herdembilgiler

Türkiye’de En İyi Dondurma Nerede Yenir?

Türkiye’de En İyi Dondurma Nerede Yenir?

Ülkenin En Ünlü 13 Dondurmacısı

Yaz aylarının en güzel ve hususi lezzeti asla kuşkusuz dondurmadır. Bilhassa sıcak yaz günlerinde serinleme molası sunan bu lezzeti ufak, büyük her önüne gelen sever. Dondurma tutkunlarının oldukca iyi bilmiş olduğu bir şey var: her mekanın dondurması benzer lezzette değildir.

Konut Yapımı Dondurma (Videolu)

ülkemizde En İyi Dondurma Nerede Yenir?

 • Sim Dondurma – Ankara
 • Nur Pastanesi – Antalya
 • Sütçü İmam Pastanesi – Antalya
 • Çiçek Pastanesi – Çanakkale
 • Bitez Dondurma – Muğla
 • Balkaymak Dondurma – Samsun
 • Yaşamını sürdürür Pastanesi – Kahramanmaraş
 • Ünlü Girit Sakız Dondurmaları Nazmi Ehil – İzmir
 • Rumeli Pastanesi – İzmir
 • Ali Ehil – İstanbul
 • Roma Dondurma – İstanbul
 • Girandola Dondurma – İstanbul
 • Mini Dondurma – İstanbul

Kavun Sorbe

Çeşitli mekanlar kendilerine özgü en yeni ve leziz tarifler hazırlarken bir kısmı ise orijinal tatları asla değiştirmeden sunar. Çeşitli mekanların dondurmaları o şekilde lezzetlidir ki; günün her saatinde kapılarından uzun kuyruklar meydana gelir.

Vatanımızda “dondurma nerede meşhurdur” sorusunun tepkisi bir çok şahıs için Kahramanmaraş’tır. Evet, Kahramanmaraş, dondurmanın yaygın olduğu kent olarak karşımıza çıkar. Maraş dondurmasının anne vatanıdır. Binaen aleyh devletimizde oldukca leziz ve olağan dışı dondurmalar meydana getiren mekanların sayısı {hiç de} azca değildir.

Peki en iyi dondurma nerede yenir? gün itibariyle sizler için ülkemiz’nin farklı noktalarındaki ünlü dondurmacıları listeledik. İşte lezzetiyle ün yapmış dondurma mekanları…

Evde Azca Araç-gereç ile Gerçek Dondurma

Evde Azca Araç-gereç ile Gerçek Dondurma

ülkemizde En İyi Dondurma Nerede Yenir? 13 Mekan

1) Sim Dondurma – Ankara

Ankara’nın en eski dondurmacılarından olan Sim Dondurma’nın bu şehrin değişik noktalarında şubeleri bulunmakta. Bu mekanda rejim yapanlar da unutulmamış; Sim Dondurma’da birbirinden leziz, düşük kalorili, sıhhatli ve rejim sürecine münasip dondurma çeşitlerini bulabilirsiniz. Yolunuz Ankara’ya düşer de, Sim Dondurma’ya giderseniz mekanın ünlü kaymaklı dondurmasının tadına bakmanızı öneririz.

Adres: Aşkaabat Cad., 27/A Bahçelievler, Ankara

İletişim: 0312 213 05 55

sim dondurma

2) Nur Pastanesi – Antalya

Nur Pastanesi, Antalya’nın Korkuteli ilçesine özgü yanıksı (bknz: görsel) dondurmayı yiyebileceğiniz en iyi mekan. Bu dondurma keçi sütünden yapılır. Üretim sürecinde süt kaynatılırken kontrollü olarak yakılır. Bu da dondurmaya yanık tadı verir. Bu dondurmayı oluşturmak her babayiğidin harcı değildir, ustalık ister! Nur Pastanesi’nin Antalya haricinde da farklı illerde şubeleri olduğu bilinmektedir. Değişik tatları seviyorsanız Nur Pastanesi’nin dondurmalarını kesinlikle tatmalısınız.

Adres: Kiremitli, Mustafa Kemal Atatürk Cd. No:15, Korkuteli, Antalya

İletişim: 0242 643 65 86

nur pastanesi yanıksı dondurma
Kaynak: www.nurpastaneleri.com.tr

3) Sütçü İmam Pastanesi – Antalya

Antalya’da Alanya yolu üstünde var olan Sütçü İmam Pastanesi, bölgenin en sevilen dondurmacısıdır. 50’den çok çeşidiyle hizmet veren bu mekanın bilhassa yazın kavurucu aylarında kapısında uzun kuyruklar meydana geliyor. Sıcak Antalya günlerinde serinlemek isterseniz tercihinizi organik tarifleriyle gönülleri fetheden Sütçü İmam Pastanesi’nden yana kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Adres: Şekerhane, Bostancıpınarı Cd. No:34 D:C, Alanya, Antalya

İletişim: 0242 512 00 46

sütçü imam pastanesi

4) Çiçek Pastanesi – Çanakkale

Çiçek Pastanesi, Çanakkale’nin en gözde dinlence yeri Bozcaada’da etkinlik gösteriyor. Lezzetiyle dilden dile dolaşan bu mekanda dondurmalar günlük olarak taze ve organik meyvelerden üretiliyor. Çiçek Pastanesi’nin bütün dondurma çeşitleri oldukca güzel. Sadece tekrar de bizlere sorarsanız damla sakızlı ya da yaban incirli dondurmasını tatmanızı öneririz.

Adres: Alaybey Cumhuriyet Meydanı, No:17, Bozcaada, Çanakkale

İletişim: 0286 697 82 26

çiçek pastanesi

5) Bitez Dondurma – Muğla

İlk olarak Bodrum’da oluşturulan Bitez Dondurma, zaman içinde yerini sağlamlaştırdı ülkemizin farklı yerlerinde şubeler açtı. Günümüz şartlarında Muğla’nın yanında ayrıca İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te de Bitez Dondurma şubeleri müşahade etmek mümkün. Bitez Dondurma, Bodrum’un daha doğrusu Muğla’nın en ünlü dondurmacısıdır. Bu şehrin değişik yerlerinde şubeleri bulunmaktadır. Yazın kavurucu aylarında bu şubelerin önlerinde uzun kuyruklar meydana gelir. Senenin 12 ayı hizmet veren bu mekanda günlük, taze ve organik meyveler kullanılır. Bodrum’da tatildeyseniz Bitez Dondurma’nın birbirinden güzel lezzetlerini kesinlikle denemelisiniz.

Adres: Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı No:48 Bitez, Bodrum, Muğla

İletişim: 0252 363 93 45

bitez dondurma

6) Balkaymak Dondurma – Samsun

“Samsun’da dondurma nerede yenir” diyenler için bölgenin en ünlü dondurmacısını açıklıyoruz: Balkaymak Dondurma. Bu mekan, hususi bir tarife haiz dondurması ile ünlü. Bafra dondurması adıyla da herkesçe malum olan bu tanım manda sütü ve bal ile hazırlanmakta. Bu mekanda da dondurmalar günlük ve taze meyvelerle üretiliyor. Mekanda Bafra dondurmasının sadesinin yanında ayrıca aromalı çeşitlerini ortaya çıkarmak da mümkün.

Adres: İsmetpaşa, İsmetpaşa Cd. 2/B, Bafra, Samsun

İletişim: 0362 543 43 25

balkaymak dondurma bafra

7) Yaşamını sürdürür Pastanesi – Kahramanmaraş

Yaşamını sürdürür Pastanesi, ünlü Maraş dondurmasını dünyaya tanıtan ilk mekan. Burada herkesçe malum olan, meşhur dondurma çeşitlerinin yanında ayrıca bölgeye özgü tatları da deneyebilirsiniz. Yolunuz Kahramanmaraş’a düşerse bölgenin ünlü dövme dondurmasını tadabilir aynı zamanda adeta bir müze benzer biçimde tasarlanmış Yaşamını sürdürür Pastanesi’ni gezebilirsiniz.

Adres: İsmet Paşa, Merkez, Trabzon Blv. 2/E, Dulkadiroğlu, Kahramanmaraş

İletişim: 0344 225 08 08

yaşar pastanesi kahramanmaraş

8) Ünlü Girit Sakız Dondurmaları Nazmi Ehil – İzmir

Eski Foça’da hizmet veren Nazmi Ehil, bilhassa yazın kavurucu aylarında önünde uzun kuyruklar meydana gelen dondurmacılardan birisi. İzmir tatiliniz ya da geziniz esnasında serinlemek için kısa bir mola vermek isterseniz Nazmi Ehil’ya uğrayıp damla sakızlı dondurmanın tadına bakabilirsiniz.

Adres: İsmetpaşa, Kurtulma Midilli Cd. No:82, Foça, İzmir

İletişim: 0544 580 05 80

meşhur girit sakız dondurmaları nazmi usta

9) Rumeli Pastanesi – İzmir

İzmir’in güzeller güzeli dinlence beldesi Çeşme’de var olan Rumeli Pastanesi 1945 senesinden bu yana faaliyette. Selanik göçmeni bir aile tarafınca oluşturulan bu pastane bununla birlikte 1945 senesinde ülkemiz’nin ilk sakızlı dondurması üretilmiş. Hem turk yerli aynı zamanda yabancı turistlerin yoğun alaka gösterdiği Rumeli Pastanesi’nin tatlı çeşitleri de oldukca beğeniliyor. Bu mekana giderseniz tercihinizi sakızlı dondurmadan yana kullanmanızı öneririz.

Adres: İsmet İnönü, 3435. Sk. No:46, Çeşme, İzmir

İletişim: 0232 712 67 59

rumeli pastanesi

10) Ali Ehil – İstanbul

Kadıköy Moda’nın simgelerinden birisi haline gelen Ali Ehil Dondurmacısı, 1969 senesinden bu yana faaliyette. Dondurma denildiğinde ilk akla gelen mekanların başlangıcında gelen Ali Ehil’da dondurmalar günlük ve gerçek meyve kullanılarak yapılıyor. Bu mekanda 30’dan çok dondurma çeşidi sunuluyor. Ali Ehil’da rejim yapanlar da unutulmamış ve onlara hususi dondurma çeşitleri hazırlanmış. Yaz – kış açık olan mekan gece vakti 02.00’ye kadar hizmet veriyor. Bilhassa yazın kavurucu aylarında mekanın önünde uzun kuyruklar oluştuğunu en baştan söylemeliyiz. Bunu göze alarak Ali Ehil’ya gitmelisiniz. Yolunuz Moda taraflarına düşerse, hele bir de mevsimlerden yaz ise kesinlikle Ali Ehil’da dondurma yemenizi öneririz. Bu ömrünüzde yediğiniz en iyi dondurma olabilir, bizlerden söylemesi!

Adres: Caferağa, Moda Cd., Kadıköy, İstanbul

İletişim: 0216 414 18 80

dondurmacı ali usta

11) Roma Dondurma – İstanbul

Roma Dondurma, Büyükada İskelesi’ne inenlerin öncelikli olarak karşılaşmış olduğu dükkandır. Adından da anlaşılacağı suretiyle Roma usulü dondurma meydana getiren bu mekan bölgenin en meşhur dondurmacısıdır. Yolunuz Büyükada’ya düşerse Roma Dondurma’nın hususi lezzetlerinden rastgele birini gönül rahatlığıyla tadabilirsiniz.

Adres: Büyükada-nizam, Yirmiüç Nisan Cd., Adalar, İstanbul

İletişim: 0216 382 86 80

roma dondurma

12) Girandola Dondurma – İstanbul

Arnavutköy’de hizmet veren Girandola Dondurma’yı hususi kılan şey, devletimizde İtalyan usulü dondurma meydana getiren ilk mekanlardan birisi olmasıdır. Bundan dolayı bu mekanda kıvam arttırıcı maddeler mutlak surette kullanılmaz. Girandola’da bütün dondurmalar günlük olarak taze meyvelerden hazırlanmış olur. 70’den çok dondurma çeşidi bulunmaktadır. Yolunuz bu mekana düşerse tiramisulu ya da kazandibili dondurmayı tatmanızı tavsiye ederiz.

Adres: Arnavutköy, Bebek Arnavutköy Cd No:109, Beşiktaş, İstanbul

İletişim: 0212 265 26 29

girandola

13) Mini Dondurma – İstanbul

İstanbul Bebek’te var olan Mini Dondurma bölgenin en ünlü mekanlarından biridir. Bu küçücük dükkanda senelerden beri birbirinden leziz dondurmalar üretilmekte. Orijinal ve olağan dışı tarifleriyle dikkat çeken mekan, yalnız yazın kavurucu aylarında açık. Mevsim kışa döndüğünde mekanın kapıları geçici olarak kapanıyor. Yolunuz Bebek taraflarına düşerse, Mini Dondurma’da güllü ya da naneli dondurma çeşitlerinin tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. 38/A, Beşiktaş, İstanbul

İletişim: 0212 257 10 70

bebek mini dondurma

Sıralama rastgele verilmiştir; kıymet teşkil etmez.

Seyahat Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’un En İyi 15 Ünlü Tatlıcısı

İstanbul’un En Çıtır 12 Yeni kuşak Lokmacısı

İstanbul’da Cheesecake Nerede Yenir? En İyi 7 Mekan

İstanbul’da Makaron Yiyebileceğiniz En Leziz 10 Şirin Pastane

İstanbulda Katmer Tatlısı Yiyebileceğiniz Damak Çatlatan 10 Mekan

4.7 milyon kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

10 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 800.000’den çok denenmiş tanım daima yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza cevap verebilecek yiyecek & mekan rehberi mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride vatan içi ve vatan dışından pek oldukca değişik kent için derlediğiniz restoran ve yiyecek mekanlarına, lakırdı konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması ihtiyaç duyulan ünlü yemeklerine dair bilgilere tek ova içinden basitçe ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız kent ya da bölge için hususi olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve yazışma detayları, ün salmış yiyecekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler tavsiye niteliğindedir. içerik yayına alındıktan sonrasında bilgilerin süre içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

instagram izlenme hilesi birxbet kaçak bahis siteleri en iyi bahis siteleri bahis siteleri
1xbet mobil 1xbet az 720p film izle full film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle guvencehd.org Betist Onwin vbettr Piabet Slot Siteleri Film İzle Online Film İzle Betorder canlı casino mostbet giriş betandyou giriş eurocasino giriş eurocasino giriş meritroyalbet bedava bonus bonus veren siteler escort anadolu canlı casino casino güvenilir bahis siteleri yeni bahis siteleri canlı casino siteleri betturkeygiris.org betist güncel giriş goibay.com Belugabahis Pusulabet Celtabet marsbahis sekabet supertotobet marsbahis giriş maksibet rulet siteleri megapariz.com betwinner giriş Nakitbahis Megabahis Hititbet Betovis Betzmark Betwinner Kalebet Betist Mariobet Betgaranti Kolaybet 1xbet giriş şişi escort kızılay escort Melbet/a> “Tarafbet Bettilt Bahsegel Elitbahis Polobet” nisanbet turkbetmobil.com