Karbonhidrat Diyeti Listesi Nasıl Uygulanır?

Karbonhidrat Diyeti Listesi Nasıl Uygulanır?

Sıfır Karbonhidrat ile Zayıflama Şekilleri

Vücudumuzun birincil enerji deposu olarak kullanılan karbonhidratlar rahat ve karmaşık karbonhidratlar oluş suretiyle ikiye ayrılır. Sıhhatli bir beslenme programında günlük olarak enerjinin %40-60’ı karbonhidratlardan sağlanmış olur. Bu miktarın altında karbonhidrat alımı vücut dengesini bozabilir ve direncinizi düşürerek bitkinlik ve halsizlik başta oluş suretiyle birden çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Karbonhidrat tüketiminde mühim olan rejimde karmaşık karbonhidratlara yer verilmesidir.

Süt ve süt ürünlerini, glikoz, sebze ve meyveler rahat karbonhidratlar içinde yer alır. Bu karbonhidratlar oldukca hızlı bir şekilde emilime uğradıklarından dolayı kan şekerini ani olarak yükseltir ve ansızın düşürerek “güçten kesildim” diye yorumladığınız glikoz krizlerine sebebiyet verir.

REKLAM ALANI

Kuru baklagiller, tam tahıllı ekmek, nişastalı sebzeler ve yulaf, çavdar şeklinde besinler karmaşık karbonhidratlar sınıfına girer. Karmaşa karbonhidratların en mühim vasfı ise yüksek oranda lif içermesidir. Yüksek posa kan şekeri-şeker emilimini azalttığından dolayı kandaki şeker oranı yavaş yükselir ve bu vaziyet uzun bir zamanda tokluk hissetmenizi sağlar.

Karbonhidrat perhizi ne demektir?

Sıfıra yakın karbonhidrat içeren bu rejimde vücuda alınan karbonhidrat miktarı düşmüş olduğu için devamlı bir tokluk hissi meydana gelir. Kısa süre içinde zayıflamak isteyen veya vermesi ihtiyaç duyulan kimseler tarafınca uygulanır. Bu rejimde en oldukca karşılaşılan sorulardan birisi ise karbonhidrat ne kadar alınmalı? Beyin fonksiyonlarının sıhhatli bir halde emek vermesi için lüzumlu olan 50 gram karbonhidrat bu rejime bakılırsa yeterlidir.

Azca karbonhidrat rejimi devamlı uygulandığında kan kan şekeri-şeker seviyesini ve buna bağlı olarak da pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin seviyesini düşürür. gövde dirimsel fonksiyonlarını sürdürebilmek için kan şekeri-şeker bulamayınca ikincil enerji deposu olan yağlara yönelir. Low karbonhidrat rejimi bununla beraber ketojenik ya da yüksek yağlı rejim olarak da bilinmektedir. Karbonhidrat rejiminde tüketilen yağ oranı artar. gövde enerji ihtiyacını karşılamak için yağları parçalamaya adım atar. Parçalanan yağların bundan böyle ürünlerini keton cisimler kanda yükselir. Bu vaziyet düşük karbonhidrat rejiminde yağ yakımı başlaması anlamına gelen ketozis sürecini başlatır. Karbonhidrat rejimi sıralama programını uyguladığınızda ketozise bağlı olarak asetona benzemekte ağız kokusuna alışmanız lazım olabilir.

Karbonhidrat perhizi Nasıl Yapılır?

Karbonhidrat rejimi Ebru Akın tarafınca önermiş olduğu şeklinde yiyeceklerin içerdikleri karbonhidrat miktarına bakılırsa puanlandırılarak yapılır. Karbonhidrat rejimi puan sıralaması yiyeceklerin 1 porsiyonundaki karbonhidrat miktarları bir birim baz alınarak hesaplanır. Şahıs bigün içinde 40-60 birimin üstünde karbonhidrat tüketmez. beslenme menüsünde bilhassa sıfır ve 1 birim karbonhidrat içeren et, tavuk, balık, peynir ve yumurta şeklinde besinler seçilir.

Karbonhidrat rejimi Nadir Saraç tarafınca da nerede ise benzer ilkelere bağlı kalmayı önermektedir. Kişinin hayatından karbonhidratı bir bütün olarak çıkararak yerine yüksek protein içeren besinler alınmasını elde eden spesifik karbonhidrat rejimi spor ile beraber uygulandığında mükemmel sonuçlar yaratabilir.

Karbonhidrat rejimi yaptım diyebilmek hakkaten sizi birazcık zorlayabilir. perhiz esnasında her gün 10-12 bardak su içmeyi dikkatsizlik etmemek gerekmektedir. bundan farklı olarak bu diyetin en mühim besinlerinden önde gelen greyfurtu da ihmal etmeyin. Yağ yakma mevzusunda mühim bir meyve olan greyfurtu rejimde belirlenen ölçülerde yemelisiniz. Öğün aralarında bir şeyler atıştırmayı da unutun. Acıkma hissiniz yoğunlaştığında öğünlerde yer edinen et, salata ve sebze miktarlarını fazlalaştırabilirsiniz. Kahve, çay ve sodalı içeceklerle de vedalaşın. Bu biçim içeceklerin yapısında var olan kafein yağ yakma işlemini yavaşlattığından dolayı asla içmemeniz gerekmektedir. Kesinlikle ki kaçamak yapacaksınız günde bir tek 1 porsiyon kafi.

Karbonhidrat perhizi Sıralaması

En gerekli olarak son derece rahat olan karbonhidrat rejiminde en mühim sorun glikoz krizlerinin önüne geçmektir. Kandaki şeker oranı düşüklüğü diyetin ilk birkaç gününde sizi zorlasa da ilerleyen süreçte ya da zamanda şekere olan düşkünlüğünüz şaşırtıcı bir şekilde geçer.

Organik ve işlenmemiş gıdaların tüketilmesini elde eden karbonhidrat rejimi menüsü umumi olarak yenmesi ve yenmemesi gerekli olanlar şeklinde düzenlenir. Karbonhidrat rejimi sıralama programına bakılırsa al et, tavuk, alabalık, karides, yengeç, ıstakoz, hindi, mezgit ve somon şeklinde balık ürünlerinin organik ve organik olanları tercih edilerek ızgara, haşlama veya fırında pişirilebilir. bundan farklı olarak omega 3 ile zenginleştirilmiş yumurta, ıspanak, karnabahar, brokoli, havuç, pırasa, marul, maydanoz şeklinde sebzeler; kavrulmamış ve işlem görmemiş koz, fındık, badem, balık yağı, zeytinyağı, tereyağı ve Hindistan cevizi yağı yenilmesi özgür yiyecekler içinde yer alır.

Eğer et ve et ürünlerini ile aranız iyiyse diyetin uygulanması son derece rahat sadece vejetaryen beslenenlere pek münasip olduğu açıkça ifade edilemez. Süt, peynir, tereyağı, yoğurt, reçel, bal, pekmez, gazlı içecekler, hazır meyve suları, şekerlemeler, çikolata şeklinde şekerli yiyecekler; çavdar, arpa, buğday ve yulaf içeren bütün ekmek türleri; makarna, pirinç pilavı, bulgur, bütün hamur harcı işleri, trans yağ içeren bütün fast-food ürünlerini, mısır aslı, soya, ayçiçeği ve çiğit yağı şeklinde omega 6 içeren yağlar; aspartam, siklamat, sakarin, suklaroz şeklinde suni tatlandırıcı içeren bütün besinler; işlenmiş, naturel olmayan her türlü rejim ürünler, mısır gevrekleri şeklinde yiyeceklerin ise yenilmemesi gerekmektedir.

karbonhidrat diyeti

Karbonhidrat perhizi Günlük Menüleri

erek: 7 günde averaj 2 kilo.
Günlük kalori: 1300 Kcal

Yiyerek kilo verebileceğiniz bu rejimde karbonhidrat alımı sınırı olan tutuluyor. Şekerden ve yağdan kaçınacağınız bir rejim. 7 gün uygulanabilir.

1. Gün

 • Sabah: 1/2 (yarım) bardak greyfurt suyu, çay, kahve (şekersiz), 1 tost, 20 gr tereyağı.
 • Öğle: 1 porsiyon et suyu, 1 porsiyon bonfile, garnitür sebze, 1 elma
 • Akşam: 1 kadeh rakı, 6 haşlanmış karides, ½ piliç ızgara, 1 söğüş domates.

2. Gün

 • Sabah: Çay, şekersiz kahve, 1 yumurta rafadan, 1 tost, 20 gr tereyağı.
 • Öğle: 1/2 (yarım) kadeh Martini olry, 1 porsiyon balık ızgara, 1 porsiyon karışık salata, 1 kola ya da gazoz, 1 mütevazi kahve.
 • Akşam: 1 kadeh rakı, 50 gr balık yumurta, 1 porsiyon karışık et (ızgara), 1 porsiyon çilek şanti

3. Gün

 • Sabah: 1/2 (yarım) bardak portakal suyu, 1 mütevazi kahve, 1 tost, 50 gram ak peynir.
 • Öğle: 1 porsiyon domates çorba, 1 porsiyon sebzeli kuşbaşı, 1 porsiyon salata karışık, 1 mütevazi kahve.
 • Akşam: 1 porsiyon et suyu, 1 porsiyon balık ızgara, 1 söğüş domates.

4. Gün

 • Sabah: Çay – kahve mütevazi, 1 sert yumurta, 10 yeşil zeytin.
 • Öğle: 1/4 (çeyrek) kadeh ak şarap (sek), 1 porsiyon döner (mütevazi), 1 porsiyon yoğurt, 1 portakal.
 • Akşam: 1 porsiyon levrek tencere, 1 yiyecek kaşığı mayonez, 4 yaprak marul, 1 mütevazi kahve.

5. Gün

 • Sabah: Çay-kahve mütevazi, 1 yumurta rafadan, 1 tost, 20 gr tereyağı, 50 gr peynir
 • Öğle: 1 porsiyon kuzu eti ızgara, 1 porsiyon ıspanak püre, 1 porsiyon salata karışık, 1/2 (yarım) bardak ayran
 • Akşam: 1 kadeh rakı, 1 tane midye dolma, 50 gram ak peynir, 1 salatalık, 1 porsiyon şiş ızgara

6. Gün

 • Sabah: Kahve-çay mütevazi, 1 tost, 20 gram tereyağı, 50 gram kaşar peynir
 • Öğle: 1 kadeh viski, 10 tane kuru badem, 1 porsiyon karışık et ızgara, garnitür sebze, 1 büyük dilim karpuz
 • Akşam: 2 kadeh rakı, 50 gram balık yumurtası, 1 porsiyon karides kokteyl, 1 porsiyon trança şiş, 1 porsiyon salata karışık, 1 mütevazi kahve

7. Gün

 • Sabah: 1/2 (yarım) bardak greyfurt suyu, 1 mütevazi kahve.
 • Öğle: 1 porsiyon et suyu, 1/2 (yarım) porsiyon piliç ızgara, 1 orta boy armut.
 • Akşam: 2 yumurta omlet, 1 karışık salata, 250 gram yoğurt

Kaynak: www.diyetuzmani.com

Karbonhidrat perhizi ile Zayıflayanlar

Karbonhidrat rejimi yapanların yorumları incelendiğinde diyetin ilk günlerinde kilolarında belirgin bir düşüş yaşadıkları gözlenir. Bu size yüksek başarabileceğine olan inanç sağlar sadece ilerleyen süreçte ya da zamanda zayıflama hızı azalmaya adım atar. Bu rejim uygulanmış olduğu ilk günden itibaren hakkaten yüksek miktarlarda kilo verdirir. Kişinin motivasyonu ve rejime uyumunu kolaylaştıran ağırlık kaybının sebebi bünyeden suyun atılmasıdır. Vücuda alınan karbonhidrat miktarı azaldığı için kaslarda suyu tutan glikojen miktarı da azalır. Böylece vücutta su kaybı ve buna bağlı olarak da kilo kaybı yaşanır. Vakit içinde zayıflama hızı ilk haftalara bakılırsa yavaşlamaya adım atar.

Karbonhidrat döngüsü rejimi başarısını kişilerde devamlı bir tokluk hissi yaratmasına borçludur. perhizden karbonhidratın çıkarılması insülinin de kanda düşmesine sebep olur. Açlık hissini yaratan pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin hormonunun azca salgılanması kişinin açlık hissinden kurtulmasını sağlar.

Gelelim en oldukca dört gözle beklenen soruya: Karbonhidrat rejimi ile 7 günde kaç kilo verilir? İlk haftalarda kişinin kilo fazlasına bağlı olarak yüksek oranda kilo verilse de, rejime ahenk sürecinden sonrasında bütün rejimlerde olduğu şeklinde zayıflama işlemi ayda 5-6 kilogramı geçmez. Doğal bu rakamlar kişinin yaşına, aktivite durumuna ve genetik özelliklerine bakılırsa farklılık gösterir.

Karbonhidrat perhizi Zararları Nedir?

 • Sıfır karbonhidrat içeren rejimler kan şekerini eleştiri noktaya düşürür ve bu vaziyet tiroit bezinin hormon dengesini bozarak hipotiroit şu demek oluyor ki tiroit tembelliği oluşmasına sebep olur.
 • Beynin en mühim enerji deposu olan glikozun sıfıra düşürülmesi beyin tarafınca yaşamı tehdit eden bir öğe olarak algılanır.
 • Stres hormonu olarak herkesçe malum olan kortizol hormonunda artış gözlenir ve buna bağlı olarak vücut kıtlığa düştüğünü sanarak yağ depolamaya adım atar. gövde yaşamsal fonksiyonları haricinde rastgele bir işlev için enerji harcamak istemez ve dirence geçer.
 • Hazım yavaşlar, hormonal dengeler bozularak kronik bitkinlik meydana gelir.
 • Sebze ve meyvelerin kısıtlanması bağırsak florasında yer edinen faydalı bakterilerin çalışmasını yavaşlatır ve gıda öğeleri iyice sindirilemez.
 • Bilişsel ve fizyolojik fonksiyonlarda azalma görülebilmektedir. Eğer bu rejimi uygulayacaksanız halsiz kalmayı, bulanık görmeyi, bazen bellek kaybı yaşamayı göze almalısınız.
 • Hanımlarda LH, FSH, östrojen, progesteron şeklinde cinsiyet hormonlarının salgılanmasında düşüş yaşanabilir ve tane düzensizliğine niçin olarak hamile kalmayı zorlaştırabilir. Hamilelikte karbonhidrat rejimi bebeğin gelişmesi ve gelişmesi için lüzumlu vitamin, mineralleri tam olarak karşılamadığı için tehlikelidir.

Karbonhidrat rejimi ve spor beraber uygulandığında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim nokta kaslarda yer edinen glikojen depolarının korunmasıdır. Bu yüzden eğer ağırlık emek harcamaları yapıyorsanız kesinlikle bir miktar karbonhidrat tüketmeniz gerekmektedir. Meydana getirilen antrenmanın yoğunluğuna bakılırsa antrenman öncesi ve sonrasında tabip veya diyetisyene danışarak almanız ihtiyaç duyulan karbonhidrat miktarını ayarlayabilirsiniz.

Karbonhidrat perhizi Yapanlar İçin hususi Tanım

Masum Poğaça Karbonhidrat İçermeyen Poğaça Tarifi

Karbonhidrat rejiminde birden çok alışılmış besin beslenme programından çıkarıldığı için bazen bunaltan bir hale gelmektedir. Fasıla öğünlerde veya sabah kahvaltılarında rejiminizi şenlendirmek için ufak poğaçalar hazırlayabilirsiniz. Buğday unu yerine mercimek ya da nohut unu kullanılarak hazırlanan karbonhidrat içermeyen poğaça, muhteviyatında yer edinen lor peyniri ve yumurta ile iyi bir protein deposu olur. Yüksek oranda protein içeren lor peyniri bununla beraber kalsiyum penceresinden zengindir ve bilhassa karbonhidrat rejimi yapanların en sık kullandığı gıda maddelerinden biridir. Yağ olarak n-9 yağ asitleri içeren zeytinyağı karbonhidrat rejimi için tavsiye edilen yağ çeşitleri arasındadır. Karbonhidrat İçermeyen perhiz Poğaça

Tanım: Karbonhidrat İçermeyen perhiz Poğaça

5 milyon’dan çok kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım daima yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda yemek pişirdiğimiz evlerimizin özel alanında ve ev yaşamında size süre kazandırabilecek püf noktalarını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride organik temizlik tavsiyelerinden butik sebze meyve yetiştiriciliğine, gıdaları basit ayıklama ve uzun bir zamanda muhafaza etme tekniklerinden yemeklerde lezzeti artıran ipuçlarına değin süratli yeni bir yol önerileri yer verilmiştir. Evde basitçe uygulayabileceğiniz bu tavsiyeler aşama aşama resimli maddelerle hususi olarak düzenlenmiştir. Sunmuş olduğumuz bilgiler tavsiye niteliğindedir. içerik yayına alındıktan sonrasında, süre içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. alakalı ürüne karşı alerjiniz olup olmadığını öncesinden kontrol etmeli, tavsiyeleri uygularken dikkatli olmaya itina göstermelisiniz. Ters durumda yaşanabilecek negatif durumlardan sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisli levabet levabet Bet10bet betmoon120 Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot Milosbet en iyi bahis siteleri Nakitbahis güvenilir bahis siteleri Belugabahis Pusulabet Celtabet roketbahis deneme bonusu veren siteler betwinner.com.tr betwinnergiris.com.tr betwinner-giris.com.tr