İnsülin Direnci Nedir? Belirtileri Nelerdir? Evde Bitkisel Tedavisi

İnsülin Direnci Nedir? Belirtileri Nelerdir? Evde Bitkisel Tedavisi

Vücudunuzdaki Şekeri Denetim Altına Alabilirsiniz!

İnsülin Direnci konusunda Merak Edilenler

Yiyecek yemeyi seven pek fazlaca kişinin çıkmaza düşmüş olduğu bir mevzu, bahis olduğu bilinmektedir: Doymak veya doymamak… Ne kadar fazlaca yeseniz de doyduğunuzu hissetmediğiniz anlamış olur muhakkak oluyordur. Bu şeklinde durumlarda diyetisyene danıştığınızda, size pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direncinizin işleyişinde bir sorun bulunduğunu söyleyecektir. Hatta pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci değerleri düzgüsel seviyeye gelsin diye size bir rejim uygulayacak ve gerekirse pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci ilaçları ile direnç kırılacaktır. Peki nedir bu “pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci?”

zayıflamak isteyip bir türlü veremeyenlerin, rejim listesine bir türlü sadık kalamayanların ve rejim sohbetlerinde pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci adının geçmesine karşın ne işe yaradığını merak edenlerin derdine derman oluyoruz. İnsülin direnci ve ötesi işte sizinle…

REKLAM ALANI

insülin direnci nedir

İnsülin Direnci ne demektir?

İnsülin vücutta pankreastan salgılanan glikoz metabolizmasını düzenlemekle görevli bir hormondur. İnsülin direnci ise şekeri denetim eden insülinin, yapacağı tesiri gösterirken yaşamış olduğu zorluktur. İnsülin hormonu yapacağı tesiri göstermediği durumlarda, diyabet ve metabolik rahatsızlıklar oluşmaktadır.

Sıhhatli bir kişinin vücut şekeri, bir birim pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin ile denetim altında kalabilir. Amma ve lakin pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci yaşayan kişilerde bu miktar; 2 ya da 3 birim içinde değişmiş olur. İnsülin direnci genetik faktörlerden kaynaklandığı şeklinde ömür şeklinden dolayı da yaşanmaktadır. En iyi örneği hareketsiz yaşama haiz olan hastalarda görülebilmektedir.

Sağlıklı olmayan beslenme, hareketsiz ömür ve bilinçsiz tüketim pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direncine çağrı çıkarmaktadır. İnsülin direnci nihayet zamanlarda hazır besin ve sağlıklı olmayan beslenme neticesinde bütün dünya insanlarında görülmesi mümkün bir rahatsızlıktır. Erken ayrım edilirse ilaçlar ve sıhhatli beslenme ile direnç kırılabilir. Amma ve lakin tedaviye geç kalındığı durumlarda obez cemiyet oluşmaktadır.

Hanım ve erkeklerde bilhassa de gereğinden fazla şişman kişilerde, pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci görülme ihtimali daha yüksektir. Kan sıvısındaki glikoz oranı arttıkça pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin seviyesi de artar. Bu vaziyet bu biçimde devam ettikçe, vücutta pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci hastalığı yaşanır.

Türk toplumunda yanlış beslenmeden dolayı ortalama %27’lik bir kesim pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci tehlikesi altındadır. Bu kişilerin 20 ıslak üstü olduğu da araştırmalar neticesinde yer verilmiştir. Hazır gıdalarla beslenme devam etmiş olduğu sürece bu nispet gittikçe artabilir. bundan farklı olarak pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci diyabet ve kalp organı krizi şeklinde hastalıkların da habercisidir.

insülin direnci belirtileri

İnsülin Direnci Emareleri, Nasıl Anlaşılır?

Kendinizde pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci var mı diye merak ettiğiniz anda, pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci emareleri listesini bir gözden geçirin en iyisi. Bir iki emare bile ihmale gelmeyecek kadar yaşamsal ehemmiyet taşır.

 • Glikoz içeren gıdalardan ve ağır yiyeceklerden sonrasında meydana gelen halsizlik ve uyku hissi en belirgin özelliğidir.
 • Yiyecek yemenize karşın titreme, açlık, bitkinlik ve stres oluşması.
 • Günün rastgele bir diliminde midede meydana gelen açlık hissi.
 • Tatlı krizleri ve sıkça tatlı yeme isteği.
 • Kısa süre içinde alınan kontrolsüz kilolar.
 • Bilhassa de bel çevresinde görülen yağlanma ve genişleme.
 • Boyun, kasık ve koltuk altı bölgelerinde esmerleşme.
 • Karaciğer yağlanması.
 • Regl düzensizliği ve stres en belirgin özelliklerindendir.

Eğer bu emareler sizde görülmeye başladı ise; hemen hekim kapısını çalmalısınız!

insülin direnci diyeti

İnsülin Direnci perhizi, Beslenme Şekli Nasıl Olmalı?

İnsülin direnci beslenme şeklinin sağlıklı olmayan olduğu durumlarda ortaya çıkmış olduğu için, bu durumu yok etmek adına tekrar beslenme şekliyle oynamak zorundasınız. Bu kez zararı olan ve sağlıklı olmayan gıdaları hayatınızdan çıkarıp sebze ve meyve ağırlıklı beslenmelisiniz. bundan farklı olarak beslenmeye ilave olarak bolca sıvı tüketilmesi, düzgün biçimde kahvaltı ve fasıla öğünler ile direnci kırabilirsiniz. Bu demek olabilmektedir ki; sizi sıhhatli besinlerle süslenmiş bir rejim bekliyor!

Yapılacak rejimler şok rejim olmamalıdır. Kısa süre içinde ani kilo vermektense; zayıflama aşaması uzun bir döneme yayılmalıdır. Haftalık 500 gram ya da 1000 gram kilo kaybı en uygun yol ve sıhhatli bir rakamdır. Glikoz ağırlıklı besinler yerine tam tahıllı ve bakliyat ağırlıklı beslenilmelidir. Bu biçimde uygulanan pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci rejimi, sıhhatli bir yaşama ulaşmada büyük rol oynar.

İnsülin direnci olanlar için rejim sıralaması pek fazlaca diyetisyen tarafınca, danışanlarına tavsiye edilmektedir. İnsülin Direnci rejimi Ayça Kaya ve Canan Karatay tarafınca da gündeme getirilmiştir.

Canan Karatay’ın kaleminden çıkan pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci rejimi sıralaması şöyleki olabilecektir.:

 • Sabah: 2 tane büyük boy koz, bol miktarda yeşillik, 10 tane zeytin, 1 dilim tuzsuz peynir.
 • Öğle yemeği: 8 kaşık sebze yemeği, bolca yeşillik ile yapılmış salata, 1 kase yoğurt.
 • Akşam: 1 porsiyon balık, köfte. Al et ya da tavuk etinden bir tek birisi. Bolca limonlu bir salata.
 • Fasıla öğünlerde ise: Şekersiz nebat çayları.

insülin direnci testi

İnsülin Direnci Testi Nasıl Yapılır? Değerleri Kaç Olmalı?

Vücudunuzdaki pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin kıymetini ölçmek için pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci testi yaptırmalısınız. Işte sırf bunun için dahiliye doktoruna danışabilirsiniz. Aç karnına kan vermeniz neticesinde yapılır. Açlık kandaki şeker oranı ile açlık pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin düzeyleri çarpılır. 405’e bölünür. Neticesinde pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin düzeyi belirlenir. bu düzeye HOMA-IR adı verilir.

Kan testi neticesi 2.5 kıymeti üstünde ise dikkat edilmesi gereken bir vaziyet lakırdı mevzusudur ve pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direnci olduğu anlatılır. 2.5 değerinin altında çıkan sonuçlar düzgüsel kabul edilmelidir.

insülin direnci tedavisi

İnsülin Direnci Tedavisi: İnsülin Direnci Nasıl Kırılır?

İnsülin direncinin kırılması için her şeyden önce ömür şeklinin değişmesi şarttır. ömür şekli durağan olan kimseler ve sağlıklı olmayan beslenenler şu püf noktalarına kulak vermeli!

 • Fast food yiyeceklerden ırak durmalısın.
 • Yürüyüş yapmayı dikkatsizlik etmemelisin.
 • Tatlı kaçamaklarını sıhhatli biçimde yapmalısın. Meyve yiyecek ve tarçınlı süt tatmak örneğin!
 • Bol miktarda su içmelisin.
 • Unlu gıdaları tam tahıllı besinler ile değiştirmelisin. Ak ekmek değil bundan böyle tam buğday ve kepek ekmeği seçmelisin.
 • Koç eşliğinde programlı biçimde spor yapmalısın. Devinim ederek direnci kırabilirsin.
 • Karbonhidrat alımını azaltıp düşük glisemik indekse haiz besinlerle beslenmelisin.
 • Gün içinde yeşil çay ve limonlu su içerek metabolizmanı canlandırabilirsin.
 • Zerdeçal, zencefil ve tarçını mutfağından tamamlanmamış etmemelisin.
 • Bu maddelere uyduğunda, süre içinde kilo verip pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direncini kırabilirsin. Sıhhatli ömür ile sıhhatli bir bedene haiz olman fazlaca basit!

insülin direnci bitkisel tedavisi ibrahim saraçoğlu

İnsülin Direnci Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu Kür Tarifleri

 • Ak Lahana: Ortalama 7 tane ak lahana yaprağını haşlayın ve ılımaya bırakın. Sıcağı geçen lahanaları süzgeçten geçirin ve suyunu ayırın. Yemeklerde evvel ya da sonrasında 1 bardak ılık biçimde lahana yaprağı suyunu yiyin. Ilık biçimde tüketildiğinde yapacağı tesiri gösterecektir. 15 tüm gün bu kürü uygulamalısınız. 3 gün fasıla verdikten sonrasında 5 gün sürekli içmelisiniz.
 • Yasemin Çiçeği: Gün içinde bir fincan yasemin çayı tüketerek açlık glikoz oranını düzgüsel seviyeye getirebilirsiniz. Kahvaltıdan 30 dakika sonrasında tüketmek daha etkili olabilecektir.. İnsülin direnci bitkisel tedavisi için yasemin çayı son derece tesirlidir.
 • Melisa: sabahları uyandığınızda kahvaltı için çayınız demlenene kadar melisa çayı içmelisiniz. Melisa çayı ile pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direncini zaman içinde ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Sinirli Ot: Sinirli ot isminde olan bitkiyi aktardan alıp çayını hazırlayabilirsiniz. Sinirli ot çayını akşam yemeklerinden 30 dakika sonrasında tüketmeniz durumunda pankreas organının salgıladığı hormon olan insülin direncinizi kırmanız mümkün olabilecektir..

11 Soruda şeker hastalığı (Glikoz Hastalığı) Uzman Tabip Cevaplıyor

Glikoz Hastaları Ne Yemeli? Nasıl Beslenmeli?

Glikoz Zararları Nedir? Şekerin 23 Zararı dokunan Tesiri

Glikoz Hastalığı Emareleri, Sebepleri, Bitkisel Tedavi Şekilleri

5 milyon’dan çok kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım daima yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sıhhatli ömür, rejim ve bireysel bakım mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride farklı hastalıklar için evde bitkisel yeni bir yol önerileri, besleyici fonksiyonel besin takviyeleri, naturel cilt derisi ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne muavin rejim listeleri ve sıhhatli beslenme programları yer verilmiştir. alakalı besinin, ürünün veya rejim listesinin tesirleri her bünyede değişkenlik izah edebilir. içerik yayına alındıktan sonrasında, süre içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir süre hekim teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Detayları uygulamadan evvel sahasında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; ters durumda oluşabilecek taraf etkilerden sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisli levabet levabet Bet10bet betmoon Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot en iyi bahis siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren bahis siteleri bahis siteleri linkleri en güvenilir bahis siteleri güvenilir bahis siteleri casino siteleri bahis siteleri bahis siteleri güvenilir bahis siteleri deneme bonusu veren siteler betwinner.com.tr betwinnergiris.com.tr betwinner-giris betwinner.tc