herdembilgiler

İstanbul Serpme Kahvaltı – Müdavimi Olacağınız En Doyurucu 10 Yer

İstanbul Serpme Kahvaltı – Müdavimi Olacağınız En Doyurucu 10 Yer

İstanbul’un En İyi 10 Serpme Kahvaltı Yeri Bayılacaksınız!

Yiyecek yiyecek başlı başınca güzel bir şey fakat kahvaltı tüm öğünler içinde değişik bir yere haiz. Kahvaltıyla ilgili Cemal Süreya’nın değindiği bir şiir bile var “Yiyecek yiyecek üzerine ne düşünürsünüz bilmiyorum fakat kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” diye.

Yoğun yaşam meşgalesinden dolayı kahvaltıya yeterince ehemmiyet veremediğimizden; hafta sonları bu eksikliği gidermek adına güzel bir kahvaltının hayalleriyle iş günlerimizi geçiriyoruz. Amma ve lakin neden her ne olursa olsun, kahvaltı büyük bir çoğunluğun en sevilmiş olduğu öğün ve İstanbul şiir benzer biçimde bir kahvaltı oluşturmak için mükemmel bir kent. Birkaç bardak sıcak çay, leziz kahvaltı çeşitleri, bir de İstanbul manzarası…

İşte, İstanbul’un bütünü birbirinden bolca tür, en iyi serpme kahvaltı mekanları!

1) Van Kahvaltı Evi – Cihangir

Serpme kahvaltı lakırdı konusu ortaya çıktığında akla ilk gelen şeylerden birisi de Van kahvaltısıdır. Örgü peynirden otlu Van peynirine, kaymağından tereyağına, pekmezinden çemenine birbirinden leziz kahvaltı çeşitlerini yiyecek için Van’a kadar gitmenize gerek yok doğal ki. Bu güzel kahvaltılıkları İstanbul’da da tadabileceğiniz kahvaltıcılar var. Van Kahvaltı Evi de bunlardan bir tanesi. İstanbul’un merkezinde, Cihangir’de var olan bu güzel mekan, hem yetişmesi basit, hem leziz, aynı zamanda münasip fiyatlı.

Adres: Kılıçali Paşa Mahallesi, Defterdar Yokuşu, No: 52 Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 293 64 37

van kahvaltı evi cihangir

2) Koz Ağacı – Koşuyolu

Hem geniş mahsul çeşitliliği sunup aynı zamanda kaliteden taviz vermeyen bir mekân ortaya çıkarmak basit değildir. İşte Koz Ağacı tam da bu şekilde bir yer. Bu mekanda dünya mutfağından farklı yemekler de bulabilirsiniz, leziz ve örneksiz tatlılar da. Kadıköy – Koşuyolu’ndaki bu geniş ve ferah mekân, mahsul çeşitliliğini unutamayacağınız bir lezzet deneyimiyle sağlıyor. Koz Ağacı’nın serpme kahvaltısı da dillere destan. Koz Ağacı’nın serpme kahvaltısı, farklı peynirler, dana ve tavuk jambon, zeytin, Nutella, bal, tereyağ, biber, salatalık, domates, kayısı, koz, yumurta, börek ve çay içeriyor. İnsan daha okurken acıkıyor, değil mi?

Adres: Koşuyolu Mahallesi, Muhittin Üstündağ Caddesi, No: 85 Kadıköy, İstanbul

İletişim: 0216 339 18 26 – 0216 339 18 27

ceviz ağacı serpme kahvaltı

3) Varuna Seyyah – Şişhane

Varuna Seyyah, varsıl menüsünün yanında ayrıca ambiyansıyla da dikkat çekiyor; şu sebeple burası adından da anlaşılayacağı suretiyle gezmeyi fazlaca seven bir grup seyyahın mekânı. Mekânın duvarlarını ve tavanını gezegenimizin birden çok ülkesine ilişik ikinci el eşyalar süslüyor. “Fazlaca gezen mi bilir fazlaca okuyan mı?” ikileminin doğru yanıtı nedir kim bilir fakat Varuna Seyyah, gezegenimizin farklı noktalarına meydana getirilen yolculuklar sonrası edinilen yiyecek, keyif, işletme kültürlerinin ülkemizde vücut bulmuş hali. Varuna Seyyah’deki serpme kahvaltı menüsü varsıl çeşidinin yanında ayrıca münasip fiyatıyla da dikkat çekiyor. Varuna Seyyah’in serpme kahvaltısı hem Anadolu’dan aynı zamanda dünya mutfağından değişik lezzetler içeriyor. İstanbul – Şişhane’deki bu mekân, her bir tuğlasındaki özgünlüğün yanında ayrıca terasında güzel bir boğaz manzarası tadı de sağlıyor.

Adres: Şahkulu Mahallesi, Kumbaracı Yokuşu, No: 79/D Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 243 71 07

varuna gezgin serpme kahvaltı

4) Pişi Breakfast & Burger – Beşiktaş

Bu sıralama, Beşiktaş’taki Kahvaltıcılar Sokağı olmadan noksan kalırdı. Kahvaltıcılar Sokağı’nın öne çıkan mekânlarından olan Pişi Breakfast & Burger de münasip serpme kahvaltı tutarları ve leziz kahvaltısıyla dikkat çekiyor. Süratli ve sıcak servisine karşın lezzetinden de taviz vermeyen bu mekân, hem fazlaca zaman kaybetmeden doymak aynı zamanda güzel bir kahvaltı deneyimi hayatı idame ettirmek isteyen kitlelerin tercihi haline geliyor.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Çelebioğlu Sokak, No: 14/16-B Beşiktaş, İstanbul

İletişim: 0212 327 71 90

pişi breakfast

5) BigChefs – Tarabya

Tarabya’da denize sıfır bir yerde konumlanan BigChefs’in merkez şubesi, eşi olmayan deniz manzarasının yanında ayrıca faik yiyecek lezzetiyle kendinizi ödüllendirmeniz için güzel bir seçim. BigChefs’in serpme kahvaltısı hellim peyniri, Kars eski kaşar benzer biçimde premium peynir çeşitlerinin yanında ayrıca sucuk, acuka, portakallı havuç reçeli, boyoz, taze portakal suyu benzer biçimde hususi lezzetler de içeriyor.

Adres: Tarabya Mahallesi, Yeniköy Tarabya Caddesi, No: 80 Sarıyer, İstanbul

İletişim: 0212 262 70 70

big chefs serpme kahvaltı

6) Rumeli Kale Cafe & Restoran – Rumeli Hisarı

“Deniz kenarında kahvaltı yaparım fakat fazlaca para ödemeyeyim” diyenler için leziz bir mekân önerisi var listede: Rumeli Kale Cafe & Restoran… Rumeli Hisarı’na fazlaca yakın olduğundan dolayı bu adı alan bu mekân, kasıntı olmayan salaş mekânları sevenler için güzel bir alternatif. Peynir çeşitlerinin yanında ayrıca peynir salatası, bal-kaymak, acuka benzer biçimde kahvaltılıklar içeren bu mekân, kendi fırınından hususi yapım ekmekler sağlıyor.

Adres: Rumelihisarı Mahallesi, Yahya Kemal Caddesi, No: 10/A-B Sarıyer, İstanbul

İletişim: 0212 265 00 97

rumeli kale cafe serpme kahvaltı

7) Çeşme Bazlama Kahvaltı – Nişantaşı

Çeşme Bazlama Kahvaltı, Nişantaşı’nda yeşillikler içinde ferah bir ortam elde eden, hem de varsıl kahvaltı çeşidi ve organik ürünleriyle unutulmaz bir lezzet deneyimi yaşatan güzel bir mekân. 36 tür ev yapımı reçeli, ev yapımı mezeleri, naturel peynirleri ve daha birden çok kahvaltılık ürünüyle bu mekân müşterilerine kendini hususi hissettiriyor. Fakat bu popüler mekânda kahvaltı oluşturmak için birazcık sıra beklemeniz lazım olabilir şu sebeple önünde kuyruk oluşabiliyor. Bu yüzden geç kalmamanızda yarar var. Her insanın damak tadı farklı yapıdadır, bu mekân hakkında birden çok değişik insan birden çok değişik yorumda bulunabilir. Fakat kimse buradan lakırdı ederken ‘Ben doymadım.’ diyemez. Bundan dolayı Çeşme Bazlama Kahvaltı’nın sloganı şudur: Doymadan ayağa kalkmak yasak. Burada doymadan kalkamazsınız. Burada yemeğiniz bittikçe yenisi gelmektedir.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak, No: 40/A Şişli, Istanbul

İletişim: 0541 229 52 62

çeşme bazlama serpme kahvaltı

8) Muhlama Karadeniz Mutfağı – Kavacık

Karadeniz mutfağını sevenler için de bir mekân önerisi var listede. Kahvaltı ve Karadeniz diyince akla ilk gelen şey muhlamadır. İstanbul’da en iyi muhlama icra eden yerlerden bir tanesi de Muhlama Karadeniz Mutfağı’dır. Varsıl serpme kahvaltı çeşitleri haricinde Karadeniz mutfağına ilişik anne yemekler de içeren bu mekân, Kavacık’ta sunmuş olduğu yeşil bir görünüm ile kişilere kendini bir anlığına Karadeniz’de hissettiriyor. Bu mekânın serpme kahvaltı menüsü, farklı peynirler, reçeller, zeytinler, bal-kaymak, söğüş tabağı, yeşillik tabağı, yumurta, su böreği, kaygana, turşu kavurma ve sınırsız çaydan meydana geliyor.

Adres: Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No: 131 Beykoz, İstanbul

İletişim: 0216 425 25 22

muhlama karadeniz serpme kahvaltı

9) Emek Cafe – Yeniköy

Serpme kahvaltı İstanbul seçenekleri içinde deniz kenarı ve münasip fiyat imkanlarını bir araya getiren Emek Cafe, İstanbul’un seçkin ve sakin semtlerinden Yeniköy’dedir. Deniz kenarında mütevazı bir mekân olan Emek Cafe bir tek kahvaltı ve aperatif yiyecek menüsüne haiz. Ak peynir, kaşar peyniri, zeytin, bal-kaymak, domates salatalık, çay benzer biçimde çeşitler içeren Emek Cafe serpme kahvaltısı, listenin en münasip fiyatlı mekanlarından biridir. Mis benzer biçimde deniz havası ise parasız.

Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Caddesi, No: 57 Sarıyer, İstanbul

İletişim: 0212 223 77 28

emek cafe serpme kahvaltı

10) Süt Yumurta Reçel – Kadıköy

İsmiyle bile dikkat çeken Kadıköy’ün bu şirin mekânının menüsünde yer edinen adlar de orijinal. Süt Yumurta Reçel, menüsünde klasikleşen serpme kahvaltı terimini kullanmamış, Sıra Dışı Kahvaltı (Çılgın Doyuran) ifadesine yer vermiş. Kahvaltının içinde ne olduğu ise adının hakkını verir cinsten. Bu menü, her mekânda olan bayağı kahvaltılıkların yanında ayrıca sosis, sucuk, salam, pastırma, girit ezmesi, muhammara benzer biçimde değişik içeriklere haiz.

Adres: Osmanağa Mahallesi, Ali Suavi Sokak, No: 30 Kadıköy, İstanbul

İletişim: 0216 330 96 26

süt yumurta reçel serpme kahvaltı

Sıralama rastgele verilmiştir; kıymet teşkil etmez.

Seyahat Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Açık Büfe Kahvaltı Mekanları – Tıka Basa Doyacağınız 10 Yer

İstanbul’da Köy Kahvaltısı En İyi Nerede Yapılır? 10 Rahat Mekan

Polonezköy Kahvaltı Mekanları – Tabiat ananın İçinde En İyi 5 Kahvaltı Yeri

Anadolu Kavağı Kahvaltı Mekanları – İstanbul’un Gizli saklı Cennetini Keşfedin

Hidiv Kasrı’nda Sultanlara Layık Osmanlı Kahvaltısına Ne Dersiniz?

5 milyon’dan çok kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım devamlı yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza cevap verebilecek yiyecek & mekan rehberi mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride vatan içi ve vatan dışından pek fazlaca değişik kent için derlediğiniz restoran ve yiyecek mekanlarına, lakırdı konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması ihtiyaç duyulan ünlü yemeklerine dair bilgilere tek ova içinden basitçe ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız kent ya da bölge için hususi olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve yazışma detayları, ün salmış yiyecekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler tavsiye niteliğindedir. içerik yayına alındıktan sonrasında bilgilerin süre içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

instagram izlenme hilesi turkcasino.net asyu2017.org/slot-siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler
1xbet mobil 1xbet az 720p film izle full film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle guvencehd.org Betist Onwin vbettr Piabet Slot Siteleri Betorder Kalebet giriş milosbet giriş 1win deneme bonusu meritking giriş meritroyalbet > betpasi.com escort anadolu bahis20.com canlı casino siteleri goibay.com Belugabahis Pusulabet Celtabet marsbahis maksibet rulet siteleri betwinner giriş Nakitbahis Megabahis Hititbet Mostbet Betovis Onwin 1win Milosbet Pin Up Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Betgaranti Kolaybet Betorder Maksibet Lotusbet Masterbetting Norabahis Piabellacasino Cup90 Hititbet şişi escort kızılay escort Melbet/a> “Tarafbet Paşacasino Betosfer Rbet Oslobet restbett.net Vbet nisanbet Sahabet Tarafbet Betgaranti Betzmark Mariobet Sahabet Pokerklas Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Megapari Tipobet Kralbet Casinogaranti Meritslot Betpark betbox Maltbahis Jupiterbahis gaziantep escort bayan gaziantep escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Youwin giriş betwinner betwinner giriş viagra fiyat