Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir? Evde Bitkisel Çözümler, Doğal Kür Tarifleri

Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir? Evde Bitkisel Çözümler, Doğal Kür Tarifleri

Ses Kısılmasına İyi Gelen Ergonomik ve Etkili Bilgiler

Ses kısılması avukat, öğretmen, tiyatro oyuncusu ve ses sanatçısı benzer biçimde sesini yoğun kullanan kişilerde karşılaşılan bir hastalıktır. sürekli olarak konuşmaya dayanan iş gruplarında işçi kişilerin, ses kullanma ve doğru soluk alma tekniklerini oldukça iyi bilmeleri gerekmektedir. Ses kısılmasının en mühim sebebi gırtlağın ve ses tellerinin çeşitli etkenler sebebiyle tahriş olmasıdır.

Kimyasal gaz solumak, kronik öksürük, reflü, devamlı olarak fısıltıyla ifade etmeye çalışmak veya bağırarak ifade etmeye çalışmak, hiddet krizleriyle feryat uzaklaştırmak ve oldukça avazı çıktığı kadar yüksek sesle bağırma, çok oranda sigara ve alkol kullanımı, larenjit ve grip sebebiyle boğazda meydana gelen enfeksiyonlar ses kısılmasına neden olan nedenlerdir.

REKLAM ALANI

ses kısıklığına ne iyi gelir

Ses Kısıklığına Ne İyi Gelmektedir? Evde Naturel Çözümler

Ses kısıklığına ne iyi gelmektedir sorusuna cevap olacak birden çok naturel yeni bir yol önerisi olduğu bilinmektedir. Probleminin nedenine bağlı olarak bu yeni bir yol yollarından faydalanabilirsiniz. Yaşadığınız ses kısıklığının sebebi boğazınızda meydana gelen enfeksiyon ise her şeyden önce kulak burun boğaz doktoruna başvurmanız gerekmektedir. Şundan dolayı çeşitli ses kısılmaları hekim tedavisini mecburi kılan hastalıkların habercisi olabilir.

Evinizde uygulayacağınız rahat şifa önerilerini şu şekilde sıralamak olasıdır:

 • Bir çay bardağı suyun içine bir adet çubuk tarçın koyun ve 7-8 dakika kadar kaynatın. Altını kapatıp ılınmasını bekleyin ve sonrasında için.
 • Grip ve nezle benzer biçimde hastalıklar sebebiyle kısılan sesi aralamak için çekirdek kakule yiyin.
 • Yarım fındık büyüklüğünde olan hıthıtı, bir fincan sıcak suda eritilerek için. Bir bardak suyun içinde turp kaynatıp kazandığınız suyla gargara yapın.
 • Büyük bir al turpu koz boyutunda oyun. Oyuğun içine 1.5 tatlı kaşığı bal koyun ve 24 saat beklemeye alın. Ondan sonra tabağın dibinde akan sıvıyı üç saat arayla az az yiyin.
 • Bir miktar kerevizi iyice dövün ve koyun sütü ile karışmasını sağlayarak için.
 • Birkaç yaprak lahanayı bir miktar suyun içinde kaynatın. Lahana suyunu birazcık glikoz ek ederek şerbet haline getirin ve bu biçimde yiyin.
 • Yarım limonu sıkarak suyunu alın. Limon suyunu bir fincan sıcak su ile karıştırıp içine bir tatlı kaşığı bal ekleyin ve karışımı için.
 • Ses kısıklığını gidermek için sabahları aç karnına bıldırcın yumurtası içebilirsiniz. Istırap biber tüketmenin de sesi açmış olduğu yönünde görüşler olduğu bilinmektedir.

boğaz ağrısı ve ses kısıklığına ne iyi gelir

Boğaz Ağrısı ve Ses Kısıklığına Ne İyi Gelmektedir?

Boğaz ağrısı büyük ihtimalle grip, larenjit ve soğuk algınlığı benzer biçimde hastalıklar esnasında boğazda oluşan enfeksiyonlar sebebiyle meydana gelir. Enfeksiyonunuz var ise tedavi için kesinlikle bir uzman doktora başvurmanız gerekmektedir. Rahat nitelikli boğaz ağrısına ve ses kısıklığına ne iyi gelmektedir diye merak ediyorsanız şu naturel şekilleri uygulayabilirsiniz:

 • Zencefil çayı içebilirsiniz. Zencefili çorbalarınıza ve yemeklerinize karışmasını sağlayarak da yiyebilirsiniz. Zencefil, üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı yararlı olan bir baharattır.
 • Ses kısıklığı için ne iyi gelmektedir sorusunun yanıtlarından bir tanesi de baldır. Bal hem boğaz ağrısına hem ses kısıklığına faydalıdır. Hakiki bal, antibiyotik ve antiseptik özelliğine haizdir. Her gün bir kaşık bal tüketebilir, ıhlamur benzer biçimde nebat çaylarınızı balla karışmasını sağlayarak içebilirsiniz. Böylece boğazınızı nemli tutabilirsiniz. Bir bardak ılık suyun içine bal ve karabiber koyarak tatmak de yararlı olabilecektir..
 • Boğaz ağrısı ve ses kısıklığı için elma sirkesi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Sirke antiseptik ve antibakteriyel etkisiyle boğazda meydana gelen enfeksiyonlara da iyi gelmektedir. Bir su bardağı suyun içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi karışmasını sağlayarak tüketmeyi deneyebilirsiniz. bundan farklı olarak sirkeli suyla gargara da yapabilirsiniz.
 • Ses kısıklığına ne iyi gelmektedir evde yeni bir yol önerileri nedir sorusunun bir öteki yanıtı tuzlu ve karbonatlı su gargarasıdır. Boğaz ağrısı hafifçe kızarıklık kısaca rahat tahriş sebebiyle oluşmuşsa, tuzlu ve karbonatlı suyla gargara halletmeye devam edebilirsiniz. Etkili bir çözümdür.

ses kısıklığına ne iyi gelir evde

Öksürük ve Ses Kısıklığına Ne İyi Gelmektedir?

Dikkat edilmesi gereken boyuttaki dinmek bilmeyen öksürükler için doktorunuzdan görüş almanız çok mühimdir. Rahat öksürük ve ses kısıklıkları için şu şekilleri deneyebilirsiniz:

 • Taze zencefili rendeleyerek suyunu çıkarın ve süzgeçten geçirin. Bu suya hakiki bal ek ederek iyice karıştırın ve otuz dakika kadar beklemeye alın. Bu karışımdan tak karnınayken birkaç kaşık için.
 • Okaliptüs içeren merhemleri ya da yağları gece yatarken ayağınızın altına masaj uygulayarak sürün ve ayağınıza çorap giyerek yatın. Çocuklarınıza da uygulayabilirsiniz. Gece öksürüklerini engelleyecek bir yöntemdir.
 • Virüs ve bakteri kaynaklı boğaz enfeksiyonları ile meydana gelen öksürükler, ağrılar ve ses kısılmaları için zerdeçal kullanmayı tercih edebilirsiniz. Çaylarınıza ve çorbalarınıza katarak yiyebilirsiniz. bundan farklı olarak 1 çay kaşığı toz zerdeçalı bir su bardağı ılık süte eklenip günde iki kez içebilirsiniz. Bu uygulamayı ılık suyla da yapabilirsiniz.
 • Ekinezya çayı içebilirsiniz. Üst solunum yolu enfeksiyonları için oldukça faydalıdır. Bağışıklık sisteminizi de sağlamlaştırır. Soğuk algınlığı ses kısıklığına ne iyi gelmektedir sorusuna verilecek en etkili yanıt ekinezyadır. Ses kısıklığı, boğaz ağrısı ve öksürük için ekinezya çayını tüketmelisiniz.

ses kısıklığına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu

Ses Kısıklığına Ne İyi Gelmektedir İbrahim Saraçoğlu Tarifi

Ses kısıklığına ne iyi gelmektedir bitkisel yeni bir yol önerileri içinde İbrahim Saraçoğlu tariflerinden de yararlanabilirsiniz. Prof. Saraçoğlu’nun önerilmiş olduğu en etkili formül kabuk tarçın çayıdır: Birkaç adet kabuk tarçını kaynamakta olan bir bardak sıcak suyun içine atın ve 5- 6 dakika kadar kısık ateşte kaynatın. Altını kapatıp birazcık demlenmeye bırakın. Süzdükten sonrasında bir tatlı kaşığı bal ek ederek iyice iyice karıştırın ve için. Bu küre yedi gün süreyle devam edebilirsiniz.

ses kısıklığına ne iyi gelir bitkisel çözüm

Ses Kısıklığına Ne İyi Gelmektedir Ahmet Maranki Kür Tarifi

Bitkisel şifa uzmanı Ahmet Maranki’nin, ses kısılması problemi yaşayanlar için önerilmiş olduğu naturel kürün tarifini şöyledir:

Malzemeler:

 • Eşit miktarlarda olacak biçimde zencefil
 • Nar çiçeği
 • Hibiskus
 • Adaçayı kullanılarak hazırlanmış olur.

Hazırlanışı:

Bütün malzemeler benzer oranda olacak biçimde karıştırılır. Nebat karışımı, kaynamakta olan bir su bardağı sıcak suyun içine atarak kısık ateşte 5 dakika kadar kaynatılır. Altı kapatıldıktan sonrasında birazcık demlenmeye bırakılır. Ondan sonra karışım süzülerek bir bardağa alınır. Sıcak olarak her gün tok karnına bir kez içilir. Uygulamaya iki hafta süresince devam edilmelidir. Seste düzelme olsa bile uygulamanın 15 gün süreyle sürdürülmesi şarttır.

ses kısıklığı tedavisi

Tiroid Ameliyatı Sonrası Ses Kısıklığına Ne İyi Gelmektedir?

Troid ameliyatı sonrası sesin düzelmesi epeyce vakit alabilir. Bir veya iki ay süresince sürebilen ses kısılmaları yavaş yavaş yapacağı tesiri kaybeder. Tiroid ameliyatı olacaksanız hekiminiz size ne yapmanız icap ettiğini anlatacaktır. Bir süre asla konuşmamak icap ettiğini bilmelisiniz. Tiroid ameliyatı sonrasında şunları yapabilirsiniz:

 • Ses telleriniz iyileşinceye kadar asla yüksek sesle konuşmayın ve asla bağırmayın.
 • Yediğiniz ve içtiğiniz her şeye itina gösterin. Yiyecekleri iyice çiğnemeden yutmayın. Ağzınıza büyük lokmalar atmayın. Oldukca sıcak ve oldukça soğuk içecekler ve yiyecekler tüketmeyin.
 • Gün içinde yükümlü kalmadıkça konuşmamaya çalışın.
 • Ses aralamak için tavsiye edilen naturel bitkisel tedavileri uygulayıp ses tellerinizin yavaşça iyileşmesine muavin olun.
 • Papatya çayı için. Papatya çayı, boğaz ağrısı ve ses kısıklığı için kullanılan bir uygulamadır. Yatıştırıcı tesiri de bulunmaktadır. Papatya çayına bal ilave edildikten sonra kullanırsanız daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.
 • Sarımsak yiyebilirsiniz. Antibiyotik ve antioksidan vasfı olan sarımsağı tüketirseniz ses telleriniz hızla eski sağlığına kavuşacaktır.
 • Doktorunuzun önerilmiş olduğu tedavileri ve şekilleri özenle uygulayın.
 • Sesinizin kısılmaması ve sıhhatli olması için bol miktarda su içmeniz zorunlu olmaktadır. Su, ses tellerinin nemlenmesini elde eden en naturel ve en sıhhatli içecektir.

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Naturel Yöntemler

Boğaz İltihabına Ne İyi Gelmektedir? Emareleri, Şifalı nebatlar

Öksürüğe İyi Gelen nebatlar 7 Naturel Nebat Çayı

5 milyon’dan çok kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım daima yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sıhhatli hayat, rejim ve bireysel bakım mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride farklı hastalıklar için evde bitkisel yeni bir yol önerileri, besleyici fonksiyonel besin takviyeleri, naturel cilt derisi ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne muavin rejim listeleri ve sıhhatli beslenme programları yer verilmiştir. alakalı besinin, ürünün veya rejim listesinin tesirleri her bünyede değişkenlik izah edebilir. içerik yayına alındıktan sonrasında, vakit içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir vakit hekim teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Detayları uygulamadan evvel sahasında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; ters durumda oluşabilecek taraf etkilerden sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisli levabet levabet Bet10bet betmoon Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot en iyi bahis siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren bahis siteleri bahis siteleri linkleri en güvenilir bahis siteleri güvenilir bahis siteleri casino siteleri bahis siteleri bahis siteleri güvenilir bahis siteleri deneme bonusu veren siteler betwinner.com.tr betwinnergiris.com.tr betwinner-giris betwinner.tc