öğünlerinden sakınmalısınız.
 • Glikoz ve tuz tüketilmesi de zayıflatan çorba rejiminde yeri olmayan malzemelerdir. Bu yüzden şekerli ve tuzlu gıdaları unutmalısınız.
 • Çorbaları hazırlarken, son derece naturel malzemeler kullanmanız gerekecektir. Bilhassa de yoğurtlu çorbaları içerken ev yoğurdu tercih etmeniz önerilir. Bundan dolayı ev yoğurdunda probiyotik maddeler daha yoğundur ve yağ yakımı daha süratli gerçekleşir.
 • Çorbalarınıza sevdiğiniz baharatları ekleyebilirsiniz. Al pul biberi ise her çorbaya ek edebilirsiniz.
 • Al pul biberin yağ yakım hızını yükselttiğini hatırlatmak gerekmektedir. bundan farklı olarak antioksidan bir baharat olduğundan dolayı ödem atma mevzusunda da size yardım edecektir.

Zayıflatan 8 Değişik perhiz Çorba Tarifi

“perhiz çorbası nasıl yapılır?” sorusuna muhteşem, harikulade biçimde cevap verecek olan bu tarifleri mutfağınızda rahatça yapabilirsiniz. perhiz çorba çeşitleri sahasında değişik tarifler tecrübe etmek isteyenler bağlantılardaki çorbaları inceleyebilir.

1) Formunu Kol kanat germek İsteyenler için Leziz Bir Alternatif

Mercimek çorbası en çok herkesçe malum olan ve bununla birlikte faydalı olan çorba türlerinden biridir. Üstelik rejim türündeki mercimek çorbası da bu hususi durumunu devam ettirmektedir. Linkteki tarife girip hazırlayarak rejim menüsünü daha varlıklı hale getirebilirsiniz. Zayıflatan perhiz Mercimek Çorbası

Zayıflatan perhiz Mercimek Çorbası

2) Nefis ve Faydalı Bir Ayran Çorbası Tarifi ile Fit Kalınca

Ayran çorbası hem tok tutan özellikleri aynı zamanda nefis tadıyla rejim oluşturmak isteyenlerin aradıkları türde bir tariftir. perhiz Çorba

perhiz Çorba

3) Sebzeli perhiz Tarifi Arayanlara Brokoli Çorbası

perhiz oluşturmak isteyenlerin kilo vermeyi destekleyen çorbalar içmesi oldukça faydalıdır. Çorbanın içinde sebze de var ise iki sert kadar daha çok yarar elde edebilirsiniz. perhiz Brokoli Çorbası

perhiz Brokoli Çorbası

4) Spordan Evvel İçebileceğiniz Enerji Verici Bir Çorba Tarifi

perhiz sürecinde olanların veya enerji istiflemek isteyenlerin metabolizmasını hızlandıracak bir çorba tarifi bağlantı dahilinde sizleri bekliyor. Metabolizma Hızlandıran Nefis perhiz Çorba

Metabolizma Hızlandıran Nefis perhiz Çorba

5) perhiz Sürecinize Destek Olan Ferahlatıcı Bir Tanım: Yaz Çorbası

Yazın kavurucu aylarında sizi serinletecek olan bu tanım, kilo vermeye yüksek oranda destek olmasıyla bilinmektedir. Öteki mevsimlerde de zevk ile yiyebileceğiniz bir çorbadır. perhiz Yaz Çorbası

perhiz Yaz Çorbası

6) Değişik Sebzelerin Bir Çorbada Enfes Birleşimi

En faydalı sebzelerin bir arada tadılacağı enfes birleşimi bu çorbada bulacaksınız. Sebzeli perhiz Çorba

Sebzeli perhiz Çorba

7) tanınmış Bir Çorba Türünün perhiz Hali

Domates çorbası da mercimek çorbası benzer biçimde başta gelen bir çorba türüdür. perhiz versiyonunu da sevmiş olarak yerken zayıflama yolunda bir adım daha atmış olabilirsiniz. perhiz Domates Çorbası

perhiz Domates Çorbası

8) perhiz İçin İdeal ve yararlı Kabak Çorbası

Kabağın saymakla bitmeyen yararları içinde doğal olarak ki yağ yakımını desteklemesi de olduğu bilinmektedir. Linkte var olan ergonomik tarifi uygulayarak düzgün biçimde olarak yediğiniz vakit bu tesirleri kısacık zamanda görebilirsiniz. perhiz Kabak Çorbası

perhiz Kabak Çorbası

Çorba Tarifleri kategorisini ziyaret ederek bütün çorba tariflerine ulaşabilirsiniz!

Lahana Çorbası perhizi Nasıl Yapılır?

Kış ayları Metabolizmanızı Hızlandıracak 3 Değişik Çorba

Sonbaharda Bağışıklık Kuvvetlendiren Mucize: Propolis

Çorba Kaç Kalori? Çeşitlerine Bakılırsa Çorba Kalori Değerleri

Sıvı perhizi Nasıl Yapılır? 3 Günlük Sıvı perhizi Sıralaması ile Zayıflama

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sıhhatli ömür, rejim ve bireysel bakım mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride farklı hastalıklar için evde bitkisel yeni bir yol önerileri, besleyici fonksiyonel besin takviyeleri, naturel cilt derisi ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne muavin rejim listeleri ve sıhhatli beslenme programları yer verilmiştir. alakalı besinin, ürünün veya rejim listesinin tesirleri her bünyede değişkenlik izah edebilir. içerik yayına alındıktan sonrasında, vakit içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir vakit tabip teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Detayları uygulamadan evvel sahasında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; ters durumda oluşabilecek taraf etkilerden sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

instagram izlenme hilesi birxbet kaçak bahis siteleri en iyi bahis siteleri bahis siteleri
1xbet mobil 1xbet az 720p film izle full film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle guvencehd.org Betist Onwin vbettr Piabet Slot Siteleri Film İzle Online Film İzle Betorder canlı casino mostbet giriş betandyou giriş eurocasino giriş eurocasino giriş meritroyalbet bedava bonus bonus veren siteler escort anadolu canlı casino casino güvenilir bahis siteleri yeni bahis siteleri canlı casino siteleri betturkeygiris.org betist güncel giriş goibay.com Belugabahis Pusulabet Celtabet marsbahis sekabet supertotobet marsbahis giriş maksibet rulet siteleri megapariz.com betwinner giriş Nakitbahis Megabahis Hititbet Betovis Betzmark Betwinner Kalebet Betist Mariobet Betgaranti Kolaybet 1xbet giriş şişi escort kızılay escort Melbet/a> “Tarafbet Bettilt Bahsegel Elitbahis Polobet” nisanbet turkbetmobil.com