Artvin’de Ne Yenir, Nesi Meşhur? En İyi 10 Mekan

Artvin’de Ne Yenir, Nesi Meşhur? En İyi 10 Mekan

Artvin Seyahat & Yiyecek & Aktivite Rehberi

Karadeniz turunun eğer olmazsa olmaz durağı Artvin’e gitmeye hazır mısınız? Daima serin ve temiz havası olan bu şehre giderken birazcık kalınca giysiler almayı da unutmamanız ümidiyle. Zira şimdi sizinle Artvin’e doğru yolculuğa çıkıyoruz. Yeşilin can bulmuş olduğu, leziz yiyeceklerin sunulmuş olduğu, bir kere gelenin güç ayrılmış olduğu Artvin turk yerli ve yabancı turistlerin gönlünde taht kuruyor.

Organik güzelliklerin, içten insanlarla buluşmuş olduğu Artvin dinlence fotoğraflarınızda bol miktarda yeşil renge yer verecek. Şelaleler, göller, bölgesel ağaç evler size bu şehri unutulmaz kılacak.

REKLAM ALANI

Sıradaki tatilinizde şöyleki bir Karadeniz turu yaparım diyecek olursanız size kolaylık temin edecek Artvin’de nerede ne yenir ve Artvin’de gezilecek bölgeler nedir bilgilerini sunalım. Artvin geziniz son derece keyifli geçecek. Acıktığınız anda Artvin’de ne yenir diyeceksiniz ve tam da o anda bu listedeki ünlü bölgeler aklınıza ati!

artvin'de ne yenir

Artvin’de Nerede Yiyecek Yenir? En İyi 10 Restoran

1) Kuşçunun Yeri Katrevan

Artvin’in bölgesel lezzetlerini en taze biçimde tatma imkanınız olan Kuşçunun Yeri Katrevan, size refah veren görünüm eşliğinde nefis bir tecrübe sunacak. Bol miktarda oksijen alabileceğiniz bu aşamada, leziz bölgesel yemeklerle midenizde bayram havası estireceksiniz. Silor, kuymak ve ötesi için Kuşçunun Yeri Katrevan’da masanızı ayırın. Buraya gelenler karnı tok ayrılıyor!

Adres: Balcıoğlu, Kafkasör Sokak No: 37 Artvin Merkez, Artvin

kuşçunun yeri katrevan

2) Dereboyu Alabalık Restaurant

Artvin’in tertemiz havasında leziz ve doyurucu bir balık ziyafeti için Dereboyu Alabalık Restoran’ı tercih edebilirsiniz. Buraya geldiğinizde sipariş vereceğiniz balıklar anında sudan çıkıyor ve en taze haliyle tabağınızda yerini alıyor. Balık yemeyenler için de öteki et alternatifleri bulunmakta. Artvin’de olduğunuzda bu mekanı kesinlikle denemelisiniz! Dereboyu Balık Restoran, en leziz anlarınıza ortak olacak!

Adres: Dere Mahallesi Yurttaş Saraç Caddesi No: 116 Merkez, Artvin

İletişim: 0466 212 57 49

dereboyu alabalık

3) Artvin Kültür Evi

Artvin Kültür Evi, sizi kalabalıktan alıp en sakin anlara götürecek bir adres. Burada semaver çayı keyfini uygulayarak kendinize hoş zaman ayırabilirsiniz. Hem kapalı mekanda aynı zamanda bahçesinde yapacağınız kahvaltıyla güne başlayarak Artvin’de güzel bir sabaha uyanabilirsiniz. Kuymak ve ötesi için Artvin Kültür Evi sizi bekliyor. Artvin’deki dinlenme durağınız Artvin Kültür Evi!

Adres: Orta, neşeli Sokak No: 2, Merkez, Artvin

İletişim: 0466 212 92 12

artvin kültür evi

4) Saklıca Lokantası

Saklıca Lokantası 1954 senesinden bu güne değin kadar ev yiyecekleri lezzetini yaşatan bir adres. Ekonomik fiyatlarla leziz bir masa hazırlayabileceğiniz Saklıca Lokantası’nda en ünlü yiyecek pilav üstü kuru fasulye. Artvin’e kadar gelmişken dillere destan Saklıca Lokantası’na uğramadan dönmeyin. Sulu yemeğin ve ev yemeklerinin adresi Saklıca Lokantası!

Adres: Çarşı, Cumhuriyet Caddesi No: 51, Merkez, Artvin

İletişim: 0466 212 60 40

saklıca lokantası

5) Klaskurelebi Gürcü Sofrası

Artvin’in karma lezzetlere de ev sahipliği yaptığını belirterek sizleri Gürcü mutfağının sunulmuş olduğu bir durağa çağrı edelim. Karadeniz ve Gürcü yemekleriyle donatılan masanızda, doyumsuz bir öğüne tanık olabilirsiniz. Bilhassa de kahvaltısı oldukca ünlü! Klaskurelebi Gürcü Sofrası’na uğramadan dönmeyin. Kahvaltının mutlulukla ilgisi var ise, bahtiyar bir kahvaltı için adresiniz bundan böyle belli oldu!

Adres: Borçka Karagöl Yolu 15. Km Borçka, Artvin

İletişim: 0532 472 22 18

klaskurelebi gürcü sofrası

6) Çardak Restaurant

Çardak Restoran’da aradığınız bütün tatlar yer ediniyor. Deniz ürünlerini, ciğer şiş, kebap ve damaklarda iz bırakan köfteler lokma lokma yediren türden. Çardak Restoran otantik dahil mekanıyla ve atmosferiyle birden çok kişinin favori mekanı olacak. Artvin’de uğramanız ihtiyaç duyulan yerlerden birisi de Çardak Restoran olacak. Burada bol miktarda ziyafet ve içtenlik sizi bekliyor!

Adres: Çarşı, İnönü Caddesi No: 55, Artvin Merkez, Artvin

İletişim: 0466 212 88 98

çardak restaurant

7) Çifteköprü Restaurant

Karadeniz’in ünlü köprülerinden birine şahitlik eden Çifteköprü Restoran, hem ağzının tadını bilenlere aynı zamanda fotoğrafçılara kapılarını açıyor. Kuymak, laz böreği, semaver çayı ve sac kavurmayı en iyi yiyebileceğiniz yerlerden birisi burasıdır. Çifteköprü Restoran’a geldiğinizde manzaraya da yiyeceklere de doyamayacaksınız!

Adres: Çifte köprü Mevkii. Ortalar Köyü, Artvin

İletişim: 0466 341 20 20

çifteköprü restaurant

l

8) Meroli Konut Barıncak & Bölgesel Tatlar

Artvin’de hem duracak aynı zamanda doya doya yiyecek yiyecek bir yer aradığınızda Meroli barıncak size merhaba diyecek. Kendi eviniz şeklinde hissedeceğiniz bu mekanda, kahvaltı da yemekler de anne eli değmiş lezzetinde. Zeytinyağlı yiyeceklerden silor şeklinde bölgesel lezzetlerin tamamına erişmek için Meroli’ye uğramayı ihmal etmeyin!

Adres: Klaskur (Aralık Köyü) Borçka, Artvin

İletişim: 0538 058 17 35

meroli ev pansiyon artvin

9) Aspirin Pide

Artvin’e kadar gelmişken ünlü Aspirin pidelerini denemeden terk etmek olmaz diyoruz. Bir bütün olarak damak keyfinize gore hazırlanan yumuşacık Artvin pideleri, damaklarınızda iz bırakacak. Acıktığınız anda ilaç şeklinde gelen Aspirin Pide, bütün açlığınızı unutturacak lezzette pideler sağlıyor. Üstelik oldukca münasip rakamlarla masanızda pide şöleni oluşturabilirsiniz. Dolu dolu bir öğün için Aspirin Pide hizmetinizde!

Adres: Merkez Kuledibi, Dumlupınar Caddesi No: 21, Hopa, Artvin

İletişim: 0466 351 51 31

aspirin pide

10) Dede Cağ Kebap

Artvin cağ döner mevzusunda Erzurum kadar başarıya ulaşmış lezzetlere imza uzaklaştırıyor. Bunlardan birisi de Dede Cağ Kebap evi olabilmektedir. Vedat Milor’un tavsiyesine kulak verip siz de buraya gelirseniz, hayatınızın en leziz cağ kebabını tadabilirsiniz. Dede Cağ Kebap’a geldiğinizde kaç adet cağ kebap yediğinizi unutabilirsiniz! Yatık dönerin lezzeti adresi siz de görmelisiniz!

Adres: Merkez, Hükümet Caddesi, Ardanuç, Artvin

İletişim: 0466 611 20 05

dede cağ kebap

Artvin’in Bölgesel Yiyecekleri – Nesi Ünlü?

Tertemiz havasıyla beslenen büyükbaş ve küçükbaş hayvanların etleri, bolca yağış alan sebze ve meyveleriyle şekillenen Artvin mutfağı; Karadeniz mutfağına mühim bir yere haizdir. Şimdi size Artvin yiyecekleri hakkında bir sıralama sunalım. Artvin’in nesi ünlü diyenler Artvin’e gittiğinde bu listeyi tatmalı. Listemizde oldukca vitamin, bolca lezzet saklı!

 • Kaygana
 • Kalaco
 • Yoğurtlu Silor
 • Kuymak
 • Hamsili Ekmek
 • Mısır Ekmeği
 • Laz Böreği
 • Cevizli Kete
 • Karalahana Kavurması
 • Karalahana Sarması
 • Turşu Kavurması
 • Hamsili Pilav
 • Pancar Yemeği
 • Yatık Döner
 • Alabalık
 • Pushal
 • Hamsi Köftesi
 • Lenger

Tanım için: Tam Ölçülü Kuymak

Artvin Gezilecek Bölgeler – Yapılacak Uğraşlar Sıralaması

Son senelerde Karadeniz’e yoğun alaka gösteriliyor. Sıcaktan ve kalabalıktan bunalan turistler çantalarını almış olduğu şeklinde Karadeniz’in yolunu tutuyor. Hatta hızını alamayan gezginler Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a da tatile geçiyor. Bu rotada Artvin’de yerini aldı. Peki, Artvin’e gittiğinizde neler yapabilirsiniz? Gelin aktivite listesine göz atalım ve Artvin’i unutulmaz kılacak bilgileri hatırlayalım!

 • Şavşat Karagöl
 • Yüzen Adalar
 • Balık Gölü
 • Papart Vadisi
 • Bazgiret Maden Köyü
 • Suatan Şelalesi
 • Tamara Odaları
 • Şirata Buzul Gölü
 • Cehennem Deresi Kanyonu
 • Macahel
 • Maral Şelalesi
 • Çifteköprü
 • Mençuna Şelalesi
 • Sırt Yayla
 • Atatepe
 • Cam Teras
 • Delikli Kaya
 • Dört Kilise Manastırı
artvinde gezilecek yerler
Çifte Köprü

Artvin’de Neler Yapılır?

 • Sarp Sınır Kapısı geçişi kullanıldığında Gürcistan’a geçebilir günübirlik bir seyahat yapabilirsiniz.
 • Artvin’in tertemiz yaylalarında ciğerlerinizi temizleyerek tabiat yürüyüşü yapabilirsiniz.
 • Çoruh Nehri’nin asi sularını resim makinesiyle ölümsüzleştirebilir, bu görünüm eşliğinde stresinizi de akan sulara bırakabilirsiniz.
 • Kamp yapmayı sevenler, güvenli bölgelerde çadırını kurup kamp yapabilir. emin bölgeleri seçmenizi tavsiye ediyoruz şu sebeple çeşitli yaylalarda gece saatlerinde ayıların görüldüğü bilinmektedir. Aman dikkat!
artvin gezilecek yerler
Şavşat Karagöl

Seyahat Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Giresun’da Nerede Yiyecek Yenir? En İyi 10 Mekan

Ordu’da Ne Yenir? En Ünlü 10 Leziz Mekan

Trabzon’da Ne Yenir? Kalitesi Durağan(durgun) En İyi 10 Restoran

Sinop’ta Ne Yenir? Uğramanız Ihtiyaç duyulan En İyi 10 Lezzet Durağı

Rize’de Nerede Ne Yenir? Ne olursa olsun Gitmeniz Ihtiyaç duyulan En İyi 11 Restoran

4.9 milyon kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım devamlı yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza cevap verebilecek yiyecek & mekan rehberi mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride vatan içi ve vatan dışından pek oldukca değişik kent için derlediğiniz restoran ve yiyecek mekanlarına, kelam konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması ihtiyaç duyulan ünlü yemeklerine dair bilgilere tek ova içinden basitçe ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız kent ya da bölge için hususi olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve yazışma detayları, ün salmış yiyecekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler tavsiye niteliğindedir. içerik yayına alındıktan sonrasında bilgilerin vakit içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisli levabet levabet Bet10bet betmoon120 Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot en iyi bahis siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren bahis siteleri bahis siteleri linkleri en güvenilir bahis siteleri güvenilir bahis siteleri casino siteleri bahis siteleri bahis siteleri güvenilir bahis siteleri deneme bonusu veren siteler betwinner.com.tr betwinnergiris.com.tr betwinner-giris.com.tr