herdembilgiler

Üşütmeye Ne İyi Gelir? Evde 10 Doğal Çözüm

Üşütmeye Ne İyi Gelir? Evde 10 Doğal Çözüm

Üşütme Nasıl Geçer? Evde Bitkisel Tedavi

Mevsim geçişleri, bağışıklık sistemi sıska olan kişilerde negatif tesir bırakmaktadır. Bu etkilerden birisi de üşütme adında olan soğuk algınlığı hastalığıdır. Üşütme pek oldukça kişinin soğuklarla birlikte yaşamış olduğu durumdur. çoğunlukla karın ağrısı, mide organını bulantısı, nezle ve grip olarak emarelerle kendini gösterir. Böbreklerde, midede ve idrar yollarında görülen üşütme kişinin günlük yaşamını etkileyecek kadar hissedilir.

Üşütmeye Ne İyi Gelmektedir?

 • Nane Limon
 • Ballı Süt
 • Soğan
 • Lahana
 • Rezene Çayı
 • Ihlamur
 • Ekinezya
 • Zencefil Tarçın
 • Tavuk ve Paça Çorbası
 • Ahmet Maranki Kürü
üşütmeye ne iyi gelir

Daha sıhhatli bir yaşam yaşamanız adına “Soğuk algınlığı üşütmeye ne iyi gelmektedir?” sorunuza cevap alacağınız, oldukça sıhhatli ve pek yararlı bir ova hazırladık. Bu sayfadan öğreneceğiniz bilgiler ile bu kışı daha dinç geçirebilirsiniz.

Sağlıkta en doğru tedavi taktikleri ve kati sonuçlar için kesinlikle sahasında uzman bir doktora başvurunuz. Tavsiyelerimiz hafifçe şiddetteki rahatsızlıklar için evde geçici bitkisel tavsiyeler ihtiva eder. Sıhhatli günler diliyoruz…

Üşütmeye Ne İyi Gelmektedir? Evde 10 Naturel Yeni bir yol

1) Nane Limon

Limon C vitamini kaynaklarından biridir. Üşütmeye ne iyi gelmektedir bitkisel tedavi taktikleri nedir dediğinizde derhal akıllara gelmektedir. Üşütme şeklinde durumlarda evinizde basitçe ve rahatça temin edebileceğiniz en ekonomik ve etkili ilaçtır. Boğaz ağrısında sıcacık çorbaya sıkıp yiyebilirsiniz. Mide organını üşütmelerinde ılık suyun içinde de limonu kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Nane ve limonu kaynamış suda bekleterek çay yapabilirsiniz. Kuru naneleri kaynamış suda dinlendirebilirsiniz. Siz de isterseniz hem hastalık günlerinde aynı zamanda öteki günlerde gün içinde limonlu su içebilirsiniz. Limon antioksidan bir gıda olduğundan dolayı, vücudunuzda gezen mikropları yok ederek sizi kısacık zamanda iyileştirecektir. Soğuk algınlığına ne iyi gelmektedir evde ne tüketebilirim diyecek olursanız c vitamini içerek meyveler iyi gelecektir.

Ayrıntılı data için: Nane Limon Çayının Her Derde Ilaç 10 Faydası

nane limon

2) Ballı Süt

Mideyi üşütmeye ne iyi gelmektedir sorunuza bal ile yanıt vereceğiz. Zira bal mükemmel bir antibiyotiktir. Doğal olarak bal tüketirken hakiki bal olmasına dikkat kesilmek şarttır. Piyasada pek oldukça türde bal bulunur. Üşütmeyi yok etmek ve sağlığınıza kavuşmak için organik balı bulmaya çalışmalısınız.

Balı sabah öğününde bağışıklık sisteminiz için, hastalık günlerinde de bir an evvel toparlanmak için yiyebilirsiniz. Ballı süt ve ballı çay iyi düşünce olabilecektir.. İlave olarak, ballı soğan suyu kürünü de, üşütmeye ne iyi gelmektedir İbrahim Saraçoğlu bu mevzuda öneride bulunmuş mudur diyenler için listemize eklemiş olalım.

Ayrıntılı data için: Ballı Süt İçmenin Azca Herkesçe malum olan 7 Faydası

ballı süt

3) Soğan

Ayaktan üşütmeye ne iyi gelmektedir, idrar yollarını üşütmeye ne iyi gelmektedir dediğinizde size enfeksiyon kırıcı besinler önerilecektir. Bu besinler içinde her insanın elinin altında basitçe ve rahatça var olan soğan dikkat çeker. Soğan hem antibiyotik aynı zamanda mikrop düşmanı olması sebebiyle, vücudunuzu üşüttüğünüz günlerde etkili olabilecektir.. Soğanın içinde bir kaşık balı bir süre beklemeye alın ve bu balı yiyin. İki mucize oldukça geçmeden sizi iyileştirecektir.

Ayrıntılı data için: Soğan Kürü Nasıl Yapılır? yararları Nedir?

soğan

4) Lahana

Böbrek üşütmesine ne iyi gelmektedir diye araştırma yapıyorsanız işte size cevap: Lahana. Evet, lahana ile böbrek ağrılarını dindirebilirsiniz. Lahanada var olan maddeler antioksidan maddelerdir ve ağrıyı kısa süre içinde yok edici vasfa haizdir. Böbrek üşütmesini geçirmek için; lahananın geniş yapraklarını kaynatın. Vücuda temasa münasip ısıya ulaşınca, böbrek organının çevresine lahana yapraklarını koyun. Soğuyan yaprakları yenisi ile değiştirerek bu uygulamayı 20 dakika kadar yeniden edin.

Ayrıntılı data için: Lahana Suyu yararları Nedir? Zayıflatır Mı? Ne İşe Yarar?

lahana

5) Rezene Çayı

Rezene mideyi rahatlatan şifalı bitkiler içinde yer ediniyor. Üşütme şeklinde durumlarda da anında imdada koşuyor. Zira üşütme, her şeyden önce mideyi rahatsız eden bir rahatsızlıktır. Fazlaca soğukta kaldıysanız, karnınız şişebilir. Bu durumun neticesinde kimi zaman kabızlık kimi zaman de ishal yaşanabilir. Bedeninizi üşütmeden kol kanat germek ve daha iyi sezmek için gün içinde 1 fincan rezene çayı tatmak sıhhatli bir düşünce olabilir.

Ayrıntılı data için: Rezene Çayı yararları, Neye İyi Gelmektedir? Zayıflatır Mı? Nasıl Demlenir?

rezene çayı

6) Ihlamur

Üşüten bir insan ne yapmalı dendiği vakit birden çok hastalığa derman olan ıhlamur da kesinlikle akla gelmektedir. Ihlamur nebat çayları içinde hem mis şeklinde kokusu aynı zamanda bir çok insana hitap eden tadıyla en oldukça tercih edilenler arasındadır. Ihlamur çayı boğazı yumuşatır, terlemeyi destekleyerek ateşin düşmesine destek verir, gerginliği azaltarak vücudun daha basit dinlenip iyileşmesine fayda verir.

Tanım için: Ihlamur konusunda Umumi Bilgiler

Ihlamur konusunda Umumi Bilgiler

7) Ekinezya

Üşütmeye ve bilhassa üşütme ağrısına ne iyi gelmektedir diyenler ekinezya çayını deneyebilirler. Ekinezya çayının ağrı kesici özelliğinden geçmişten bu güne değin faydalanılmaktadır. En ağır ağrıdır adı verilen diş ağrısı için bile ekinezya önerilmektedir. hastalıkları önleyebilen ekinezya soğuk algınlığının ilerlemesinin önüne bariyer çekebilir ve kendine gelme hızınızı artırabilir. Boğaz ağrısına ve üşütmeye ne iyi gelmektedir diye düşünüyorsanız sıcacık nebat çayınızla boğazınızı ve vücudunuzu rahatlayabilirsiniz.

Ayrıntılı data için: Ekinezya Çayı yararları Nedir? Ekinezyanın Azca Herkesçe malum olan yararları

ekinezya çayı

8) Zencefil Tarçın

Üşütmeye ne iyi gelmektedir evde ne yapabilirim diye düşünüyorsanız yemek pişirdiğimiz evlerimizin özel alanında baharat bölümünüze rotanızı çekip çevirmek, evirmek iyi bir düşünce olabilir. Zencefil, tarçın ve limon ekleyeceğiniz bal ile bir şifa şurubu hazırlayabilirsiniz. Bu karışım ter kanalıyla zararı olan mikroorganizmaları vücudunuzdan atmanızı destekleyecektir.

Ayrıntılı data için: Zencefil Bal Karışımının 13 Faydası, Neye İyi Gelmektedir?

zencefil bal tarçın

9) Tavuk Suyu ve Paça Çorbası

En iyi soğuk algınlığı ilacı nedir diyecek olursanız sıcacık bir çorbanın sizi hızlıca ayağa kaldırabileceği müjdesini verelim. Bilhassa tavuk suyuna meydana getirilen çorbanın soğuk algınlığına iyi geldiği halk içinde her insanın bilmiş olduğu bir öneridir. Benzer biçimde paça çorbası da vücut direncini artıran bir çorbadır.

Tanım için: Terbiyeli Tavuk Suyu Çorbası

Tariflerin devamı için: Şifalı Çorbalar: Hastalıktan Sakınan 27 Tanım

10) Ahmet Maranki Kürü

Üşütmeye ne iyi gelmektedir Ahmet Maranki tarafınca da cevaplanıyor. Ahmet Maranki; soğuk algınlığına, gribe ve mide organını üşütmelerine son derece etkili olan bir kür öneriyor. Bu kürde gereksinim duyulan malzemeler ise şu biçimde:

Malzemeler:

 • 1 çorba kaşığı keten tohumu
 • 1 çorba kaşığı hatmi kökü
 • 1 tutam adaçayı
 • 1 adet limon
 • 1 bardak su
 • 4 çorba kaşığı bal

Hazırlanışı:

 • Bütün malzemeleri içme suyu ile kaynatın ve ılımaya bırakın.
 • Kazanmış olduğunuz şifa kaynağını gün içinde 3 öğün oluş suretiyle; 1 yiyecek kaşığı kadar yiyebilirsiniz.

Ayrıntılı data için: Adaçayı Nasıl Demlenir? Neye İyi Gelmektedir, Ne İşe Yarar?

adaçayı

Üşütme Emareleri Nedir?

Üşütme ve halsizliğe ne iyi gelmektedir sorusuna cevaplar vermeden evvel üşüttüğünüzü nasıl anlarsınız sorusunu cevaplayalım. Üşütme eğer bağışıklık sisteminiz güçlüyse hafifçe atlatabileceğiniz bir rahatsızlıktır. Sıhhatli beslenerek, kendinize iyi bakarsanız averaj 1 7 günde iyileşebilirsiniz. Üşütme kaç gün sonrasında çıkar şu demek oluyor ki emareler ne vakit adım atar derseniz 1-2 günlük bir süreçte belirtilerin görüldüğünü söylememiz mümkündür.

Yaygın üşütme emarelerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Burun tıkanıklığı
 • Burun akıntısı
 • Öksürük
 • Hapşırık
 • Boğaz ağrısı
 • Halsizlik
 • Hafifçe ateş

Soğuktan üşütme emareleri şiddetlenirse kesinlikle hastaneye gidilmelidir. Ateşin uzun bir zamanda 38.5 üstünde seyretmesi, öksürüğün soluk darlığına dönüşmesi şeklinde ağırlaşan durumlarda doktora terk etmek gerekmektedir. Çocuklarda hastalığın seyri daha özenle gözlenmeli belirtiler şiddetlenirse derhal uzmana başvurulmalıdır.

Sağlıkta en doğru tedavi taktikleri ve kati sonuçlar için kesinlikle sahasında uzman bir doktora başvurunuz. Tavsiyelerimiz hafifçe şiddetteki rahatsızlıklar için evde geçici bitkisel tavsiyeler ihtiva eder. Sıhhatli günler diliyoruz…

üşütme belirtileri

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Naturel Yöntemler

Öksürük En Süratli Nasıl Geçer, Ne İyi Gelmektedir?

Balgamlı Öksürüğe İyi Gelen 10 Bitkisel Tedavi

Öksürük Otu: Solunum Yolu Enfeksiyonuna İlaç

Mide organını Üşütmesine Ne İyi Gelmektedir? Emareleri, Evde 10 Yeni bir yol

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sıhhatli ömür, rejim ve bireysel bakım mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride farklı hastalıklar için evde bitkisel yeni bir yol önerileri, besleyici fonksiyonel besin takviyeleri, organik cilt derisi ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne muavin rejim listeleri ve sıhhatli beslenme programları yer verilmiştir. alakalı besinin, ürünün veya rejim listesinin tesirleri her bünyede değişkenlik izah edebilir. içerik yayına alındıktan sonrasında, vakit içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir vakit hekim teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Detayları uygulamadan evvel sahasında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; ters durumda oluşabilecek taraf etkilerden sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

instagram izlenme hilesi turkcasino.net asyu2017.org/slot-siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler
1xbet mobil 1xbet az 720p film izle full film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle guvencehd.org Betist Onwin vbettr Piabet Slot Siteleri Betorder Kalebet giriş milosbet giriş 1win deneme bonusu meritking giriş meritroyalbet > betpasi.com escort anadolu bahis20.com canlı casino siteleri goibay.com Belugabahis Pusulabet Celtabet marsbahis maksibet rulet siteleri betwinner giriş Nakitbahis Megabahis Hititbet Mostbet Betovis Onwin 1win Milosbet Pin Up Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Betgaranti Kolaybet Betorder Maksibet Lotusbet Masterbetting Norabahis Piabellacasino Cup90 Hititbet şişi escort kızılay escort Melbet/a> “Tarafbet Paşacasino Betosfer Rbet Oslobet restbett.net Vbet nisanbet Sahabet Tarafbet Betgaranti Betzmark Mariobet Sahabet Pokerklas Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Megapari Tipobet Kralbet Casinogaranti Meritslot Betpark betbox Maltbahis Jupiterbahis gaziantep escort bayan gaziantep escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Youwin giriş betwinner betwinner giriş viagra fiyat