herdembilgiler

Hamilelikte Şişkinliğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

Hamilelikte Şişkinliğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

Hamilelikte Şişkinlik Kaçıncı 7 günde Adım atar?

tengebelikten periyodu hem bedenin hem hormonların aynı zamanda ruhun değişmiş olduğu hususi bir dönemdir. Anne adayının içinde bulunmuş olduğu ömür koşulları bebeğin ve annenin sağlığını önemli ölçüde etkiler. Bu süreçte pek fazlaca hamile, doktoruna yaşamış olduğu şişliği danışır. Gebeliğin ortak problemlerinden kabul edilen hamilelikte şişkinlik durumu anne adaylarını tedirgin etmektedir. Sadece gebelikte şişkinlik durumu her önüne gelen için geçerli değildir. Pek fazlaca hanım yaşarken kimisi ise asla şişkinlik yaşamadığını dile getirir.

hamilelik döneminde vücudun birden çok hormonu değişmektedir. Kan değerleri ve hormonlar, vücudun gebeliğe bakılırsa biçim almasına da yardımcı olur. Bebeğin en iyi biçimde gelişmesi ve annenin rahat etmesi için vücut hususi bir mekanizmada çalışır. Bu döngü içinde çeşitli anneler ellerinin, ayaklarının ve yüzünün şiştiğini zaman zaman dile getirir. Şimdi size hamilelikte şişkinlik ve gaz nasıl geçer sorusunun yanıtlarını vereceğiz. Eğer bir gebelik düşünüyorsanız burada anlatılan hamilelikte şişkinlik nasıl giderilir detayları size rehber olabilir.

Gebeliğinin rastgele bir döneminde meydana gelen şişkinliği gidermek isteyen tatlı telaşlı anneler hamilelikte şişkinlik için ne yapılmalı sorularını hamileliklerini takip eden uzman doktora yöneltebilir.

En doğru ve sıhhatli bilgiler için doğum sürecinizi denetim eden uzman hekiminize başvurunuz.

hamilelikte şişkinlik

Hamilelikte Şişkinlik Niçin Olur?

Gebeliğin rastgele bir döneminde el, ayak, mide organını ve yüzde şişlik hissedebilirsiniz. Hamilelikte şişkinlik ne vakit adım atar dediğinizde size her önüne gelen için geçerli olan bir dönem veremeyiz sadece averaj 12. 7 günde kısaca 3. ayın sonunda vücutta ödem birikmeye adım atar.

Meydana gelen ödem vücudun geneline yayılır ve şişlik hissedilir. Ödeme yol açan etkenler incelenmelidir. Oldukca tuzlu besinlerin tüketilmesi kısacık zamanda ödem birikmesini sağlar. Bu vaziyet ise hekimler tarafınca istenen bir vaziyet değildir.

Yetersiz protein alımı vücudun şişmesini hızlandırır. Bundan dolayı dengeli ve düzgün biçimde beslenmek gerekmektedir. Oldukca sıcak ortamda ortaya çıkarılmak ve sıcak şehirlerde hayatı idame ettirmek vücudun şişmesinde tesirlidir. Hamileliğini sıcak şehirlerde geçirenlerin şişkinlik şikayeti daha fazladır.

hamilelik süresince çaba göstermek ve uğraşmak zorunda kalan ve dinlenmek için fırsat bulamayanlar şişkinliği daha yoğun hisseder. Bilhassa de ayaklarda meydana gelen şişlik, kimi zaman ayakkabının giyilmesini bile zorlaştırır seviyede hissedilir. Uzun bir zamanda ayakta durmak şişkinlik ihtimalini artırır.

Yetersiz uyku da vücudun şişmesine sebep olur. çoğunlukla yüzün daha şiş görünmesi uyku problemi yaşayan annelerde görülmektedir. hamilelikte yaşanmış olan şişkinliğin en en gerekli sebebi ise değişen hormonlardır. Tansiyon gebelik öncesine bakılırsa daha fazladır. Bu sebepten dolayı damarların daha belirgin görülmesi de yaygındır. Bilhassa de progesteron hormonu artacağı için bedendeki düz adale hücreleri gevşer. Gevşeme yaşandığı için vücudun genelinde şişkinlik hissedilir.

Maddeler halinde özetleyecek olursak:

Hamilelikte Şişkinlik Sebepleri

  • Gün boyu ayakta durmak ve etken oluş.
  • Sıcak hava koşulları.
  • Kafein ve sodyum kaynaklarından varlıklı beslenme.
  • Potasyum eksikliği.

Hamilelikte Şişkinliğe Ne İyi Gelmektedir, Nasıl Geçer?

1) Sık Sık Dinlenin

Hamilelikte şişkinlik yaşamamak için kendinize bol miktarda zaman ayırmalısınız. Eğer fazlaca yoruluyorsanız vücudunuz ödem toplamaya başlayabilir. gayret eden bir anne adayıyım diyecek olursanız ofis ortamında ve iş yerinde her fırsatta oturup dinlenmelisiniz.

Dinlenme esnasında fasıla öğünler yapmış olup ayaklarınızı uzatarak sonraki günlerde oluşacak şişliği önleyebilirsiniz. Konut işleri için kendinizi fazlaca yormayın. Her boşlukta koltuğa ve yatağa uzanıp kan sirkülasyonunu dengeleyin. Bitkinlik, hamilelikte şişkinlik oluşmasına sebep olur.

hamilelikte şişkinlik

2) Tuzsuz Beslenmeye Dikkat Edin

hamilelik sürecinize bakılırsa planladığınız beslenme programında olabildiğince azca tuza yer verin. Eğer fazlaca çok tuzlu besin tüketirseniz hamilelikte şişkinlik olabilir. Zira tuz ve tuzlu yiyecekler vücudun fazlaca çok su toplamasına niçin olabilmektedir.

Tuz yerine çeşitli baharatlar ödemin atılmasını kolay hale getirir. Nane, kekik ve sumak şeklinde… Yemeklerinizi lezzetlendirmek için yararlı baharatlar tercih edebilirsiniz.

hamilelikte şişkinlik nasıl geçer

3) Bolca Sıvı Alın

Gün içinde tüketilen yiyeceklerin rahatça sindirilmesi ve hazımsızlığa niçin olmaması için su içmeyi dikkatsizlik etmeyin. Bolca sıvı alırsanız metabolizmanızı da etken hale getirmiş olmuş olursunuz. Böylece hamilelikte şişkinlik oluşmasına da engel olmuş olursunuz.

Organik meyve suyu, çorbalar, meyveli içme suyu ve süt ürünlerinden damak keyfinize bakılırsa olanını seçip gün içinde almanız ihtiyaç duyulan sıvıyı alabilirsiniz.

hamilelikte şişkinliğe ne iyi gelir

4) Antioksidan Gıdaları Yiyin

Ödemden kurtulmanın yollarından birisi de antioksidan gıdaları tercih etmektir. Bilhassa de hamilelikte şişkinlik yaşamamak için maydanoz, nane, marul, kabak, elma, kivi, limon, ıspanak, pırasa şeklinde antioksidan gıdaları tercih edebilirsiniz.

Mor meyveler ve mor sebzeler de ödemin basitçe ve rahatça atılmasına yardım edeceği için hamilelikte şişkinlik durumunu önlemek adına yiyebilirsiniz. gıda tüketmeden evvel hekim onayı alınız.

Ayrıntılı informasyon için: Antioksidan ne demektir? yararları Nedir?

hamilelikte şişkinlik neden olur

5) Rafine Şekerden Irak Durun

Her öğünde zararı olan olan rafine glikoz gebelik sürecinde de sizi tehlike altında bırakan bir madde olabilecektir.. Daha rahat bir bedenle doğuma duhul etmek için hamilelikte şişkinlik durumuna yol açan kolay şekeri hayatınızdan çıkarmalısınız.

Tüketilen meyvelerin yapısında var olan naturel şekerler size yeteceğinden dolayı rafine şekeri evinize sokmanız önerilmez. Glikoz anında vücudu şişiren, midenin rahatsız olmasına yol açan bir gıda maddesidir.

hamilelikte şişkinlik

6) Günlük Yürüyüşleri İhmal Etmeyin

Gebeliğiniz riskli bir gebelik değilse ve hekiminize yürüyüş için tasdik verdiyse gün içinde yürümeye dikkat edebilirsiniz. Etken bir halde dinlenerek meydana getirilen hamilelik yürüyüşleri el ve ayaklarda şişlik oluşmasına engel olabilecektir.. Eğer gebeliğiniz bir tehlike oluşturmuyorsa hamilelik döneminde tavsiye edilen yogayı deneyebilirsiniz.

Ayrıntılı informasyon: gebe Pilatesi: Ne Vakit Başlamalı? yararları Neler?

hamilelikte şişkinliğe ne iyi gelir

7) Gazlı İçeceklerden Kaçının

Gaz oranı yüksek içecekler hamilelikte şişkinlik meydana getiren bir faktördür. Öğünlerinizde veya terlediğinizde buz şeklinde bir gazlı içecek tatmak isterseniz; akşam vücudun şişmesi sizi şaşırtmamalıdır.

Zira hamilelikte şişkinlik meydana getiren faktörlerden birisi de gazlı içeceklerdir. Bu nevi içeceklerin içinde hem glikoz aynı zamanda yüksek oranda asit olduğundan dolayı bebeğin sıhhatli büyümesine engel olur. bundan farklı olarak midenin ve yüzün şişmesi de gazlı içeceklerin etkisidir.

hamilelikte şişkinlik neden olur

8) Maden Suyunu Ölçülü Yiyin

Organik mineral deposu olan maden suyu hamilelikte şişkinlik sorununu önlemek için tüketilebilir. Glikoz içermeyen naturel mineralli maden suyunu günde 2 şişe içebilirsiniz. Bu biçimde hem midede meydana gelen aynı zamanda umumi ödemi önleyebilirsiniz.

Yemekten averaj 30 dakika sonrasında içilen maden suyu olanakları sayesinde pek fazlaca anne adayının yaşamış olduğu hamilelikte şişkinlik problemininin önüne geçilebilir. Midede yanma ve şişkinlik olduğu anlarda bir dilim limonla maden suyunu içebilirsiniz. Böylece mide organını asitleri dengelenir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Ayrıntılı informasyon için: Maden Suyu yararları, Cilde yararları – Oldukca Şaşıracağınız Bilgiler

hamilelikte şişkinliğe ne iyi gelir

9) Sebzeli Yiyeceklere Ağırlık Verin

Sıhhatli gebelik için sebzeli yiyeceklerin önemi büyüktür. Sebzeler lif içerdiğinden dolayı hamilelikte şişkinlik problemi yaşaması önlenebilir. Hamurlu, kızarmış, yağlı yiyeceklerden kaçınıp zeytinyağı ile pişen sebzeli yiyecekleri tüketerek daha sıhhatli bir gebelik geçirebilirsiniz.

Sebzeli yiyeceklerin doyurucu olması için içine tavuk eti veya al et ekleyebilirsiniz. Etleri sebzeyle tüketmek hamilelikte şişkinlik oluşmasını önleyecektir.

hamilelikte şişlik

10) Turşu Tüketmemeye Çalışın

tengebelikten sürecinin bilindik yiyeceklerinden kabul edilen turşu, ölçüyü kaçırma durumunda vücudun genelinde hissedilen şişkinlik meydana gelebilir. Anne adaylarımız, bu isteğini bastırmak adına sebze söğüş tüketebilir.

Turşunun tadını birebir vermese de limon, nar ekşisi, sumak, kekik ve zeytinyağı eklenen sebzeler olanakları sayesinde daha sıhhatli bir öğün yapılabilir. bundan farklı olarak mevsim sebzelerine eklenen limon ve zeytinyağı bebeğin de gelişimine destek olacağı için vücudun şişmesine karşı iyi bir seçim olabilecektir..

Turşunun acılığı, tuz oranı, sirke ölçüsü fazlaca çok ortaya çıktığında gebelikte mide organını yanması ve şişkinlik kaçınılmaz nihayet olabilecektir.. Imkan varsa fazlaca azca porsiyon tüketilmesi daha sıhhatli saatler sunacaktır

hamilelikte şişlik nasıl geçer

En doğru bilgiler ve sıhhatli sonuçlar için ne olursa olsun hamileliğinizi takip eden uzman hekiminize başvurunuz. İçeriğimizde yer edinen bilgiler reçete niteliği taşımaz.

Hamilelikte Beslenme: Hamileler Ne Yemeli, Ne Yememeli?

Hamilelikte Bel Ağrısı: 6 tanınmış Soruda Bütün Merak Edilenler

Bebeğin Cinsiyeti Ne Vakit Belli Olur? Kaçıncı 7 günde Anlaşılır?

Hamilelikte Mide organını Bulantısı konusunda En tanınmış 7 Sual ve Cevapları

Hamilelikte Karın Ağrısı Niçin Olur? Ne Vakit Adım atar? Nasıl Geçer?

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sıhhatli ömür, rejim ve bireysel bakım mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride farklı hastalıklar için evde bitkisel yeni bir yol önerileri, besleyici fonksiyonel besin takviyeleri, naturel cilt derisi ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne muavin rejim listeleri ve sıhhatli beslenme programları yer verilmiştir. alakalı besinin, ürünün veya rejim listesinin tesirleri her bünyede değişkenlik izah edebilir. içerik yayına alındıktan sonrasında, vakit içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir vakit hekim teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Detayları uygulamadan evvel sahasında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; ters durumda oluşabilecek taraf etkilerden sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

instagram izlenme hilesi birxbet kaçak bahis siteleri en iyi bahis siteleri bahis siteleri 1xbet mobil 1xbet az
guvencehd.org istanbul escort escort istanbul Betist Onwin vbettr Piabet Slot Siteleri Film İzle Online Film İzle Betorder canlı casino deneme bonusu veren siteler eurocasino giriş eurocasino giriş restbet bedava bonus bonus veren siteler escort anadolu canlı casino casino güvenilir bahis siteleri yeni bahis siteleri canlı casino siteleri betturkeygiris.org betist güncel giriş goibay.com Belugabahis Pusulabet Celtabet marsbahis sekabet supertotobet marsbahis giriş deneme bonusu maksibet giriş rulet siteleri Nakitbahis Megabahis Hititbet Betovis Betzmark Betwinner Kalebet Betist Mariobet Betgaranti Kolaybet betandyou şişi escort kızılay escort Bettilt Bahsegel Elitbahis Polobet Tarafbet