Balıkesir’de Ne Yenir? 12 Meşhur Lezzet Durağı

Balıkesir’de Ne Yenir? 12 Meşhur Lezzet Durağı

Balıkesir’in En Leziz Yiyecek & Mekan Rehberi!

Balıkesir nesi ünlü diyenlere rehber durumunda bir ova hazırladık ve bu yazımızı okuyanların Balıkesir’i doya doya gezeceğine inanıyoruz. Zira Marmara ve Ege’ye kıyısı olan bu şehri en iyi biçimde gezmeniz için size Balıkesir’de nerede yiyecek yenir ve nereler görülmelidir sorularının yanıtlarını verdik. Çok eski dönemlerden bu güne değin miras kalan bu deniz şehrine bir de biz göz atalım istedik. Görelim Balıkesir’de sizi neler bekliyor?

Kalabalıktan birazcık uzaklaşayım, azıcık da deniz havası alayım diyenler için oldukça en uygun yol bir konum olan Balıkesir, hem görülmesi ihtiyaç duyulan yerleriyle aynı zamanda bölgesel yemekleriyle turistlerin alaka odağı olabilmektedir.

REKLAM ALANI

ülkemiz’nin en kalabalık 17. ili olan Balıkesir, bahar aylarından sonrasında daha da kalabalık olmaya başlıyor. Akdeniz iklimini en tatlı biçimde yaşatan bu şehri görmeye hazır mısınız? Balıkesir’in neyi ünlü yiyecek sıralaması nelerden meydana geliyor diyenler için işte Balıkesir rehberiniz karşınızda!

balıkesir gezilecek yerler
Ayvalık – www.hurriyet.com.tr

Balıkesir’de Nerede Yiyecek Yenir? 12 Ünlü Lezzet Durağı

1) Deniz Yıldızı Restoran

Balıkesir’de ne yenir sorunuza vereceğimiz yanıtlardan birisi de; doğal ki de en taze biçimde hazırlanan balıklar olacak. Bu balıkları ise Ayvalık’ta Deniz Yıldızı Restoran’da tadacaksınız. Deniz manzarasında ruhunuzu doyururken; leziz mezelerle de midenizi doyuracaksınız. Balıkesir’den yolunuz geçerse bu mekana uğramayı unutmamanız ümidiyle!

Adres: PTT Arkası İsmet Paşa Mahallesi (Postane arkası) Ayvalık, Balıkesir

İletişim: 0266 312 66 66

deniz yıldızı restaurant balıkesir

2) Tellioğlu Değirmen Cafe & Restaurant

Tellioğlu Değirmen Cafe & Restoran’da en leziz yiyecekleri tatma fırsatınız bulunmakta. Burada ünlü tatlı höşmerim yiyecek sonrasında damaklarınızı lezzetlendirmek için hazırlanmakta. Titizlik, konfor ve süratli servis sizin için bu mekanda toplanmış durumda. Eğer Balıkesir’de dinlenmek ve karnınızı doyurmak isterseniz adresiniz ekliyoruz.

Adres: Bursa Yolu Üstü 17. Km (Bursa Yolu) Karesi, Balıkesir

İletişim: 0266 274 53 23

tellioğlu değirmen tesisleri

3) Bay Nihat Restoran

Bay Nihat, 1978 senesinden bu güne değin kadar standardını korumuş olan ve Balıkesir’de kendini sevdiren bir mekan olarak karşınızda. Denize nazır kurulan masalarda, keyifli sohbetlerde buluşmak için bu mekanı tercih edebilirsiniz. Menüdeki rakamlar birazcık yüksek görünse de masanız donatıldığında, buradan keyif ve afiyetle ayrılacaksınız. Bay Nihat Restoran et ve balık yemeklerinin unutulmaz kılındığı bir adres!

Adres: Mithatpaşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No: 12 Ayvalık, Balıkesir

İletişim: 0266 327 10 63

bay nihat ayvalık

4) Hayat, yaşam Lokantası

Hayat, yaşam Lokantası 1924 senesinden bu yana Balıkesir’i doyurmaya devam ediyor. Kaliteli ve leziz menüleriyle senelerdir sevilen mekanlardan önde gelen Hayat, yaşam Lokantası, ev yemeklerinin nokta atışı adresi. İşkembe, ev yiyecekleri, ev yapımı koyun yoğurdu ve ötesi için Balıkesir’de uğramanız ihtiyaç duyulan lezzet duraklarından birisi Hayat, yaşam Lokantası! içten ortam, süratli servis ve dolgun porsiyonlar için Hayat, yaşam Lokantası’na davetlisiniz!

Adres: Soğanyemez Mahallesi, Menderes Bulvarı No: 16/A, Edremit, Balıkesir

İletişim: 0266 372 26 26

ömür lokantası

5) Hünkar Kömürde Döner

Balıkesir’de döner yiyecek istediğinizde aklınıza ati mekanlardan önde gelen Hünkar Kömürde Döner, kömür ateşinde usul usul pişen döner etlerinin lezzetlendiği bir adres. İskender üstünde gezen tereyağı ise etlerin nihayet dokunuşu! Balıkesir’in döner merkezinde bu lezzeti tatmak için; şimdi size vereceğimiz adresi not etmeyi ihmal etmeyin!

Adres: Eski Kuyumcular Mahallesi Yeşilli Caddesi, Alpaslan Sokak No: 5/A Karesi, Balıkesir

İletişim: 0266 243 58 33

hünkar kömürde döner

6) Köfteci Şaban

Köftenin lezzetlendiği duraklardan birini daha tanıtalım size. Acıktığınız her anda afiyetle yiyebileceğiniz nefis köfteler, Köfteci Şaban’da sunuluyor. Yiyecek sonrasında kaymaklı ekmek kadayıfı ile öğünü taçlandırabileceğiniz, mütevazi bir ortamda huzurla yiyecek yiyebileceğiniz ve son derece ekonomik bir hesap ödeyeceğiniz mekandır Köfteci Şaban!

Adres: Eski Kuyumcular Mahallesi Yeşilli Caddesi Aynalı Çarşı No:10 (Yeşilli Caddesi) Balıkesir

İletişim: 0266 245 16 76

köfteci şaban

7) Kanaat Lokantası

Türk yemeklerinin lezzetlendiği, bir gelenin müdavimi olduğu mekanlardan birisi de Kanaat Lokantası olabilmektedir. Bu mekanda en ünlü lezzet pideli et çorbası olarak biliniyor. Etin en güzel biçimde işlendiği yiyecekleri sıcacık tatmak için tercih edebileceğiniz Kanaat Lokantası, size ev samimiyetini de sağlıyor. Bolca porsiyonlu öğünler için tercih edebilirsiniz.

Adres: Karesi, Karesi Sokak, Balıkesir Merkez, Balıkesir

İletişim: 0266 241 90 87

kanaat lokantası balıkesir

8) Aniva Cunda

Aniva Cunda, Balıkesir’de keyifle vakit geçirebileceğiniz bir mekan önerisi. Burada arzu ettiğiniz içecekleri içebilir, hoş vakit geçirebilirsiniz. Mezeler ve atıştırmalıklar özenle hazırlanan türden. Konuklara olan alaka ise oldukça yetkin ve uzman. Diri müziği seviyorsanız, akşamlarınıza renk katmak istiyorsanız Aniva Cunda’da kendinize bir akşam armağan edebilirsiniz.

Adres: Mithatpaşa, Ayvalık Caddesi, No: 1, Ayvalık, Balıkesir

İletişim: 0542 478 50 20

aniva cunda

9) Madradan Et & Mangal & Kahvaltı

Balıkesir’de her öğün için seçilmiş bir mekan bulunmakta. Kahvaltıdan mangal keyfinize kadar size eşlik edecek Madradan, en özenli sunumlarla masanızı renklendirecek. Doğayla dahil içe bir mekanda buluşmak isteyenler için tasarlanmış Madradan, hem evlatların aynı zamanda yetişkinlerin konforunu da düşünmüş. Dinlence günlerinizde kendinizi ödüllendirmek için tercih edebilirsiniz.

Adres: Karaağaç Mahallesi Ayvalık – Edremit Yolu 16. Km Gömeç, Balıkesir

İletişim: 0266 367 74 25

madradan balıkesir

10) Balıkçı Bahtiyar

Balıkesir’e kadar gelmişken deniz manzarası karşısında balık ziyafeti yapmaksızın dönüş yapmak olmaz değil mi? Bu tadı hayatı idame ettirmek isteyenler için Balıkçı Bahtiyar, kapılarını açıyor. Cunda Adası’nın leziz mezeleri ve taze balıklarının sunulmuş olduğu Balıkçı Bahtiyar, keyif ve lezzet adresiniz olacak. Doya doya dinlenmek ve midenizi şenlendirmek için Balıkçı Bahtiyar’da masanızı ayırmayı ihmal etmeyin!

Adres: Namık Kemal Mahallesi, Mevlana Caddesi, Ayvalık, Balıkesir

İletişim: 0 266 327 27 95

balıkçı bahtiyar

11) Güneşli Köy Konağı

Güneşli Köy Konağı, yaz kış demeden gidip rahatlık bulabileceğiniz bir mekan. Gönen’de yer edinen bu toplumsal alanda serpme kahvaltının tadını doya doya çıkarabilirsiniz. Köy ve yayla manzarası eşliğinde kahve tatmak dahi size oldukca iyi ati. Balıkesir’i tepeden setretmek ve bol miktarda oksijen alabilmek için buraya uğramayı ihmal etmeyin!

Adres: Güneşli Köyü Gönen, Balıkesir

İletişim: 0266 786 51 55

güneşli köy konağı balıkesir

12) Alibaba Restoran

Acıkmanın zamanı yok fakat karnınızı doyurmak için birden çok mekan var. Bu mekanlardan birisi de Alibaba Restoran! Pideden ızgara etlere kadar zenginleşen menüsüyle sevilen Alibaba Restoran, size doyumsuz bir öğün sağlıyor. Şık ve nezih mekanda, kaliteli vakit geçirmek için uğramanızı tavsiye ediyoruz!

Adres: Plevne, Minik Sokak No: 6, Balıkesir Merkez, Balıkesir

İletişim: 0266 241 01 00

alibaba restoran balıkesir

Balıkesir Yiyecekleri – Ne Yemeli?

Yolunuz Balıkesir’e düştüğünde kesinlikle denemeniz ihtiyaç duyulan bölgesel lezzetlerden bir sıralama hazırladık. Bu yemekler Balıkesir mutfağını senelerdir lezzetlendirmekte! Bölgesel tatları siz de denemelisiniz!

 • Zerde
 • Höşmerim
 • Bigadiç Güveci
 • Peynirli Patlıcan
 • Tirit
 • Balıkesir Kaymaklısı
 • Sura
 • Tavuklu Balıkesir Mantısı
 • Düğün Çorbası
 • Börülce Ekşilemesi
 • Mafiş Tatlısı
 • Susurluk Ayranı
 • Susurluk Tostu

Tanım için: Tirit (Balıkesir Düğün Yemeği)

Tanım: Tirit (Balıkesir Düğün Yemeği)

Balıkesir Gezilecek Bölgeler – Aktivite Tavsiyeleri

Her ilçesinde farklı bir tat alacağınız Balıkesir’i doya doya dolaşmak için bu listeden faydalanabilirsiniz. Şimdi kesinlikle görmeniz ihtiyaç duyulan bölgeleri size hatırlatalım!

 • Paşalimanı Adası
 • Sarımsaklı Plajı
 • Cin Sofrası
 • Darıdere Doğa Parkı
 • Ortunç Koyu
 • Antandros Çok eski Kenti
 • Cunda Adası
 • Hasanboğuldu Şelalesi
 • Kapıdağı Yarımadası
 • Kaz Dağları
 • Bandırma Kuş Cenneti
 • Gönen Kaplıcaları
balıkesir gezilecek yerler
Cin Sofrası

Balıkesir’de Yapılacak Etkinlikler

 • Cunda Adası’nda birkaç gecelik dinlence…
 • Ayvalık’ta dalış tadı…
 • Mavi bayraklı plajlarında yüzmek…
 • Ayvalık’tan kalkan tekne turlarında eğlenmek…
sarımsaklı plajı
Sarımsaklı Plajı

Seyahat Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Ayvalık’ta Nerede Ne Yenir? Ayvalık ve Cunda’da En İyi 10 Lezzet Durağı

İzmir’de Ne Yenir? İzmir Seyahat, Yiyecek ve Mekan Rehberi – 25 Tavsiye

Çanakkale’de Ne Yenir? En İyi 10 Mekanda Çanakkale Lezzetleri

Assos’ta Ne Yenir? Çok eski Limanın En İyi 10 Mekanı – Gezilecek Bölgeler

Manisa’da Ne Yenir, Nesi Ünlü? En İyi 9 Restoran – Gezilecek Bölgeler

4.9 milyon kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım devamlı yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza cevap verebilecek yiyecek & mekan rehberi mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride vatan içi ve vatan dışından pek oldukca değişik kent için derlediğiniz restoran ve yiyecek mekanlarına, kelam konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması ihtiyaç duyulan ünlü yemeklerine dair bilgilere tek ova içinden basitçe ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız kent ya da bölge için hususi olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve kontakt detayları, ün salmış yiyecekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler tavsiye niteliğindedir. içerik yayına alındıktan sonrasında bilgilerin vakit içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisli levabet levabet Bet10bet betmoon Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot en iyi bahis siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren bahis siteleri bahis siteleri linkleri en güvenilir bahis siteleri güvenilir bahis siteleri casino siteleri bahis siteleri bahis siteleri güvenilir bahis siteleri deneme bonusu veren siteler betwinner.com.tr betwinnergiris.com.tr betwinner-giris betwinner.tc