Tekirdağ’da Ne Yenir? En İyi 10 Meşhur Restoran

Tekirdağ’da Ne Yenir? En İyi 10 Meşhur Restoran

Tekirdağ Lezzet Keşfi – Yiyecek & Mekan Rehberi

Bazen bulunduğunuz şehirden uzaklaşmak ve yeni bölgeler görme isteği duyarsınız değil mi? Bu şekilde anlarda sizleri Marmara’ya Tekirdağ’a çağrı ediyoruz. Marmara Bölgesi’nde yaşayanlar için basitçe ve rahatça ulaşılacak Tekirdağ, leziz yiyecekleri ve görülecek yerleriyle gezim şehirleri arasındadır. Tertemiz havası, doyurucu bölgesel lezzetleri, içten insanlarıyla bir tüm olan Tekirdağ deniz sevenleri de benzer noktada buluşturan bir ilimizdir.

ülkemiz’nin ayçiçeği bahçesi olarak herkesçe malum olan bu şehri daha yakından müşahade etmek ve aşina olmak istediğinizde, yola çıkmadan okumanız ihtiyaç duyulan kısa bir yazımız burada sizi bekleyecek. Kiraz festivalleriyle şehrin en hareketli sürecini, ılıman iklimiyle de istediğiniz mevsimde güzel bir dinlence yaşayabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Tekirdağ’ın neyi ünlü? Tekirdağ’da gezilecek bölgeler nedir? diyenler sayfamızdan uzaklaşmasın. Bu satırlar size Tekirdağ’ı oldukça güzel hatırlatacak. Parmak yediren köfteler, en taze balıklar, zamanı miraslar şimdi bu sayfada!

tekirdağ gezilecek yerler
Rakoczi Müzesi

Tekirdağ’da En İyi Yiyecek Nerede Yenir? 10 Ünlü Restoran

1) Ünlü Kardeşler Köftecisi

Tekirdağ yiyecek mevzusunda köfte ile çığır açmış durumda. Leziz Tekirdağ köftesi nerede yenir dediğiniz anda Ünlü Kardeşler Köftecisi, size hizmet etmekten mutluluk duyacak. Konut yapımı yoğurt, üzüntü soslu piyaz ve yedikçe yediren Tekirdağ köftesini gördüğünüz anda iştahınız açılacak. uygun fiyatlarla doyurucu lezzet için Ünlü Kardeşler Köftecisi’ne uğramalısınız. Burada rejimler bir miktar bozulacak!

Adres: Ertuğrul Mahallesi, İskele Caddesi No: 36 Tekirdağ

İletişim: 0282 261 65 49

meşhur kardeşler köftecisi

2) Balkır Çiftliği

Balkır Çiftliği, doğayla dahil içe oluş isteyenler için açılmış bir mekan. Tekirdağ’da kalabalıktan firar etmek isteyenler Balkır Çiftliği’nde soluğu alıyor. Aileler için de konforlu bir ortam olan Balkır Çiftliği, leziz menüsü ve şık sunumlarıyla sizi çağırıyor. Tekirdağ kahvaltı mekanı aradığınızda Balkır Çiftliği’nin dolgun kahvaltı masasında sevdiklerinizle buluşabilirsiniz. Dört duvar arasından firar etmek ve soluk alabilmek için adresiniz Balkır Çiftliği!

Adres: Karaevli Köy Yolu Üstü 800 metre Süleymanpaşa, Tekirdağ

İletişim: 0530 489 18 29

balkır çiftliği

3) Etoba Mangalda Et & Köfte

Doyumsuz bir görünüm, leziz ve taze pişmiş et yiyecekleri, içten personeller ve makul fiyatlar sizin için Etoba’da toplanmış! Konut yapımı hamburgerlerin, ızgara etlerin, leziz Tekirdağ köftelerinin ve uzun kahvaltıların tadını alabilmek için Etoba’ya uğramalısınız. Yemekten sonrasında tatlı keyfinizi fırınlanmış incir tatlısını tercih ederek yaşayabilirsiniz. Deneyenler oldukça memnun, şimdi sıra sizde!

Adres: Özgürlük Mahallesi, Nasreddin Hoca Sokak No: 53 Tekirdağ

İletişim: 0282 293 35 10

etoba tekirdağ

4) Alan Köfte

Alan köfte, Tekirdağ’da meşhur yiyecek duraklarından birisi ve çorbasından tatlısına kadar kendinden konuşturmayı biliyor. Enfes tatlıları ve köfteleriyle donatılan masanızda, bir porsiyon daha köfte yesem mi diye düşünebilirsiniz. Tadı damaklarda kalan Tekirdağ köftesini yiyecek istediğinizde adresiniz Alan Köfte! Bu mekanın müptelası olacaksınız!

Adres: Özgürlük Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı No: 1, Süleymanpaşa, Tekirdağ

İletişim: 0282 260 49 10

meydan köfte tekirdağ

5) Kumsal Köfte Çorba

Acıktığınız anda çorba ve köfte ziyafetini deniz manzarasına karşı oluşturmak ister misiniz? Mideniz doyarken, denize karşı olduğunuz için ruhunuz da doyacak. En ekonomik menülerle dolu dolu bir öğün geçirmek için Kumsal Köfte ve Çorba’ya uğrayabilirsiniz. Bu şirin ve içten mekandan ayrılırken mideniz tok, haliniz memnun ayrılacaksınız! Tekirdağ’da aç durmak yok bol miktarda köfte var!

Adres: Özgürlük Mahallesi, Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı No: 44, Süleymanpaşa, Tekirdağ

İletişim: 0282 260 00 32

sahil köfte çorba tekirdağ

6) Valide Sultan

Tekirdağ’da Türk yemeklerinin en iyi biçimde sunulmuş olduğu mekanlardan birisi de Valide Sultan! Kebaptan lahmacuna, yayık ayrandan künefeye kadar çeşitlenen Valide Sultan menüsü, herkesi tıka basa doyuracak kadar leziz! İkramlarla donatılan masanızda, iştah açan kokular yükseldiğinde bir an gezegeni durdurmak isteyebilirsiniz. Valide Sultan’a geldiğinizde, gelmediğiniz günlerin pişmanlığını yaşayabilirsiniz!

Adres: Ertuğrul Mahallesi İhsaniye Sokak No: 14 Tekirdağ

İletişim: 0282 263 77 77

valide sultan restoran tekirdağ

7) Abdi Özcan Tekirdağ Köftecisi

Şehrin başta gelen lezzetlerinden köfteyi, sıcak sıcak yiyecek için gitmeniz ihtiyaç duyulan yerlerden birisi de Abdi Özcan Tekirdağ Köftecisi olabilmektedir. Burada servisler beşer beşer oluş suretiyle 2 kez geliyor. Bunun sebebi ise misafirler köfteleri sıcacık yiyebilsin diye. Süratli servis, köftenin muhteşem, harikulade arkadaşı üzüntü sos ve hususi yapım ayran yalnız bu mekanda!

Adres: Ortacami Mahallesi, Kolordu Caddesi, No: 5, Merkez/Süleymanpaşa, Tekirdağ

İletişim: 0282 264 08 44

abdi özcan tekirdağ köftecisi

8) Tayyare Restoran

Şu zamana kadar yapı içindeki restoranlara gitmiş olabilirsiniz. Şimdi birazcık ortam değişikliği yapalım sizleri bir tayyare içinde oluşturulan restorana götürelim. Tayyare Restoran, uçağın içinde dizayn edilmiş, leziz menüye haiz, her yaştan insanoğlunun konforunu düşünen bir adres. Kahvaltıdan anne yemeğe uzanan varlıklı menüsüyle Tayyare Restoran sizi de bekliyor. Bu mekanı büyükler de çocuklar da oldukça sevecek!

Adres: İstanbul Bulvarı, No: 29 Köseilyas Köyü, Tekirdağ

İletişim: 0282 231 23 23

uçak restaurant tekirdağ

9) İlhan Restoran

Deniz şehrinde deniz ürünlerinin lezzetlendiği bir mekan tanıtalım şimdi de. İlhan Restoran, en sevilen balıkların nefis sunumla servis edilmiş olduğu yerlerden biridir. Mezeleriyle de zevk toplayan İlhan Restoran, şık ve özenli dizaynıyla gelenlerin konforunu sağlıyor. Deniz kıyısına masanızı arasını ayırmak ve bu görünüm eşliğinde öğün geçirmek için geç kalmayın. İlhan Restoran’da akşam yemeklerinin tadı bir başka!

Adres: Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı, Eski Kumbağ Sapağı No: 55 Tekirdağ

İletişim: 0282 261 15 07

ilhan restoran

10) İki Kardeşler Kasap

İki Kardeşler’de yiyeceğiniz Tekirdağ köftesini ve sucuğunu uzun bir süre unutamayacaksınız. Bütün lezzetlerin tadına görmek isteyenler karışık kebabı sipariş verebilir. Nezih ve sakin bir ortamda en hususi öğünlerinizi geçirmek için tercih edeceğiniz İki Kardeşler Kasap, etin aşka ve sanata dönüştüğü bir mekan olarak kendini hatırlatacak! Kendinizi ödüllendireceğiniz aniden gideceğiniz yer İki Kardeşler Kasap!

Adres: Özgürlük Mahallesi, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi, Mirador Park İş Merkezi, Süleymanpaşa, Tekirdağ

İletişim: 0282 264 24 40

iki kardeşler kasap

Bölgesel Tekirdağ Yiyecekleri – Nesi Ünlü?

Şimdi size Tekirdağ’da pek oldukça evde pişen, piştiğinde ise buram buram lezzet kokusu yürüyerek bölgesel Tekirdağ yiyeceklerini listeleyelim. Etin mühim bir konumda olduğu bu hususi ve bölgesel yemek pişirdiğimiz evlerimizin özel alanında bol miktarda iştah açan yiyecekleri görebilirsiniz. Gezdiğiniz şehirlerin en hususi tatlarını idrak etmek ve kavramak istiyorsanız, sıradaki iliniz Tekirdağ ve yiyecekleri! Tekirdağ’dan yükselen nefis kokular sıralaması!

 • Tekirdağ Köftesi
 • Hayrabolu Tatlısı
 • Cizleme
 • Burma Sucuk
 • Sini Mantısı
 • Kandilli Mantı
 • Damat Paçası
 • Tekirdağ Peynir Helvası
 • Kaşarlı köfte
 • Höşmerim
 • Gülbarak Böreği
 • Pireşe
 • Zennik

Tanım için: Tekirdağ Köftesi

Tanım: Tekirdağ Köftesi

Tekirdağ Gezilecek Bölgeler – Yapılacak Uğraşlar Sıralaması

Yolunuz Tekirdağ’a düştüğünde kesinlikle görmeniz ihtiyaç duyulan organik ve zamanı miraslar var. Bu listedeki gezilecek bölgeleri görmeden eve dönmeyin. Evvel Tekirdağ’ın hususi lezzetlerini tadın ve arkasından güzel hatırlarınıza bir sayfa daha ilave edin. İşte Tekirdağ’ı güzelleştiren ve özelleştiren seyahat noktaları!

 • Namık Kemal Evi
 • Çamlıköy Kastro Plajı
 • Kumbağ
 • Şarköy
 • Hora Feneri
 • Tekirdağ Şehitler Abidesi
 • Rüstem Paşa Camii
 • Rakoczi Müzesi
 • Hoşköy
 • Çorlu Kalesi
 • Uçmakdere
tekirdağ gezilecek yerler
Namık Kemal Evi

Tekirdağ Gezilecek Bölgeler – Yapılacak Uğraşlar Sıralaması

 • Mustafa Kemal Atatürk Evi
 • Hacılar Köprüsü
 • Güzelce Hasan Bey Camii
 • Kumbağ Tepesi
 • Değirmenaltı Sahili
 • Perinthos Çok eski Kenti
 • Gazi Ömer Türbesi
tekirdağ gezilecek yerler
Değirmenaltı Sahili

Seyahat Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Edirne’de Ne Yenir? alışılagelmiş Lezzetler Sunan 10 Meşhur Mekan

Bursa’da Ne Yenir? Bölgesel Lezzetlerin En İyi Adresi 8 Enfes Mekan

Çanakkale’de Ne Yenir? En İyi 10 Mekanda Çanakkale Lezzetleri

Manisa’da Ne Yenir? Nesi Ünlü? En İyi 9 Restoran – Gezilecek Bölgeler

İzmir’de Ne Yenir? İzmir Seyahat, Yiyecek ve Mekan Rehberi – 25 Tavsiye

4.9 milyon kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım daima yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza cevap verebilecek yiyecek & mekan rehberi mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride vatan içi ve vatan dışından pek oldukça değişik kent için derlediğiniz restoran ve yiyecek mekanlarına, lakırdı konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması ihtiyaç duyulan ünlü yemeklerine dair bilgilere tek ova içinden basitçe ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız kent ya da bölge için hususi olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve kontakt detayları, ün salmış yiyecekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler tavsiye niteliğindedir. içerik yayına alındıktan sonrasında bilgilerin süre içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisli levabet levabet Bet10bet betmoon120 Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot en iyi bahis siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren bahis siteleri bahis siteleri linkleri en güvenilir bahis siteleri güvenilir bahis siteleri casino siteleri bahis siteleri bahis siteleri güvenilir bahis siteleri deneme bonusu veren siteler betwinner.com.tr betwinnergiris.com.tr betwinner-giris.com.tr