İzmir’de Kumru Nerede Yenir? 13 Meşhur Mekan

İzmir’de Kumru Nerede Yenir? 13 Meşhur Mekan

Lezzeti Ünlü En İyi İzmir Kumrucuları

İzmir denildiğinde akla gelen ilk lezzet asla kuşkusuz kumrudur. Leziz hususi kumru ekmeği içinde tulum peyniri ve domates. Bu tadı ve harmoniyi hatırlamamak ne mümkün…

Günümüz şartlarında kumru fast food tarzında, içinde değişik malzemeler kullanılarak yapılıyor. Bu da her kumrunun kendine özgü farklı bir lezzetinin olduğu anlamına geliyor. tekrar de birincilik bayrağının bir tek domates ve İzmir tulum peyniriyle meydana getirilen kumruda bulunduğunu söylemeliyiz.

REKLAM ALANI

Yolunuz kısa sürede İzmir’e düşecekse ve İzmir kumru nerede yenir sorusu aklınızdan çıkmıyorsa bu ova tam size gore. İşte, İzmir’de yer edinen ve kumru sevenlerden tam not alan 13 mekan….

Konut Tipi Kumru (Yengen Sandviç)

Konut Tipi Kumru (Yengen Sandviç)

İzmir’de Kumru Nerede Yenir? En İyi 13 Mekan

1) Kumrucu Hayat, yaşam

İzmir’de en iyi kumruyu yiyebileceğiniz tavsiyelerimizden ilki Kumrucu Hayat, yaşam. Bostanlı’da yer edinen Kumrucu Hayat, yaşam’de kumrunuzu her daim yeni demlenmiş çay veya taze sıkılmış meyve suyu eşliğinde yiyebilirsiniz. Klasik kumrudan ziyade fast food seçimi karışık kumruyu seviyorsanız Kumrucu Hayat, yaşam’e kesinlikle uğramalısınız.

Adres: Cemal Gürsel Caddesi, Bostanlı, İzmir

İletişim: 0232 330 60 66

kumrucu ömür

2) Kumrucu Şevki

Bilhassa öğrenciler tarafınca oldukca sevilen Kumrucu Şevki’nin İzmir’de değişik noktalarda şubeleri bulunmakta. Süratli paket servisiyle farklılaşan Kumrucu Şevki’nin önünde de bazen kuyruklar olabilmektedir. İzmir Kumrucu Şevki denildiğinde her insanın aklına benzer lezzet geliyor değil mi? Bu benzeri olmayan lezzeti hala tatmadıysanız rotanızı kesinlikle Kumrucu Şevki’ye çevirmelisiniz.

Adres: Bostanlı, Şht. Cengiz Topel Cd. No:9, 35590 Karşıyaka, İzmir

İletişim: 0232 330 86 00

kumrucu şevki

3) Zeynel Ergin Gevrek Fırını

İzmir ünlü kumrucu listemize kumrusuna bayılacağınız zamanı bir mekanla başlıyoruz. 1880’den bu yana etkinlik gösteren Zamanı Alsancak Gevrek Fırını, İzmir’in sembol yiyecekleri kendine özgü bir lezzetle sağlıyor. Fırının bir tek kumrusu değil gevreği ve boyozu da oldukca beğeniliyor. Açıldığı zamanda Alsancak’ın ilk gevrek fırını olan Zamanı Alsancak Gevrek Fırını, 1962 senesinden beri Zeynel Ergin tarafınca işletiliyor. Bilhassa sabah saatlerinde fırının önünde uzun kuyruklar bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Mekanda masa iskemle sayısı da azca olduğundan, kumruyu alıp dışarıda veya işyerinde yiyecek daha mantıklı olabilir. Aslına bakarsanız bir sini kumru genel anlamda birkaç dakikada tükenmiş olabilmektedir!

Tadanlar bilir; kumru denildiğinde akla ilk gelen mekan Zamanı Alsancak Gevrek Fırını’dır. Bundan dolayı bu fırında meydana getirilen kumrular geleneksel metotlarla pişiriliyor. Nohut mayasıyla hazırlanan ve fırından yeni çıkan sıcacık kumru sandviçleri içine İzmir tulum peyniri ve domates konulduktan sonrasında birkaç dakikalığına tekrardan fırına veriliyor. Tulum peyniri eridikten sonrasında fırından çıkarılan kumrular mükemmel bir lezzete dönüşüyor. Yolunuz İzmir’e düşerse Zamanı Alsancak Gevrek Fırını’na uğrayarak sıcacık kumrusunun tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Hatta kumrunun yanında ayrıca gevrek veya boyozu da deneyebilirsiniz.

Adres: 1466 Sokak No:1 Alsancak, İzmir

İletişim: 0232 421 65 51

zeynel ergin gevrek fırını

4) Kumrucu Apo

İzmir’in en güzel noktalarından Kemeraltı’nda hizmet veren Kumrucu Apo, hazırladığı kumruların lezzetini Tire sucuğu, Kars kaşarı ve salçayla artırıyor. Mükemmel kumru sandviçleri hazırlayan bu mekanı sora sora ortaya çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. Bundan dolayı bir tabelası yok! Fakat endişelenmeyin! Kime sorsanız unutulmaz bu lezzetin yerini gösterir.

Adres: Yenigün, 1318. Sk. No:12, 35240 Konak, İzmir

Telefon: 0232 446 86 05

kumrucu apo

5) Kardeşler Büfe

1974 senesinden bu güne değin ekmek arası sandviç lezzetleriyle müşterilerini buluşturan Kardeşler Büfe, İzmir halkının olmazsa olmaz sokak atıştırmalıklarından kumrunun da hatırı sayılır adresleri arasındaki yerini koruyor. Kömür ateşinde geleneksel metotlarla pişirilen ünlü İzmir kumrusunu tadabileceğiniz bu mekanın Alsancak haricinde Bostanlı, Karşıyaka, Güzelyalı ve Hatay’da da şubeleri var olan.

Adres: 1382. Sokak No:4/C Kordon Ordu Evi Karşısı Alsancak Şubesi, İzmir

İletişim: 0232 421 51 59

kardeşler büfe

6) Kırkmerdiven

Karataş’ta var olan Kırkmerdiven; İzmir’in ruhunu yansıtan, şirin mi şirin, ufak ve sıcak bir kafe. Eski bir taş evin restore edilmesiyle bugünkü halini alan mekan atmosferiyle herkesi büyülüyor. Zamanı Alsancak Gevrek Fırını şeklinde, Kırkmerdiven’in mutfağında pişen her yiyecek lezzetiyle akla ve damaklara kazınıyor. Çayından limonatasına, poğaçasından kumrusuna fiyatların son derece ekonomik bulunduğunu aynı zamanda altını çizmeliyiz. Kırıkmerdiven’de pişen kumruların en mühim vasfı kuru domatesle hazırlanması. Kumru siparişi verdiğinizde içinde pırasa ya da kabak olduğu açık şekilde ifade edilebilir. Sakın lezzetinden kaygı etmeyin. İzmir’de yiyebileceğiniz en iyi kumru olacağını güvence edebiliriz. Kırkmerdiven bir tek kumrusuyla değil deniz manzarasıyla da cezbediyor. Lezzetine doyamayacağınız kumruyu mükemmel deniz manzarası eşliğinde yiyecek isterseniz Kırkmerdiven’e kesinlikle uğramalısınız.

Adres: 305. Sokak No:59/A Karataş, İzmir

İletişim: 0232 482 00 73

kırkmerdiven

7) Üniversite 2 Unlu Mamuller

Konserlere ve etkinliklere ev sahipliği meydana getiren, Ege Üniversitesi kampüsünün derhal yakınında Küçükpark’ta yer edinen Üniversite 2, üniversite öğrencilerinin zaman zaman uğradıkları bir mekan. İzmir’deki en lezzetleri kumruları yiyebileceğiniz Üniversite 2, bilhassa sabah saatlerinde üniversite öğrencilerleriyle fazladan dolu olabilmektedir. Yer bulmanız birazcık vakit alabilir…

Adres: Kazım Dirik Mahallesi 166 Sokak No:1 Küçükpark, Bornova, İzmir

İletişim: 0232 388 94 31

üniversite unlu mamulleri

8) Kumrucu Ateş

Listemize İzmir Karşıyaka kumrucu seçeneği ile devam edelim. Leziz kumrusuyla akıllarda yer edinen Kumrucu Ateş, içten ortamıyla sevilen mekanlardan birisi. Münasip fiyatlarıyla hizmet kalitesinden taviz vermeyen Kumrucu Ateş’e kesinlikle uğramalısınız.

Adres: Gün Sazak Bulvarı Karşıyaka, İzmir

İletişim: 0232 336 03 39

kumrucu ateş

9) Simit Cafe

Kemeraltı’ndaki bir öteki en iyi kumru meydana getiren mekan Simit Cafe. Simit -İzmir deyişiyle nam-ı öteki gevrek- ve poğaça çeşitleri var olan Simit Cafe’nin kumrusu da oldukca beğeniliyor. Yolunuz Kemeraltı’na düşerse kumru yiyecek için Simit Cafe’ye uğrayabilirsiniz.

Adres: Konak, Ulusal Kütüphane Cd. No:1, 35250 Konak, İzmir

İletişim: 0232 489 68 50

simit cafe kemeraltı

10) Kumrucu Hüseyin

İzmir Çeşme’de leziz bir kumru yiyecek istiyorsanız uzun senelerdir bu işi meydana getiren Kumrucu Hüseyin’e kesinlikle uğramalısınız. Tam bir aile mekanı olan Kumrucu Hüseyin, münasip fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Burada hem lezzete aynı zamanda deniz manzarasına doyacaksınız. Taş bir binada hizmet veren Kumrucu Hüseyin’de karnınız doyarken sakinliğin ve dalga seslerinin tadını çıkarabilirsiniz. Menüdeki yengenin de minimum kumru kadar leziz bulunduğunu söylemeliyiz.

Adres: Kaplıca, 5065. Sk., 35940 Çeşme, İzmir

İletişim: 0232 723 06 35

kumrucu hüseyin

11) Alsancak Unlu Mamuller

İzmir’de 27 şubesi var olan Alsancak Unlu Mamuller bir tek İzmir’de değil çevre illerde de hizmet veriyor. Hamur harcı işi çeşitlerinden tatlılara kadar varsıl bir meniye haiz olan mekan kafe konseptinde çalışmakta. Oldukça çok gezmeden, bulunduğunuz yere yakın bir noktada kumru yiyecek istiyorsanız Alsancak Unlu Mamuller’i tercih edebilirsiniz.

Adres: 10010. Sk. No:10, 35620 Aosb/Çiğli, İzmir

İletişim: 0232 464 99 99

alsancak unlu mamuller

12) ACR – Acarlar Unlu Mamulleri

İzmir merkez ve çevre illerdeki şubeleriyle birden çok noktada hizmet veren Acarlar Unlu Mamulleri’nde kumru başta oluş suretiyle birden çok hamur harcı işi çeşidinin en leziz halini bulabilirsiniz. Birden çok gezici satıcı ve kafeye de ürünlerinden temin eden Acarlar Unlu Mamulleri’ne kesinlikle uğramalısınız.

Adres: Turgut Reis Mahallesi, Mithatpaşa Cd. No:135, 35280 Konak, İzmir

İletişim: 444 3 227

acarlar unlu mamuller

13) Altınmaşa

Yüksek kaliteli sandviç malzemeleriyle hazırlanan gerçek kumru keyfini doya doya yaşayabileceğiniz, İzmir’de olduğunuzu hissettirecek bir öteki önerimiz ise Altınmaşa! Günün her saati kalabalık, buram buram köz dumanı ve iştah açan erimiş peynir manzarasıyla sizi kendine çekecek bu mekan İzmir halkı ve öğrencilerinin uğrak kumrucuları içinde. Alsancak, Bornova Özkanlar ve Karşıyaka şubeleri var olan. Denemeye ne dersiniz?

Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:134/1D Alsancak Şubesi,  İzmir

İletişim: 0232 503 18 91

Sıralama rastgele verilmiştir; kıymet teşkil etmez.

Seyahat Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Seferihisar Sığacık’ta Ne Yenir? En İyi 15 Mekan

Urla’da Ne Yenir? Kahvaltı, Yeme & İçme Rehberi – En İyi 11 Mekan

İzmir’de Ne Yenir? İzmir Seyahat, Yiyecek ve Mekan Rehberi – 25 Tavsiye

Çeşme’de Nerede Ne Yenir? Unutulmaz Bir Dinlence İçin 7 Süper Mekan

İzmir Kahvaltı Mekanları – Parmaklarınızı Yiyeceğiniz En İyi 15 Kahvaltıcı

4.7 milyon kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

10 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 800.000’den çok denenmiş tanım devamlı yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza cevap verebilecek yiyecek & mekan rehberi mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride vatan içi ve vatan dışından pek oldukca değişik kent için derlediğiniz restoran ve yiyecek mekanlarına, laf konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması ihtiyaç duyulan ünlü yemeklerine dair bilgilere tek ova içinden basitçe ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız kent ya da bölge için hususi olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve kontakt detayları, ün salmış yiyecekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler tavsiye niteliğindedir. içerik yayına alındıktan sonrasında bilgilerin vakit içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

film izle lcfilmizle tatlifilmizle yerfilmizle.com erotikadam.com erotikevim.com hizlierotikfilm zevklifilmizle alafilmizle farklifilmizle hdrfilmizle limonfilmizle 720p film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle
izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet türk takipçi satın al Güvenilir bahis siteleri melbet 1win 1win onbahis melbet sahabet" Xslot betwinner giriş betwinner giriş betwinner 1xbet emuarticles.com ikimisligir levabet levabet.live Bet10beton betmoon120 Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot Milosbet en iyi bahis siteleri Nakitbahis güvenilir bahis siteleri Belugabahis Pusulabet Celtabet roketbahis deneme bonusu veren siteler