Yeni Yılda Evde Olacaklara Her Kategoriden Nefis Yılbaşı Filmi Önerileri!

Yeni Yılda Evde Olacaklara Her Kategoriden Nefis Yılbaşı Filmi Önerileri!

Sıkıyor mu, Sarıyor mu Anlaşılamayan Netflix Dizisi “The Witcher” İncelemesi | Detaylar

Bildiğiniz gibi size buradaki “Netflix Filmleri” kategorimde, seyredip beğendiğim Netflix yapımı filmleri tavsiye ediyorum. gün itibariyle ise menümüzde, yalnız 2 gün evvel gösterilen, Netflix imzalı The Witcher dizisi var. Çıkacağını duyduğum ilk günlerden beri beni heyecanlandırmayı başaran bu diziyi çıkmış olduğu şeklinde 1 günde silip süpürdüm. Instagram hesabımızda yaptığım ankette de seyredip beğenenler ve beğenmeyenler yarı yarıya çıktı. Bildiri atıp “Fazlaca kötüydü” diyen de oldu, “2. sürem ne süre çıkacakmış Kaan?” diye soran da… Ben de bugün size şöyleki iyi ve fena yönleriyle nefis bir The Witcher sıra analizi hazır hale getirmek istedim. Ayrıca bu araştırma bol miktarda spoiler ihtiva eder, o yüzden devam etmeden evvel aşağıdaki butondan Netflix’e gidip, diziyi üyeliğiniz ile seyredebilirsiniz. Sonrasında muhakkak buraya umuyorum.

Diziye Git ►

Hadi şimdi arkanıza yaslanın ve evvel The Witcher dizisi hakkında kısa bir informasyon edinelim, sonrasında da iyi ve fena yanlarıyla The Witcher dizisini şöyleki bir inceleyelim!

Nereden çıktı bu sıra? Hangi çağı, hangi vakaları konu alıyor? Oyuncuları kim?[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/148/53/sikiyor-mu-sariyor-mu-anlasilamayan-netflix-dizisi-the-witcher-incelemesi-detaylar-780×439.jpg[/RESIM]Her şeyden önce eğer siz de benim ve milyonlarca insan şeklinde Yüzüklerin Efendisi ve Game of Thrones şeklinde yapımlara bayılanlardansanız, bu sıra sizin de ilginizi çekecektir. Polonyalı bir yazar olan Andrzej Sapkowski, 1994 senesinde bir roman kaleme alıyor ve bu roman evvel oyuna sonrasında da bu diziye dönüşüyor. Başrolümüzde ise ünlü Supermen’imiz “Henry Cavill” oynuyor. Dizimizin ilk sezonunda 8 bölüm var ve her bölüm 60 dakikadan meydana geliyor. Büyücü Kişiler, yaratıklar, elfler, mutantlar, savaşlar ve orta dünya atmosferi tam sizlikse bu sıra sizin favoriniz olabilir. 

Hadi şimdi The Witcher analizi başlasın! evvel sıra hakkında negatif yorumlarımı sıralamak isterim…[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/148/47/sikiyor-mu-sariyor-mu-anlasilamayan-netflix-dizisi-the-witcher-incelemesi-detaylar-780×439.jpg[/RESIM]

O ilk 2 bölüm neydi öyleki?

Her şeyden önce bu dizinin romanını okumamış, oyununu da oynamamış birisi olarak bu tarz şeyleri yazdığımı bilmenizi isterim… Konuştuğum kişilerin bir çok ilk 2 bölümden sonrasında bıraktıklarını söylemiş oldu, bu oldukça doğru şundan dolayı sıra, vakaları 3 değişik süre dilimiyle işleyip, oldukça ileride birleştirdiği için ilk 2 bölümde seyirci hiçbir şey anlamadan ani vakalara balıklama atlamak zorunda kalıyor. Şu demek oluyor ki daha karakterlerin derinlikleri anlatılmadan, kim nedir, necidir bilmeden nasıl ölen bir kraliçe için bir his besleyebiliriz? Bir cenk geliyor lakin kim, niçin saldırıyor bilmiyoruz. Birileri ölüyor lakin seyirci olarak hiçbir şey hissetmiyoruz. İşte bu da milyonlarca kişiyi ilk 2 bölümde diziden kopardı ne yazık ki. Kısacası, dizinin ilk birkaç kısmını Witcher evrenini bilen kimseler izlesin diye çekmişler sanki… 

“Bir geçmişten gösterelim bir gelecekten, birazcık da şimdiki zamandan ekleriz…”

Dizinin düzensiz bir sirkülasyonu bulunmakta. Şu demek oluyor ki üstteki eleştirimde de söylediğim şeklinde, bir bölüm izlediğiniz bir karakter, bir sonraki bölümde daha doğmamış olabiliyor. Witcher’ımız yaşlanmadığı için durumun farkına pek varamadan seyrediyorsunuz lakin çeşitli noktalar bu yüzden karmaşık ya da saçma geliyor. “Kopuk kopuk hiçbir şey anlamadım” diyenler de tam da bu yüzden bir şeyler anlamamış olabilmektedir. Dizinin ilk bölümlerinde olanları anlayabilmek için ilk sezonu bir bütün olarak seyretmek gerekmektedir. 

Ezik büyücü kız ne süre istediği erkeği elde edebilen kuvvetli bir alfaya dönüştü?[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/148/1/sikiyor-mu-sariyor-mu-anlasilamayan-netflix-dizisi-the-witcher-incelemesi-detaylar-780×439.jpg[/RESIM] Dizide çeşitli kısımlar o denli havada ki, yalnız öyleki bakıyorsunuz. Hiçbir şey hissetmiyor ve sonnucunu görünce “Ha bu şekilde mi olmuş” deyip devam ediyorsunuz. Başrollerden olan büyücümüz Yennefer, kamburu olan, özgüvensiz, ezik, itilip kakılan bir genç kızdı. Amma ve lakin ani hızlandırılmış bir kampa girmiş şeklinde karşımıza büyü güçleri zirvede olan bir afet olarak çıktı. Hadi bir taraf rol olsa anlarız da, dizinin başrollerinden birinin yontulmasını niçin izlemedik? Domuz çiftliğinden çıkıp aynaya bakıp kendini beğenmedi ve hop, bir gecede bir Alfa! Bu yüzeysellik beni diziden itti açıkçası. 

CGI şu demek oluyor ki PC efektleri kimi zaman o denli orta derece durdu ki…

Meydana getirilen sıra bir orta devir dizisi. Şu demek oluyor ki ejderhaların, büyücülerin, yaratıkların, fantastik mekanların olduğu bir periyodu özetleyen bir dizide CGI müthiş olmalıydı. Yüzüklerin Efendisi serisi günümüzden tam 20 sene evvel çekildi fakat taş şeklinde efektleri vardı. Kim diyebilir ki şurda şu efekt patladı, gülünç durdu? Şu demek oluyor ki durum böyleyken bilhassa çeşitli yaratıkvari görüntülerde CGI oldukça kötüydü. Düş kırıklıklarımın birisi de buydu. 

Kurgu o denli akıcı değil ki, adamımız Witcher’ın olmadığı görüntüler oldukça sıkıyor…

Dizide öyleki görüntüler bulunmakta ki kurgu hakikaten orta derece. İzleyici o kısımlarda, “Ay derhal Witcher kısmı gelse” diye saniye sayıyor resmen. Bu bir takım için oldukça fena bir vaziyet. Game of Thrones’u baz alın sözgelişi. 2 taraf rol diyalog içindeyken bile dikkatle izlersiniz, kapacak bir şeyleriniz olduğu bilinmektedir şundan dolayı. Amma ve lakin bunda Witcher’dan başka hemen hemen hiçbir karakterin sahnesini darlanmadan izleyemiyoruz, sıkıyor şundan dolayı. 

Anne fena tarafımız “Nilfgaard”, lakin niçin asla oldukça fena şeklinde değiller?[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/148/45/sikiyor-mu-sariyor-mu-anlasilamayan-netflix-dizisi-the-witcher-incelemesi-detaylar-780×439.jpg[/RESIM]

Bu vaziyet da beni oldukça rahatsız etti sözgelişi. Her insanın ağzında bir Nilfgaard’dır gidiyor lakin Nilfgaard tarafını bir müşaahade ediyoruz, çapulcu ekibi… Turk yerli filmlerdeki amatör kötüler gibiler… Yüzüklerin Efendisi serisini tasavvur edin sözgelişi, fena bir yan bellidir. Amma ve lakin burada fena yok? Dizinin anne fena tarafının asla korkutucu, hakikaten fena olmaması puan kırdığım bir başka teferruat. Harp kısmı da başlı başına farklı bir hüsran. Koca imparatorluk askerleri zırh diye kadife elbiseler giymiş gibiler. Zırh tasarımı o denli fena ki, ilk dikkat ettiğimde “Yok, bu şekilde değillerdir ya…” diye kendimi kandırmaya çalıştım.

Şimdi sıra geldi sıra hakkında pozitif yönde yorumlarıma[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/148/17/sikiyor-mu-sariyor-mu-anlasilamayan-netflix-dizisi-the-witcher-incelemesi-detaylar-780×439.jpg[/RESIM]

Başrolümüz “Henry Cavill” rolünün hakkını fazlasıyla vermiş!

Yukarıdaki negatif eleştirilerimde de söylediğim şeklinde, dizide derhal adamımız Witcher’ı müşahade etmek istiyoruz. Zira adamımız hakikaten sesiyle, hareketleriyle rolünün hakkını veriyor. Dublör kullanmaması ile de son derece beğenimi kazanan Henry Cavill, bu işi oldukça iyi kurtarmış. Hakkaten romanını okumamış, oyununu da asla oynamamış birisi olarak bu karakteri oldukça beğendim. 

Dizinin atmosferi şahane!

Dizinin 1. bölümündeki ilk sahneden 8. bölümünün nihayet sahnesine kadar sıra, kasvetli, orta devir atmosferini asla bozmuyor. Karanlık, sisli, kasvetli hava dizide oldukça iyi işlenmiş. Yalnız bu etken bile insanı içine çekmeyi başarıyor. 

Müzikler hakikaten iyiydi

Bilhassa bu biçim orta dünya yapımlarında kullanılan müzikler, oldukça büyük bir etken teşkil ediyor. 8 bölümün hepsinde de bilhassa dikkat ettim ve bence bu dizide kullanılan müzikler oldukça başarılıydı. 

Başrolümüzün dövüşme sahneleri hakikaten beklentimin üstünde çıktı

Dublör kullanmıyor olması ile aslına bakarsan gönlümü kazanmıştı lakin Henry Cavill, hakikaten iri cüssesiyle şahane dövüş sahneleri ortaya çıkarmış. Baş kesmeler, kılıç saplamalar, şık dönüşler, hırpalanmalar, bütünü dozundaydı. Dövüş sahneleri hakikaten iyiydi diyebilirim.

Genel olarak ne şekilde mi buldum? Anlatayım…[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/148/85/sikiyor-mu-sariyor-mu-anlasilamayan-netflix-dizisi-the-witcher-incelemesi-detaylar-780×439.jpg[/RESIM]

Şu şekilde bir durup düşünüyorum ve kendime “2. sezonu çıktığında seyretmek için çok istenir mıyım?” diye soruyorum. Cevabım ise “Ne yazık ki hayır” olabilmektedir. Şu demek oluyor ki yukarıda da gördüğünüz şeklinde sıra için negatif eleştirilerim olumlulardan daha oldukça. Şu demek oluyor ki dizinin 2. sezonunu sabırsızlıkla bekleyenlerden değilim. Amma ve lakin fantastik sıra arayışımıza bir ilaç oldu mu? Evet… Sağda solda “Game of Thrones’tan daha iyi” şeklinde gerçek üstü yorumlara rast geliyorum ve gülümseyip geçiyorum. Aslına bakarsak hiçbir yapımı birbiri ile kıyaslamam bunu doğru da bulmam bütününün tadı tuzu farklı lakin GOT nerede, bu sıra nerede… Umumi cihette, boşlukta izlenir. Amma ve lakin müptelası olunmaz şeklinde ifade ederek içinde bulunduğum durumu özetleyebilirim.

The Witcher Oyuncuları Türk Olsaydı Kimler Olurdu? ►

● derhal aşağıdaki butona tıklayarak modunuza gore film tavsiyesi seçebilirsiniz![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/28/58/simdiye-kadar-nasil-izlememisim-diyeceginiz-7-film-tavsiyesi-780×439.png[/RESIM]

Modunu Seç ►

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

film izle lcfilmizle tatlifilmizle yerfilmizle.com erotikadam.com erotikevim.com hizlierotikfilm zevklifilmizle alafilmizle farklifilmizle hdrfilmizle limonfilmizle 720p film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle
izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet türk takipçi satın al Güvenilir bahis siteleri melbet 1win 1win onbahis melbet sahabet" Xslot betwinner giriş betwinner giriş betwinner 1xbet emuarticles.com ikimisligir levabet levabet.live Bet10beton betmoon120 Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot Milosbet en iyi bahis siteleri Nakitbahis güvenilir bahis siteleri Belugabahis Pusulabet Celtabet roketbahis deneme bonusu veren siteler