herdembilgiler

Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelir? 12 Bitkisel Takviye

Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelir? 12 Bitkisel Takviye

Balgamlı Öksürük Nasıl Geçer?

Balgam solunum yollarında ortaya çıkar. Trake borusuna kaçan toz ve benzeri maddeleri kendine yapıştırarak dışarı atılmasını tedarik etmek için vücut tarafınca üretilir. Balgam daha oldukca akciğerde toplanır. Arkasından ağız yöntemiyle atılır. Akciğerler genel anlamda balgamı dışarı atmakta güçlük çekerler.

Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelmektedir?

 • Tereyağlı Pekmez
 • Zerdeçal
 • Bal Limon Karabiber
 • Zencefil
 • Keçiboynuzu
 • Okaliptüs, Nane, Anason, Rezene, Kekik Çayı
 • Kara Turp Bal
 • Meyan Kökü Çayı
 • Ihlamur Çayı
 • Soğan ve Su
 • Civanperçemi
 • Buharlı Su
balgamlı öksürük nasıl geçer

Balgamlı öksürük kişiyi son derece rahatsız eden bir durumdur. Bilhassa kış aylarında ortaya çıkar. Soğuk algınlığı nedeniyle oluşan balgamlı öksürüğün tedavisi olasıdır. İlaç tedavisi ve tabip kontrolüne ilave olarak evde yapılabilecek bitkisel reçeteler de balgamlı öksürüğe iyi gelebilir. Balgam çıkarmakta güçlük yaşayan ve balgamlı öksürükten özgürleşmek isteyen kimseler de farklı tedavi şekilleri aramaktadır. Bu ova ile siz de daha çok zaman kaybetmeden balgam söktürücü reçetelere ulaşabilirsiniz.

Peki, balgamlı öksürüğe iyi gelen bitkiler nedir? Balgam organik ve bitkisel tedaviler ile nasıl azaltılabilir? Balgam söktürmeye yarayan bitkisel tedaviler…

Sağlıkta en doğru tedavi şekilleri ve kati sonuçlar için ne olursa olsun sahasında uzman bir doktora başvurunuz. Tavsiyelerimiz hafifçe şiddetteki rahatsızlıklar için evde geçici bitkisel tavsiyeler ihtiva eder. Sıhhatli günler diliyoruz…

Balgamlı Öksürüğe İyi Gelen 12 Bitkisel Takviye

Balgamlı öksürüğe ne iyi gelmektedir evde neler yapabilirim diye merak ediyorsanız işte balgamlı öksürüğü geçiren organik takviyeler:

1) Tereyağlı Pekmez

Tereyağlı pekmez öksürük ve balgam söktürücü denildiğinde akla ilk gelen bitkisel reçetelerdendir. 1 bardak suyu tencerede kaynatın. İçerisine 1 kaşık pekmezi ve 1 kaşık tereyağı ilave edin. Karışım ocakta kaynadıktan sonrasında ılıması için beklemeye alın. Ilıdıktan sonrasında karışımı gün içinde yiyebilirsiniz.

Pekmezin Yararları Nedir?

pekmez

2) Zerdeçal

Balgamlı öksürüğü ikiye ayırmak için zerdeçalı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Zerdeçal kuvvetli bir antiseptiktir. Solunum yollarında balgam üretimine neden olan bakterilerin yaşama veda etmesine yardımcıdır. Bir bardak süte bir çay kaşığı zerdeçalı ilave edin. Bu karışımı sabah ve akşamları birer kez için.

Zerdeçalın Yararları: Azca Herkesçe malum olan 10 Vasfı

zerdeçal

3) Bal Limon Karabiber

Balgamlı öksürüğe bitkisel tedavi arayışlarında en basit meydana getirilen karışım ise ise limonlu sudur. Limon her insanın evinde basitçe ve rahatça bulunabilir. Bir suyun içine limonun suyunu sıkın. Limonlu ılık suyun içine bal ve karabiber ilave ederek yapacağı tesiri artırabilirsiniz.

Gün içinde bu karışımı yiyin. Limonlu su balgam söktürmeye yardım edecektir. Gece öksürük krizine ne iyi gelmektedir diyecek olursanız yalnız limonlu ılık su içmeyi deneyebilirsiniz.

Limonlu Suyun Yararları Nedir?

limonlu su

4) Zencefil

Balgamlı öksürük organik yeni bir yol arayışlarındaki en bilinenlerinden birisi de zencefildir. Çabucak öksürük kesici nedir sorusu için zencefil favori cevaplardan biridir. Zencefil hem öksürüğü düşürür aynı zamanda balgam söktürücü vasfa haizdir.

Bir fincan suyu kaynatın. Bir kaşık zencefili kaynayan suya ilave edin. Birkaç dakika demlendirin. Arkasından 2 çay kaşığı balı karışıma ilave edin. Bu çayı tüm gün birkaç kez yiyebilirsiniz.

Zencefil Yararları, Çayından Macununa Mucize Tesirleri

zencefil

5) Keçiboynuzu

Keçiboynuzu da iyi balgam ve öksürük söktürücü bitkilerdendir. Yarım litre suyun için 7 adet keçiboynuzunu atın. Arkasından karışımı kaynatın. Bu karışım birkaç gün içinde balgamı söktürecektir. Balgamlı öksürüğe ne iyi gelmektedir Saraçoğlu mevzuyla ilgili tavsiye vermiş midir diyenler için İbrahim Saraçoğlu’nun da keçiboynuzu kürünü tavsiye ettiğini belirtelim.

Keçiboynuzu Yararları Nedir?

keçiboynuzu

6) Okaliptüs, Nane, Anason, Rezene, Kekik Çayı

Kekik, anason, rezene, nane ve okaliptüs son derece eski dönemlerden beridir soğuk algınlığı ve grip tedavisinde kullanılıyor. Bu bitkilerden rastgele biriyle hazırlayacağınız nebat çayınızın içine bir kaşık balı ilave edin. Bu karışım hem öksürüğü yatıştırır aynı zamanda balgam söktürmeye yardımcı olur.

Kekik Çayının Yararları Nedir?

7) Kara Turp ve Bal

Balgamlı öksürük nasıl geçer sorusuna cevaben kara turbun şifasından faydalanabilirsiniz. Kara turp ve bal da balgam söktürücü özelliklere haizdir. Orta boydaki kara turpu içini (alt kısmına dikkat ederek) oyun. Turpun altına 3 – 4 minik delik açın. İçine iki tatlı kaşığı balı ilave edin. Balın bu deliklerden süzülmesinin bekleyin. Karışımı akşam yapmış olursanız balınız sabaha süzülmüş olabilecektir.. Gece yatmadan evvel bu karışımdan bir tatlı kaşığı yiyebilirsiniz.

Kara Turpun Yararları Nedir? Siyah Turp Bal Kürü

Tanım için: Öksürük İçin Kara Turp ve Bal

Öksürük İçin Kara Turp ve Bal

8) Meyan Kökü Çayı

Meyan kökü çayının balgam söktürücü özellikleri olduğu bilinmektedir. Bununla beraber meyan kökü solunum sistemiyle ilgili öteki rahatsızlıklara (bronşit, astım, vb.) da iyi gelmektedir. Siz de düzgün biçimde olarak meyan kökü çayı tüketirseniz balgamlı öksürüklerden kurtulabilirsiniz.

Meyan Kökü ne demektir? Yararları Nedir?

meyan kökü çayı

9) Ihlamur Çayı

Balgamlı öksürüğe ne iyi gelmektedir evde hangi nebat çayını hazırlasam diyenlerin bir çok ıhlamura başvurur. Ihlamur soğuk algınlığı ve öksürüğe iyi gelmektedir bununla beraber balgamın bünyeden atılmasına yardımcı olur. Ihlamur çayı benzer kara çay benzer biçimde demlenir.

Balgam söktürücü hususi durumunun artması için ebegümeci de ekleyebilirsiniz. 2 kaşık ebegümecini ve 2 kaşık ıhlamuru 3 bardak suya ilave edin. Bu karışımı ortalama 20 dakika kaynatın. Arkasından demlenmeye bırakın.

Tanım için: Ihlamur Çayı

Ihlamur Nasıl Demlenir? Şifa Deposu 10 Değişik Ihlamur Çayı Tarifi

Ihlamur Çayı

10) Soğan ve Su

Soğan üst solunum sistemi hastalıklarının giderilmesine yardımcı olur. Orta boydaki sarı soğanı altıya bölün. 1,5 su bardağı su içinde kaynatın. Arkasından soğumasını bekleyin. Bu karışımı ılık bir halde tüketmeniz balgamlı öksürükten kurtulmanıza yardım edecektir.

Tanım için: Soğan Suyu Kürü

İbrahim Saraçoğlu Soğan Suyu Kürü Tarifi, Ne Vakit Başlanmalı?

Soğan Suyu Kürü

11) Civanperçemi

Bilhassa alerji bağlantılı öksürük krizleri yaşayanlar için civanperçemi çayı muavin bir içecektir. Kaynamış suya bir kupa için bir tutam olacak biçimde civanperçemi ilave edin. 5-10 dakikalık demlenme süresinden sonrasında eleyerek nebat çayınızı içebilirsiniz.

Civanperçemi ne demektir? Yararları Nedir?

civanperçemi

12) Buharlı Su

Boğazdaki tıkanıklık hissinin basitçe ve rahatça yumuşaması için buharlı su yardım edebilir. Suyun içine ferahlatıcı okaliptüs yağı ilave ederek etkiyi artırabilirsiniz. Buharlı sudan yararlanmak için bir kaptaki sıcak suyun buharını soluma yöntemini kullanabilir veya okaliptüslü sıcak suyla dolu küvette bir süre dinlenebilirsiniz.

Buğu Banyosunun Cildinizi Tazeleyen 7 Faydası

buharlı su

Balgamlı Öksürükle alakalı Sual – Cevaplar

Geçmeyen balgamlı öksürük için ne yapmalı?

Eğer uzmana görünmenize ve her metodu denemenize karşın bir türlü geçmeyen balgamlı öksürük problemi inatçı bir durumla karşı karşıya olabilirsiniz. Sabırla şekilleri denemeye sürdürmek yarar elde edecektir.

Evde balgamlı öksürüğe ne iyi gelmektedir?

Basitçe ve rahatça deneyebileceğim bitkisel yöntemler nedir diye merak ediyorsanız, makalemizde verdiğimiz organik reçeteler içinde, evinizde malzemesi var olan bir seçenekle işe koyulabilirsiniz.

Balgam uzaklaştırmak için ne oluşturmak gerekmektedir?

Boğazınızdaki doluluk hissini rahatlatmak için ballı karışımlar iyi bir tercih olabilir. Kara turp ve bal ile zencefilli bal karışımları bunlar içinde sayılabilir.

Balgamlı öksürük ne kadar sürer?

Balgamlı öksürük eğer altta yatan oldukca dikkat edilmesi gereken bir sorun yoksa lüzumlu önlemler alındığında 2-3 hafta içinde geçer. Uzman yönlendirmesi ve bitkisel muavin yollar olanakları sayesinde süreç daha hafifçe atlatılabilir. Balgamlı öksürük kaç günde geçer sorusunun tepkisi doğal ki altta yatan sebeplere nazaran 2-3 haftadan daha kısa veya uzun olabilir.

Balgamlı öksürük tehlikeli mi?

Rahat bir soğuk algınlığından kaynaklı balgamlı öksürük tek başına dikkat edilmesi gereken bir çekince oluşturmaz fakat altında yatan ilerlemiş zatürre benzer biçimde mühim hastalıklar var ise derhal tıbbi önlemlerin alınması ve tedavinin hazırlanması gerekmektedir.

balgamlı öksürük nasıl geçer

Bronşite İyi Gelen Evde 6 Bitkisel Yeni bir yol

Boğaz Tahrişine Ne İyi Gelmektedir? 12 Bitkisel Yeni bir yol

Boğaz İltihabına Ne İyi Gelmektedir? Emareleri, Şifalı nebatlar

Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelmektedir? Evde İlaçsız 10 Bitkisel Yeni bir yol

Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelmektedir? Evde Tedavisi, Şifalı Organik Şuruplar

5 milyon’dan çok kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım daima yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sıhhatli ömür, rejim ve bireysel bakım mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride farklı hastalıklar için evde bitkisel yeni bir yol önerileri, besleyici fonksiyonel besin takviyeleri, organik cilt derisi ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne muavin rejim listeleri ve sıhhatli beslenme programları yer almıştır. alakalı besinin, ürünün veya rejim listesinin tesirleri her bünyede değişkenlik izah edebilir. içerik yayına alındıktan sonrasında, vakit içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir vakit tabip teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Detayları uygulamadan evvel sahasında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; ters durumda oluşabilecek taraf etkilerden sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

film izle instagram izlenme hilesi deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler TrBet
izmit escort bayan Online Türkçe Casino 720p film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle guvencehd.org Onwin vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet escort anadolu Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Hititbet Betovis 1win Milosbet Pin Up Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Betgaranti Kolaybet ankara escort bayan ankara escort Maksibet Lotusbet Masterbetting Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Paşacasino Betorspin Rbet Oslobet Vbet nisanbet Sahabet Pokerklas Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Kralbet betbox Maltbahis Jupiterbahis gaziantep escort bayan gaziantep escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet gates of olympus betturkey Deneme bonusu veren siteler Grandpashabet