Göz Kanlanması Neden Olur? Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Göz Kanlanması Neden Olur? Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Göz Kanlanmasına Niçin Olan Etkenler ve Yeni bir yol Önerileri

Gözünüzü günde kaç kez kırptığınızı asla merak ettiniz mi? Hemen hemen 5 saniyede bir gözün kırpıldığını düşünürseniz, gün içinde 1500 ya da 2000 kere göz kırpmış oluyorsunuz. Bu göz kırpma eylemi; göz içindeki salgıları yenileyerek hem gözünüzü mikroplardan korumuş olabilmektedir aynı zamanda göz kaslarınızın daha etken çalışmasını sağlıyor. Kimi süre gözler, beklenildiği kadar sıhhatli olamıyor. Şişlikler, morluklar ve kızarmalar göz sağlığınızı derinden etkilemektedir. Bu yazımızı da gözlerinize ara sıra ziyan veren kanlanma problemi üstüne hazırladık.

Bir sabah uyandığınızda gözünüzün kanlandığını görünce kaygı içine düşmemeniz adına, size göz kanlanmasının nedenlerini ve yeni bir yol önerilerini sunuyoruz. İhmal edilmemesi ihtiyaç duyulan bu hastalık bir an evvel ortadan kaldırılsın diye göz kanlanmasına dair tabip tavsiyeleri ve yeni bir yol önerileri sizinle.

REKLAM ALANI

göz kanlanması

Göz Kanlanması ne demektir?

Gözün ak kısmında ön yüzeyi korumuş olan bir katman olduğu bilinmektedir. Bu tabakanın adı konjoktivadır. Tabakada yer edinen ince damarların genişlemesi gözlerinizde kızarma ve kanlanmayı meydana getirir. Bu duruma da göz kanlanması rahatsızlığı adı verilir. çoğunlukla damarların genişlemesi ile gözler kanlanır. Amma ve lakin ender de olsa damarların çatladığı da görülmektedir. Göz kanlanması neredeyse her insanda görülmektedir. Yoğun olarak PC başlangıcında çalışanların göz kasları fazlaca yorulduğundan, bu kişilerde daha yaygın görülebilmektedir.

Fazlaca sıcak ve fazlaca soğuk ortamlarda yaşayan kişilerde, klimaya maruz kalanlarda ya da değişik bir hastalığın başladığı kişilerde görülmektedir. Peki göz niçin kanlanır diye soruyorsanız, sizleri derhal alt başlığa doğru alalım.

göz kanlanması neden olur

Göz Kanlanması Niçin Olur?

Gözün kanlanmasına yol açan birden çok unsur olduğu bilinmektedir. çoğunlukla çevresel nedenlerden dolayı gözün kanlandığı görülebilmektedir. Kimi zaman oluşacak yeni hastalığın habercisi de olabilir. Göz kanlanması sebepleri araştırıldığında şu sıralama karşınıza çıkacaktır:

 • Azca uyku, göz kanlanmasının en herkesçe malum olan sebebidir. Bitkin ve uykusuz kalan kişilerin gözlerindeki kanlanma ilk görüşte dikkat çeker. Daha diri ve sıhhatli günler için uyku düzenine ve uyku kalitesine dikkat edilmelidir.
 • Tv ve PC kullanımı, göz kanlanmasına niçin olabilmektedir. Bu teknolojik cihazlardan yayılan ışıklar, göz adalelerini çok yormaktadır.
 • Yorulan gözlerde bir süre sonrasında kanlanma meydana gelebilir. Bu yüzden PC ve tv kullanımında belirli bir saat hedeflenmelidir.
 • Imkan varsa loş ışıkta ve kısıtlı biçimde izlenmelidir. Mobil telefonu da tıpkı bu iki aygıt şeklinde gözlerin kanlanmasına sebep olur. Kullanma esnasında gözleri rahatsız etmeyecek biçimde ışığı ayarlanmalıdır.
 • Göz kuruluğu yaşayanların da en büyük problemi göz kanlanmasıdır. Gözün haiz olduğu rutubet dengesini bozulduğunda gözlerde kuruma ve peşine kanlanma yaşanacaktır. Bunu önlemek için yüzünüzü devamlı yıkamayı ve en kısa zamanda doktora görünmenizi tavsiye edebiliriz.
 • Yanlış lens kullanımı da gözünüzü kanlandıracaktır. Lens kullanırken hijyenik koşullara itina göstermeniz şarttır. Lens kutusunun ve ellerinizin daima temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Lens ile birlikte gözünüze mikrop aldığınızda, gözlerinizde kanlanma meydana gelecektir. Uzun soluklu lens kullanmak da bir nedendir. Evde olduğunuzda lenslerinizi çıkarıp gözlerinizi dinlendirmelisiniz.
 • Mevsim geçişlerinde görülen toz ve polen alerjileri gözünüzde oluşabilir. Bu alerji neticesinde gözlerinizdeki katman ziyan görür ve kanlanma dolayı oluşur.
 • Alkol tüketmek de gözün kanlanmasında etkili olan bir faktördür. Gözleriniz için lüzumlu olan vitaminlerin emilimini engelleyerek, gözünüzü kanlandırabilir.
 • Enfeksiyon alınan günlerde yüksek ateş göz kanlanması yaşatabilir. Vücuda yayılan mikrobun etkisiyle gözünüz de kanlanarak tepki verecektir.

göz kanlanması ne iyi gelir

Göz Kanlanması Ne İyi Gelmektedir? Bitkisel Tedavisi

Gözlerinizin kanlandığı günlerde evinizde kendi tedavi yöntemlerinizi tecrübe etmek istediğinizde, bu önerilerimiz size iyi gelecektir. Hafifçe şiddetli ve kısa süreli kanamalar için evde bitkisel şekilleri tavsiye ediyoruz. Dikkat edilmesi gereken derecedeki göz kanlanmaları için zaman kaybetmeden doktora görünmeniz gerekecektir. İşte göz kanlanması için tabiat ananın size sunmuş olduğu şifalar:

 • Havuç: Havuç dilimleri ile gözünüzdeki kanlanmayı yok yapmak eylemek için bir tane havuç haşlayın. Soğuyan ve dinlenen havucu dilimleyerek kanlanan gözünüzde bir süre beklemeye alın. Gün içinde bu işlemi 3 kere uygulayın. Ve her uygulamada yeni, temiz havuç dilimi kullanın. Havuçta var olan vitaminler olanakları sayesinde gözlerinizdeki kanlanma yok olabilecektir..
 • Salatalık: Salatalık antioksidan bir sebzedir. İçinde var olan mineraller olanakları sayesinde gözünüzde meydana gelen kanlanmayı ortadan kaldıracaktır. Salatalıktan ince dilimler elde ederek, gözünüzde bir süre beklemeye alın. Bu süre 15 dakika olabilecektir.. Uygulama esnasında sırt üstü uzanın ve gözlerinize salatalık dilimlerini yerleştirin. Sonrasında yüzünüzü soğuk su ile sudan geçirin.
 • Çay: Çayın içinde gözlerinizi rahatlatacak maddeler bulunur. Bu maddelerden yararlanmak için çay poşetini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Demlenmiş çay poşetini 10 dakika dolapta beklemeye alın. Dolapta bekledikten sonrasında gözlerinize yerleştirin. Bu biçimde gözünüzde meydana gelen kanlanmayı giderebilirsiniz.
 • Papatya: Papatya çayı hazırlayın ve ısısının düşmesini bekleyin. Soğuttuğunuz papatya çayı ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Ya da bir pamuk yardımıyla gözünüzü temizleyebilirsiniz. Papatya gözünüzdeki kanlanmayı kısa süre içinde iyileştirecektir.
 • Cadı Fındığı: Geçmişi 16. yüzyıla kadar uzanan cadı fındığı ile göz sağlığınızı koruyabilirsiniz. Yapmanız ihtiyaç duyulan cadı fındığı kabuklarını kaynatın ve soğutun. Soğuyan suyu ile gözünüze bir bezle tampon yapın. Bu uygulamayı her gece uykudan evvel deneyebilirsiniz.
 • Patates: Göz kanlanmasına patates iyi gelmektedir mi? diyenlerin sesini duyduk ve geldik. Patatesi rendeleyerek ya da ince dilimler halinde gözünüze tampon yapabilirsiniz. Her akşam temiz patates dilimleri ile uyguladığınızda gözünüzdeki kanlanma gidecektir.

göz kanlanması nasıl geçer

Göz Kanlanması Nasıl Geçer?

Bütün gün sizi rahatsız eden göz kanlanması ve ağrı nasıl geçer diye düşünüyorsanız, yapmanız gerekenleri listeledik. İşte göz kanlanmasını bir an evvel geçirecek tavsiyeler:

 • Evvelinden göz kanlanması yaşamadıysanız ve bir sabah uyandığınızda gözünüzde kanlanma oluştuysa her şeyden önce gözlerinizi güzelce yıkamalısınız.
 • Fazlaca azca uyuduysanız kendinize bir iki saat daha uyku armağan etmelisiniz.
 • Lenslerinizi 2 aydan çok kullanıyorsanız, yeni lens paketlerine geçmelisiniz.
 • Bir iki günden çok devam eden göz kanlanması bundan böyle size hastalık veriyorsa, göz doktoruna görünmelisiniz.
 • Hekiminiz size göz kanlanması için damla yazacaktır. Bu damlaları gözünüz iyileşene kadar kullanmanız gerekecektir. Doktorların sıkça tavsiye etmiş olduğu göz damlalarına misal verecek olursak Acular, Alcaine, Alomide, Aprokam ve Azopt göz damlaları dikkat çekecektir.
 • Göz kanlanması damla kullanımında bir bütün olarak iyileşecektir. İyileşmediği durumlarda gözün tabakasının da haricinde bir hastalık olduğu anlatılır.
 • Kanlanmanın aslolan sebebi için ayrıntılı bir göz taramasından geçmeniz şarttır.

göz kanlanması

Göz Kanlanması Hangi Hastalıkların Emaresi Olabilir?

Vücudunuzda gözlemlenen küçük rahatsızlıklar dikkatsizlik edildiğinde büyük sorunlara sebep olabilir. Göz kanlanması da değişik bir hastalığın işaretlerindendir. Göz kanlanması ve batması yaşandığında kornea ülseri isminde olan bir rahatsızlığın oluştuğunu ifade etmemiz mümkündür. Bu şeklinde zamanlarda kornea tabakasında irin ya da apse oluşumu meydana gelmiştir ve her şeyden önce ilaçlarla bu hastalık giderilmelidir.

Kimi süre gözlerde görülen kanlanma tiroit hastalığının bir emaresi olabilmektedir. Kimi süre da yüksek gerilim göz kanlanması ile kendini belli eder. bundan farklı olarak göz tansiyonunu da bununla beraber getirir. ur kimi süre göz merceğinde de meydana gelebilir. Bu durumda göz kanlanması ve çapaklanma benzer anda yaşanır. Çapaklanma ve kanlanma uzun süredir sizi rahatsız ediyorsa ve göz damlaları ile iyileşmediyse, ayrıntılı bir göz taramasından geçmelisiniz. Görme kaybını önlemek için göz muayenelerine ehemmiyet vermelisiniz.

Göz Kanlanması Kaç Gün Sürer?

Göz nezlesinden meydana gelen göz kanlanması ortalama 5 gün içinde geçecektir. Uykusuzluktan meydana gelen göz kanlanması ise iyi bir uykudan sonrasında geçecektir. İltihapların niçin olduğu kanlanma ise göz damlası düzgün biçimde kullanıldığında iyileşecektir.

5 milyon’dan çok kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım daima yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sıhhatli hayat, rejim ve bireysel bakım mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride farklı hastalıklar için evde bitkisel yeni bir yol önerileri, besleyici fonksiyonel besin takviyeleri, naturel cilt derisi ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne muavin rejim listeleri ve sıhhatli beslenme programları yer almıştır. alakalı besinin, ürünün veya rejim listesinin tesirleri her bünyede değişkenlik izah edebilir. içerik yayına alındıktan sonrasında, süre içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir süre tabip teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Detayları uygulamadan evvel sahasında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; ters durumda oluşabilecek taraf etkilerden sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisli levabet levabet Bet10bet betmoon Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot en iyi bahis siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren bahis siteleri bahis siteleri linkleri en güvenilir bahis siteleri güvenilir bahis siteleri casino siteleri bahis siteleri bahis siteleri güvenilir bahis siteleri deneme bonusu veren siteler betwinner.com.tr betwinnergiris.com.tr betwinner-giris betwinner.tc