herdembilgiler

Kurumsal E-posta Nedir? Ücretsiz Kurumsal E-posta Hesabı Nasıl Alınır?

Kurumsal E-posta Nedir? Ücretsiz Kurumsal E-posta Hesabı Nasıl Alınır?

Kurumsal e-posta hesabı, yetkin ve uzman ticari yazışma için kullanılan bir e-posta’dır ve çoğu zaman firmanın alan adını ihtiva eder. örnek olarak, ABC şirketinde işçi birinin kurumsal e-posta hesabı [email protected] olabilir. 

Peki kurumsal ve bireysel e-posta’lar arasındaki farklar nedir?

Aşağıda sizin için ayrıntılı biçimde açıkladık.

Kurumsal ve Bireysel E-posta Arasındaki Farklar Nedir?

Hem iş aynı zamanda kurumsal e-posta’lar çevrimiçi yazışma için kullanılır. Binaen aleyh, kurumsal e-posta birkaç değişik vasfı ile bireysel e-posta’dan ayrılır:

1. Benzersiz alan adı

Bir çok bireysel e-posta adresi, e-posta sağlayıcısının alan adına haizdir. örnek olarak, Outlook vesilesiyle bir e-posta adresi oluşturduysanız, kullanıcı adınızdan sonrasında @outlook.com gelmektedir. Amma ve lakin kurumsal e-posta adreslerinde, @outlook yerine işletmenin alan adı kullanılır.

2. Daha muntazam ve yetkin ve uzman görünüm

Gmail, Hotmail, Yahoo vb. parasız e-posta servis sağlayıcıları vesilesiyle e-posta adresi kaydeden fazlaca sayıda insan olduğundan, benzersiz bir kullanıcı adı ortaya çıkarmak güç olabilir. Amma ve lakin bir çok şirkette kullanıcı adı çalışanların yalnızca kendi adlarını ya da soyadlarını ihtiva eder. Bu da sizi daha yetkin ve uzman gösterecek istediğiniz e-posta adresini alabileceğiniz anlamına gelmektedir. 

3. Maliyet

Bir çok parasız e-posta servis sağlayıcısı, yapabileceklerinizi dikkat edilmesi gereken biçimde kısıtlar. Amma ve lakin kurumsal e-posta servis sağlayıcılara çoğu zaman ödeme yaptığınız için bu şekilde problemlerle karşılaşmazsınız. Parasız bir iş e-posta’sı kaydetmek mümkün olsa da, bir çok şirket premium ya da ücretli bir sürümü tercih eder.

Niçin Kurumsal Bir E-posta’ya Haiz Olmak zorundasınız?

blank

Kurumsal bir e-posta’ya haiz olmanın birden çok pozitif yanları olduğu bilinmektedir. Bu avantajlardan en mühimleri aşağıdaki şekildedir:

1. Markalaşma fırsatı

Alan adınız, şirketinizin markasının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu yüzden, her iletişiminizde marka adınızı mümkün olduğunca kullanma fırsatını değerlendirmeniz gerekmektedir. Sizden ya da çalışanlarınızdan bir şirket e-posta’sı vesilesiyle gönderilen her e-posta, markanızı tanıtmak için bir fırsattır.

2. Daha yüksek koruma

Bir PC korsanının kurumsal bir e-posta hesabına erişerek vereceği ziyan fazlaca büyüktür. Bu yüzden birden çok kurumsal e-posta sağlayıcısı, çalışanların izlemesi ihtiyaç duyulan parola türleri ve kimlik doğrulama protokolleri ilişkili sert güvenlik politikaları belirlemenize izin verir.

3. Daha çok depolama kapasitesi

Çalışanların almış olduğu günlük e-posta sayısı, bireysel kullanım için e-posta kullanan birinden fazlaca daha fazladır. Bu yüzden, kurumsal bir e-posta’da depolama ihtiyacı daha yüksektir. İlave depolama kapasitesi miktarı, e-posta sağlayıcısına ve hizmet paketine bağlı olarak değişmiş olur, sadece hemen hemen daima Gmail benzer biçimde parasız e-posta hizmetlerinin sağladığından daha fazladır.

4. Spam filtrelerinden geçme

Hala bütün firmalar tarafınca kabul görmese de, DMARC giderek daha çok şirket tarafınca benimsenmektedir. Bu, şirket e-posta’sı yerine bireysel e-posta’nızdan e-posta gönderirseniz, alıcının spam klasörüne düşme ihtimalinin daha yüksek olduğu anlamına gelmektedir.

5. Daha iyi kayıt tutma

Bir çok kurumsal e-posta sağlayıcısı, anne hesap sahibinin şirket alan adından gönderilen iletişimleri arşivlemesine izin verir. Bu da, daha çok hesap verebilirlik sağlar.

6. Basit ölçeklenebilirlik

Eğer Gmail benzer biçimde parasız bir e-posta sağlayıcı kullanıyorsanız, şirketiniz büyüdükçe yeni çalışanlar için yeni bireysel e-posta’lar oluşturmak bir kabusa dönüşebilir. Amma ve lakin kurumsal e-posta servis sağlayıcıları bütün kullanıcılarınız adına e-posta hesapları açmanıza izin verir.

7. Doğrulama

Bir çok şahıs, iş ilişkili bir e-posta aldığında, gönderen kişinin mail’ine bakarak bu e-posta’yı hangi şirketten aldığını denetim eder. Bu yüzden, potansiyel bir müşteriye e-posta gönderirken [email protected] benzer biçimde bir adresten ziyade şirketinizin adının bulunmuş olduğu bir e-posta adresinden gönderim yapmanız gerekmektedir. Bu biçimde alıcı sizin hangi markayı temsil ettiğinizi daha net biçimde anlayacaktır. 

Niçin Kurumsal ya da Bireysel Bir E-posta’ya İhtiyacınız mevcut?

Bir kurumsal e-posta’nın niçin bireysel bir hesaptan daha avantajlı bulunduğunu yukarıda listeledik. Sadece kurumsal e-posta, teknik olarak sert bir gereklilik değildir, yalnız iş gereksinimlerinize bağlıdır.

Peki kurumsal e-posta mı yoksa bireysel bir e-posta mı kullanacağınızı nasıl belirleyebilirsiniz?

Aşağıdaki soruları cevaplayarak kurumsal bir e-posta’ya mı yoksa bireysel bir e-posta’ya mı ihtiyacınız bulunduğunu belirleyebilirsiniz:

Şirketiniz üçten çok kişiyi istihdam ediyor mu ya da işe almayı planlıyor mu?

Şirketinizde ne kadar fazlaca insan var ise, kimlik avı saldırısına uğrama olasılığı o denli artar. Bir çok kurumsal e-posta sağlayıcısı, güvenlik protokollerini standartlaştırmanıza izin verir ve bir çalışanınız saldırıya uğrarsa, ihlalin nereden geldiğini görmenize imkan tanır.

E-posta pazarlama yapmayı planlıyor musunuz?

CAN-SPAM yasası yalnızca Amerika’de hakkaten uygulanabilir olsa da, bir abonelikten çıkma butonuna satın almak daima iyi bir uygulamadır. Bu sebeple Gmail benzer biçimde e-posta sağlayıcıları, iletişimleriniz fazlaca sık spam olarak bildirilirse, sizi cezalandırır.

E-posta yöntemiyle duyarlı veriler ya da bilgiler gönderecek ya da alacak mısınız?

Yasalar, müşterilerinizin bilgilerinin güvenliğini tedarik etmek için elinizden gelen her şeyi yapmanızı gerektirir. Bir çok bireysel e-posta hesabı gelişmiş güvenlik özelliklerinden yoksun olduğundan dolayı size koruma sağlayamaz.

Hesap verebilirlik işiniz için mühim mi?

Kurumsal e-posta sağlayıcıları, çalışanlar ve müşteriler arasındaki mühim iletişimleri basitçe ve rahatça arşivlemenize ve izlemenize imkan tanır. Bireysel hesaplar da bu vasfa haizdir, sadece toplu olarak arşivleme yapamazsınız.

E-posta, siz ve müşterileriniz arasındaki anne yazışma mi olacak?

Eğer anne yazışma kanalınız e-posta olacaksa, bir şirket e-posta’sına geçmeniz tavsiye edilmelidir. Bir çok iş e-posta sağlayıcısı, benzer anda yüzlerce kişiye e-posta göndermenize izin verir. bundan farklı olarak, kurumsal e-posta ile spam klasörüne düşme olasılığınız daha düşüktür.

Marka bilinirliğinizi çoğaltmak için etken olarak çalışmakta musunuz?

Alan adınızın her iletişimde görünmesini tedarik etmek, marka bilinirliğini artırmanın basit ve ucuz bir yoludur.

İçerik pazarlam yapmayı planlıyor musunuz?

Çeşitli e-posta sağlayıcıların e-posta seyretme vasfı olduğu bilinmektedir. Bununla, içeriğinizin açılma oranları hakkında iyi bir düşünce edinebilirsiniz.

Kitlenizle itimat meydana getirmeye mı çalışıyorsunuz?

Rekabetçi bir pazardaysanız, satın alan itimatı oluşturmak için her türlü fırsata ihtiyacınız olduğu bilinmektedir. Bir çok süre, bir müşterinin rakibinize gitmesini engellemiş olan tek etki, birazcık güvendir. GoDaddy tarafınca meydana getirilen bir araştırmaya gore, tüketicilerin %75’i, yetkin ve uzman e-posta adreslerinin güvenin anahtarı bulunduğunu anlatmaktadır.

Kurumsal bir e-posta’ya satın almak bir gereklilik değildir. Sadece, işinizle ilgili gayeler için bireysel bir e-posta’dan daha faydalıdır. 

Kurumsal E-posta Nasıl Oluşturulur?

blank

Kurumsal e-posta oluşturma aşaması son derece basittir ve üç aşamalı bir sürece ayrılabilir:

1. E-posta servis sağlayıcısını seçin

Birden çok parasız ve ücretli e-posta servis sağlayıcısı seçeneği olduğu bilinmektedir. Amma ve lakin her bir alternatif değişik bir güvenlik, depolama ve gelişmiş özellikler paketi sunar. En iyisinin hangisi olduğu şirketinizin gereksinimlerine bağlıdır.

2. İşletmeniz için hususi bir adres oluşturun

Kurumsal bir e-posta hesabı oluştururken çoğu zaman şirket adınıza bağlı durmanız önerilir. Sadece, şirket adınız fazlaca uzunsa ya da evvelinde alınmışsa, ilave bir kelime ya da kısaltma eklemeniz sizin için daha iyi olabilir. 

3. İş adresinizi kurun ve bağlayın

E-posta servis sağlayıcıları, yeni kurumsal e-posta adresinizi nasıl kuracağınıza dair talimatlara ve teknik desteğe haizdir. Bu sayede kurumsal e-posta hesabınızı kısacık zamanda kurabilirsiniz.  

bundan böyle yeni bir kurumsal e-posta oluşturmak için ihtiyaç duyulan adımları bildiğinize gore seçim yapabileceğiniz seçeneklere bakmanın zamanı geldi.

Parasız Kurumsal E-posta Hesabı Nasıl Alınır?

Kısıtlı bir bütçeniz var ise veya e-posta kelam konusu ortaya çıktığında tam iş gereksinimlerinizden güvenli değilseniz, parasız bir kurumsal e-posta sağlayıcısı seçmek en iyi alternatif olabilir. Aşağıda parasız e-posta hesabı alabilmek için çeşitli seçenekleri bulabilirsiniz.

Zoho Mail Lite

Zoho; CRM, parasız bulut tabanlı e-posta pazarlaması ve çevrimiçi vesika araçları benzer biçimde iş yazılımlarını içeren bir uygulama paketidir. Başlamaya koyulmak için tek ihtiyacınız olan bir Zoho hesabıdır (öteki bütün uygulamaları da ihtiva eder). Zoho’nun kurulumu yalnız birkaç dakika sürer. Birazcık desteğe ihtiyacınız var ise, Zoho’nun kurulum kılavuzu ve videoları size yardım edebilir.

Bir Zoho hesabına haiz olduğunuzda, Gmail, Yahoo ya da Outlook hesaplarından meydana gelen bir e-posta adresi oluşturabilirsiniz (yalnız kullanmak istediklerinizi seçmeniz yeterlidir). Bütün yazışmalarınız ve kişileriniz Zoho’daki ilgili e-posta hesabıyla basitçe ve rahatça senkronize edilmelidir. 

Parasız bir kurumsal e-posta adresi almaya işçi bir işletme sahibiyseniz, her şeyden önce Zoho hesabınıza giriş yapın, yönetici panelinden (sağ üstte), “Create a Zoho for bilgisayar – bilgisayar için Zoho Oluştur” butonuna tıklayın ve talimatları izleyin.

2. GMX Mail

GMX Mail, bütün kullanıcılara sınırsız e-posta depolama kapasitesi ve “Adres Defteri, Düzenleyici ve Dosya Depolama” da iç oluş suretiyle farklı üretkenlik esas alan özelliklere erişim elde eden parasız bir e-posta hizmetidir. Kullanıcılar 10 adede kadar parasız iş e-posta adresi kaydedebilir, bu da GMX Mail’i ufak işletmeler için mükemmel bir alternatif haline getirir.

3. ProtonMail

Bir işletme sahibi olarak müşterilerinizin ve iş ortaklarınızın gizliliğini kol kanat germek sizin sorumluluğunuzdadır. Birkaç sızdırılmış e-posta mesajı bile itibarınıza ziyan verebilir ve işinizi kaybetmenize sebep olabilir. Bunun olmasını önlemek için ProtonMail tarafınca sağlanan şifreli parasız bir kurumsal e-posta hesabı kullanmayı düşünebilirsiniz.

Sert gizlilik yasalarına haiz bir diyar olan İsviçre’de var olan ProtonMail, gizlilik ve anonimlik göz önünde bulundurularak tasarlanmış uçtan uca şifreli bir e-posta hizmetidir. ProtonMail hesabı oluştururken gerçek adınızı, telefon numaranızı ya da öteki bireysel bilgilerinizi girmeniz gerekmez.

Parasız bir ProtonMail hesabıyla günde 500 MB depolama kapasitesi, bir e-posta adresi ve 150 e-posta alabilirsiniz. Bu limitleri çoğaltmak için Plus ya da Professional hesaba geçebilirsiniz.

Özetle demek mümkün ki, kurumsal bir e-posta’ya satın almak, bir iş planının en gerekli parçasıdır. Sağlayabileceği avantajlar, gelecekteki gelişme potansiyelinizi şekillendirebilir.

Bir kurumsal e-posta oluşturmak güç değildir, sadece birden çok parasız ve ücretli alternatif vardır. Neyi seçeceğinize karar verirken mühim olan şey işletmenizin ihtiyaçlarıdır.

Bir e-posta servis sağlayıcısı seçtikten ve hesabınızı kurduktan sonrasında geriye, onu optimize yapmak eylemek kalır. Işte sırf bunun için en iyi uygulamalardan bir kısmı, e-posta’lar için ak listeler ve siyah listeler oluşturmak, filtreler kullanmak ve ekibiniz için şablonlar hazırlamaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

instagram izlenme hilesi birxbet kaçak bahis siteleri en iyi bahis siteleri bahis siteleri 1xbet mobil 1xbet az
guvencehd.org istanbul escort escort istanbul Betist Onwin vbettr Piabet Slot Siteleri Film İzle Online Film İzle Betorder canlı casino deneme bonusu veren siteler eurocasino giriş eurocasino giriş restbet bedava bonus bonus veren siteler escort anadolu canlı casino casino güvenilir bahis siteleri yeni bahis siteleri canlı casino siteleri betturkeygiris.org betist güncel giriş goibay.com Belugabahis Pusulabet Celtabet marsbahis sekabet supertotobet marsbahis giriş deneme bonusu maksibet giriş rulet siteleri Nakitbahis Megabahis Hititbet Betovis Betzmark Betwinner Kalebet Betist Mariobet Betgaranti Kolaybet betandyou şişi escort kızılay escort Bettilt Bahsegel Elitbahis Polobet Tarafbet