herdembilgiler

Moda’nın En Popüler 8 Yemek Mekanı

Moda’nın En Popüler 8 Yemek Mekanı

Gözde Semt Moda’da Nerede Ne Yenir?

Dikey mimariye direnen yapıları, insanda özgürlük hissi yaratan deniz kenarı, ağaçlarla dolu sokakları, kibar insanları, her mevsime münasip zaman geçirme alternatifleri ve yeme içme seçenekleri ile İstanbul’un en yaşanılası ve en fazlaca konuk ağırlayan semtlerinden kabul edilen Moda, hem de zamanı dokularıyla da ön plana çıkar.

Moda Mekanları, Nerede Ne Yenir?

 • Kemalin Yeri
 • Moda Van Kahvaltı
 • Çikolata Dükkanı
 • B.O.B – Best Of Burger
 • Asuman
 • Samatyalı Rum Meyhanesi
 • Korkmaz Büfe
 • Muaf

Osmanlı İmparatorluğu döneminde son derece şaşaalı bir görünüm sunan Moda, eskiden son derece mühim kişilere ev sahipliği yapmıştır; meşhur bilim adamları, sanatçılar ve devlet kademesindeki insanoğlu benzer biçimde mühim birden çok şahsiyet Moda’da yaşamıştır. Bir ihtimal havasına vurulmuşlar bu semtin, kim bilir denizine… Ortalama 50 sene önceye gidildiğinde Moda’da eski Rum tipi evler bulunurmuş. Kilise benzer biçimde dini mabetlere de ev sahipliği icra eden semtte günümüz şartlarında pek azca zamanı yapı ayakta kalsa da en azından dikey bir mimariye boyun eğmemiş Moda.

Günümüz şartlarında de son derece sık ziyaret edilen Moda, insanoğlunun içini pozitif bir his ile kaplatacak bir atmosfere haiz. İstanbul’un Anadolu yakasında var olan, Kadıköy’ün garp kısmında yer edinen Moda’ya ulaşım da son derece rahat. Moda Kadıköy kazasından kolaylıkla ulaşılabilecek bir semt.

Birden çok ulaşım alternatifi olmasına karşın en fazlaca seçilen ve hem de en fazlaca keyif veren rota ise şu biçimde:

 • Kadıköy iskeleden aheste aheste yürünür.
 • 15 dakikalık bir yürüyüşün peşinden Bahariye Caddesi’ne varılır.
 • Bu noktadan nostaljik tramvaya binilir ve Moda’ya ulaşılır.

Moda’nın En tanınmış 8 Yiyecek Mekanı

Deniz kenarındaki kusursuz konumu ve güler yüzlü, kibar insanları ile nam salmış Moda mekanlar penceresinden da son derece meşhur. Semt, birden çok kafe ve restorana da ev sahipliği uygulayarak her bir sokak misafirini farklı bir sürpriz ile karşılar.

İstanbul’un karmaşasından bir nebze uzaklaşmak isteyenler için pek fazlaca seçenek sunan semtte keyifli zaman geçirebileceğiniz 10 popüler adresi sizler için derledik!

1) Kemalin Yeri

Moda’nın ruhu hem rahat ortamlar arayan gençlere aynı zamanda rahatlık ve içtenlik arayanlara hitap edebilen hususi bir etkiye haiz. Moda kahvaltı seçenekleri penceresinden son derece varsıl bir semt olsa da kahvaltı için en popüler yerlerden birisi Kemal’in yeri. Denizin kıyısında, ağaçlar ile dahil içe bir kahvaltı yapma imkânı veren Kemal’in Yeri, kahvaltının yanında ayrıca oturup birer çay tatmak, birazcık dinlenmek ve deniz havası alabilmek için de son derece münasip bir yer.

Adres: Caferağa Mah., Ferit Tek Sok. No: 34, 34710 Kadıköy, İstanbul

İletişim: 0216 336 03 94

kemalin yeri moda

2) Moda Van Kahvaltı

Avrupa Yakası’nda Beşiktaş kahvaltı mekanları ünlüyken Anadolu Yakası’nda da Moda kahvaltı mekanları öne çıkıyor. Kahvaltısı ile ünlü olan Van’ın hem geleneksel aynı zamanda son derece leziz olan kahvaltısını Moda’da sunan Moda Van Kahvaltı, varsıl kahvaltı çeşitleri ile zevk toplar. Serpme Van kahvaltısında ak peynir, kaşar peyniri, otlu peynir, köy peyniri, örgü peyniri benzer biçimde tür tür peynirin yanında ayrıca fazlaca sayıda organik lezzetler sunan mekan, Moda kahvaltı tabağı ve Van kahvaltı tabağı isminde iki değişik seçenek daha sunar.

Adres: Moda Cad. No: 163/A Kadıköy (Zamanı Moda İskelesi Yolu), İstanbul

İletişim: 0216 418 38 87

moda van kahvaltı

3) Çikolata Dükkanı

Moda kahve mekanları içinde kahvenin yanında en güzel giden çikolatalar ve tatlılarıyla öne çıkan Çikolata Dükkanı müdavimlerin ağzını tatlandırıyor. Hemen hemen her Kadıköylü tarafınca minimum bir kez ziyaret edilen Moda Çikolata Dükkanı, adından da anlaşılacağı suretiyle çikolatalarıyla ünlü. Mualla, Asuman, Ferhunde ve Süreyya benzer biçimde hususi tatlılarının yanında ayrıca renk renk çikolatalar da sunan mekan, her insanın ağzını tatlandırır. Çay veya kahvenin yanında muhteşem, harikulade kalitelerdeki çikolatalardan tatmak dileyen herkese Çikolata Dükkanı’nı öneririz.

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Yenifikir Sokak, No: 1/A, Kadıköy, İstanbul

İletişim: 0216 345 05 26

moda çikolata dükkanı

4) B.O.B – Best Of Burger

Kadıköy’ün salaş ruhuyla Moda’nın nezih atmosferinin harmanından doğan rahatlatıcı hava, Moda yiyecek mekanları ile de herkesi kucaklıyor. Moda’da nihayet dönemlerde son derece popüler hale gelen mekanların başlangıcında olan B.O.B. Best Of Burger, yalnızca dört masadan meydana gelen ufacık bir dükkân olmasına karşın benzersiz lezzetiyle dikkat çeker. BOB XL, BOB Mex, BOB Kavurmalı benzer biçimde pek fazlaca hamburger seçeneği sunan mekândan doymadan çıkmanız mümkün değil. B.O.B.’nin hamburgerleri o denli bolca araç-gereç ihtiva eder ki işletme sahipleri her hamburgeri bir eldiven ile beraber servis eder.

Adres: Caferağa Mahallesi, Kağnı Sk. No: 2, 34710 Kadıköy, İstanbul

İletişim: 0216 330 01 02

İstanbul Açık Büfe Kahvaltı Mekanları – Tıka Basa Doyacağınız 10 Yer

moda bob burger

5) Asuman

Her damak tadında alternatifler sunan Moda, çikolata mevzusunda da alternatiflerle dolu. Moda tatlı mekanları araştırması yaptığınızda ilk karşınıza çıkacak mekanlardan birisi de Asuman. Bir başka Moda çikolatacısı olan Asuman, tatlı ve dondurmaları ile meşhur. Moda Asuman çikolatacısından içeri girdiğinizde gözünüz dönecek, hangi birini seçsem diye düşünürsünüz. Çilekler, antep fıstıkları, dondurmalar, renk renk çikolatalar, kremalar, profiteroller ve bunlara eşlik edecek kahve çeşitleri, Asuman’da sizleri bekler.

Adres: Caferağa Mahallesi, Ozan Nefi Sokak, No: 9, Moda, İstanbul

İletişim: 0216 388 69 54

moda asuman

6) Samatyalı Rum Meyhanesi

Moda rakı mekanları ve meyhaneleriyle de sevilen bir semttir. Alkol mevzusunda da başarıya ulaşmış mekanlar sunan Moda’da Samatyalı Rum Meyhanesi; mezeleri, fasıl ekibi, nezih ortamı ve kaliteli hizmet düşüncesi ile son derece popüler. Bilhassa paçanga böreği fazlaca beğenilen Samatyalı Rum Meyhanesi, Esentepe ve Bağdat Caddesi’ndeki şubelerinin yanında ayrıca Moda’da da fazlaca sık tercih edilmelidir. Paçanga böreğinden değişik tatlar arayanlara ise Girit ezmesi, Ermeni karması, saray ezmesi ve topik de tavsiye edilebilir.

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Cd. No: 82/B, 34710 Kadıköy, İstanbul

İletişim: 0216 337 0258

samatyalı rum meyhanesi

7) Korkmaz Büfe

Moda lüks mekanlar yanında içten ve sıcak esnaf sohbetinin olduğu büfeleriyle de meşhur bir semt. Şık tasarımlar, değişik atmosferler ve yeni kuşak dizaynlar ile dikkat çeken kafelerin yanında ayrıca ayaküstü atıştırmalık bölgeleri ile de ön plana çıkan Moda’da Korkmaz Büfe, tost ve döner benzer biçimde fast food seçenekler sunar. Sandwich, tost seçenekleri, döner ve dürüm alternatifleri, köfte ekmek benzer biçimde klasikleşmiş sokak lezzetleri sunan Korkmaz Büfe’nin sıcacık ortamında bahtiyar olabilir, içten atmosferde süratli bir yiyecek yiyebilirsiniz.

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, No: 120/8, Kadıköy, İstanbul

İletişim: 0216 337 52 10

Kadıköy’ün En İyi 12 Kahvaltı Mekanı

moda korkmaz büfe

8) Muaf

Moda’da keyifli bir akşam gezintisinden sonrasında ister karnınızı doyurabileceğiniz isterseniz de alkol alarak arkadaşlarınızla söyleşi edebileceğiniz sıcak, içten bir bar ortamı yaratan Muaf, bira ve şaraplarının yanında ayrıca leziz aperitif alternatifleriyle de beğenilir. Börek çeşitleri, mücver ve patates kızartmaları veya tür tür salataları son derece leziz olan Muaf, misafirlerine hoşça zaman sağlar. Moda bira mekanları araştırması yapıyorsanız en doğru seçeneklerden birisi de Muaf’tır.

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Ferit Tek Sokak, No: 60/A, Kadıköy, İstanbul

İletişim: 0216 345 94 94

moda muaf

Moda Gezilecek Bölgeler Sıralaması

Pastaneleri, meyhaneleri, barları ve kafeleri ile yeme içme mevzusunda misafirlerine son derece varsıl alternatifler yaratan Moda gezilecek bölgeler penceresinden da mutluluk verir. Semt, misafirlerine birden çok aktivite imkânı sağlar. Senenin her mevsiminde, günün her saatinde diri bir yaşam vadeden Moda semti, misafirlerine devamlı sevgiyle kucak açar.

İşte, Moda’da ne olursa olsun gezmeniz ihtiyaç duyulan bölgeler ve ne olursa olsun yapmanız ihtiyaç duyulan uğraşlar!

 • Denizi izlemek, maviliğin tadını çekip çıkarmak,
 • Sulh Manço’nun Evi’ni ziyaret yapmak eylemek,
 • Moda Çay Bahçesi’nde çay tatmak,
 • Ali Ehil’da dondurma yiyecek,
 • All Saints Moda Kilisesi’ni müşahade etmek,
 • Moda İskelesi’nde güzel fotoğraflar çekmek,
 • Tramvay ile mini bir seyahat oluşturmak,
 • Bahariye’de gezip alışveriş oluşturmak,
 • Merakınız var ise antikacıları gezinmek,
 • Semtin geri sokaklarında keyifli bir tura belirmek,
 • Cem Sokak’a terk etmek, sokak sergisine göz uzaklaştırmak,
 • Sanatkarlar Sokağı ve Surp Levon Ermeni Katolik Kilisesi’ni müşahade etmek,
 • Nazım Hikmet Kültür Merkezi ve Süreyya Operası etkinliklerine katılışım göstermek,
 • Notre Dame d L’assomption’u (Fransız Katolik Kilisesi) ziyaret yapmak eylemek,
 • Moda Deniz Kulübü’nü dolaşmak,
 • Barlar Sokağı’nda eğlenmek.

Karaköy Kafeleri – Orijinal ve Nezih! En İyi 10 Mekan Tavsiyesi

moda barış manço evi

Seyahat Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Yeldeğirmeni Mekanları – Sizi Bahtiyar Edecek En Gözde 10 Adres

Bebek’te Nerede Ne Yenir? Fazlaca Keyif Alacağınız 10 tanınmış Mekan

Samatya Restoranları – Tarihin İzini Takip Edebileceğiniz 10 Mekan

Akaretler Mekanları – Kalitesiyle Size Keyif Verecek En Gözde 10 Adres

Kadıköy’de Ne Yenir? Kadıköy’e Gitme Planı Yaptıracak 10 Süper Mekan

4.7 milyon kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

10 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 800.000’den çok denenmiş tanım devamlı yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza cevap verebilecek yiyecek & mekan rehberi mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride vatan içi ve vatan dışından pek fazlaca değişik kent için derlediğiniz restoran ve yiyecek mekanlarına, laf konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması ihtiyaç duyulan ünlü yemeklerine dair bilgilere tek ova içinden basitçe ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız kent ya da bölge için hususi olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve kontakt detayları, ün salmış yiyecekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler tavsiye niteliğindedir. içerik yayına alındıktan sonrasında bilgilerin süre içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

instagram izlenme hilesi kaçak bahis siteleri en iyi bahis siteleri bahis siteleri
1xbet mobil 1xbet az 720p film izle full film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle guvencehd.org Betist Onwin vbettr Piabet Slot Siteleri Betorder canlı casino betandyou giriş 1win eurocasino giriş eurocasino giriş meritroyalbet > betpasi.com escort anadolu bahis20.com güvenilir bahis siteleri yeni bahis siteleri canlı casino siteleri betturkeygiris.org betist güncel giriş goibay.com Belugabahis Pusulabet Celtabet marsbahis sekabet supertotobet marsbahis giriş maksibet rulet siteleri betwinner betwinner giriş megapariz.com betwinner giriş Nakitbahis Megabahis Hititbet Mostbet Betovis Onwin 1win Betzmark Pin Up Betwinner Kalebet Betist Mariobet Betgaranti Kolaybet Betorder 1xbet giriş Cup90 Hititbet şişi escort kızılay escort Melbet/a> “Tarafbet Bettilt Bahsegel Elitbahis Polobet” restbett.net Vbet nisanbet Sahabet Tarafbet Betgaranti Betzmark Mariobet Sahabet Pokerklas Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Megapari Tipobet Kralbet Casinogaranti Meritslot Betpark betbox Maltbahis Jupiterbahis