herdembilgiler

Küçüksu Kasrı Kahvaltı Menüsü Enfes Boğaziçi Manzarası Sizi Bekliyor!

Küçüksu Kasrı Kahvaltı Menüsü Enfes Boğaziçi Manzarası Sizi Bekliyor!

Bağçe-i Göksu – Gümüş Selvi

Zarif Osmanlı Mirası Küçüksu Kasrı

Nefis Yiyecek Tarifleri seyyah gurme ekibi olarak size bugün Küçüksu Kasrı’nı tanıtıyoruz! İstanbul’da yer edinen saray ve koru alanlarını gezip gördükten sonrasında, sıradaki seyahat rotanız Küçüksu Kasrı olsun ister misiniz? Üstelik burada kahvaltı ve doyumsuz görünüm hazzı de var!

Osmanlı Süreci mimari yapılarından bu güne değin zamanı armağan olarak bırakılan Küçüksu Kasrı’nı en iyi biçimde aşina olmak için, sayfanın tamamına göz atmanız gerekecek. Bu sebeple şimdi size Küçüksu Kasrı hakkında bilmeniz gerekenleri açıklayacağız. İstanbul’da ne olursa olsun görmeniz ihtiyaç duyulan yerlerden bir tanesi daha sizinle: Küçüksu Kasrı!

küçüksu kasrı

Küçüksu Kasrı Nerede? Nasıl Gidilir?

Küçüksu Kasrı’na erişmek ve bu zamanı yapıya daha yakından görmek için her şeyden önce İstanbul’un Beykoz semtine gelmeniz gerekmektedir. En rahat biçimde ulaşım tedarik etmek için şu adımları seyredebilirsiniz:

 • Küçüksu Kasrı’na toplu taşıma araçları ile gitmeniz olasıdır. Işte sırf bunun için Kadıköy’den devinim eden 15F numaraları otobüsü kullanmayı tercih edebilirsiniz.
 • Üsküdar civarından Küçüksu Kasrı’na erişmek istediğinizde ise Üsküdar’dan kalkan 15, 15H, 15KÇ, 15M, 15N, 15P, 15T, 15Y ve 15ŞN kodlu otobüslere binmeniz gerekecek. Küçüksu durağına geldiğinizde inip birkaç dakika adım atma mesafesi kadar yakın olacaksınız.
 • Küçüksu Kasrı’na kendi otomobiliniz ile terk etmek istediğinizde ise; Anadolu Yakası’ndan kıyı yolunu takip edin.
 • Göksu Mahallesi’ne girdiğinizde Küçüksu Kasrı sizi ihtişamlı yapısı ile karşılayacaktır.
 • Yola Avrupa Yakası tarafınca başlayacaksanız, bu kere Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü geçmelisiniz.
 • Anadolu Hisarı sapağından sağa doğru devam ederseniz, Küçüksu Kasrı’na basitçe ve rahatça varabilirsiniz.
küçüksu kasrı kahvaltı menüsü

Küçüksu Kasrı Zamanı ve Mimari Özellikleri

Küçüksu Kasrı, mimari özellikleri ile eski dönem süresince alaka gören bir yapı olmuştur. Görenleri kendine fanatik bırakan ve dakikalarca izlettiren bir görünüme haizdir. Bu özelliğine bir de zamanı eklendiğinde, niçin Küçüksu Kasrı’nı ziyaret edeceğinizi oldukca iyi anlayabilirsiniz. O halde bu sual işaretini giderelim.

Küçüksu Kasrı’nı kim yaptırdı? Küçüksu Kasrı’nın önemi nedir? şeklinde bütün sorulara cevap bulalım!

 • 17. yüzyılda ‘Bağçe-i Göksu’ olarak isimlendirilen bu kasr, mimari yapısı yönüyle batılı mimari eserlerin özelliklerini taşır. Bu yapıyı meydana getiren mimar Nikogos Balyan’dır. Çeşitli kaynaklarda ise mimarın adının gizli saklı olduğu bilgisi içeriyor.
 • Toplamda 3 kattan oluşan bir yapıya haizdir ve her bir katında farklı bir işçilik göze çarpar. Osmanlı zamanında av köşkü olarak da işlev görmüştür. Kasr içinde mutfak ve farklı odalar bulunmaktadır. Bu yönüyle tam bir Türk tipi evidir.
 • Küçüksu Kasrı’nın 4 değişik yönde 4 farklı kapısı bulunmaktadır. Süre içinde farklı tadilatlar yapılmış ve nihayet halini alana kadar pek oldukca biçimde süslenmiştir. Duvarda yer edinen kaplamalar, kabartmalar, bahçe içi düzenlemesi ve odaların zarifliği bu tamir sürecinde oluşmuştur.
 • Odalar klasik bir oda olarak hazırlanmamıştır. Bütün odalarda kıymetli sanat eserlerine yer verilmiştir. Bu ise odaların daha hususi ve özenli olmasını elde etmiştir.
 • IV. Murat Küçüksu Kasrı’nı oldukca sevilmiş olduğu için bu yapıya, ‘Gümüş Selvi’ adını vermiştir. Küçüksu Kasrı’nın hazırlanması aslen Sultan I. Mahmut döneminde başladı. Divittar Mehmet Paşa’nın temellerini attırıp ahşap biçimde yapıyı tamamlaması, hemen sonra yapılacak yeniliklere zemin hazırlamıştır. III. Selim ve II. Mahmut dönemlerinde farklı onarımlardan geçerek, pek oldukca biçimde kullanılmıştır.
 • Küçüksu Kasrı inşa edilirken her detayında özenli davranılmıştır. Şöminenin mermerleri bile İtalyan mermerinden seçilmiştir. Denize bakan odalarda ikişer tane şömine bulunması ise gezenlerin dikkatini çekiyor.
 • Şöminelerin güzel duyu açıdan zenginlik katması için yapıldığını belirtenler de olduğu bilinmektedir. Bu sebeple Osmanlı aileleri şömine yerine mangal ile ısınmaktaydı.
 • Küçüksu Kasrı, Cumhuriyet Süreci’nde konuk evi olarak kullanılmıştır. Şu anda ise halka oluşturulan bir zamanı mekan olmuştur. Hem müze aynı zamanda saray olarak, halkın zamanı açıdan daha da beslenmesi hedeflenmiştir. Eski zamanları yansıtan her teferruat gelen ziyaretçilere görsel kaynak olabilmektedir.
küçüksu kasrı tarihçesi

Küçüksu Kasrı Kahvaltı Menü ve Tutarları 2019

Küçüksu Kasrı, şu anda halka açık ve toplumsal bir alan olarak alaka görüyor. Küçüksu Kasrı’nda var olan kafe olanakları sayesinde pek oldukca şahıs İstanbul manzarasına karşı kahvesini veya çayını yudumlayabiliyor. bundan farklı olarak kahvaltı imkanı da bulunmakta. Küçüksu Kasrı’na kahvaltı oluşturmak için terk etmek istediğinizde size şu imkanlar sunulacak:

 • Küçüksu Kasrı içinde Küçüksu Kasrı Restoran Kafe adıyla bir toplumsal tesis bulunmakta. Bu kafede ise gözleme, çorba, kahvaltı tabağı, tost, tatlı ve içecek çeşitleri sizler için hazırlanmakta.
 • 1 şahıs için averaj 30 TL ödeyerek güne doyurucu bir kahvaltı ile başlama fikri kulağa hoş gelebilir.
 • Bu mekanda bir çay içimlik oturup dinlenebilirsiniz. Müzeyi gezdikten sonrasında gün batımını Küçüksu Kasrı Cafe bahçesinde setretmek keyifli olacak!
 • Küçüksu Kasrı kahvaltı menüsünde neler mi var? Sıcak ve soğuk biçimde hazırlanan bütün kahvaltılıklar masanızda yer almakta. İstanbul’da kahvaltı duraklarınızdan birisi de Küçüksu Kasrı Restaurant niçin olmasın?
küçüksu kasrı kahvaltı

Küçüksu Kasrı Düğün ve Resim Çekimi 2019

En hususi gününüzü Küçüksu Kasrı’nda organize yapmak eylemek ister misiniz? Küçüksu Kasrı bahçesinde Küçüksu Kasrı düğün organizesi ile ailenize ve davetlilerinize oldukca hususi bir gece yaşatabilirsiniz. Düğün ve resim çekimi hakkında data alabilmek istediğinizde, görelim sizleri neler bekliyor olacak?

 • Küçüksu Kasrı dahil mekan kapasitesi ortalama 500 kişidir. 500 kişiye kadar olan davetlerinizi burada güveni içinde düzenleyebilirsiniz.
 • Bahar ve yaz günlerinde ise dış mekanda hemen hemen 1000 kişiyi ağırlayabiliyorlar.
 • Düğünde yiyecek hazırlanmasını isterseniz, yemekli organizasyon imkanı da var.
 • Küçüksu Kasrı çalışanları, sizi hiçbir biçimde yormadan bütün hayalinizi yerine getirmek için iş başına geçiyor.
 • Masa süslemesinden yiyeceklerin servisine kadar her şey arzu ettiğiniz şeklinde olsun isterseniz, Küçüksu Kasrı idaresi ile iletişime geçmeniz gerekecek.
 • Dış çekim mekanı arıyorsanız, Küçüksu Kasrı size bu mevzuda da destek olabilmektedir. Bahçe ve yapı önünü fon olarak kullanarak düğün ve hususi gün fotoğraflarınızı ölümsüz kılabilirsiniz. Işte sırf bunun için ise TBMM Umumi Sekreterliği’ne bu mevzu, bahis ilişkili bir dilekçe yazmanız gerekecek. Eğer anlaştığınız bir resim şirketi var ise, bu mevzuda size aracı olabilir. Yazılı işlemleri sizin adınıza gerçekleştirebilir. En geç 1 hafta içinde dilekçenize dönüş yapılacaktır. Dış çekim onayını aldıktan sonrasında bir de ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretin ise dönem dönem değişmiş olduğu bilinmektedir.
küçüksu kasrı düğün fiyatları

Küçüksu Kasrı Ziyaret Saatleri & İletişim & Rezervasyon Detayları

Küçüksu Kasrı’nı ziyaret yapmak eylemek istediğinizde, gitmeksizin evvel bilmenizde fayda olan çeşitli kurallar var. Bu kuralları daha rahat bir halde gezin diye listeliyoruz:

 • Küçüksu Kasrı pazartesi ve perşembe günü ziyarete kapalı olabilmektedir. Ziyarete 09.00’da kapılarını açıp 17.00 ortaya çıktığında kapatıyor.
 • Öğrenciler için giriş tutarı nihayet bilgilere gore 2.5 TL olarak belirlenmiştir. Siviller ise 5 TL olabilmektedir.
 • Ne yazık ki Müzekart ile Küçüksu Kasrı’na giriş yapamıyorsunuz.
 • Küçüksu Kasrı’nın dahil mekanında resim çekimi de yapamayacaksınız. Bu sebeple ziyaret kurallarından birisi de bu madde. Amma ve lakin dış mekanda ve merdivenlerde bol miktarda resim çekebilirsiniz.
 • bundan farklı olarak bireysel olarak içeride gezme imkanınız da yok. Görevli rehber eşliğinde ortalama 15 dakika süresince yapı içinde gezebilirsiniz.

Kafe veya organizasyon hakkında daha ayrıntılı data alabilmek için size verilen kontakt numarasını kullanmayı tercih edebilirsiniz. içten ve güler yüzlü mensupları size en iyi biçimde yardım edecektir:

İletişim: 0216 332 33 03

küçüksu kasrı cafe

Seyahat Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Çamlıca Tepesi – Rahatlık Bulabileceğiniz En İyi 6 Kahvaltı Mekanı

Yıldız Parkı’nda Doğayla dahil İçe Enfes Kahvaltı Menüsü 2019

Hidiv Kasrı’nda Sultanlara Layık Osmanlı Kahvaltısına Ne Dersiniz?

Beykoz Korusu – Parmaklarınızı Yiyeceğiniz Açık Büfe Kahvaltı 2019

Cemile Sultan Korusu Enfes Manzaralı Kahvaltı Menüsü Sizi Bekliyor!

5 milyon’dan çok kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım devamlı yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza cevap verebilecek yiyecek & mekan rehberi mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride vatan içi ve vatan dışından pek oldukca değişik kent için derlediğiniz restoran ve yiyecek mekanlarına, lakırdı konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması ihtiyaç duyulan ünlü yemeklerine dair bilgilere tek ova içinden basitçe ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız kent ya da bölge için hususi olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve kontakt detayları, ün salmış yiyecekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler tavsiye niteliğindedir. içerik yayına alındıktan sonrasında bilgilerin süre içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

instagram izlenme hilesi turkcasino.net asyu2017.org/slot-siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler
1xbet mobil 1xbet az 720p film izle full film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle guvencehd.org Betist Onwin vbettr Piabet Slot Siteleri Betorder Kalebet giriş milosbet giriş 1win deneme bonusu meritking giriş meritroyalbet > betpasi.com escort anadolu bahis20.com canlı casino siteleri goibay.com Belugabahis Pusulabet Celtabet marsbahis maksibet rulet siteleri betwinner giriş Nakitbahis Megabahis Hititbet Mostbet Betovis Onwin 1win Milosbet Pin Up Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Betgaranti Kolaybet Betorder Maksibet Lotusbet Masterbetting Norabahis Piabellacasino Cup90 Hititbet şişi escort kızılay escort Melbet/a> “Tarafbet Paşacasino Betosfer Rbet Oslobet restbett.net Vbet nisanbet Sahabet Tarafbet Betgaranti Betzmark Mariobet Sahabet Pokerklas Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Megapari Tipobet Kralbet Casinogaranti Meritslot Betpark betbox Maltbahis Jupiterbahis gaziantep escort bayan gaziantep escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Youwin giriş betwinner betwinner giriş viagra fiyat