Bursa Kahvaltı Mekanları: En İyi 12 Restoran

Bursa Kahvaltı Mekanları: En İyi 12 Restoran

Bursa’da Kahvaltıya Doyacağınız 12 Lezzet Durağı

Bursa, Osmanlı İmparatorluğu için mühim ve mukaddes bir kent sayılırdı. İlk başşehir olan Bursa, birden çok yeniliğe de eski dönem süresince imza atmıştır. Evliyalar ve şehzadeler şehri olan bu güzel şehrimiz, yüzyıllık camiler ve zamanı dokuları ile kendinden asırlardır kelam ettirmektedir. Tam bir kültür ve sanat şehri olan Bursa, her mevsimde farklı bir güzelliğe haizdir. Baharda açan çiçekler, kış ayları Uludağ’ın karlı tepeleri, sonbaharda dökülen yapraklar ve yaz ayları cıvıl cıvıl hareketliliği Bursa’yı görülmesi ihtiyaç duyulan yerlerden yapmaktadır. UNESCO Dünya Kültür Mirası olan bu şehirde bilmeniz ve görmeniz ihtiyaç duyulan birden çok nokta var. Fakat şimdi kahvaltı candır diyoruz ve Bursa’da kahvaltı yapılacak bölgeler üstüne yoğunlaşmak istiyoruz.

Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde kelam etmiş olduğu Bursa, günümüz şartlarında çeşitli özellikleri koruyamamış olsa da Bursa kahvaltı bölgeleri mevzusunda hayli iddialı görünüyor. Sevdiklerinizle ve çevrenizle keyifli dakikalar geçirmeniz adına size Bursa kahvaltılık mekanlar nerede, menüleri nedir sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir ova hazırladık.

REKLAM ALANI

Her bütçeye hitap eden Bursa kahvaltı tutarları, verilen parayı da hak edecek özellikte. Dolu dolu ve rahat bir kahvaltı oluşturmak istediğinizde mekan önerilerimizden memnun kalacağınıza inanıyoruz. İşte Bursa kahvaltı mekanları 2019 senesinde bütün kalitesi ile sizinle!

Bursa’da Kahvaltı Nerede Yapılır? İşte Uğrak Noktası 12 Kahvaltıcı

1) Çekirge Görünüm Kafe

Bursa’nın birden çok bölgesinde kahvaltının eğer olmazsa olmazı manzaradır aslen. Ferah bir ortamda Bursa manzarası eşliğinde sakin ve leziz bir kahvaltı oluşturmak neredeyse birden çok kişinin sevilmiş olduğu bir andır. Taze kahvaltılıklar ve sıcacık çay, Bursa manzarasına karşı içilmelidir diyecek olursanız size Çekirge Görünüm Kafe’ye çağrı ediyoruz. Sıcak günlerde balkon bölümünde geçireceğiniz keyifli dakikalar, size bol miktarda oksijen ısmarlayacak!

Adres: Çekirge Mahallesi 1. Murat Caddesi No: 6 Osmangazi, Bursa

İletişim: 0224 236 99 99

çekirge manzara kafe kahvaltı

2) Kahvaltı Kulübü

Kahvaltıya ehemmiyet verenler, Kahvaltı Kulübü’nde buluşuyor. Adresi merak edenler ise yolunu Nilüfer’e doğru çeviriyor. Sınırsız kahvaltı imkanı sunan bu kahvaltı durağında kuymak, kaymak, sıcacık ekmekler, organik reçeller ve kahvaltılık ezmeler ile masanız lezzetleniyor. Şık ve özenli bir sunum ile yola çıkan bu mekan, Bursa’da kahvaltıya doymak isteyenleri bekliyor olacak!

Adres: 29 Ekim Mahallesi Umut Kantarcıoğlu Caddesi No: 1 C/B (İzmir yolu) Nilüfer

İletişim: 0549 690 19 63

bursa kahvaltı kulübü

3) Derebahçe Restoran

Tabiat ile dahil içe bir mekanda, dereden gelen su seslerinin verdiği rahatlık ile birlikte keyifli bir kahvaltı fikrine ne dersiniz? Eğer bir sabah güne bu güzellikler ile başlamaya koyulmak istiyorsanız, size Derebahçe Restoran’ı önereceğiz. Sıcak ve soğuk kahvaltılıklar ile mideniz şenlenirken, görünüm ve ortam ruhunuzu doyuracak. Kahvaltı ve et yiyecekleri için tercih edebileceğiniz Derebahçe Restoran’ı tecrübe etmek için geç kalmayınız.

Adres: Doburca Mahallesi Akdemir Caddesi No: 7 Osmangazi

İletişim: 0224 234 45 45

derebahçe restoran bursa

4) Seyr-ü Sefa

Bursa’yı ayaklarınızın altına alan bir manzaraya karşı çay, kahve veya doyumsuz kahvaltı keyfini hayatı idame ettirmek ister misiniz? En iyi Bursa manzarası nerede izlenir diyecek olursanız sizleri adına yakışır bir mekana çağrı edelim. Seyr-ü Sefa, Bursa’nın popüler ve içten mekanlarından biridir. Her mevsim değişik bir duyguyu yaşatan bu adreste kahvaltınız daima benzer kalitede. Pişi, börek, reçel, peynir çeşitleri ve mis benzer biçimde omlet Seyr-ü Sefa’da sizin de masanızda olabilir. Denemelisiniz!

Adres: Yiğitali Mahallesi, Uludağ Caddesi No: 250, Osmangazi, Bursa

İletişim: 0224 239 86 68

seyr-ü sefa bursa

5) Zukka Bursa

Sabah öğününde kavrulmuş helva yediğiniz oldu mu? Damaklar tatlansın diye Zukka Kafe, serpme kahvaltınıza helva da eklenmiş. Tereyağında sucuklu yumurta, incir reçeli, peynir çeşitleri ile lezzetlenen kahvaltı masanız Zukka’nın sakinliği ile daha unutulmaz olacak. dahil ve dış mekanda misafirlerini ağırlayan Zukka Kafe, kendine özgü seçimi ile misafirlerini ağırlamak istiyor. Nargile sevenler ve kahve saati gelenler de muhakkak uğramalı diye düşünmüyor değiliz.

Adres: Yüzüncüyıl Mahallesi, 415 Sokak No: 65, Nilüfer, Bursa

İletişim: 0224 413 04 02

zukka bursa

6) Haflinger Çiftliği

Bir kahvaltı gününüzü Haflinger Çiftliği’ne ayırmaya ne dersiniz? At çiftliği ve restoran olan Haflinger Çiftliği, keyifli günlerin uğrak noktası. Kahvaltıdan bütün öğünlere kadar leziz bir halde süre geçireceğiniz bu mekanda siz de isterseniz cet binebilirsiniz. Sakin ve değişik bir ortam arayanların uğramış olduğu Haflinger Çiftliği’nde kahvaltınızı yaptıktan sonrasında eğitmenler eşliğinde cet binme deneyimini muhakkak yaşamalısınız.

Adres: Çeltikköy Mahallesi Yeniyol Caddesi No: 29 Osmangazi

İletişim: 0224 248 62 66

haflinger çiftliği

7) Saklıkent Kafe

Bursa’da dağ yolu üstüne var olan Saklıkent Kafe, kalabalıktan ırak durmak isteyenler için tam bir nokta atışı adres olabilmektedir. Şehrin gürültüsünden yorulanlar ve keyifli bir kahvaltı oluşturmak isteyenler tarafınca sıkça seçilen Saklıkent Kafe, organik salep yapması ile de son derece ünlü. Birazcık yüksekte kalmış olduğu için giderken hava şartlarına münasip giyinmenizi belirtmemiz gerekecek diye düşündük. Kahvaltı keyfinizi üşüyerek geçirmenizi istemeyiz 🙂

Adres: İnkaya Mahallesi (Uludağ Yolu) Bursa

İletişim: 0224 239 79 08

saklıkent bursa

8) Kınalıkar Bulanlar Konak

Bursa’da kahvaltı denildiğince gözler Cumalıkızlık’ı arayacak normal olarak. Kahvaltısı ile ünlü olan Cumalıkızlık Köyü, konaklarda ve eski evlerde kahvaltı kültürünü yaşatıyor. Bulanlar Konak da size nefis bir kahvaltı servisi sunan mekanlardan birisi. Sarmadan böreğe kadar bütün lezzetler ile donatılan kahvaltı masasına daha yakın oluş için; Bulanlar Konak’ın kapısını aralayabilirsiniz.

Adres: Cumalıkızık Köyü Hamam Sokak No: 15 – 22 Yıldırım, Bursa

İletişim: 0224 372 33 24

kınalı kar bulanlar konak

9) Değirmenci Kahvaltı

Değirmenci Kahvaltı Evi, bolca tereyağlı yumurtası ile ünlü olan bir mekan. Her yerde yumurta yersiniz lakin Değirmenci Kahvaltı durağındaki yediğiniz yumurtayı uzun bir zamanda unutamazsınız. Çocuklu aileler için ferah bir ortam olan bu adres, bol miktarda oksijen içermekte. Ruhunuzu stresten arındırmak için tercih edebilirsiniz. Kahvaltı için iyi bir mekan arıyorsanız, listenize Değirmenci Kahvaltı ve Gözleme Evi’ni de eklemeyi unutmayınız. Burada gözlemeler anında sıcacık biçimde tabağınızda yer alacak!

Adres: Cumalıkızık Mahallesi, 4. Pınar Sokak No: 21, Yıldırım, Bursa

İletişim: 0224 372 04 85

değirmenci kahvaltı

10) Otantik Kahvaltı Evi

Otantik Kahvaltı Evi, kuş sesleri eşliğinde sakin ve rahatlatıcı bir mekanda sizleri ağırlamak istiyor. Kendinizi memleketinizdeki köyde hissettiren Otantik Kahvaltı Evi, içten bir ortama haiz. Doyurucu ve organik ürünler ile hazırlanan kahvaltı masanız, taze ekmek ve hamur harcı kızartmaları ile daha da lezzetlenecek. Tecrübe etmek için Cumalıkızlık Köyü’nde Otantik Kahvaltı Evi’ne uğramalısınız.

Adres: Cumalıkızık Mahallesi 2. Orta Sokak No: 24/2 Yıldırım, Bursa

İletişim: 0535 914 27 31

otantik kahvaltı evi

11) Doburca Park

Günün olmazsa olmaz lezzeti kahvaltı için bir adresiniz de Doburca Park olacak. Tatlı ve tuzlu kahvaltılıklar ile renklenen masanızda keyifli söyleşi devam ederken, kendinizi fondaki şelale sesi ile daha da iyi hissedebilirsiniz. Su sesinin rahatlatıcı yapacağı tesiri ve kahvaltının vereceği mutluluğu tam yerine hayatı idame ettirmek için Bursa’da gitmeniz ihtiyaç duyulan bir mekan da Doburca Park olacak.

Adres: Doburca Mahallesi 413 Sokak No: 12 Osmangazi, Bursa

İletişim: 0224 239 99 90

doburca park bursa

12) Ayanoğlu Biçim-ı Kahvaltı

Bursa’da pek fazlaca kişinin sevmiş olarak seçtiği Ayanoğlu Biçim-ı Kahvaltı, pazar kahvaltılarının olmazsa olmaz bir durağı olabilmektedir. Sunumdan lezzete kadar en ince detayı düşünen bu mekan, kahvaltı sevenlerin favori mekanlarından birisi haline gelmiş. Market kısmı de var olan Ayanoğlu’nda arzu ettiğiniz ve beğendiğiniz kahvaltılıkları satın alabiliyorsunuz. Kahvaltıya dair beklediğiniz ne var ise, bütün karşılığı sizin için burada!

Adres: Barbaros Caddesi No: 8 Eserkent Sitesi Nilüfer

İletişim: 0224 246 06 26

ayanoğlu tarz-ı kahvaltı evi

Sıralama rastgele verilmiştir; kıymet teşkil etmez.

Bursa’da Ne Yenir? Bölgesel Lezzetlerin En İyi Adresi 8 Enfes Mekan

Bursa İftar Mekanları Arayanlara hususi 6 Leziz Adres

Bursa Gezilecek Bölgeler Sıralaması – Bu 10 Yeri Görmeden Sakın Dönmeyin!

4.9 milyon kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım daima yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza cevap verebilecek yiyecek & mekan rehberi mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride vatan içi ve vatan dışından pek fazlaca değişik kent için derlediğiniz restoran ve yiyecek mekanlarına, kelam konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması ihtiyaç duyulan ünlü yemeklerine dair bilgilere tek ova içinden basitçe ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız kent ya da bölge için hususi olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve kontakt detayları, ün salmış yiyecekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler tavsiye niteliğindedir. içerik yayına alındıktan sonrasında bilgilerin süre içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisli levabet levabet Bet10bet betmoon Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot en iyi bahis siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren bahis siteleri bahis siteleri linkleri en güvenilir bahis siteleri güvenilir bahis siteleri casino siteleri bahis siteleri bahis siteleri güvenilir bahis siteleri deneme bonusu veren siteler betwinner.com.tr betwinnergiris.com.tr betwinner-giris betwinner.tc