Hemoroid Nedir? Nasıl Geçer? Belirtileri, Tedavileri

Hemoroid Nedir? Nasıl Geçer? Belirtileri, Tedavileri

Hemoroid, Basur, Mayasıl:

konusunda Merak Edilenler, Evde Bitkisel Çözümler

Hemoroid hastalığı toplumda ne yazık ki utanıldığından, oldukça dile getirilemeyen bir hastalıktır. Pek oldukça şahıs, bu durumu ifade etmekten kaçındığı için hastalık dikkat edilmesi gereken bir boyut alır ve tedavi aşaması daha da güç bir hale gelmektedir. bu makalemizde halk içinde basur adı ile herkesçe malum olan hemoroid rahatsızlığını inceleyeceğiz. Hemoroide dair dört gözle beklenen bütün sorularınızı en net ifadelerle açıklayacağız. Erken tedavi ile sizi rahatsız eden hemoroid hastalığından kurtulabilirsiniz.

makalemizde hemoroid sebepleri, hemoroid hastalarının beslenme düzenleri, hemoroid tedavi süreçleri ve bitkisel yeni bir yol önerleri yer almıştır. Sıhhatli günlerinize dönüş yapmak için yazımız sizinle.

REKLAM ALANI
hemoroid nedir

Hemoroid ne demektir?

Hemoroid, anal kanallardaki genişleyen damarlara verilen bir rahatsızlığı açıklar. Toplumda hemoroid basur olarak bilinmektedir. Kimi süre da “mayasıl” olarak anlatılır. İnsanların anal bölgesinde kısaca makat bölümünde ani çok damar yer alır. Bu damarlar kitlelerin vücudunu oldukça zorladığı anlarda ziyan görür ve hemoroid isminde olan damar hastalığı meydana gelir.

Hemoroid ağrılı ve kanamalı bir rahatsızlıktır. Hastalığın oluştuğu bölgeye nazaran 2 tipi olduğu bilinmektedir. dahil hemoroid ve dış hemoroid oluş suretiyle bu çeşitler ile hastalık tanısı yapılır. Hemoroidin ilerlemesine nazaran ise 4 derecede incelenir. Bu 4 hemoroid evreleri şu şekildedir:

 • 1. Aşama Hemoroid: Rastgele bir emaresi yoktur. Belirlenmesi için restoskopi isminde olan bir kontrolden geçilmesi gerekmektedir.
 • 2. Aşama Hemoroid: Kanama, kaşıntı ve ara sıra ağrılar ile kendini belli eder. Muayene esnasında ortaya çıkarılabilir.
 • 3. Aşama Hemoroid: Muayene edildiğinde makat bölgesinde dış bölümde emaresi görülebilmektedir. Kanama, kaşıntı ve ıslaklık emareleri ile hemoroid haberini verir.
 • 4. Aşama Hemoroid: Bu rahatsızlığın nihayet aşamasıdır. Kanama, kaşıntı, şiddetli ağrı ve akıntılar ile hastalığın emarelerini hissettirir. Bu derecedeki kimseler yürümede ve oturmada son derece güçlük çeker.

hemoroid ağrısı

Hemoroid Emareleri Nedir?

Hemoroid şu emareler ile kendini belli eder:

 • Dışkılama esnasında meydana gelen yanma hissi ve açık parlak al renkli kanama,
 • Makat bölgesinde meydana gelen kaşıntı ve hissedilecek biçimde ağırlık,
 • Lavabo ihtiyacı öncesinde ve sonrasında meydana gelen uzun soluklu hemoroid ağrısı,
 • Uzun soluklu akıntılar hemoroid emareleri içinde yer alır.

hemoroid neden oluşur

Hemoroid Niçin Meydana gelir?

 • Uzun devam eden kabızlık şikayetleri neticesinde hemoroid görülmektedir.
 • Posalı ve lifli gıdaların tüketilmediği durumlarda ve beslenme alışkanlığının sağlıklı olmayan olduğu durumlarda da görülebilir.
 • Wc esnasında uzun bir zamanda oturmalarda daha da tehlike görülebilmektedir.
 • Yoğun biçimde oturarak ya da ayakta kalmış olarak emek verme sonunda oluşabilir.
 • Gereğinden fazla kilo durumlarında ve oldukça ıstırap yeme alışkanlığı durumlarında görülebilir.
 • Hanımlarda hamilelik sonrasında meydana gelen sarkmaların etkisiyle görülebilir. Bunun sebebi hamilelik döneminde hormonların değişmesinden dolayı metabolizma da değişmektedir. Kabızlık yaşanılan dönemler, hanımlarda hemoroid istenmeyen ihtimalini artırmaktadır.
 • Kalınca bağırsak kanseri ihtimalinde ve anal bölgede meydana gelen tümörlerin etkisiyle hemoroid görülebilir.
 • Uzun bir zamanda kafein kullanımı bu hastalığa çağrı çıkarmaktadır. Günlerini çay ve kahve ile geçiren kişilerin hemoroid hastalığına yakalanma riski daha yüksektir.
 • Gün içinde kafi oranda su içilmediği takdirde ve bağırsakları susuz bıraktığınızda, hemoroid oluşma ihtimali daha yüksektir.

hemoroid ne iyi gelir

Hemoroid Nasıl Geçer? Bitkisel Yeni bir yol Önerileri

Tabiatın size sunmuş olduğu en ekonomik eczaneden kısaca bitkilerden her türlü rahatsızlığınıza umar bulabilirsiniz. Benzeri olmayan ve mucize bitkilerle hemoroid organik yeni bir yol ile tedavi edilebilir. Ağrılı ve sancılı hemoroid şikayetlerinizi bu bitkiler ile sonlandırabilirsiniz:

 • Havuç Yaprağı Kürü: 5 yiyecek kaşığı ince ince doğranmış havuç yapraklarını 1 litre suda kaynatın. Demlenen havuç yaprağı suyunu günde 3 kez sabah, öğle ve akşam oluş suretiyle 1 fincan için. Düzgün biçimde olarak tükettiğinizde hemoroid ağrılarının ve öteki şikayetlerin azaldığını hissedeceksiniz.
 • Çobançantası Kürü: 4 yiyecek kaşığı çobançantası otunu, 4 su bardağı soğuk su ile bir sürahi içinde beklemeye alın. Ortalama 8 saat dinlenen suyu bir pamuk yardımı ile anal bölgeye uygulayın. Anal bölgede meydana gelen tahrişleri bu kür ile giderebilirsiniz.
 • Sarı Kantaron: Kantaron yağı ile hemoroidin tahriş etmiş olduğu bölgeyi iyileştirebilirsiniz. Bir pamuk yardımı ile gün içinde anal bölgeyi temizleyerek ihtimaller içinde enfeksiyonları önlemiş olmuş olursunuz. Bununla beraber kantaronun damar toplayıcı tesiri ile hemoroid şikayetlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Dereotu: İbrahim Saraçoğlu hemoroid şikayetlerini gidermek için dereotu tüketilmesini vurgulamaktadır. Gün içinde kesinlikle her öğünde dereotuna yer vermelisiniz.
 • Isırgan Otu: Isırgan otunun sıcak bir su ile lapası yapılır. Bir kese ya da tülbent içine ısırgan otu lapası alınır. Isıyı geçen ılık lapa makat bölümünde bekletilir. İbrahim Saraçoğlu’nun hemoroid hastalarına tavsiye etmiş olduğu bu bitkisel uygulama ile damar çatlakları en kısa zamanda giderilmektedir.

hemoroid tedavi

Hemoroid Düşmanı Yiyecekler

Hemoroid şikayetlerinizi en üye download eden, düzgün biçimde tüketimde bu problemi ortadan kaldıran ve damarlarınızı eski sağlığına kavuşturan yiyecekler listesini sizler için hazırladık.

 • Ahududu, böğürtlen, hurma, şeftali, yer elması lifli ve posalı oldukları için kabızlık şeklinde durumları engeller.
 • Maydanoz, yoğurt, kefir bağırsakları çalıştırdığından boşaltım sistemini daha rahat hale getirir.
 • Yulaf ezmesi, tam tahıllı ekmekler ve kepekli ürünler lif bakımından varsıl oldukları için bireylerin kabızlık problemi yaşamaması adına tüketebileceği besinler içinde yer alır.
 • Bununla beraber bolca sıvı tüketmeleri şarttır. Gün içinde kesinlikle sıvı gıdalara itina göstermelidir.

hemoroid basur

Hemoroid Hastalığında Yenmemesi Gerekli olanlar

Hemoroid kalınca bağırsakları ve boşaltım sistemini etkilediği için, size iyi gelen yiyecekleri tüketmelisiniz. Bağırsak sisteminizi bozacak ve hazım faaliyetlerinizi zorlaştıracak gıdalardan ırak durmalısınız. Irak durmanız ihtiyaç duyulan besinler ise şu şekilde ifade edilebilir:

 • Kahve ve alkol: Oldukça çok tüketildiğinde vücutta bulunan ve bağırsaklardaki sıvıyı alacaktır. Bu vaziyet da kabızlık problemi oluşturmaktadır.
 • Istırap baharatlar: Bilhassa de biber türleri ve ıstırap soslar bağırsaklardan tam olarak sindirilmediği için hemoroid kanaması daha da şiddetlenebilir.
 • Oldukça şekerli besinler: Bağırsaklarınızın işleyişini yavaşlatacak ve metabolizmanızı durduracaktır. Benzer vaziyet gazlı içecekler için de geçerlidir.
 • Tuzlu, hazır ve kızartma şeklinde besinler: Yüksek oranda sodyum ihtiva ederler. Sodyumu vücudunuza olması gerekenden çok aldığınız için hemoroid şikayetleriniz artabilir.
 • Sosis, sucuk, salam şeklinde işlenmiş ve ısıl işlem görmüş besinler: Bağırsaklarınızın dengesini bozacağından bu ürünler de hemoroid hastalığının yasaklı yiyecek sıralamasında yer alır.

hemoroid ilaçları

Hemoroid Tedavileri Nedir?

Birazcık evvel emarelerini saymış olduğumuz “Hemoroid için hangi doktora gidilir?” diye düşündüğünüzde sizleri her şeyden önce direkt “umumi cerrahi” kısmına yönlendireceğiz. Şikayetleriniz artış gösterdiğinde oldukça zaman kaybetmeden bir hastaneye gitmelisiniz. Hastanede “Hemoroide hangi bölüm bakar?” diye soracaktır olursanız umumi cerrahi kısmına ulaşmalısınız.

Hekiminiz hemoroid tedavi sürecini hastalığınızın şiddetine nazaran belirleyecektir. Eğer hafifçe derecede bir hastalık içinde iseniz; damarlarınızı iyileştirecek hemoroid kremi önerecektir. Düzgün biçimde olarak kremi kullandığınızda şikayetlerinizin azaldığını görebilirsiniz. Bağırsaklarınızı düzene sokacak ve sizi iyi hissettirecek hemoroid rejimi uygulamalısınız. Bu rejim sürecinde sağlığınızı tehdit eden gıdalardan ırak durmalısınız.

Hemoroid şikayetleriniz bundan böyle hayatınızı etkileyecek derecede arttı ise hekiminiz hemoroid cerrahi operasyon sürecini önerecektir. Ameliyatlar bundan böyle kısacık zamanda yapılmaktadır. İyi bir tıbbi araştırma uygulayarak hemoroid lazer tedavisi ile de bu hastalığı yok edebilirsiniz. Lazer ile bu rahatsızlığın giderilme oranı daha yüksektir. Günümüz şartlarında ise en oldukça seçilen tedavi türüdür.

Kabızlık rahatsızlığına Ne İyi Gelmektedir?

5 milyon’dan çok kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım daima yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sıhhatli hayat, rejim ve bireysel bakım mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride farklı hastalıklar için evde bitkisel yeni bir yol önerileri, besleyici fonksiyonel besin takviyeleri, organik cilt derisi ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne muavin rejim listeleri ve sıhhatli beslenme programları yer almıştır. alakalı besinin, ürünün veya rejim listesinin tesirleri her bünyede değişkenlik izah edebilir. içerik yayına alındıktan sonrasında, süre içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir süre hekim teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Detayları uygulamadan evvel sahasında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; ters durumda oluşabilecek taraf etkilerden sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisli levabet levabet Bet10bet betmoon120 Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot en iyi bahis siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren bahis siteleri bahis siteleri linkleri en güvenilir bahis siteleri güvenilir bahis siteleri casino siteleri bahis siteleri bahis siteleri güvenilir bahis siteleri deneme bonusu veren siteler betwinner.com.tr betwinnergiris.com.tr betwinner-giris.com.tr