20’lik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Belirtileri, Çekimi Sonrası Ne Yapılmalı?

20’lik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Belirtileri, Çekimi Sonrası Ne Yapılmalı?

20’lik Diş konusunda Merak Edilen Sorular

Evde Tedavi Şekilleri

20’lik dişler, diş dünyasının en büyük gizemlerinden biridir. Tam olarak ne süre ve nasıl çıkacakları belli olmayan bu bilgelik dişleri kişiye nazaran farklılık gösterir. Haliyle bu dişler için kati ve belirli kurallar da yoktur. Hatta çeşitli kitlelerin 20’lik dişleri bile yoktur.

Anatomik olarak insanda 32 diş bulunmaktadır ve bu dişlerin dördünü 20’lik dişler oluşturur. Düzgüsel bir halde her insanda çıkması beklenen 20’likler ağzın geri tarafında, her köşede bir adet oluş suretiyle 4 adettir. Amma ve lakin çeşitli kişilerde iki, bazılarında ise üç tane bulunmuş olduğu da olur. Çeşitli 20’lik dişler rahatça çıkabilir ve problem yaratmaz sadece dikkat edilmesi gereken sorunlara niçin olabilen ve çekilmesi ihtiyaç duyulan 20’likler de olduğu bilinmektedir. birçok kimse dişleriyle tek bir sorun yaşamaz. Bazılarınınki ise ağrıya, enfeksiyona ve öteki rahatsızlıklara sebep olabilir. 20’lik diş ağrısı halk içinde en sancılı geçen ağrı türlerinden birisi olarak bilinmektedir.

REKLAM ALANI

20'lik diş çekimi

20’lik Diş Ağrısına Ne İyi Gelmektedir? Evde Yeni bir yol

Dişin gelişmeye başladığı bölgeyi temiz yakalamak itina gösterilmesi ihtiyaç duyulan ilk kuraldır. Evde hazırlayabileceğiniz bitkisel çözümlerle ağrınızı en üye indirgeyebilirsiniz. Bu uygulamalar ağrınızın hafiflemesine destek sunar. Amma ve lakin kati yeni bir yol için diş hekimine başvurmanız şiddetle önerilir.

1) Diş Ağrısına Buz Uygulaması

Ağrıyan bölgeye buz faaliyete geçirmek ağrıyı azaltmak için muavin olabilecek en etkili yöntemdir. Temiz havlu ya da beze sarılmış buz küpleri ile ağrının bulunmuş olduğu yanağa kompres yapabilirsiniz. Soğuk kompresin uyuşturucu etkisiyle geçici rahatlama yaşayabilir, günde 3-4 defa uyguladığınızda ağrılarınızı dindirebilirsiniz. Buzun dişinize direkt olarak yanlış teması dişinizin kanamasına, diş etlerinizin tahriş olmasına neden olabilir.

2) Tuzlu Su ya da Üzüm Sirkeli Gargara

Naturel antiseptik gargarınızı evde yalnız tuz ve su ile hazırlayabilirsiniz. Bir bardak ılık suyun içine bir çay kaşığı tuz iyice karıştırın. Suyun fazlaca sıcak ya da fazlaca soğuk olmamasına diş hassasiyetiniz için dikkat edin. Karışımınızı 30 saniye ağzınızda çalkaladıktan sonrasında tükürün. Bu işlemi ağrınız nüksettikçe uygulayabilirsiniz. Tuzlu su yoluna ya da metoduna seçenek olarak üzüm sirkesi de kullanmayı tercih edebilirsiniz. Üzüm sirkesi ağızdaki enfeksiyonlarla savaşım eder, şişliklerin ve ağrıların dinmesine fayda verir.

3) Hem Antibiyotik Hem Antiseptik: Sarımsak

Sarımsağın ilaç olmadığı hastalık yoktur. Zararlı organizmalara karşı etkili bir savaşçı olan sarımsak, diş ağrılarını mühim seviyede düşürür. İki diş sarımsağı ezip ağrıyan dişin üstüne tampon yapabilirsiniz.

4) Ağrı Dindiren Yağlar

Vanilya, badem ve limon özünü ağrıyan dişinize bir pamuk yardımıyla faaliyete geçirmek kuvvetli bir ağır dindirici vazifesi görür. Bunun yanında ayrıca çay ağacı yağının benzer biçimde uygulanması da etkin bir yeni bir yol olabilir. Karanfil ve karanfil yağı ise ağrı dindirmede en yaygın kullanılan bitkisel çözümlerdendir. Karanfil taneleri ağız kokusu dindirme vasfı ile bilinse de ağrıyı bastırmakta da son derece başarılıdır. 4 tane karanfil ağızda ferahlatıcı bir tesir yaratacaktır. Çiğnemede güçlük bulunuyorsanız pamuk yardımıyla karanfil yağı ile dişinize masaj yapabilirsiniz.

5) Karbonat

Karbonatlı ılık su ile gargara hazırlanması 20’lik diş ağrıları için önerilir. Gargara metodu haricinde karbonatı yaş pamuk yardımıyla dişinize sürebilirsiniz.

6) Bitkisel Kürler

Zencefil ve al ıstırap biber kürü her ne ölçüde kulağa değişik gelse de 20’lik dişler için iyi bir ağrı dindiricidir. Hazırlanan macun ağrıyan dişe uygulanabilir. Bu kürm20’lik diş ağrısı ile beliren boğaz ağrısına da iyi gelmektedir. Dişinizin ağrıdığı günlerde bir bardak tüketilen buğday çimi suyu da bakterilerle ve enfeksiyonla savaşmaya destek sunar.

20'lik diş ağrısı

20’lik Diş Çekimi Sonrası Ne Yapılmalı?

Ağızdaki belirli alan sebebiyle 20’lik dişler kimi zaman tek açıda ortaya çıkabilir, gömülü olabilir, sıkışabilir ya da yalnız kısmen ortaya çıkabilir. Diş hekiminizin münasip görmüş olduğu durumlarda 20’lik diş ameliyatı gerçekleşebilir ve akabinde 20’lik diş çekimi sonrası ağrı yaşayabilirsiniz. 20’lik dişler çoğu zaman öteki dişlere oranla daha büyüktür. Bundan dolayı çıkarıldıktan sonrasında dikiş lazım olabilir. bundan farklı olarak ağız içinde şişlik ve kanamalar görülebilir. Cerrahi operasyon sonrası tahmini kendine gelme süresi 4 gündür. Amma ve lakin bu vaziyet dişlerin nasıl ortaya çıktıklarına ve nasıl etkilendiklerine bağlı olarak daha uzun sürebilir. Bu süre zarfında size yardımı olacak pek fazlaca şey olduğu bilinmektedir.

  • İlk olarak ağrılarınız moralinizi bozmasın. Neticede er veya geç ağrılarınızın bir bütün olarak geçeceğini aklınızdan çıkarmayın. Günlük aktivitelerinize kaldığınız yerden devam edin. Diş hekiminiz tarafınca verilen ağrı kesicileri alabilir veya eczanelerden Parasetamol, İbuprofen benzer biçimde düzgüsel ağrı kesiciler satın alabilirsiniz. Ihtimaller içinde şişlik durumda buz kompresi uygulayabilirsiniz.
  • Dişlerinizin temizliğini dikkatsizlik etmeyin. Dişlerinizi hafifçe fırçalamak hem ağzınızı temiz tutmaya aynı zamanda ihtimaller içinde enfeksiyon istenmeyen ihtimalini önlemeye destek sunar.
  • Sert ve sert yiyecekler yerine yumuşak, çiğnemesi basit yiyecekleri tercih edin. İlk günler yumuşak besinler tüketmek sizi ve dişlerinizi zorlamaz ve beslenmenizi basit hale getirir. Günler ilerledikçe yarı yumuşak ve sert yiyecekleri yiyebilirsiniz.
  • Durumunuz hakkında data edinmek için ve dikişlerin (var ise) çıkarılması için diş kontrolüne yine gitmeniz önerilir.

20'ilk diş çekimi sonrası

20’lik Diş Emareleri Nedir? Nasıl Anlaşılır?

  • Kızarıklık ve şişlik 20’lik dişin en yaygın emarelerinden biridir. Bilhassa dişlerin bitiminin olduğu yerlerde ağrı ve zonklama hissedilebilir. Bunun yanında ayrıca diş etlerinizde bir tazyik ya da şişlik ayrım edebilirsiniz. Öteki diş eti bölgelerine nazaran daha al ve şişmiş görünüp görünmediğine bakabilirsiniz.
  • Yutkunma güçlüğü çekmek öteki belirtilerden biridir. Yutkunmanın yanında ayrıca çeneye baskı uygulandığını hisseder, ağzınızı açmakta zorlanırsanız 20’lik diş çıkarıyor olma ihtimaliniz devasa yükseklikte.
  • 20’lik dişler bademciklere yakındır. Kimi zaman bademciklerin şişmesi ve boğaz ağrısı bile 20’lik diş emaresi olabilir. Ağzın içindeki yaygın ağrılar çene, kafa, göz ve kulak çevresine yayılabilir.
  • 20’lik dişler enfeksiyona eğilimlidir ve basitçe ve rahatça mikrop kapabilir. Dişlerde meydana gelen apseleri ve çürümeleri de dikkate almalısınız.
  • ender olarak görülse de ağzınızı denetim ederken ağzınızın geri bölgesinde kan görüyorsanız veya tükürdüğünüzde hafifçe kan geliyor ise kesinlikle diş hekimine görünmeniz gerekmektedir.

20'lik diş

20’lik Diş Ne Süre Çıkar?

Yabancı kaynaklarda olgunluğun sembolü ve bilgelik dişi olarak herkesçe malum olan 20’lik dişler, adı üstünde 20’li yaşlarda ortaya çıkabilir. çoğunlukla 17 ve 25 ıslak aralığında görülebilmektedir. Amma ve lakin kimi zaman 20’li yaşların sonunda hatta seneler sonrasında belirebilir. Bu üçüncü azı dişleri, diş etleri süresince büyür ve bu zamana kadar öteki 28 erişkin dişleri çoğu zaman yerinde olduğundan, 20’lik dişlerinin muntazam bir halde gelişmesi için ağızda kafi yer yoktur. Bu da genç yetişkinlerin dişlerini aldırmasında ya da başka tedaviye yönlenmesinde rol oynar. Eğer ağrı ve ağızda kalabalıklaşma yoksa 20’lik dişlerle bahtiyar bir halde yaşanabilir. Bu vaziyet ve 20’lik dişlerin sayısı kişiden kişiye nazaran değişebilir ve çeşitli kişilerde 20’lik diş asla çıkmayabilir.

20'lik diş ameliyatı

20’lik Diş Çekilmezse Ne Olur? Çekilmeli mi?

Bir çok insanoğlunun çene yapısı 28 dişe kafi gelecek kadar yer sağlar. Bu yüzden 32 dişi tamamlamak için yeni dört dişe muntazam ve kafi alan sağlanmazsa problemler yaşanabilir. Bu problemlerden bir kısmı; ağrılar, yanak ve diş etlerini tahriş, komşu dişlere meydana getirilen baskılar ve dişlerin yanlış hizalanmasıdır. Sorunların devamı daha dikkat edilmesi gereken rahatsızlıklara, diş eti iltihabına, diş çürümesine, hatta çene kistlerine sebebiyet verebilir. Ihtimaller içinde durumlar göz önüne alındığında 20’lik dişlerin çıkarılması tek çözümdür. 20’lik diş çekimi fiyatı bilgelik dişlerinin çıkarılma maliyetine, prosedürün zorluğuna ve bir diş hekimliği pratiğinde ya da hastanede gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğine göre farklılık gösterir. En doğru netice için hastaneler ya da diş hekimleri ile irtibata geçiniz.

20’lik diş zararları birden çok biçimde görülebilir. Çekilmeyen 20’lik dişler, bir çok süre öteki dişler için olumsuzluk yaratabilir. Bu fazladan dişler, ağız içinde öteki dişlerinizi sıkıştırabilir, ağız yaralarının oluşmasına sebep olabilir. Ağızda kalabalık oluşturur ve hali hazırda muntazam dişlerin hizasını da değiştirebilir. Muntazam çıkmayan dişler, yiyecek artıklarının o noktada azar azar toplanmasına sebep olabilir. Boşluklarda ise bakterilerin gelişme ihtimali fazlaca yüksektir. Zararlı mikroplar diş etlerine nüfus ederek enfeksiyon yaratabilir ve 20’lik diş iltihabı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Çekilmeyen dişlerin üstünde ya da yakınında bir kist oluşabilir. Bu kist ağızdaki dişlerin köklerine ziyan verebilir ya da dişlerinizi destekleyen kemiği tahrip edebilir. Çenede ağrı ve baskı hissedebilirsiniz.

20’lik dişler sıhhatli ve muntazam bir halde hizalandığında ağız için mühim işlev görür. Doğru bir halde çıktıklarında sıhhatli dişler çiğnemeye yardım edebilir. Bu benzer biçimde durumlarda 20’lik diş çekimi gerekmeyebilir. Amma ve lakin çekilmemiş olan 20’lik dişler izlenmeye devam edilmelidir. Bu sebeple hemen sonra sorun yaratma potansiyeli vardır. Yapmanız ihtiyaç duyulan düzgün biçimde olarak diş hekiminizi ziyaret yapmak eylemek olmalıdır.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelmektedir? Evde Yeni bir yol Önerileri, Tabip Tavsiyeleri

5 milyon’dan çok kişinin takip etmiş olduğu Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan çok kişinin indirdiği Nefis Yiyecek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den çok denenmiş tanım devamlı yanınızda. derhal siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sıhhatli ömür, rejim ve bireysel bakım mevzularını kapsayan yazılar umumi bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride farklı hastalıklar için evde bitkisel yeni bir yol önerileri, besleyici fonksiyonel besin takviyeleri, naturel cilt derisi ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne muavin rejim listeleri ve sıhhatli beslenme programları yer verilmiştir. alakalı besinin, ürünün veya rejim listesinin tesirleri her bünyede değişkenlik izah edebilir. içerik yayına alındıktan sonrasında, süre içinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir süre hekim teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Detayları uygulamadan evvel sahasında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; ters durumda oluşabilecek taraf etkilerden sitemizin görevli tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisli levabet levabet Bet10bet betmoon Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot en iyi bahis siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren bahis siteleri bahis siteleri linkleri en güvenilir bahis siteleri güvenilir bahis siteleri casino siteleri bahis siteleri bahis siteleri güvenilir bahis siteleri deneme bonusu veren siteler betwinner.com.tr betwinnergiris.com.tr betwinner-giris betwinner.tc