herdembilgiler

Meyve Diyeti ile 3 Günde 5 Kilo Zayıflayın!

Meyve Diyeti ile 3 Günde 5 Kilo Zayıflayın!

Meyve perhizi Nasıl Yapılır?

Çağıl yaşamın getirmiş olduğu en büyük sıhhat problemlerinden kabul edilen kilo artışı, kişilerin hayat konforunu ve kalitesini önemli ölçüde etkiler ve başka hastalıklara yakalanmasını kolay hale getirir. gün be gün zayıflama rejimlerine bir yenisi eklenmektedir. Yararlarıyla pek oldukça derde şifa olan meyveler de bu diyetlerden payını almış durumda. nihayet günlerin popüler zayıflama programlarından kabul edilen meyve rejimi nasıl yapılır sorusunu araştırdık.

En gerekli olarak tek besin rejimine dayalı olan meyve rejimi uzun bir zamanda hazırlanması önerilmeyen şok rejim türlerinden biridir. Günde 1000 kalorili bir enerji alımı elde eden meyve rejimi 12 gün ya da 3 gün yapılır. Metabolizmaya ve beslenme uzmanının münasip görmüş olduğu durumlarda meyve rejimi 3 günde 5 kilo zayıflama imkanı sunabilir.

Nerede ise bütün mevsim meyveler tüketildiğinden dolayı rengarenk bir rejim olan meyve rejimine renkli rejim de denilmektedir. Bilhassa meyve sevenlerin beğenisini kazanan bu rejim ile çok kilo problemi yaşayanlar kilo sorunlarını çözebilir.

Meyve rejimi nasıl yapılır merak ediyorsanız bilgileri yazımıza bulabilirsiniz!

Tropik Meyveler Daha Evvel Görmediğiniz 10 Değişik Meyve

meyve diyeti 3 günde 5 kilo

Meyve rejimi yerine meyve ağırlıklı rejim olarak tanımlamanın daha doğru olduğu bu rejimde açlık hissini bastırmak gayesi ile ekmek, patates, makarna, yoğurt, pirinç, peynir ve balığa sınırı olan oranda yer verilmektedir. perhiz ile başarıya erişmek için günlük spor aktiviteleri oluşturmak da ehemmiyet taşır.

Meyve rejimi yapanlar içinde istedikleri neticesi alamayanların noksan yaptıkları şey çoğu zaman hareketi ve sporu günlük rutinlerine iç etmemeleriyle ilgili olabilmektedir. örnek olarak günlük 45 dakika veya 1 saatlik yürüyüş, yüzme ve bisiklete binme benzer biçimde uğraşlar kilo vermeyi hızlandırır.

 • Meyve rejiminde ilk 3 gün yeşil meyveler,
 • Sonraki 3 gün sarı meyveler,
 • Üçüncü 3 gün al meyveler
 • nihayet 3 gün ise karışık renkte meyveler yoğunluktadır.
 • Ihlamur, yeşil çay, tarçın benzer biçimde nebat çaylarının tüketilmesi önerilir ve bu rejimle beraber günlük minimum 3 litre su tüketilmelidir.

perhiz Ürünlerini: Düşük Kalorili, Sıhhatli 8 tür

meyve diyeti yapanlar

Meyve perhizi Sıralaması

Meyve rejimi, 3 günlük bir rejim listesidir. 4 aşamadan oluştuğu için totalde 12 günden meydana gelen meyve rejimi son derece basit bir rejimdir. Bu mevzu, bahis ilişkili olarak sürekli olarak sorulan meyve rejimi nasıl yapılır ve neler yenir sorularını cevaplayalım.

 • Meyve rejimi sıralaması ilk üç gün yeşil meyve rejimi olarak tanımlanır. İstenen sonuçlara daha basit ulaşılabilmesi için rejimde meyve adetleri önem teşkil eder. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde salatalık, kivi, armut, yeşil elma ve ananas tüketilir. Sabah öğününde 1 su bardağı yağsız yoğurt ve bir yeşil elma, öğle yemeğinde 1 porsiyon haşlanmış yağsız pirinç, ikindi fasıla öğününde iki tane kivi, 1 tane yeşil elma ve salatalık, akşam yemeğinde ise zeytinyağlı balık buğulama, 2 tane haşlanmış patates ve 2 dilim ananas tüketilir.
 • İkinci 3 gün sarı meyve diyetidir. Kavun, portakal, şeftali, kayısı ve muz benzer biçimde sarı meyveler diyetin demirbaşlarıdır. Kahvaltı 2 tane şeftali ve 1 bardak yağsız yoğurt, fasıla öğün 2 tane kuru kayısı, öğlen yemeği 1 haşlanmış patates, domates, bir dilim kavun ve 1 dilim peynir, ikindi fasıla öğünü beş tane kayısı ve bir tane şeftali, akşam yemeği ise bir tabak domatesli yağsız spagetti ile yanında şekersiz şeftali kompostosudur.
 • Üçüncü üç günlük rejim ise al meyveli rejimdir. Erik, üzüm, karpuz ve çilek meyveleri yoğun olarak tüketilir. Kahvaltı 1 salkım üzüm, 1 kase yağsız yoğurt ile hazırlanan müsli, fasıla öğün bir kase kiraz, öğle yemeği süt ile haşlanmış bir kase pirinç, yeşil salata, birkaç dilim salam ve 1-2 tane erik, fasıla öğün 1 büyük dilim karpuz, akşam domatesli balık buğulama, iki tane haşlanmış patates, bir kase çilek ve yatmadan evvel 2 tane kuru erikten meydana gelir.
 • nihayet üç gün ise karışık meyve diyetidir. Bu rejimde bütün meyvelerden porsiyon miktarlarını geçmeden karışmasını sağlayarak yiyebilirsiniz. nihayet 3 günde yalnız ilave olarak birer kase yağsız yoğurt önerilir.
 • perhiz meyve tatlıları ile zenginleştirilebilir. Meyvelerin kendi içinde var olan meyve şekerini kullanarak extra rafine şekere gerek kalmadan tarifler hazırlanabilir. örnek olarak elmaları birazcık tarçınla tencerede oldukça azca yağ ile çevirip üstüne koz serptikten sonrasında sıcacık tatlınızı afiyetle yiyebilirsiniz.
meyve suyu diyeti

Meyve Suyu perhizi Nasıl Yapılır?

 • Meyve suyu rejimi detoks rejimi olarak da bilinmektedir. 3 gün, 5 gün ve 7 günlük çeşitleri olduğu bilinmektedir. 3 günlük detoks rejiminde 3 tüm gün meyve suları, sebze suları ve çorba kullanılır.
 • Sert hiçbir ürüne yer verilmemiş bu diyetin gayesi vücudu ve bilhassa de bağırsakları toksinlerden arındırmaktır.
 • 5 gün ve 7 günlük meyve detoksu rejimi yumurta, yoğurt, peynir, balık benzer biçimde sert gıdalardan sınırı olan oranda alınmasına müsaade eder. Meyve suyu rejiminde minimum 2-3 litre su tüketilmesi gerekmektedir.
 • Ödem oluşmasını engellemek amacıyla tuz miktarı minimuma düşürülür. Vücutta su tutulmasına yol açan kafeinli ve gazlı içeceklerin tamamı rejimden çıkartılır.
 • 3 anne ve 3 fasıla öğün oluş suretiyle öğün sayıları 6’ya yükseltilir. Spor önem teşkil eder, günde minimum 30 ya da 45 dakikalık yürüyüşler önerilir. Bütün sebze ve meyveler karıştırıcıdan geçirilerek sıvı halde olmalıdır.
 • 5 ve 7 günlük detoks rejimlerinde anne öğünlere 2 bardak yoğurt veya kefir eklenebilir. bundan farklı olarak ızgara ve haşlama balık tüketilebilir.
 • perhizden tam verim alabilmek isteyenler için şunu da ekleyelim, meyve rejimi ile zayıflayanlar sıhhatli beslenmeyi ve sporu hayatlarına uzun süreçte entegre etmezlerse verdikleri kiloları art alma riskiyle karşı karşıya bırakılırlar.

Tanım için: Mürdüm Eriği Meyve Suyu (Videolu)

Meyve perhizi ile Zayıflama İpuçları

 • Meyve rejimi ile zayıflama bir – iki kilo fazlalığı olanlarda kısa süreli uygulamalarda pozitif yönde sonuçlar verebilir. Sadece uzun soluklu hazırlanması güç olduğundan dolayı ve bu süre zarfında doğru miktarları uygulayamama benzer biçimde sorunların yaşanma ihtimali diyetin sürekliliğini önler.
 • Vücudun gereksinimi olan yağ ve proteinlerin alınmaması adale kaybedilmesine ve yağ metabolizmasında bozukluklara sebebiyet verebilir.
 • Meyve rejim listeleri içinde yer edinen meyveler ile beraber protein içeren peynir, yumurta, et, yoğurt, tavuk ve balık benzer biçimde yiyeceklerin de kafi oranda tüketilmesi ehemmiyet taşır.
 • Meyve rejimi uygularken lüzumlu mineralleri ve proteini alabilmek adına yoğurt tüketilmesi oldukça ehemmiyet taşır.
 • Meyve rejimi ile zayıflama programının 12 günden çok yapılmaması önerilir. Dileyenler 3 günlük meyve rejimi listesini beslenme uzmanı onayı ile uygulayabilir.
 • 6 aylık süre zarfında iki ayda bir 12 günlük meyve rejimi uygulayarak öteki günlerde sıhhatli bir beslenme programı ayarlayabilir ve kilo verebilirsiniz.
 • Meyve rejimi ile zayıflayanlar elbet olduğu bilinmektedir fakat oldukça çok kilonuz var ise ve sağlığınızı fena etkileyecek derecede gövde ağırlığınız sizi zorluyorsa, sıkı bir beslenme programı oluşturmak için bir uzmana başvurmanızı tavsiye ederiz.

perhize Başlıyorum! Diyenlere 15 Altın İpucu

meyve diyeti 3 günde 5 kilo

Meyve Sebze perhizi ve Kuru Meyve perhizi

 • Destekleyici gıdalarla beraber yalnız meyve rejimi olduğu benzer biçimde meyve ve sebze rejimi de olduğu bilinmektedir.
 • Meyve ve sebzelerin yüksek lif içeriğinden yararlanılarak hazırlanan bu rejim ile tokluk hissi sağlanabilir. Sebzeler haşlama olarak ve hemen hemen sıfır yağ kullanılarak tüketilir.
 • Kabuğu ile beraber yenilebilen armut, elma, ayva benzer biçimde meyveler kabuklarını soymadan tüketilmelidir.
 • Bu rejimde günde 4-5 tane koz, badem ve fındık önerilir. Meyve ve sebzelere ilave olarak süt ve süt ürünlerini, ızgara veya haşlama et, tavuk ve balık kısıtlı miktarlarda meyve sebze rejiminde tüketilmektedir.
 • Yağlı tohumlar kullanılarak meydana getirilen kuru meyve rejimi ise ortalama 3 veya 5 gün yapılabilir. Kuru incir, kuru kayısı, kuru erik benzer biçimde kurutulmuş meyveler ve koz, fındık, badem benzer biçimde yağlı tohumlar kullanılarak meydana getirilen kuru meyve rejimi için kullanılan yağlı tohumların pişmemiş olması şarttır. Kavrulmuş ve tuzlu olmamalıdır.
 • 5 tane 100’er gramlık kuru meyve paketi içine 100’er gramlık koz, badem ve fındık içi hazırlanmış olur. Toplam 5 öğünde her birinden birer paket tüketilebilir. Bu rejimde 1 kadeh al şarap veya ak şarap içilebilir.
 • Bu rejim türü hem de meyve detoks rejimi olarak da bilinmektedir şu sebeple gıda listesindeki posalı ve hazmı ateşleyen besinler olanakları sayesinde vücudun kendini yenilemesi kolaylaşır. Böylece detoks etkisiyle kendinizi daha dinamik hissedersiniz.
meyve sebze diyeti

Meyve perhizi Zararları ve Taraf Tesirleri

 • Meyve rejimi tek düze bir içeriğe haizdir. Bir süre sonrasında benzer gıdaları tüketmek can can sıkan olabilir. Vücudun gerekseme duyduğu öteki yiyeceklerin alınmaması hastalıklara sebebiyet verebilir.
 • Kısacık zamanda yüksek kilo kayıpları yaşandığı için motive edici olsa da sürekliliğini tedarik etmek mümkün değildir. Üstelik azca zamanda verilen kilolar yağlardan gitmez, yağsız adale kitlesinden kilo verilir.
 • Eski beslenme düzenine art dönüldüğünde verilen kilolar oldukça hızlı bir şekilde alınır, hatta daha çok kilo artışı gözlenir.
 • Meyveler kalori penceresinden o kadar da masum değildir. Gün boyu tüketilen meyveler günlük kalori ihtiyacının üstünde olabilir. Yüksek karbonhidrat içerdiklerinden dolayı bel çevresinde yağ artışı gözlenir.
 • Meyvelerde yer edinen glikoz fruktoz adında olan kolay karbonhidratlardır. Rahat karbonhidratlar kan şekerini ansızın yükseltir ve ansızın düşürür. Bu da daha hızlı bir şekilde acıktırır.
 • Meyve rejimi programı belirtilen günlerden oldukça daha uzun bir zamanda yapılırsa negatif sonuçlar doğabilir.
 • Meyvelerin çoğu zaman karbonhidrat ve yağ oranları yüksek fakat protein oranları düşük olduğundan dolayı vücut dengesi bozulabilir. Bu problemi yaşamamak adına meyve rejimi protein içeren yiyeceklerin desteğiyle güçlendirilebilir.
 • Meyve rejimi zararları olan ve uzun bir zamanda hazırlanması önerilmeyen bir rejim çeşididir.
 • En güzeli bütün gıda öğelerinden kafi ve dengeli oranda alarak bir diyetisyen veya hekim kontrolünde sıhhatli bir halde kilo vermektir.

Sonbaharın Bolca Vitaminli En yararlı 8 Meyvesi

Diyetisyenden Tatlı Krizlerini Bastıran 6 Tavsiye

Rejiminiz Niçin Başarısız? Gözden Kaçan 8 Gerçek

Haşlanmış Limon perhizi Nasıl Yapılır? Tesirleri Nedir?

Meyve Çeşitleri: Mevsimleri, Yararları, Kalori ve Glikoz Oranları

4.7 milyon kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

10 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 800.000’den çok denenmiş tanım devamlı yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sıhhatli ömür, rejim ve bireysel bakım mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride farklı hastalıklar için evde bitkisel yeni bir yol önerileri, besleyici fonksiyonel besin takviyeleri, naturel cilt derisi ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne muavin rejim listeleri ve sıhhatli beslenme programları yer verilmiştir. alakalı besinin, ürünün veya rejim listesinin tesirleri her bünyede değişkenlik izah edebilir. içerik yayına alındıktan sonrasında, süre içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir süre hekim teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Detayları uygulamadan evvel sahasında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; ters durumda oluşabilecek taraf etkilerden sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

instagram izlenme hilesi birxbet kaçak bahis siteleri en iyi bahis siteleri bahis siteleri
1xbet mobil 1xbet az 720p film izle full film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle guvencehd.org Betist Onwin vbettr Piabet Slot Siteleri Film İzle Online Film İzle Betorder canlı casino mostbet giriş betandyou giriş eurocasino giriş eurocasino giriş meritroyalbet bedava bonus bonus veren siteler escort anadolu canlı casino casino güvenilir bahis siteleri yeni bahis siteleri canlı casino siteleri betturkeygiris.org betist güncel giriş goibay.com Belugabahis Pusulabet Celtabet marsbahis sekabet supertotobet marsbahis giriş maksibet rulet siteleri megapariz.com betwinner giriş Nakitbahis Megabahis Hititbet Betovis Betzmark Betwinner Kalebet Betist Mariobet Betgaranti Kolaybet 1xbet giriş şişi escort kızılay escort Melbet/a> “Tarafbet Bettilt Bahsegel Elitbahis Polobet” nisanbet turkbetmobil.com