herdembilgiler

Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer?

Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer?

Halsizlik ve Bitkinlik En Hızlı bir şekilde Nasıl Geçer?

Sabah erkenden işe ya da okula gitmeyi kim önerdiyse, o kişiye karşı her insanın küçük da olsa bir öfkesi olduğu bilinmektedir değil mi? Gün daha aydınlanmadan, horozlar bile uyanmadan insanoğlu yaşam telaşına çoktan adım atmıştır. Yavrucaklar ise gözleri mahmur, akılları sıcacık yatağında kalmış vaziyette ilk derse geç kalmamak için tatlı telaşa düşmüşlerdir.

Huysuzca süregelen günlerin ilerleyen saatlerinde, arkadaşların da verdiği enerjiyle birlikte bir çekidüzen verme ihtiyacını her önüne gelen hissetmiştir. Peki sizde olmayıp arkadaşlarınızda bol miktarda olan bu enerjinin sırrı nedir? Siz bitkin ve halsiz biçimde güneşi selamlarken onların bu pozitifliği nereden gelmektedir? Asla düşündünüz mü? Halsizlik sebep olur ve doğal ki halsizlik nasıl geçer?

Yorgunluğunuzun, hayata karşı huysuzluğunuzun, gözlerinizden uyku akmasının tek bir sebebi var: Kronik halsizlik! Evet, içimize o şekilde işlemiş ki kronik hale gelmiş adeta.

halsizlik neden olur

Yeme bozukluğundan, uyku düzenine kadar bizi sarsan, fazlaca mühim görmediğimiz hatta -bir gün evden çıkmasam vallahi kendime gelirim- dediğiniz bu probleminin altında aslına bakarsak görünmüş olduğu benzer biçimde rahat şeyler olmayabilir. Evrensel hastalık haline gelen halsizliği aman diyelim minik görmeyin, uzun bir süre sizden kopamadıysa kesinlikle çeşitli durumları gözden geçirmekte yarar var.

Halsizlik bitkinlik benzer biçimde rahat biçimde fiziki ya da zihinsel bolca aktivite sebebiyle olabileceği benzer biçimde perde arkasında birden çok değişik sebeple de ortaya çıkabilmektedir.

halsizlik

Halsizlik Niçin Olur?

 • Sabah erkenden yapılacak bir plan yoksa neredeyse her önüne gelen yatarken telefonu sessize alıp yastıklardan ırak bir yere koyar, o şekilde değil mi? Kesintisi olmayan ve sıhhatli bir uyku için lüzumlu ne var ise derhal sağlanmış olur. Bundan dolayı uyku sıhhatli ve dinç bir bedenin kapısını açacak tek anahtardır.
 • Alkol alışkanlıklarınız var ise dinç sabahlara uyanmak için ya en üye indirmenizi öneririz veya bir bütün olarak bırakmanızı. Alkol uyku tesiri getiriyor diye düşünseniz de bölünmüş ve bitkin uykular ne kadar sıhhatli olabilir? Enerji eksikliğine neden olan alkol kullanımı bedeninizi yorduğu kadar beyninizi de yoracaktır. Ihmal etmeyin bedenin dinlenmesi için kesintisi olmayan 2 saat uyku kafi iken beynin dinlenmesi için 6 saatlik bir uykuya ihtiyacınız olduğu bilinmektedir.
 • Sıhhatli ve neşeli sabahların sırrı en uygun yol bir kahvaltıdır. Düzgün biçimde kahvaltı alışkanlığı edinenlerin gün içinde daha enerjili ve pozitif davranış sergiledikleri araştırmalar neticesinde da ispatlanmıştır. Emek verme ve yiyecek düzeninizi, sizin için en münasip biçimde ayarladığınız takdirde; bedeniniz ve ruhunuz enerjiyle güne merhaba diyecektir.
 • Her işin başı sıhhat derken, sağlığın başı da sudur diye ekleyelim. Gün içinde harcadığınız enerjiyi hiçbir tatlı art getirmez. Kaybettiğiniz su miktarı ise hiçbir gazlı içecekte yoktur. Medet umacağınız tek sıhhatli şey sudur. Erişkin bir kişinin günde averaj 2-3 litre olacak biçimde su tüketmesi önerilir. Su tüketilmesi size gün içinde enerji vereceği benzer biçimde, ihtimaller içinde hastalıklardan da koruyacaktır. Susuz kalan bir gövde; kafa ağrısı, halsizlik bitkinlik, adale ağrısı benzer biçimde alarm verecektir.
 • Öğünlerinizde tabaklarınızı ne kadar bilgili dolduruyorsunuz? Haydi bir gözden geçirelim. Yaygınlaşan açık büfe servislerde sanki asla doymayacakmışız benzer biçimde yiyecek alıp niçin kendimizi yoruyoruz ki? Ne kadar fazlaca yiyecek yersek; bedenimiz o denli yorulacak ve gün içinde yapacağımız işleri o denli etkileyecektir. Ağır, yağlı, hamurlu yemekler bedeninizi yoracağı benzer biçimde size kilo olarak da dönecektir. Aman dikkat diyelim…
 • ömür enerjinizi sünger benzer biçimde çeken şeyler içinde stres en başlangıcında geliyor, o şekilde değil mi? Stresle nereye kadar ayakta kalabilirsiniz ki? Bunalımların, günlerce devam eden uykuların, iştah bozukluklarının, asosyal davranışların tek sebebi: stres değil mi? Yaşamı sevmeniz için, etrafınıza sevinç ve gülücük dağıtmak için onca neden varken niçin bu bunalım halleri? Bahtiyar olduğunuz işlerle uğraştığınızda saçınızdan tırnağınıza kadar enerji içinde olacağınızı ihmal etmeyin. Halsizlik sürekli uyuma isteği ile beraber ortaya çıkıyorsa ve bunların yanında umumi olarak hayat enerjiniz fazlaca düşükse altta yatan sebebin ruhsal çözümleme gerektirebileceğini de ihmal etmeyin.
 • Sıhhatli beslenme alışkanlığınız yoksa sebze ve meyve tüketimine ehemmiyet vermiyorsanız bedeniniz gün içinde harcayacak enerji bulamaz ve sizi yorgun hale getirecektir. Beslenme mühim! Siz hala halsizlik niçin meydana gelir diye düşünüp dururken hepimiz size sebeplerini sunmaya devam edelim 🙂
 • Kan değerlerinizi son olarak ne vakit denetim ettirdiniz? Vitamin eksikliği yaşayan bedenlerde halsizlik kronik hale gelmiş bulunur. Süratli ve yorucu iş yaşamına haiz olanlarda bu vaziyet daha da yoğun gözlenmektedir. Kendini işe verip beslenmesinden taviz veren bedenler daima daha bitkin ve neşesiz hale gelmektedir. Vücudun gerekseme duyduğu A, C, D, B12 vitaminleri ve mineralleri almadığınız durumlarda halsizlik sizin için kronik hale gelerek ruhsal ve biyolojik hastalık olarak sizinle kalacaktır.
 • Ramazan günlerinde oruçluyken halsizlik fazlaca sık yaşanmış olan ve olağan bir durumdur. Uzun bir zamanda aç kalan bünye bir yere kadar ayakta durabilir ve enerji sarf edebilir. Ramazan günlerini daha dinç geçirmek için iftar ve sahur vakitlerinde kuru yemiş, meyve ve sebze tüketilmesi önerilir.
 • Hareketsiz bedenler, devamlı oturmaya ve halsizliğe alıştığından, uzun yürüyüşlerde ya da etken geçen günlerde kemik ağrısı çekerek pes edip bitkin düşecektir. Vücudun bu durumlara alışması için gün içinde 30 dakika da olsa tempolu yürüyüş önerilmektedir. Adale ve ruh sağlığı için temiz havada meydana getirilen sporlar, neşenizi yerine getireceği benzer biçimde vücudunuzu da biriktirerek sizi daha iyi hissettirecektir.
 • Halsizlik sebepleri içinde elbet çeşitli hastalıklar da olabilir. Grip, nezle benzer biçimde rahat rahatsızlıklar vücut mikroplarla cenk evresine girmiş olduğu için halsizliğe de niçin olabilmekte ve halsizlik ateş ile beraber ortaya çıkabilmektedir. Aslen bu vaziyet vücudun hastalıkla savaşım etmekten bitkin düşmesiyle ve toparlanmak için kişinin olabildiğince dinlenmesi için sinyal vermesiyle ilgilidir.
 • Halsizlik covid durumunda da yaşanabilen bir semptomdur. Bilhassa halsizlik çarpıntı ile beraber uzun bir zamanda devam ediyorsa kalp organı ilişkili negatif durumlar olabileceğinden uzman kontrolünden geçilmesinde yarar olduğu bilinmektedir.

Halsizlik Nasıl Geçer?

 • Geleneğimizdir, ne hikmetse çareyi evvel evimizde ararız her dertte olduğu benzer biçimde halsizlik için de aramaktayız. Alışkanlıklarınızı değiştirip kendinize inandıktan sonrasında doktora gitmeksizin bile halsizliği üzerinizden atabilirsiniz. Yemek pişirdiğimiz evlerimizin özel alanında birkaç değişiklik ile daha sıhhatli beslenip kan değerinizi yükseltmek bunlardan birisi olabilir.
 • Spor alışkanlığı ele geçirmek için spor videoları seyredip hayatınıza renk katabilirsiniz. Odalarınızı daha ferah ve güneş görür hale getirdikten sonrasında, kaybolan enerjiniz fazlaca kısa süre içinde tekrardan size gelecektir. Yapmanız ihtiyaç duyulan ilk şey: Harekete geçmek!
 • Halsizlik için yakarma da okuyabilir esmaların faziletinden yararlanabilirsiniz. Din alimleri “yüce yaratıcı daima canlı olan, her şeye can verendir.” anlamında olan Hayy esmasının kişinin daha dinç hissetmesine katkı sağladığını vurgulamaktadır. Halsizliğin dış etkilerle bağlantılı olduğu düşünülüyorsa Felak ve Nas surelerinin de içsel bir koruma sağlamış olduğu söylenmektedir.

Halsizlik İçin Şifalı nebatlar

Tabiat ananın gizemli bitkileri her derde ilaç olmaya devam ediyor. Aktara gittiğinizde envaiçeşit baharat, kuru meyveler ve çaylar görmüşsünüzdür. Her hastalığa yararlı olduğu benzer biçimde halsizlik için nebat çayları da şifasıyla mutfağınızda yerini almıştır. İşte günün bütün yorgunluğunu alacak, enerjinizi tazeleyecek ve sizi zinde tutacak nebat çayı önerileri:

Ayrıntılı informasyon için: Halsizliğe Ne İyi Gelmektedir? Halsizliği Anında Geçiren 7 Şifalı Nebat

Ginseng

 • Enerji veren, bağışıklık düzenleyen, böbrek organının daha süratli çalışmasını elde eden bu nebat bununla birlikte stresi de zaman içinde yok eder.
 • Kabul edeceğiniz gibi; halsizlik iştahsızlık yaptığından dolayı iştahınız da yerine gelecektir.

Ginseng ne demektir? Yararları Nedir?

ginseng

Arı Poleni

 • Alerjisi olmayanlar için son derece iyi bir enerji deposu kabul edilmelidir.
 • Eczanelerde ve aktarlarda da bulabileceğiniz arı poleni; enerji verirken hücre de yeniler.

Polen ne demektir? Olağanüstü Yararları Bakın Nelere İyi Geliyor!

polen

Kuru Üzüm

 • Kansızlığın neden olduğu halsizlik üşüme benzer biçimde emareyle de kendini gösterir.
 • Her gün bir avuç kuru üzüm yiyecek hem yorgunluğunuzu alacaktır aynı zamanda kansızlık benzer biçimde sıkıntılarınızı ortadan kaldıracaktır.

Kuru Üzüm Yararları Nedir?

kuru üzüm

Türk Kahvesi

 • Gün içinde aşırıya kaçmamakla birlikte tüketilen kahve içeriğinde var olan kafein olanakları sayesinde uyku halini ortadan kaldıran, enerji veren bir içecektir.
 • Çok tüketimde kalp organı çarpıntısı benzer biçimde sorunlara sebebiyet verebilir. Aman dikkat diyelim.

Türk Kahvesinin Yararları Nedir? Türk Kahvesi Çeşitleri ve Özellikleri

türk kahvesi

Limonlu Su

 • Suya eklediğiniz limon dilimleri içindeki C vitaminleri olanakları sayesinde halsizlik için vitamin desteğiyle size zindelik katacaktır.

Limonlu Suyun Yararları Nedir?

limonlu su

Karanfil

Çayınızı demlerken ekleyeceğiniz karanfil keskin rayihasıyla sizi canlandıracaktır. Küçük bir halsizlik çaresi olarak akıllarda kalsın.

Karanfilin Yararları Nedir? Antidiyabetik, Gaz Giderici, Ağrı Kesici

karanfil

Biberiye

 • Çay olarak da tüketebileceğiniz biberiye yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelen bitkiler içinde kendini göstermektedir.

Biberiye ne demektir? Yararları Nedir?

biberiye

Halsizliğe Evde İlaçsız Çözümler

hekime terk etmek için dikkat edilmesi gereken anlamda vaktiniz yoksa, evde birkaç aşama ile halsizliği üzerinizden atıp güneşli günlerin tadını alabilirsiniz. çünkü halsizlik tedavi değilse de dikkat edilmesi gereken itina isteyen bir rahatsızlıktır. Doğal olarak derhal netice beklemeyin bu süreçte. Birazcık zamana ve azme ihtiyacınız olabilir. Tıpkı zayıflama sürecinde olduğu benzer biçimde enerjiyi tekrardan ele geçirmek için de sabırla yola çıkmanız gerekmektedir.

Düzgün biçimde Uyku

 • Her şeyden önce uyku düzeninizi belirlemekte yarar var: Haftanın her gününde değişik saatlerde uyuyorsanız bu saati 7 gün için de uygulamanız daha sıhhatli olabilecektir..
 • Biyolojik saatiniz sizi uykunuz ulaştığında derhal yatağa yollayacaktır.
 • Uykusuz günlerin sabahında naturel olarak bitkin ve halsiz uyanacaksınız; zira halsizlik ve uyku birbirini etkileyen faktörlerdir.
 • Rahatsız uykuların sabahında sizi uyandıran halsizlik sırt ağrısı ile tüm gün size eşlik edecektir.
 • Bedeniniz için kafi oranda uyuduğunuzda daha dinç ve daha neşeli günlere merhaba kabul edebilirsiniz.
uyku

Enerjisi Yüksek ömür Alanı

 • Evinizde size çok gelen, enerjinizi aldığını düşündüğünüz ne var ise bir köşeye kaldırın.
 • Çok eşya göz yorduğu benzer biçimde dikkat dağınıklığını da meydana getirir. Tıpkı halsizlik isteksizlik getirmiş olduğu benzer biçimde…
 • Daha güneşli ve ferah evleriniz ve iş yerleriniz düzenleyin.
 • Eğer ki alerjiniz yoksa evinizde çiçeklere yer açın.
 • Çiçekler size rahatlık ve enerji verecektir.
 • Mobilyalarınızda ise küçük da olsa sıcak renklere yer vermeniz size ruhsal açıdan destek olabilir.
 • Odalarınızı düzgün biçimde olarak havalandırdığınız takdirde temiz havanın da etkisiyle üzerinizdeki bitkinlik gidecek ve tazelik hissi gelecektir.

Dengeli Beslenme

 • Beslenme alışkanlıklarınız değiştirin: Ağır ve yağlı yiyecekler tüketen birisi iseniz daha sıhhatli daha hafifçe fakat doyurucu lezzetlerle tanışmanız sizin için son derece sıhhatli olabilecektir..
 • Yedikleriniz vücudunuza ağırlık uygulayarak olan enerjinizi de söndürebilir.
 • Gün içinde lüzumlu enerjiyi alabileceğiniz bolca vitaminli bilhassa de C vitamini içeren besinler tüketmeniz sizi daha dinç tutacaktır.
beslenme

Her Gün Ne olursa olsun: Kahvaltı

 • Kahvaltı alışkanlığınız yok ise bir an evvel kahvaltı ile güne başlamanın zevkini almalısınız.
 • Uzun devam eden halsizlik mide organını bulantısı ile taraf yapacağı tesiri gösterir ve mide organını hastalıklarına neden olabilecektir.. Sıhhatli bir gövde ve ruh sağlığı için kahvaltı alışkanlığı muhakkak olmalıdır.
 • Aç kalan bedende kronik hala gelen halsizlik hızlı bir şekilde yorulma hissi verdiğinden enerji veren besinler tercih edilmelidir.
 • Güne bir bardak portakal suyu ile başlamaya koyulmak iyi düşünce aslına bakarsak!
kahvaltı

bundan farklı olarak:

 • Toplu taşıt ve hususi araçlardan birazcık taviz vererek hayatınıza hareketlilik katabilirsiniz.
 • Düzgün biçimde biçimde devinim halinde olan gövde uzun süreden beri üstünde olan yorgunluğu kısacık zamanda atıp daha dinç hale gelecektir. Uzun soluklu halsizlik adale ağrısı benzer biçimde sıkıntıları hissettirebilir.
 • Işte sırf bunun için spor salonlarına da gidebilirsiniz. Bu hem sizin sosyalleşmeniz penceresinden pozitif yönde olabilecektir. aynı zamanda düzgün biçimde spor alışkanlığı kazanmanız için.
 • Spor salonuna gidemem başka bir alternatif isterim diyecek olursanız gün içinde 30 dakikalık yürüyüşler sizi halsizlikten uzaklaştıracaktır.
 • Halsizlik giderici bu rahat yöntemler birden çok kişide pozitif yönde sonuçlar verir.
 • Evde uyguladığınız yöntemlerden netice alamadıysanız lütfen hekim danışmanlığında bir yola çıkın.
 • Gereğinden fazla halsizlik durumunun altında anemi rahatsızlığı da olabilir. Kan değerlerinin idealin altında olması sizi ne kadar iyi beslenseniz de bitkin düşürebilir. Gözle görülmeyen sebepler kan değerinizdeki eksiklerden kaynaklanabilir.
 • Tabip tavsiyesi üstüne uygulayacağınız çözümler sizi daha sıhhatli günlere götürecektir.
 • Dört gözle beklenen bir nokta var ki halsizlik için hangi bölüme gidilir düşüncesidir.
 • Kan değerlerinizden meydana gelen bir problem olabileceği için her şeyden önce dahiliye kısmına gidip kan değerlerinizi doktora göstermeniz zorunlu olmaktadır.
 • Doktorunuzun münasip görmüş olduğu halsizlik ilaçları ile lüzumlu ilaçlı tedaviye başlayabilirsiniz.
halsizlik nasıl geçer

Halsizlik Emareleri Nedir?

 • Güneşi görmeden uyan, işe/okula git, eve gel, yiyecek yap/ye derken ayrım edemediğimiz derecede enerji harcarız.
 • Düşen enerjiden meydana gelen bir bitkinlik der geçeriz, başımızı yastığa koyduğumuzda. Oysaki işin aslı o şekilde değildir.
 • Sinirler birazcık gerildiyse, hafifçe kafa ağrısı var ise, göz kapaklarınız düştü düşecekse, ağzınızın tadı da kalmadıysa sizin bir an evvel dinlenmeniz ve kendinizi iyi hissettiğinizde gerilim dengeleyecek besinler tüketmeniz zorunlu olmaktadır.
 • Ters halde kan şekerinizin de düşmesinin verdiği etkiyle bayılma benzer biçimde kısa süreli sıhhat problemleri yaşayabilirsiniz.
 • Bu benzer biçimde durumları önlemek amacıyla yediklerinize ve neşenize itina göstermeniz gerekmektedir.
halsizlik yorgunluk

Kış ayları Hastalıktan Korumuş olan Beslenme İpuçları

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendiren Yiyecekler Sıralaması

D Vitamini Nelerde mevcut? Vitamin Deposu 7 Organik Gıda

Kış Meyveleri Nedir? Vitamin Deposu 10 Besleyici Meyve

Sonbaharda Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendiren Mucize: Propolis

4.7 milyon kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

10 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 800.000’den çok denenmiş tanım daima yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sıhhatli hayat, rejim ve bireysel bakım mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride farklı hastalıklar için evde bitkisel yeni bir yol önerileri, besleyici fonksiyonel besin takviyeleri, naturel cilt derisi ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne muavin rejim listeleri ve sıhhatli beslenme programları yer verilmiştir. alakalı besinin, ürünün veya rejim listesinin tesirleri her bünyede değişkenlik izah edebilir. içerik yayına alındıktan sonrasında, vakit içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir vakit hekim teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Detayları uygulamadan evvel sahasında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; ters durumda oluşabilecek taraf etkilerden sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

instagram izlenme hilesi birxbet kaçak bahis siteleri en iyi bahis siteleri bahis siteleri
1xbet mobil 1xbet az 720p film izle full film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle guvencehd.org Betist Onwin vbettr Piabet Slot Siteleri Film İzle Online Film İzle Betorder canlı casino mostbet giriş betandyou giriş eurocasino giriş eurocasino giriş meritroyalbet bedava bonus bonus veren siteler escort anadolu canlı casino casino güvenilir bahis siteleri yeni bahis siteleri canlı casino siteleri betturkeygiris.org betist güncel giriş goibay.com Belugabahis Pusulabet Celtabet marsbahis sekabet supertotobet marsbahis giriş maksibet rulet siteleri megapariz.com betwinner giriş Nakitbahis Megabahis Hititbet Betovis Betzmark Betwinner Kalebet Betist Mariobet Betgaranti Kolaybet 1xbet giriş şişi escort kızılay escort Melbet/a> “Tarafbet Bettilt Bahsegel Elitbahis Polobet” nisanbet turkbetmobil.com