Ramazan Bayramı Tatili: Yurt İçi 7 Tur Fırsatı

Ramazan Bayramı Tatili: Yurt İçi 7 Tur Fırsatı

Ramazan Bayramı Tatili 2022

Müslüman aleminin hasretle beklediği kutsal ramazan ayı yaklaşırken, bayram tatilcileri de şimdiden gidecek bölgeler bakmaya başladı. Dini günler ilişkili yayınladığı takvime bakılırsa:

 • Ramazan ayı 2 Nisan 2022 tarihinde başlamış olacak ve 2 Mayıs 2022’de nihayet bulacak.
 • Şu anki takvime bakılırsa de Ramazan Bayramı’nın ilk günü 2 Mayıs Pazartesi günü resmi dinlence ile başlamış olacak olup, 4 Mayıs Çarşamba günü ise bayram tatili nihayet bulacak.
 • Ramazan Bayramı arifesi dinlence mi diye merak edenler için her şeyden önce bu günün yarım gün dinlence bulunduğunu belirtelim.
 • 2022’de arifenin pazar gününe denk ati olması bir çok kişinin esasen hafta sonu tatili içinde arifeyi geçirmesi anlamına ati. Bu seneye hususi olarak arife günü olan eski dönem Emek ve Dayanışma Günü’ne de denk geldiği için de bu durumdan dolayı da tam gün dinlence kapsamına girecek.
 • Şu anki takvime bakılırsa de Ramazan Bayramı 1 Mayıs Pazar’a denk gelen arife günü ile başlamış olacak olup 2-3-4 Mayıs tarihleri bayram günleri olarak tam gün dinlence olacak ve 4 Mayıs’ta Ramazan Bayramı tatili sona erecek.
 • Ramazan Bayramı her yıl sevdiklerimizle buluşmak için vesile olurken dinlenme ve eğlenme planları için de değerlendirilmektedir. Bu yüzden Ramazan Bayramı dinlence günleri hangi zamana denk geliyorsa ona bakılırsa ajandalara notlar alınır ve rezervasyonlar yaptırılır.
 • Ramazan Bayramı tatili kaç gün sorusunun yanıtını özetle verecek olursak, Ramazan Bayramı tatili 2022 senesinde 3,5 gün olarak görünmektedir ve bu duruma ilave olarak hafta sonu ile beraber toplamda 5 günlük dinlence olabilmektedir.
 • Dinlence olmayan hafta içi günlerinin de dinlence olması doğrusu halk içinde meydana getirilen Ramazan Bayramı birleşecek mi konuşmaları için 2022’de bu birleştirme durumunun çalışanlar için sadece izin alınarak yapılabileceğini söylememiz mümkündür.
 • tekrar de Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacak mı sorusu cevabının bayrama yaklaşılan nihayet zamanlarda da yetkililerce yapılabilen Ramazan Bayramı tatili açıklaması ile değişkenlik gösterebildiğini de belirtmiş olalım.
 • makalemizde değinmek istediğimiz ve sizler için araştırdığımız bilhassa vatan içi dinlence fırsatları olacak.
 • Bu fırsatlardan erken rezervasyon alternatifleriyle faydalanarak ekonomik ve keyifli bir bayram tatili geçirebilirsiniz.
 • O halde Ramazan Bayramı tatili turları vatan içi fırsatları listemize doğru geçebiliriz:

Ramazan Bayramı Tatili: Vatan İçi 7 Tur Fırsatı

1) Günübirlik Maşukiye Sapanca Ormanya Hobbit Evleri Turu

Ramazan Bayramı dinlence fırsatları 2022 seneyi için listemizin başlangıcında hem ekonomik aynı zamanda keyifli bir seyahat olarak Günübirlik Maşukiye Sapanca Ormanya Hobbit Evleri Turu yer ediniyor. Nerede ise her gün düzenlenen tur için Ramazan Bayramı periyodu için size en münasip zamanı dinlence organizasyon sitesinde seçebilirsiniz.

REKLAM ALANI

Bu turda, sabahın erken saatlerinde İstanbul’un değişik yerlerinden ve İzmit Otogar’dan binebileceğiniz bir otobüs ile Maşukiye’ye gidiliyor. Burada zipline, atv, at binme, bota binme şeklinde değişik aktivitelerden birini ücret ödeyerek yapabiliyorsunuz. Peşinden bölgesel ürünlerin tadımı ve alışveriş için de bir mola veriliyor. Bir sonraki durak

Sapanca Gölü olabilmektedir. Rehber eşliğinde seyahat devam ediyor. Gölden sonrasında da Ormanya Naturel Hayat Parkı geziliyor. Parkta farklı nebat ve hayvan türleri gözlemlenebiliyor. Akşam saatlerinde İstanbul’da olacak biçimde otobüse binilerek art dönüş yapılıyor.

Ücret:

 • 29 Nisan: Çift kişilik odada şahıs başı: 119 TL
 • 29 Nisan: Tek kişilik oda: 398 TL
 • 30 Nisan: Çift kişilik odada şahıs başı: 119 TL
 • 30 Nisan: Tek kişilik oda: 398 TL

İletişim: www.tatilsepeti.com

2) Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu 4 Gece

Ne zamandır Karadeniz turuna belirmek istiyor şu şekilde mis şeklinde yayla havası alıp yeşile doymak mı istiyorsunuz? Yurtiçi bayram turları içinde bu alternatif tam size bakılırsa!

Başlıkta 4 gece bilgisi bulunmakta sadece tura başlangıç otobüsle olacağı için ilk gece otobüs yoluculuğuyla geçiyor doğrusu toplamda 5 gecenizi bu serüvene ayırmanız icap ettiğinin altını çizelim. İstanbul’dan 29 Nisan’da otobüsle süregelen turda gece yolculuğundan sonrasında Trabzon’a ulaşılıyor ve öteki günlerde yarım barıncak tur tutarına iç olacak biçimde otel konaklaması yapılıyor.

Tur programı içinde gezilecek duraklar şu şekilde; Mustafa Kemal Atatürk Köşkü, Trabzon Ayasofyası, Altındere Ulusal Parkı, Trabzon Ayasofya, Sümela Manastırı, Gümüş Atölyesi, Rize Bezi Atölyesi, Borçka Karagöl, Çay Fabrikası, Batum, Palovit Şelalesi, Ayder Yaylası, Huser Yaylası, Çamlıhemşin, Zilkale, Ordu Boztepe, Uzungöl, Yason Burnu ve Kilisesi, Bandırma Vapuru ve şeref Anıtı.

Ücret:

 • Karadeniz Otel Konaklama Opsiyonu: İki Kişilik Oda şahıs Başı: 2.371,85 TL
 • Karadeniz Otel Konaklama Opsiyonu: Tek Kişilik Oda: 2.794,35 TL

İletişim: www.jollytur.com

3) Ankara Çıkışlı 1 Gece Konaklamalı Kapadokya Turu (30 Nisan-1 Mayıs 2022)

Kapadokya Peri Bacaları ve Nevşehir turları da sene süresince tatilcilerin terk etmek istediği mühim destinasyonlardan bir tanesi. Ramazan bayramı süresi de bu dinlence için son derece münasip bir alternatif. Tur fırsatında Kapadokya’ya doyacak, hatta güzergah üstünde Tuz Gölü, Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Yeraltı Şehri, Dervent Vadisi şeklinde tabiat harikalarını görerek unutulmaz fotoğraflarla tatilinize renk katabileceksiniz.

1. gün saydığımız durakların yanında Ürgüp ve şarap mahzenlerini de görebilecekseniz. 2. Günün rotası ise şu şekilde: Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi, Çömlek Atölyesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Avanos, Onyx Taş Atölyesi, Hacı Bektaş-ı Veli, Elmadağ, Ankara şeklinde tabiat harikalarını görerek unutulmaz fotoğraflarla tatilinize renk katabileceksiniz.

Ücret:

 • Taşsaray Hotel – 1 Erişkin 1 Gece: Otobüs Ulaşımlı Tur Toplam Fiyatı: 940 TL
 • Taşsaray Hotel – 2 Erişkin 1 Gece: Otobüs Ulaşımlı Tur Toplam Fiyatı: 1.599 TL

(Değişik otel seçenekleri de bulunur.)

İletişim: www.tatilbudur.com

Kapadokya Gezilecek Bölgeler: 10 Büyüleyici Mekan

4) Uçakla Mardin – Hasankeyf Turu (1-2-3 Mayıs 2022)

Ramazan Bayramı tatilini Anadolu’nun efsaneleşmiş şehirlerinde kültür turlarıyla ölçüp tartmak ve karar vermeye çalışmak isteyenler için mükemmel bir fırsat: Mardin Hasankeyf turu. Zamanı Hasanpaşa Hanı ile süregelen turun peşinden serpme kahvaltı (extra) yapıldıktan sonrasında Mardin Müzesi, Şehidiye Camii, Abbaralar, Kasımıye Medresesi, Zamanı Mardin Çarşıları ve Sabancı Şehir Müzesi gezilerek ilk gün noktalanmış olabilmektedir.

İkinci gün mükemmel bir balon turuyla semalarda süzülüyorsunuz. Sonrasında Dara Çok eski Kenti, Ak Su Mesire Yeri, Pizza Köy Kafro, Midyat, Mor Gabriel Manastırı duraklar içinde yer ediniyor. Telkari Çarşısı’nda yörenin atmosferinin içine girip kucak kucak gezerek üçünce güne doğru yol alınıyor.

3. gün Kıllıt Köyü peşinden Hasankeyf’e geçiliyor ve burada güzel bir tekne turuyla mavinin üstünde keşfe çıkılıyor.  Malabadi Köprüsü, Diyarbakır, Keçi Burcu ve Sülüklü Han da göreceğiniz nihayet bölgeler içinde bulunmakta.

Ücret:

 • 2 Erişkin 1 Oda Rehberli Tur ve Geçirme Iç: 4.988,00 TL
 • 1 Erişkin 1 Oda Rehberli Tur ve Geçirme Iç: 2.999,00 TL

(Değişik otel seçenekleri de bulunur.)

İletişim: www.prontotour.com

Mardin’de Ne Yenir? Damağınızda İz Bırakacak 10 Bölgesel Lezzet Durağı

5) Bozcaada Ayvalık Çeşme Kuşadası Pamukkale Salda Gölü Turu (2 Gece Otel Konaklamalı)

Ramazan bayramı seyahat turları içinde şu şekilde yaz tatilinin ön gösterimini yaşatacak bir alternatif arayanlar bu turda kıyı şeridi esintisine bayılacak!

30 Nisan, 1 Mayıs veya 2 Mayıs’ta çıkış seçenekleri olan Bozcaada Ayvalık Çeşme Kuşadası Pamukkale Salda Gölü Turu, İstanbul’dan otobüs yolculuğuyla başlamış olacak. Otobüsle gidiş dönüş yolculuklarla birlikte turda geçirilecek toplam süre 4 gün olacak.

Deniz, kum ve güneşin tadını varılacak dinlence süresince kültürel ve zamanı kıymeti birden çok yer de ziyaret edilecek. İlk gün; Çanakkale, Geyikli, Bozcaada, Ayazma Plajı, Assos, Athena Tapınağı, Akropol, Behramkale, Edremit ve Ayvalık duraklar içinde yer alacak. İkinci gün; Cunda Adası, Taksiyarhis Kilisesi, Taş Kahve, Cin Sofrası, Çeşme, Kervansaray, Alaçatı, Kuşadası turuyla seyahat renklenecek. nihayet gün ise; Denizli, Pamukkale Travertenleri, Hierapolis Çok eski Kenti, Serinhisar ve her insanın fanatik olduğu Salda Gölü’nde kapanış yapılacak.

Ücret:

 • 1 Erişkin: 1.750 TL
 • 2. Erişkin: 2.780 TL

İletişim: www.ssc.com.tr

Isparta’da Ne Yenir? Ağzınıza Layık 11 ünlü Lezzet Durağı

6) Safranbolu – Amasra – Yedigöller Turu (29-30 Nisan – 1 Mayıs 2022)

Ramazan Bayramı tatili 2021 seneyi için bir öteki tavsiyemiz UNESCO Dünya Kültür Mirası sıralamasında yerini almış, Osmanlı şehir mimarisinin karakteristiğinin zamanı mirası Safranbolu, Karadeniz’in saklı cenneti, Fatih Sultan Mehmet’in söylemi ile çeşm-i cihan Amasra ve Yedigöller turu!

Turun ilk durağı sakinleştirici vasfı ile tabiat harikası Abant Gölü olacak. Peşinden Safranbolu evleri, sokakları, kent ve kültür turu kapsamında Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler Çarşısı, Cinci Han ve Hamamı, İzzet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, Köprülü Mehmet Paşa Camii; 2. Gün Amasra Yörükköyü, Amasra Tekne Turu, Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısı; 3. gün Bulak Mağarası peşinden Yedigöller, Sazlı Göl, İnce Göl, Ufak Göl, Derin Göl, Büyük Göl ve Serin Köy tek tek ziyaret edilecek.

Ücretinize iç olan hizmetler: 2 gece yarım barıncak konaklama, 2 gün açık büfe sabah kahvaltısı, rehberlik hizmeti ve bütün çevre gezileri.

Ücret:

 • Safranbolu Kanyon Vadi Hotel Konaklama Opsiyonu: 1 erişkin 2 gece konaklamalı 1.325 TL
 • Safranbolu Kanyon Vadi Hotel Konaklama Opsiyonu: 2 erişkin 2 gece konaklamalı 2.139 TL
  (Değişik otel seçenekleri de bulunur.)

İletişim: www.tatilbudur.com

Safranbolu’da Ne Yenir? Eski dönem ve Lezzetin Buluşmuş olduğu 10 Mekan

7)  Kuşadası Çeşme İonya Turu (1-4 Mayıs 2022 2 Gece Konaklamalı)

Mayıs ayında karşılayacağımız Ramazan Bayramı 2022 tatilini Ege kıyılarında geçirmeye ne dersiniz? İlk gün aşağıdaki linkten detaylarını inceleyebileceğiniz kalkış noktalarından uygar ve çağıl yaşamın öncüsü İzmir Konak Saat Kulesi ile başlamış olacak.

Peşinden Çeşme, Alaçatı, Efes, Meryem Anne Evi; 3. gün karakteristik mimarisi ve bölgeye özgü üzümlerden elde edilmiş şaraplarıyla Şirince, Didim, Söke, Doğanbey Köyü; 4. ve nihayet gün Pamukkale’de seyahat sürecek. Travertenler, Sütunlu Havuz, Apollon Tapınağı, Şeytan Deliği, Hierapolis Tiyatrosu rota muhteviyatında yer alacak.

Ödeyeceğiniz tutara iç olan hizmetler: 2 gece yarım barıncak konaklama, ulaşım, çevre gezileri ve rehberlik hizmeti.

Ücret:

 • Çift Kişilik Odada şahıs Başı: 1.399 TL
 • Tek Kişilik Oda: 1.699 TL

İletişim: www.tatilsepeti.com

Şirince’de Ne Yenir? Oldukça Hoşunuza Gidecek 7 Mekan – Gezilecek Bölgeler

Seyahat Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Aydın’da Ne Yenir, Neyi ünlü? En İyi 7 Restoran

Datça’da Ne Yenir? Ne olursa olsun Gitmeniz Ihtiyaç duyulan 10 ünlü Mekan

İzmir’de Ne Yenir? İzmir Seyahat, Yiyecek ve Mekan Rehberi – 25 Tavsiye

Kapadokya’da Ne Yenir? Tadı Damağınızda Duracak En İyi 10 Restoran

Ayvalık’ta Nerede Ne Yenir? Ayvalık ve Cunda’da En İyi 10 Lezzet Durağı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet türk takipçi satın al Güvenilir bahis siteleri melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisligir levabet levabet.live Bet10beton betmoon120 Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot Milosbet en iyi bahis siteleri Nakitbahis güvenilir bahis siteleri Belugabahis Pusulabet Celtabet roketbahis deneme bonusu veren siteler