Şifalı Ihlamur Çayının Bilmediğiniz Faydaları

Şifalı Ihlamur Çayının Bilmediğiniz Faydaları

Ihlamur Diyince Akan Sular Duracak:

Ihlamurun Yararları

Hava değişimlerinde ya da kendinizi bitkin hissettiğiniz anda, mutfaktaki kurtarıcınız sıcak su, anında bir nebat çayı ile buluşuyor öyleki değil mi? Kimi zaman anne eli değen nebat çayları kimi zaman bir arkadaş eli tarafınca başucunuza bırakılıyor. Her şey sizin bir an evvel iyileşip enerji dolu günlerinize dönmeniz için. Bu nebat çaylarından en oldukca tercih edileni çoğu zaman ıhlamur olmakta. Ihlamur, her evde adeta kurtarıcı bir çay olarak tüketilmektedir.

Sarı ve ak çiçekleri ile bahar aylarında sokakları; yoğun olarak kumsal kenarlarını süsleyen ıhlamur ağaçları, haziran ve temmuz aylarında toplaşmak için hazır hale geliyor. Ilıman iklimlerde naturel eczane olarak kendine yer gören ıhlamur ağaçları, devletimizde de hastalıklı geçen günlerin en yakın arkadaşı olabilmektedir.

REKLAM ALANI

Ihlamurdan gelen şifa hakkında hazırlamış olduğumuz bu yazıda, her mevsim siz değerli üyelerimizin sağlığı düşünüldü. Her önüne gelen için ıhlamurun yararları ve öteki içecekler yerine tercih edebileceğiniz ıhlamur çayının yararları bu ova ile sizinle olacak. Kendinizi bitkin ve bitkin hissettiğinizde şifanız bir ıhlamur çayında gizli saklı olabilir.

ıhlamur çayı

Ihlamur Çayının Yararları Nedir?

 • Ihlamur çayının yararları senelerdir grip mevzusunda etkilerini göstermiştir. Ihlamur içeriğindeki bileşenler ve gıda kıymeti olanakları sayesinde bünyeden mikropları atma mevzusunda oldukca güçlüdür. Bağışıklık sistemi sıska olan kişileri gribe ve soğuk algınlığına karşı korurken, grip olan kişileri de bir an evvel iyileştirmektedir.
 • Solunum yolu enfeksiyonlarında, kuru öksürüklerde boğazı yumuşatan en etkili nebat çayıdır. Ihlamur çayını, çay firmaları farklı aromalarla piyasaya sunmaktadır. Bilhassa ballı ıhlamurun yararları mütevazi ıhlamurlu çaya nazaran daha etkili olabilmektedir. Bal olanakları sayesinde vücut daha dinç olabilecektir..
 • İş telaşlarında enerjisi tükenen kişilerde ıhlamur çayı, enerji veren bir sıcak içecek olarak tercih edilmektedir. Vücudun gereksinim duyduğu enerjiyi ve vitamini ıhlamur çayından alabilirsiniz.
 • Ihlamur çayı, damarların tıkanmasını ve sertleşmesini engeller. Böylece düzgün biçimde olarak ıhlamur çayı içenlerde kalp organı ve damar hastalıklarının görülme ihtimali son derece düşüktür.
 • Bağırsak hastalıklarında da ıhlamur çayı etkili olabilecektir.. Kabızlık şeklinde bağırsak problemi yaşayanlar, ıhlamur çayı tüketirse bu mesele ortadan kalkacaktır. Rahatlayan bağırsaklar olanakları sayesinde metabolizma hızı da artacaktır.
 • Terlemeye katkısı olan ıhlamur çayı sizi hasta günlerinizde terleterek vücudunuzdan mikropların atılmasına destek olur.
 • Stresli günlerinizde sizi rahatlatarak kendinizi her açıdan iyi hissetmenizi sağlar.
 • Bal ile tükettiğiniz ıhlamur çayı, mide organını ülserinin etkilerini azaltacaktır.
 • Ihlamur çayını mütevazi içebileceğiniz şeklinde ayva aromalı biçimde de içebilirsiniz. Bu biçimde tükettiğinizde ayvalı ıhlamurun yararları ile hazım sisteminiz daha etken hale gelecektir ve bağırsak problemleriniz bir an evvel düzelecektir.
 • Öksürüklü geçen kış günlerinizde, elmalı ıhlamurun yararları ile eski sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Elma ve ıhlamur benzer bardakta sıcak su ile buluştuğunda, boğazınızı yumuşatmak ve öksürüklerinizi gidermek için harekete geçecektir.

ıhlamurun faydaları

Ihlamurun Cilde Yararları Nedir?

Tabiat ananın size sunmuş olduğu ıhlamur çiçeğinin yararları bir tek soğuk algınlığı günlerinde değil; hem de cilt derisi bakımında da size etkili olabilecektir.. Cildinizin nemlenmesinde ve yenilenmesine ıhlamuru kullanmayı tercih edebilirsiniz. Çiçeği ve yapraklarını bir suda kaynatıp cildinize masaj yöntemiyle uyguladığınızda, hücrelerinizin yenilendiğini kısa zamanda ayrım edebilirsiniz.

Cilt derisi lekelerinden hastalık duyuyorsanız, yaşlanmaya hemen hemen hazır değilseniz ıhlamur yapraklarını kaynatmak iyi bir düşünce olacak. Şundan dolayı ıhlamur sizin yaşlanmanızı geciktirdiği şeklinde kırışıklık yapacağı tesiri de kamufle edecektir. Ihlamur ile daha genç ve enerji dolu görünebilirsiniz.

ıhlamur

Ihlamurun Saça Yararları Nedir?

Saçlarınız eski enerjisini yitirdi ise, hızlı bir şekilde kırılıyor ve dökülüyor ise ıhlamur ile saçlarınızı buluşturmanın vakti gelmiştir. Şundan dolayı ıhlamur suyu ile yıkanan saçlar, beslenerek daha sıhhatli bir durum alacaktır. Saçlarınızın dökülmesini ve kırılmasını ıhlamur ile giderebilirsiniz.

Ihlamurun Göze Yararları Nedir?

Bütün gün PC başlangıcında olanlar ve çalışanların sıkça yakınma etmiş olduğu bir vaziyet göz ağrısıdır. Göz ağrısı bir vakit sonrasında kafa ağrısına dönüşmektedir. Bu vaziyet da stresli ve bitkin bir günü hazırlar. Ihlamur bu mevzuda da size yararlı oluş için varlığını hatırlatıyor. Gözlerinizde bitkinlik hissettiğiniz durumlarda, kaynamış ve sonrasında sıcaklığını iyice bırakan ıhlamur suyu ile gözlerinizi yıkayabilirsiniz. Bir pamuk yardımı ile de göz makyajını temizler şeklinde gözlerinize uygulayabilirsiniz. Ihlamur içeriğindeki bileşenler olanakları sayesinde gözlerinizi rahatlatacak ve ağrıyı alacaktır.

ıhlamur ağacı

Ihlamur Balı Yararları Nedir?

Ihlamur ağacının yararları ıhlamurun balı ile devam ediyor. Her bir yönü ile sıhhat için naturel ilaç olan ıhlamur bu kez balı ile size sıhhat katacak. Artvin, Rize, Yalova ve Bursa’da imal edilen ıhlamur balının bilinmeyen yararları ise şu biçimde:

 • Kansere neden olan hücrelerle savaşarak kanseri önlemektedir.
 • Sinir sistemini kuvvetlendirerek sizi her türlü hastalıktan korur.
 • İshal durumlarında kurtarıcınız olabilecektir..
 • Migren nedeniyle meydana gelen kafa ağrılarından şekvacı olanlara, ıhlamur balı önereceğiz. Şundan dolayı migren ağrılarını kısa bir vakit içinde dindirici vasfa haizdir.
 • Tıpkı ıhlamurun çayı şeklinde balı da sizi gerilmiş günlerinizde rahatlatacak ve kendinizi iyi hissettirecektir.
 • Soğuk kış günlerinde yakalandığınız grip, nezle ve soğuk algınlığı hastalıklarında ıhlamur balı sizi iyileştirecektir.
 • Kuru öksürüklerde ve balgamlı öksürüklerde tercih edeceğiniz ıhlamur balı öksürüklerinizi kesecek ve boğazınızı yumuşatacaktır.
 • Ürkütücü ve stresi yok etmiş olduğu şeklinde vücut direncinizi de güçlendirecektir.

ıhlamur faydaları

Vitamini Bolca Ihlamur Çayı Tarifleri

Kış soğuklarında, bitkin günlerinizde ve enerjiniz tükendiği anda size enerji veren ıhlamur çayı tarifleri listemiz aklınızda olsun. Sıhhatli ve dinç günler için; naturel metotlarla şifa aradığınızda Nefis Yiyecek Tarifleri ekibi olarak buradayız. İşte sizler için hazırlanan bolca vitaminli ıhlamur çayı tarifleri…

1) 7 günde 3 Kilo Yakan Mucize Ihlamur Kürü

Ihlamurun yararları size zayıflama sürecinde de muavin olacak. Çok kilolarınızdan kısa bir süre içinde özgürleşmek istiyorsanız, bu tarifimiz tam size nazaran. Üstelik son derece naturel ve ekonomik. Tecrübe etmek ve sağlıkla zayıflamak için işte tarifimiz: Ihlamur Kürü

Tanım: Ihlamur Kürü

2) Kış Soğuklarına kati Koruma: Ballı Tarçınlı Ihlamur

Yalnız 3 araç-gereç ile kendinizi kış soğuklarından koruyabilirsiniz. Bağışıklık sisteminiz zayıfsa ve soğuklardan anında etkilenen bir yapınız var ise bu tarifimiz aradığınız tanım olacak. İşte bolca şifalı ballı tarçınlı ıhlamur çayı: Ballı Tarçınlı Ihlamur

Tanım: Ballı Tarçınlı Ihlamur

3) Öksürüğe kati Yeni bir yol: Ayva Yapraklı Ballı Ihlamur

Ayva yaprakları ile demlediğiniz ıhlamur çayı, size enerji verirken öksürük şeklinde problemlerinizi de ortadan kaldırır. Bu kış daha sıhhatli ve dinç geçsin istiyorsanız, ayva yapraklı ballı ıhlamur çayı tarifini bir köşeye not etmelisiniz. Ayva Yapraklı Ballı Ihlamur

Tanım: Ayva Yapraklı Ballı Ihlamur

4) Metabolizma yareni: Zencefilli Ballı Ihlamur Çayı

Zencefille meydana getirilen nebat çayları devamlı metabolizma dostunuz olabilmektedir. Zencefilin bağırsakları çalıştırma vasfı ile ıhlamurun ağrı kesici vasfı birleştiğinde mide organını problemlerinize nihayet verebilirsiniz. Zencefilli Ballı Ihlamur Çayı

Tanım: Zencefilli Ballı Ihlamur Çayı

5) Her Mevsime Şifa: Elma ve Ayvalı Ihlamur Çayı

Mevsim ayrım etmeden vücudunuza şifa alabilmek istediğinizde bolca vitaminli ıhlamur çayı tarifimiz sizler için burada yer alacak. Kendinizi bitkin hissettiğinizde bir sıcak su ve tarifimiz imdadınıza koşabilir. Elma ve Ayvalı Ihlamur Çayı

Tanım: Elma ve Ayvalı Ihlamur Çayı

6) Bağırsak yareni Şifalı Ihlamur Çayı

Günde en oldukca 4 kez içebileceğiniz bolca şifalı ıhlamur çayı, sıcak içecekler listenizde bir numara olabilir. Tadı ve aroması sizler için adeta şifa kokacak. Fincanlarınızı ıhlamur çayı ile süslerken, damaklarınızda ıhlamur kokusu bırakabilirsiniz. Ihlamur Çayı

Tanım: Ihlamur Çayı

7) Güne Dinç Başlamanız İçin Şifalı Elmalı Ihlamur Çayı

sabahları uyandığınızda güne sıcak bir şeyler içerek başlamaya koyulmak isterseniz, elmalı ıhlamur çayı bir tercih olabilir. Zinde bigün için elmalı ıhlamur çayı için. Ihlamur Çayı

Tanım: Ihlamur Çayı

8) Mutfağınızda Aromalı Ihlamura Yer Açın: Zencefilli Fesleğenli Ihlamur

Ihlamurun mütevazi tadından sıkılanlar ve birazcık aroma katmak isteyenler için önereceğimiz bu tanım oldukca sevilecek. Bol miktarda şifa ve vitamin içeren zencefilli fesleğenli ıhlamur çayı size devamlı şifa olsun. Zencefilli Fesleğenli Ihlamur Çayı

Tanım: Zencefilli Fesleğenli Ihlamur Çayı

9) Bahar Esintili Ihlamur Çayı

Ihlamur çayınıza bir tutam papatya eklemeyi asla düşündünüz mü? Bu tarifimiz ile ıhlamur çayınıza bahar istikbal. Tecrübe etmek isteyenler için işte tanım: Papatyalı Ihlamur Çayı

Tanım: Papatyalı Ihlamur Çayı

10) En Ekonomik ve Etkili İlaç: Ballı Portakallı Ihlamur

Bu tarifimizi denediğinizde evinizde kesinlikle ıhlamur bulunmalı diye düşüneceksiniz. Şundan dolayı ıhlamur çayı sizin için her derde ilaç, devamlı şifa olmakta. Birazcık bal ile lezzetini tatlandırabilirsiniz. Ballı Portakallı Ihlamur

Tanım: Ballı Portakallı Ihlamur

Ihlamur ile hazırlanan tarifler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ihlamur Nasıl Demlenir?

Ihlamur Ağacı Nerede Yetişir? Ne Süre Toplanır?

5 milyon’dan çok kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım devamlı yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda yararlı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride lakırdı konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin yararlı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine basitçe tek yazıdan ulaşabilirsiniz. içerik yayına alındıktan sonrasında, vakit içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. alakalı besinin veya ürünün yararları her bünyede değişik önemli ölçüde etkiler izah edebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir vakit hekim teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Detayları uygulamadan evvel sahasında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; ters durumda oluşabilecek problemlerden sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisli levabet levabet Bet10bet betmoon Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot en iyi bahis siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren bahis siteleri bahis siteleri linkleri en güvenilir bahis siteleri güvenilir bahis siteleri casino siteleri bahis siteleri bahis siteleri güvenilir bahis siteleri deneme bonusu veren siteler betwinner.com.tr betwinnergiris.com.tr betwinner-giris betwinner.tc