herdembilgiler

Hamile Pilatesi: Ne Zaman Başlamalı? Faydaları, Nasıl Yapılır?

Hamile Pilatesi: Ne Zaman Başlamalı? Faydaları, Nasıl Yapılır?

hamilelikte Pilates Oluşturmak Sıhhatli Mı?

gebe pilatesi hareketleri gebelik periyodunun nihayet günlerine yaklaşırken pek fazlaca anne adayını bedenen ve ruhen rahatlatmaktadır. tengebelikten periyodunun vermiş olduğu değişimlerden dolayı annenin vücudunda bazı değişimler dolayı oluşur. gövde ağırlığının artışı, el ve ayaklarda meydana gelen ödemler, bel ağrısı ve ayak ağrısı şeklinde durumlar tatlı telaşlı anne adayının birazcık stresli günler geçirmesine sebep olabilir. gebe pilatesi egzersizleri ile daha rahat biçimde doğum hazırlanması hedeflenir.

Avrupa vatanlarında son derece yaygın olan hamile pilatesi, bundan böyle vatanımızda de kendini duyurmaya adım atmıştır. Pek fazlaca şehirde pilates uzmanlarının koçluğu ile meydana getirilen hamile pilatesi, sayısız anne adayının dikkatini çekmektedir. Bu yazımız ile size hamilelik döneminde meydana getirilen pilatesin faydalarını ifade edeceğiz. Konut içinde basitçe ve rahatça uygulanabilen birkaç devinim ile hamile pilatesinden faydalanmanızı da sağlayacağız. Anne adaylarının hamile pilatesi hakkında merak etmiş olduğu bütün detaylar bu satırlarda!

hamilelik duyarlı bir süreçtir. tengebelikten döneminde uygulayacağınız bütün egzersizler uzman nezaretinde yapılmalıdır. Egzersizleri uygulamadan evvel pilates hocası ile iletişime geçmelisiniz.

hamile pilatesi nasıl yapılır

gebe Pilatesine Ne Süre Başlamalı?

gebe pilatesi meydana getirecek anne adaylarının kendi durumlarına nazaran hususi olarak hazırlanan pilates programını uygulaması şarttır. hamileliği takip eden doktorun onayı olduğu andan itibaren pilates için harekete geçebilir.

Anne adayının sıhhat durumuna nazaran şekillenen pilates programı çoğu zaman 14. haftadan sonrasında tavsiye edilmektedir. Doktorunuzun tasdik verebileceği dönemler 14. ve 16. haftalar olabilir. gebe pilatesini 7 günde 2 ya da 3 kez deneyebilirsiniz.

Bu aralıklar sizin için de en uygun yol seanslar olabilecektir.. Dinlenmeye ve kendinize zaman ayırmaya ihtiyacınız bulunduğunu ihmal etmeyin. Doğuma yakın haftaya yaklaştığınızda soluk egzersizleri ile pilates programı devam eder. Daha rahat bir doğum gerçekleştirebilmeniz için soluk ve esneme hareketlerinin olduğu pilates programı size iyi gelebilir.

hamilelik döneminde pilates oluşturmak isteyenlerin imkan varsa yetkin ve uzman destek alması önerilir. Ihtimaller içinde bir adale yırtılması veya gebeliği etkileyen riskli hareketlerin yaşanmaması için, bu mevzuda uzman yardımı almanız sizin ve yavrunuz için daha iyi olabilecektir..

Eğer evvelinden pilates yapmışsanız ve azca fazlaca bilginiz var ise; hekiminize danışıp gebeliğiniz için münasip olup olmadığını öğrenmelisiniz. çünkü, hamile pilatesi riskli gebelik süreçleri için tehlikeli olan bir spor türüdür. tengebelikten pilatesi tutarları seanslara nazaran farklılık göstermektedir.

İlginizi çekebilir: Hamilelikte Karın Ağrısı Niçin Olur? Ne Süre Adım atar? Nasıl Geçer?

gebe Pilatesi Nasıl Yapılır?

Sağlığınız için pilates ve yoga eğitmenlerinin nezarete olmadan egzersizleri denemeyiniz.

Kimler gebe Pilatesi Yapabilir?

 • Düşük riski olmayan gebeler,
 • yüksek kan basıncı, diyabet rahatsızlığı olmayan anne adayları,
 • Erken doğum riski olmayan hamileler pilates yapabilir.

gebe pilatesi egzersizleri 7 günde averaj 3 gün, ortalama 30-45 dakikalık saykıllar eşliğinde eğitmen nezaretinde uygulanabilir. Eğer anne talibi evvelinden asla pilates yapmamış ise bu süre daha kısa tutulmalıdır. gövde ısındıkça averaj 30 dakikalık periyotlara ilerlenebilir.

gebe pilatesi ne süre yapılmalı? Anne adayları 1. trimester kısaca ilk 3 aylık aşaması sıhhatli atlattıktan sonrasında 14. haftadan itibaren tabip tasdik verirse pilatese başlayabilir. Bu egzersizler evde bilgisizce değil; ne olursa olsun eğitmen nezaretinde yapılmalıdır. 1. trimester hamilelik periyodunun en duyarlı zamanıdır bu süreçte pilates her anne talibi için önerilmez.

tengebelikten döneminde relaksin hormon oranı yüksek olduğundan eklemler gevşer. Bundan dolayı anne adayını fazlaca zorlayacak pilates egzersizlerinden kaçınmak gerekmektedir. Her devinim sonrası vücudun verdiği sinyaller izlenerek adım adım ilerlenmelidir.

2. trimester kısaca 3.-6. aylar içinde karın dahil kaslarına ve pelvik kaslarına yönelik egzersizler uygulanabilir. Pilates topu ile bel bölgesi rahatlatılabilir. Bebeğin giderek büyümeye başladığı bu zamanda bel ve sırt ağrıları arttığından dinlenerek spor yapabilirsiniz.

3. trimester kısaca nihayet 3 aylık zamanda boyun, sırt ve bel bölgeleri muhakkak desteklenmelidir; şu sebeple bebek bu zamanda maksimum ağırlığına ulaşacaktır.

Sağlığınız için pilates ve yoga eğitmenlerinin nezarete olmadan egzersizleri denemeyiniz.

gebe Pilatesi yararları, Ne İşe Yarar?

Spor yaşamın her döneminde son derece ehemmiyet arz eden bir etkinliktir. Yürüyüş oluşturmak, bisiklet sürme, ip atlamak ve aletler ile spor oluşturmak vücut direncini korur. gebe pilatesi de anne adaylarının umumi sağlığı için etkili olabilmektedir. Günden güne büyüyen bebeği daha rahat taşıması ve sıhhatli bir doğum yapabilmesi için istek eden anneler uzman nezaretinde pilates deneyebilir.

gebe pilatesi meydana getirecek olan anne adaylarının şu yararları göreceğini izah etmek şarttır:

 • Omurgada, şehir ve sırt bölgesinde meydana gelen ağrıları hafifletir. Anneyi daha sıhhatli bir doğuma hazırlar.
 • gebe pilatesi ile anne talibi vücut duruşunu kısaca postürü düzeltebilir.
 • Dolaşım bozukluklarını düzenleyen hamile pilatesi ile kabızlık ve şişkinlik problemleri hafifletilebilir.
 • Soluk ve esneme hareketleri ile geçen pilates seansları olanakları sayesinde anne doğum anında ağrıyı fazlaca hissetmez.
 • adaleleri denetim etmeyi öğrenen anne, doğum anında ve sonrasında daha rahat devinim edebilir.
 • Doğum esnasında oluşabilecek yırtılmaları en üye indirir.
 • hamilelik döneminde zaman zaman yaşanmış olan idrar kaçırma problemini engeller. Rahim kaslarının kendini toparlamasına destek sağlar.
 • Bir tek fizyolojik bir aktivite değil; hamile pilatesi ve yogası doğum anındaki stresi de azaltabilir.
 • Meydana getirilen egzersizler olanakları sayesinde anne talibi gece vakti ağrısız uyuyabilir ve gece uykuları daha verimli hale gelmektedir.
 • Hormonların etkisiyle göğüs kaslarında ağrı oluşmaktadır. Üst bölge için meydana getirilen pilates hareketleri olanakları sayesinde anne adayının umumi olarak ağrısı en üye inebilir.
 • El ve ayaklarda meydana gelen ödem, pilates olanakları sayesinde azalabilir.

gebe Pilatesi Ne İşe Yarar?

 • tengebelikten süreciniz oldukça sıhhatli devam ediyorsa; doğumu kolaylaştırmak için tercih edebilirsiniz.
 • Anne ve bebek psikolojisini desteklemek ve vücudu dinç yakalamak için pilates yapabilirsiniz.
 • hamilelik sürecinde kendiniz için toplumsal bir alan istiyorsanız; sağlığınıza iyi istikbal pilates programını salonlarda uygulayabilirsiniz.
 • Vajinal (düzgüsel) veya sezaryen doğum anında kendinizi iyi duymak için hamile pilatesini yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Hamilelikte Bel Ağrısı: 6 tanınmış Soruda Bütün Merak Edilenler

hamile pilatesi hareketleri

Hamileyken Pilates Oluşturmak Zayıflatır Mı?

Pek fazlaca anne talibi, gebelik sürecinde kilo almaktan kaygı duyabilir. hamilelikte kilo alımı beklenen bir gelişimdir. Sadece alınacak kiloyu denetlemek anne adayının elinde olabilir. Sıhhatli beslenme programı ve doktorun tasdik verdiği sporlar olanakları sayesinde daha sıhhatli bir süreç yaşanabilir. Pilates de tehlike olmayan gebelikler için tavsiye edilen egzersizlerden biridir. Kilo kontrolü üstündeki tesiri de son derece fazladır.

Hamileliğinde tehlike olmayan ve doktorun onayladığı pilates hareketlerini icra eden anne adaylarında, metabolizma hızı daha hızlıdır. Metabolizma zaman zaman çalmış olduğu için kilo alımı denetim edilebilir. Bu egzersizler zayıflamak için değil kilo vermeyi kolaylaştırmak için uygulanmaktadır. Vücudun sıkılaşmasını ve daha da yumuşak hareketler yapmasını elde eden pilates, anne adaylarını pozitif doğuma da hazırlar.

hamilelikte pilates zayıflatır mı

gebe Pilatesi İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası

İstanbul’da yaşayan ve doğuma hazırlık icra eden anne adayları için hamile pilatesi Anadolu Yakası bilgilerini eklerken Avrupa Yakası’nda yaşayan anneleri de unutmadık ve hamile pilatesi Avrupa Yakası yazışma bilgilerini derledik. Bu listedeki bilgilerden yola çıkarak evinize en yakın noktada var olan pilates merkezine ulaşıp hamilelik pilatesi tutarları ve ders içerikleri hakkında data alabilirsiniz.

 • Noa Pilates Studio
 • Yoga Evim gebe Pilates Merkezi
 • Club Newada
 • 361 Pilates Studio
 • Studio Fit Ataşehir
 • Beylerbeyi Pilates
 • Yoga Academy Küçükyalı
 • Grudwara Ashram Yoga
 • Studio 5 Pilates

İlginizi çekebilir: Erken tengebelikten Emareleri Nedir, Ne Süre Adım atar?

hamile pilatesi hareketleri

Hamilelikte Aşerilen 9 Enteresan Yiyecek, Oldukça Hayret edeceksiniz!

Hamilelikte Beslenme: Hamileler Ne Yemeli, Ne Yememeli?

Diyetisyen Onaylı gebe perhizi Sıralaması ve Sıhhatli Gebeliğin 5 Sırrı

Hamilelikte Mide organını Bulantısı konusunda En tanınmış 7 Sual ve Cevapları

Hamilelikte Kafa Ağrısı Nasıl Geçer? Ne Süre Adım atar? Sebepleri, Tedavisi

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sıhhatli hayat, rejim ve bireysel bakım mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride farklı hastalıklar için evde bitkisel yeni bir yol önerileri, besleyici fonksiyonel besin takviyeleri, naturel cilt derisi ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne muavin rejim listeleri ve sıhhatli beslenme programları yer almıştır. alakalı besinin, ürünün veya rejim listesinin tesirleri her bünyede değişkenlik izah edebilir. içerik yayına alındıktan sonrasında, süre içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir süre tabip teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Detayları uygulamadan evvel sahasında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; ters durumda oluşabilecek taraf etkilerden sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

instagram izlenme hilesi turkcasino.net canlı bahis siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler TrBet
1xbet mobil 720p film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle guvencehd.org Betist Onwin vbettr Piabet Slot Siteleri Betorder Kalebet giriş milosbet giriş 1win meritking kingroyal kingroyal giriş betpasi.com escort anadolu bahis20.com canlı casino siteleri goibay.com Belugabahis Pusulabet Celtabet marsbahis maksibet rulet siteleri Nakitbahis Megabahis Hititbet Mostbet Betovis Onwin 1win Milosbet Pin Up Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Betgaranti Kolaybet Betorder Maksibet Lotusbet Masterbetting Norabahis Piabellacasino Cup90 Hititbet şişi escort kızılay escort Melbet/a> “Tarafbet Paşacasino Betosfer Rbet Oslobet restbett.net Vbet nisanbet Sahabet Tarafbet Betgaranti Betzmark Mariobet Sahabet Pokerklas Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Megapari Tipobet Kralbet Casinogaranti Meritslot Betpark betbox Maltbahis Jupiterbahis gaziantep escort bayan gaziantep escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet casinositeleri.bet Deneme bonusu veren siteler Deneme bonusu veren siteler