İstanbul’un En Ünlü 11 Meyhanesi

İstanbul’un En Ünlü 11 Meyhanesi

İstanbul Meyhaneleri: Zamanı & Çağıl Mekanlar

İstanbul’a şöyleki bir tepeden bakmış olduğunuzda yüksek yüksek binalar, dar sokaklar, yoğun trafik ve bitmeyen bir hareketlilik izlenir. Bu detaylar yalnız İstanbul’un görünen yüzüdür. İş ve yaşam telaşından bundan böyle günlük tekrarlayan haline gelmiştir. Bu telaşları bırakıp İstanbul’un bir de görünmeyen keyifli yüzünü aşina olmak ister misiniz?

Alkol tüketilmesi sağlığa zararlıdır. Alkol dostunuz değildir…

REKLAM ALANI

En İyi İstanbul Meyhaneleri

 • Duble Meze Bar
 • Yükümlü Karaköy
 • Latife Hanım Meyhanesi
 • Refik Restaurant
 • Safa Meyhanesi
 • Ney’le Mey’le Meyhane
 • İnciraltı Meyhanesi
 • Zamanı Cumhuriyet Meyhanesi
 • Piraye Taş Plak Meyhanesi
 • Agora Meyhanesi 1890
 • Güneşin Sofrası

Nefis etlerin pişirildiği ve fasılların keyif verdiği İstanbul meyhaneleri bu sene da bir nebze olsun stresinizi atmanız için hizmetinizde. Dertsiz tasasız, bolca keyifli neşeli kahkahalı anlamış olur için sizleri İstanbul’un en işlek meyhaneleri ile tanıştıralım istiyoruz. Tanzimat Süreci’nden bu güne değin kadar gelen Çiçek Pasajı’nın ihtişamında kaybolup fasıla sokaklardan nice mekanlara gideceğiz. Hazır mısınız?

Şimdi sizler için hazırlanan İstanbul meyhane önerileri ile kendinizi ödüllendirmek istediğiniz akşamlarda, listeden birini seçebilirsiniz. Keyif, leziz menüler ve doyumsuz sohbetler İstanbul meyhaneleri fasıl ve keyif noktalarında sizi bekliyor. Eş arkadaş kim var ise güveni içinde ve kolaylıkla gidebileceğiniz İstanbul meyhaneleri karşınızda. Üstelik bu sene da İstanbul meyhane tutarları her cebe hitap eden rakamlarda!

Mekana gitmeksizin evvel “Bu akşam Tüm Meyhaneleri Dolaştım İstanbul’un” sözlerine bakmanızı da öneririz bu sebeple büyük ihtimalle İstanbul meyhaneleri sözleri bir ağızdan söylenecektir, katılışım göstermek isteyebilirsiniz.

İstanbul Duygusal Akşam Yemeği Mekanları

İstanbul’un En Meşhur 11 Meyhanesi

1) Duble Meze Bar

Bir iki duble rakı ile nefis yiyecekleri tatmak istediğinizde, size Duble Meyhane en hususi masayı hazırlayacak. Duble Meze Meyhane’ye geldiğinizde İstanbul ayaklarınızın altında duracak ve bu doyumsuz seyre fanatik olacaksınız. Gündüz ve akşam farklı manzaraları sunan Duble Meze, seçkin ve değişik menüsü ile de göz önünde bir mekan. Etlerde ve balıklarda kullanılan değişik baharatlar, menünün lezzetini ikiye katlıyor. Mekanda, hizmette, menüde ve keyifte şıklık arıyorsanız, Duble Meze hizmetinizde. Bu mekanda doyumsuz keyif için averaj 200 TL ödeyebilirsiniz. İstanbul meyhaneleri Beyoğlu semtinde, merkezi bir konumda meyhane arıyorsanız Duble Meze tam da aradığınız yer demek mümkün.

Adres: Palazzo Donizetti Hotel Asmalımescit Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi. No: 85 Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 244 01 88

2) Yükümlü Karaköy

Mutfağın sevilen yüzlerinden Arda Türkmen’in hususi tariflerinin sunulmuş olduğu Yükümlü Karaköy, sabah leziz kahvaltı akşam öğünlerinde ise tadını unutamayacağınız lezzetleri sağlıyor. Teras, mangal başı ve ferah dahil mekanı ile birazcık keyifli saatler hayatı idame ettirmek isteyenlerin durağı Yükümlü Karaköy. Bütün hususi davetlerinizde, keyifli yemeklerinizde ve güzel bigün hayatı idame ettirmek istediğinizde Yükümlü Karaköy’e gidip damakları şenlendirebilirsiniz. Üstelik burada tadına doyum olmayan kahvaltı lezzetlerine bayılacaksınız. Arda Türkmen’in eşi olmayan lezzetleri sizi bekliyor.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Maliye Caddesi 8/A, Karaköy/Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 252 86 36

3) Latife Hanım Meyhanesi

Latife Hanım Meyhanesi size Cumhuriyet günlerinde yaşıyormuşsunuz hissi verecek mekanlardan birisi. Bu mekanda duvarlarda yer edinen fotoğraflar, Cumhuriyet’in ilk dönemlerinde yaşamış hanımefendilere ilişik. Kıbrıs ve Türk yemeklerinden harmanlanan hususi lezzetleri deneyebileceğiniz Latife Hanım Meyhanesi’nde Türk sanat müzikleri ile ruhunuzu arındırabilirsiniz. Birazcık nostalji, birazcık da keyif için Latife Hanım Meyhanesi kesinlikle listeye eklenmeli! Tutarları merak edenler için; Akdeniz, Türk ve seçkin yemekler için 1 kişilik ortalama meblağ 200 TL civarındadır.

Adres: İstiklal Caddesi Bekar Sokak No: 22/A Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 293 00 68

4) Refik Restaurant

İstanbul meyhane kültürünü doya doya hayatı idame ettirmek istediğinizde, muhakkak uğramanız ihtiyaç duyulan bir yer Refik Restoran. Oldukca eski zamanların şarkıları ile günceller lezzetleri bir arada sezmek için iyi bir mekan önerisi. Vedat Milor’un da önerilmiş olduğu Refik Restoran, içten ve sıcak mekanında müşterilerine keyifli bigün yaşatmak için iş başlangıcında! 2 kişilik keyifli bir gece için averaj 400 TL ödeyebilirsiniz.

Adres: Sofyalı Sokak, No: 7 Asmalı Mescit, Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 243 28 34

5) Safa Meyhanesi

Cem Yılmaz’ın oynadığı Av Mevsimi beyaz perde filmini izleyenler, Safa Meyhanesi’ni anında tanıyacak. Siz usul usul yemeğinizi yerken ve derin sohbetlere dalarken; radyodan çalan eski şarkılar size eşlik edecektir. Safa Meyhanesi, Yedikule’de bir nebze olsun dinlenmek isteyenlerin sıkça gittiği mekanlardan birisi. 1895 senesinden bu güne değin kadar diri kalan bu meyhaneyi gördüğünüzde Safa Meyhanesi’nin niçin bu kadar ünlü bulunduğunu anlayabilirsiniz.

Adres: Yedikule Mahallesi, İlyas Bey Caddesi. No: 169 Fatih, İstanbul

İletişim: 0212 585 55 94

En İyi 13 Fine Dining Restoran: Şık, Nezih

6) Ney’le Mey’le Meyhane

Nevizade’nin en işlek mekanlarından biridir Ney’le Mey’le. Rakı ile sohbetin buluşmuş olduğu, leziz yiyeceklerin eşlik etmiş olduğu, dönemin su benzer biçimde akıp geçmiş olduğu bigün için Nevizade’de buluşma vakti. Mezgit lezzetini sevenlere fesleğenli mezgiti tavsiye edebiliriz. Bütün mezeleri ise bir efsaneleşmiş. Ney’le Mey’le ile geçireceğiniz bir akşam, sizi bu mekana bağımlı yapabilir. Menüde yer edinen birbirinden güzel yiyecek ve mezeler ile masanızda ziyafete yer açın.

Adres: Nevizade Sokak Balık Pazarı Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 249 81 03

7) İnciraltı Meyhanesi

İnciraltı Meyhanesi, Beylerbeyi’nde size meyhane kültürünü yaşatmak için kapılarını açıyor. Buraya geldiğinizde ruhunuzu ve karnınızı bir güzelce doyuracağınıza güvenli olabilirsiniz. Eve dönmeden ise hususi olarak hazırlanan çikolatalı helvasını tatmanızı öneririz. Alkolün verdiği hafifçe mayhoşluktan ise gecenin sonuna doğru Türk kahvesi ikramı ile kurtulabilirsiniz. Sıcak ve soğuk mezelerin eşlik etmiş olduğu nefis yiyecekleri yeyip birazcık eğlenmek istediğinizde rotanız İnciraltı Meyhanesi!

Adres: Beylerbeyi Caddesi, Arabacılar Sokak, No: 4 Beylerbeyi, İstanbul

İletişim: 0216 557 66 86

8) Zamanı Cumhuriyet Meyhanesi

İstiklal Caddesi’ni renklendiren mekanlardan birisi de İstanbul Zamanı Cumhuriyet Meyhanesi olarak karşınıza çıkıyor. Bu meyhanede isterseniz fix olarak hazırlanan 2 değişik menüden birini seçebilir ve doya doya gecenin tadını çıkarabilirsiniz. Siz de isterseniz masanızı lezzetlendiren yiyecekleri menüden kendiniz de seçebilirsiniz. Fasıllar, eğlenceler, taze ve leziz mezeler tam bana nazaran diyecek olursanız; İstanbul’da uğramanız ihtiyaç duyulan bir yer daha var: Zamanı Cumhuriyet Meyhanesi! İstanbul meyhaneleri Avrupa Yakası aramalarında üst sıralarda karşınıza çıkacak bu nezih ve nostaljik yerde iyi zaman geçireceğinize güvenli olabilirsiniz.

Adres: Hüseyinağa Mahallesi, Sahne Sokak, No: 27 Kamer Hatun Caddesi Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 243 64 06

İstanbul’un En İyi Deniz Ürünlerini Restoranı

9) Piraye Taş Plak Meyhanesi

İstanbul Anadolu Yakası’nda damak keyfinize nazaran bir meyhane arıyorsanız, şüphesiz ki Piraye Taş plak aradığınız mekan olacak. Sıcak ve soğuk mezeler arasından balıklı mezeleri fazlaca seveceğinizi ifade etmemiz mümkündür. Girit kavurmayı ise denemeden dönmeyin. Taş plaktan yükselen müzikler ile ruhunuzu dinlendirip masanızdaki nefis lezzetler ile midenizi ödüllendirebilirsiniz. İstanbul meyhaneleri Anadolu Yakası araması yapıyorsanız güzel bir alternatif olarak bu mekanı tercih edebilirsiniz.

Adres: Osmanağa Mahallesi, Serasker Caddesi, Mimar Çıkmazı No: 8/A, Kadıköy, İstanbul

İletişim: 0216 330 57 52

10) Agora Meyhanesi 1890

İstanbul’da meyhane denildiğinde akıllara ilk gelen adlardan birisi de Agora olmakta. Senelerdir benzer kalitede ve lezzette misafirlerinin gönlünde taht oluşturmayı başarmıştır Agora Meyhanesi. Balat’ın tam merkezinde yer edinen Agora, rakı ve mezelerin ustası olmuş durumda. Mevsim balıklarını en leziz biçimde yiyecek ve meyhane kültürünü hayatı idame ettirmek için Agora, keyif durağınız olabilir. Unutulmaz lezzetler ve dakikalar için sevdiklerinize öğlen ve akşam yemeklerinde Agora’da buluşabilirsiniz. Sıradaki parça sizler için: Müzeyyen Senar – Agora Meyhanesi!

Adres: Leblebiciler Sokak, Balat, İstanbul

İletişim: 0212 631 21 31

11) Güneşin Sofrası

İstanbul meyhaneleri içinde içten, sıcak, eski zamanların ruhunu taşıyan bir yer arıyorsanız Nazım Hikmet Kültür Merkezi yanında yer edinen Güneşin Sofrasında güzel zaman geçirebilirsiniz. Havalar sıcak olduğu zamanda bahçeyi, soğuk günlerde ise zamanı binayı tercih edebilirsiniz.

Mekana özgü Güneş böreği ve kalamar dolmasını meze olarak tatmanızı öneririz aynı zamanda asma yaprağında sunulan levrek de ızgara balık severler için menüde leziz bir yiyecek olarak yer almıştır. Meyhane denince akla öncelikli olarak rakı gelse de mekanda şarap da içebilirsiniz. İstanbul meyhaneleri tutarları alkol fiyatlarına nazaran değişkenlik gösteriyor demek mümkün. Bu mekanda da iki şahıs averaj şahıs başı 150 TL vererek anne yiyecek yemeden rakı ve mezeyle hoş bir akşam geçirebilirsiniz.

Adres: Ali Suavi Sokağı (Sanatçılar Sokagı) No: 7 Nazım Hikmet Kültür Merkezi 1.kat 34714 Bahariye – Kadıköy

İletişim: 0216 418 53 51 – 0536 335 0001

Sıralama rastgele verilmiştir; kıymet teşkil etmez.

Alkol tüketilmesi sağlığa zararlıdır. Alkol dostunuz değildir…

Seyahat Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Anadolu Yakası En İyi 10 Ünlü Lezzet Durağı – Gezilecek Bölgeler

İstanbul Boğaz Manzaralı Akşam Yemeği – Şık ve Nezih 10 Restoran

İstanbul Serpme Kahvaltı – Müdavimi Olacağınız En Doyurucu 10 Yer

İstanbul Semtleri ile Bütünleşen 12 Lezzet – Hangi Semtin Nesi Ünlü?

İstanbul En İyi Fasıl Mekanları – Yemekli Müzik Ziyafetine Doyacaksınız!

4.7 milyon kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

10 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 800.000’den çok denenmiş tanım daima yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza cevap verebilecek yiyecek & mekan rehberi mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride vatan içi ve vatan dışından pek fazlaca değişik kent için derlediğiniz restoran ve yiyecek mekanlarına, lakırdı konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması ihtiyaç duyulan ünlü yemeklerine dair bilgilere tek ova içinden basitçe ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız kent ya da bölge için hususi olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve kontakt detayları, ün salmış yiyecekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler tavsiye niteliğindedir. içerik yayına alındıktan sonrasında bilgilerin vakit içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisli levabet levabet Bet10bet betmoon120 Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot Milosbet en iyi bahis siteleri Nakitbahis güvenilir bahis siteleri Belugabahis Pusulabet Celtabet roketbahis deneme bonusu veren siteler betwinner.com.tr betwinnergiris.com.tr betwinner-giris.com.tr