herdembilgiler

Exatlon Challenge (Netflix) Yarışması Fragman ve Yarışmacıları

Exatlon Challenge (Netflix) Yarışması Fragman ve Yarışmacıları

Herdembilgiler olarak Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını yaptığı Exatlon Challenge Türkiye Yarışma’sının hakkında size özgün bir yazı hazırladık. Bu yazımızda Exatlon Challenge hakkında her şeye sahip olabileceksiniz. Exatlon Challenge, nedir, ne demek, yarışmacılar, netflix, 1. bölüm, full, izle, 2020, youtube, ne zaman, nereden izlenir, yayın tarihi, imdb, yorum, ekşi gibi birçok aranan kelimenin cevabını aşağıda bulabileceksiniz.

Exatlon Nedir?

Triatlon spor dalından esinlenilerek ismi verilen Exatlon, Triatlon isimli sporun daha zorlu parkurlarına sahiptir. İçerisinde pek çok etap bulunan Exatlon’da güç, dayanıklılık ve hız adaylar için ayrı bir öneme sahip oluyor.

Exatlon Parkurları

Yüksek fizik performans ve konsantrasyon gerektiren, Siyah ve Beyaz olarak ayrılmış iki takım haftalar boyu özel kamplarda yaşayarak, hem kendi gruplarının galibiyeti hem de bireysel şampiyonluk için parkurlarda yarışıyorlar.

Her parkur güç, denge, hız, problem çözme, konsantrasyon ve atış bölümlerinden oluşmaktadır.

Renkli parkurlar, lacivert, mavi, yeşil, sarı, turuncu, kırmızı, siyah ve beyaz renklerinden oluşan parkurlar on puanlık olup takım halinde oynanan oyunlardır. Yarışmacılar takımlarına puan kazandırmakla kalmaz, bireysel olarak da puan biriktirir. Gri parkur ise 5 puanlıktır ve her takımdan ikişer kişi seçilerek oynanır.

Mini oyunlar ile yarışmacıların motivasyonunu arttırmak amacı ile tahmine, reflekse ya da şansa dayalı olarak hazırlanan mini oyunlarda, iki takımdaki tüm yarışmacılar oyuna başlar, elenerek son oyuna kadar gelirler. Kazanan bir kişi kendi takımından bir kişiyi de seçerek belirlenen ödüle gitmektedir.

EXATLON FORMATI NASILDIR

Programda takımlar birbirlerinden ayrı yerleşkelerde yaşar, her haftanın sonunda kaybeden takımdan bir yarışmacı elenir. Takımda amatör, yarı profesyonel ya da olimpiyatlara katılmış sportmen bireylerden oluşmaktadır.

Yarışma, her iki takımın da oyun alanına getirilip tanıştırılmalarıyla başlar. İki farklı renkler ile ayrılmış olan takım yarışmacıları yarışma boyunca bedensel, zihinsel ve kondisyon oyunlarında karşı karşıya gelmektedir. Her takım rakip takımdan bir kişi ile eşleşir, parkura aynı zamanda başlarlar. Engelleri eksiksiz ve kuralına uygun olarak geçen yarışmacı takımına bir puan kazandırmış olur. Toplamda on puana ilk ulaşabilen takım oyunu kazanmaktadır.

Oyunlarda eşleşecek yarışmacıların seçilmesi daha önceki yarışmayı kazanmış olan takımdaki yarışmacıların ilk rakibi seçmesiyle başlar. Bu sebeple Exathlon, takım olarak hamle yapma ve savunma stratejilerini de ön plana çıkartmaktadır.

Program, bir sunucu ve oyun esnasında oluşabilecek anlaşmazlık hallerine müdahale edip sonuçlandırmakla görevli bir hakem tarafından takip edilmektedir.

Exatlon Challenge Yarışmacıları

 • Doğan Kabak
 • Buse Plan
 • Barış Erdoğan
 • Burce Yağmur Karabal
 • Uras Benlioğlu
 • Aleyna Şen
 • Dilan Ay
 • Buğra Kazancı
 • Gözde Demiral
 • Hayrettin
 • Mendemur Lemur
 • Öykü Berkan
 • Furkan Kaya
 • Elanur Pat
 • Furkan Yaman
 • Dilara Aydın
 • Oğuzhan Uğur
 • Orkun Işıtmak

Exatlon Challenge Hakkında

Uzun bir süredir Türkiye’de ve Türkçe içerikler üreten dünyanın en büyük isteğe bağlı içerik platformu Netflix, 2020 yılında yayınlanacağı Türkçe dizi ve filmlerin listesini yayınladı. Listede Exatlon Challenge da kendisine yer buldu. Böylece Acun Medya’nın Netflix ile anlaştığı kesinleşti.

3 Temmuz’da yayınlanması planlanan Exatlon Challenge, Netflix ile tüm dünyada izlenebilir olacak. Acun Medya’nın Türkiye’deki TV yayınlarına ilişkin kısıtlamalardan dolayı, ekstrem içeriğe sahip olan programı yayınlamak için Netflix ile anlaştığı söylenebilir. Zira Exatlon Challenge programında yarışmacılar, zorlu şartlara sahip mücadeleler verdiler.

Exatlon Challenge Fragman

Ne  Zaman Yayılanacak ? ve Nereden izleyebilirim ?

Exatlon Challenge Türkiye yarışmasını Netflix Platformundan 3 Temmuz’da izleyebilirsiniz.

SUNUCU HAYRETTİN Kimdir?

Türk oyuncu, sunucu, komedyen Hayrettin, 1 Ocak 1984 tarihinde dünyaya geldi. Eğitim hayatına Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu’nda başladı. Hayrettin, üniversitede bölümü olan Reklamcılığı okurken sınıftan bi’ grup arkadaşıyla videolar çekip internete koymaya başladı ve aynı zamanda üniversitenin tiyatro kulübünde arkadaşlarıyla beraber tiyatro çalışmalarında bulundu. 2009 senesinde arkadaşlarıyla sahneye koydukları ‘Kral Übü’ oyunu ile en iyi reji, en iyi kadın oyuncu ve en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Hayrettin bu oyunda kral Übü karakteri ile İstanbul Belediyesi Kültür A.Ş tarafından en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü. 2013 yılı Eylül ayında kendisini geliştirmek için 1 yıl Amerika’nın Los Angeles şehrinde yaşadı. Hayrettin, zaman zaman Ti’ye aldığı video paylaşımlarıyla gündeme geliyor.

OĞUZHAN UĞUR

Oğuzhan Uğur internet televizyonu olarak adlandırdığı kanalında çeşitli konularda içerikler üretmektedir. 2.04 MN abonesi bulunan kanalı BlaBla TV’nin 152.159.522 görüntülenme sayısı vardır. Instagram’da 2,5 MN takipçisi bulunan Oğuzhan Uğur’un gönderileri ortalama olarak 300K beğeni almaktadır.

Orkun Işıtmak Kimdir?

Orkun Işıtmak’ın 6,87 MN aboneli bir Youtube kanalı vardır. Kanalını 2010’da açan ve 9 senede yaklaşık 7MN aboneye ulaşan Orkun Işıtmak kanalında genellikle eğlence ve vlog içeriklerine yer verir. Orkun Işıtmak, 45. Altın Kelebek Ödüllerinden iyi YouTuber/Instagrammer ödülünün sahibi olmuştur. Ayrıca 2018 yılında ‘İyi Oyun’ adlı bir filmde rol almıştır. Youtube kanalı 1.667.196.267 görüntülenmeye sahip olan Orkun Işıtmak’ın Instagram’da 2,7 MN takipçisi ve gönderi başına ortalama 200K beğenisi bulunmaktadır.

Zeynep Aleyna Şen Kimdir?

Youtube kanalında Makyaj/Vlog içerikleri yayınlayan Zeynep Aleyna Şen, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde eğitimini sürdürüyor. 14 Şubat 2011 tarihinden bu yana YouTube sayfası olan Zeynep Aleyna Şen, 2018 yılından bu yana video paylaşım sitesini aktif bir şekilde kullanıyor. Zeynep Aleyna Şen, bir dönem eğitim amacıyla İngiltere’de kaldı.

Öykü Berkan Kimdir?

YouTube kanalında paylaştığı videolar ve Instagram paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Öykü Berkan, 2001 yılında dünyaya geldi. Öykü Berkan özellikle Zeynep Sey’in yazmış olduğu “Siyahın Buruk Tebessümü ” isimli kitap kapağının modeli olarak tanındı.

Uras Benlioğlu Kimdir?

Uras Benlioğlu 16 Şubat 1982 doğumlu. 37 yaşındaki Youtuber Uras Benlioğlu, ürün inceleme/eğlence içeriklerine sahip bir Youtube kanalına sahiptir. Abone sayısı 2,59 MN. Görüntülenme sayısı ise 632.765.632. Uras’ın Instagram hesabında ise 565K takipçisi bulunuyor ve gönderi başına aldığı ortalama like sayısı 50K.

Furkan Yaman Kimdir?

Furkan Yaman, 1999 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Dört kardeşin en küçüğü ve evin tek erkek çocuğudur. 2015’ten bu yana video paylaşımlarında bulunuyor. YouTube’da oyun ve eğlence videoları hazırlayan Furkan Yaman, videolarından elde ettiği gelirlerle ticarete adım atarak ünlü bir burger firması açtı.

Gözde Demiral Kimdir?

Gözde Demiral namıdiğer MiaFitz, 1998 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Yedi yaşından beri tiyatro eğitimi aldı ancak 2017 yılında bırakmak zorunda kaldı. İzmir Ekonomi Üniversitesi, sinema ve dijital medya bölümünden mezun oldu.

Furkan Kaya Kimdir?

Ağır Sağlam isimli kanalın yayıncılarından birisi olan Furkan Kaya, Şehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunudur. Kuvvet, kondisyon ve postür düzeltici egzersizler eğitmeni olan Furkan Kaya, Powerlifting ve Strongman sporcusudur.

Dilan Ay Kimdir?

Exatlon Challenge yarışmasıyla gündeme gelen Dilan Ay’ın hayatına dair bilgileri derledik. Aslen Mardinli olan Dilan Ay, 11 Nisan 1995 yılında dünyaya geldi. Yaşamını İstanbul’da sürdüren Instagram fenomeni, lisansını Beykent Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamladı. Oyunculuk eğitimi alan Payitaht Abdülhamid dizisinde birkaç bölüm oynadı.

LEMUR Kimdir?

Youtube kanalında eğlence içerikleri üreten Lemur’un (Mendebur Lemur) 1MN abonesi ve 151.273.248 görüntülenme sayısı bulunmaktadır. Twitch hesabında 14,725K takipçisi ve 67,824K görüntülenmesi vardır. Instagram’da ise 231K takipçiye ve gönderi başına ortalama 50K beğeniye sahiptir.

ELANUR PAT Kimdir?

Twitch yayıncısı olan Elanur Pat’ın Twitch üzerinde 221K takipçisi ve 1.525.690 görüntülenme sayısı bulunmaktadır. Youtube kanalında 188K abonesi ve 15.624.243 görüntülenmesi vardır. Instagram’da ise 877K takipçiye ve gönderi başına ortalama 300K beğeniye sahiptir.

BUSE PLAN Kimdir?

Youtube kanalında gezi ve vlog içerikleri üreten Buse Plan’ın 39K abonesi ve 2.939.196 görüntülenme sayısı bulunmaktadır. Instagram’da ise 235K takipçiye ve gönderi başına ortalama 5K beğeniye sahiptir.

DOĞAN KABAK Kimdir?

Youtube kanalında otomobiller ile ilgili içerik üreten Doğan Kabak’ın 1.06 MN abonesi ve 158.544.139 görüntülenme sayısı bulunmaktadır. Instagram’da ise 539K takipçiye ve gönderi başına ortalama 50K beğeniye sahiptir.

DİLARA AYDIN Kimdir?

Youtube kanalında vlog ve güzellik içerikleri üreten Dilara Aydın’ın 4.370K abonesi ve 65.700 görüntülenme sayısı bulunmaktadır. Instagram’da ise 167K takipçiye ve gönderi başına ortalama 10K beğeniye sahiptir.

BARIŞ ERDOĞAN Kimdir?

Youtube kanalında performans/aksiyon videoları üreten Barış Erdoğan’ın 228K abonesi ve 40.392.756 görüntülenme sayısı bulunmaktadır. Türkiye Parkur Şampiyonluğu ve Ninja Warrior’da birinciliği olan Barış Instagram’da ise 44K takipçiye ve gönderi başına ortalama 2K beğeniye sahiptir.

YAĞMUR KARABAL Kimdir?

Instagram sayesinde tanınan Yağmur Karabal Youtube kanalını yeni açmıştır. Henüz 140 abonesi ve 3.889 görüntülenme sayısı bulunmaktadır. Instagram’da ise 247K takipçiye ve gönderi başına ortalama 15K beğeniye sahiptir.

BUĞRA KAZANCI Kimdir?

Youtube’da oyun içerikleri bulunan MineCraft Evi kanalının 2,08 MN abonesi ve 642.577.444 görüntülenme sayısı bulunmaktadır. Instagram’da ise 314K takipçiye ve gönderi başına ortalama 20K beğeniye sahiptir. Ayrıca Buğra’nın MineCraft Evi isminde 18K takipçi ve 202.592 görüntülenmeye sahip bir Twitch hesabı da vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

instagram izlenme hilesi birxbet kaçak bahis siteleri en iyi bahis siteleri bahis siteleri 1xbet mobil 1xbet az
guvencehd.org istanbul escort escort istanbul Betist Onwin vbettr Piabet Slot Siteleri Film İzle Online Film İzle Betorder canlı casino deneme bonusu veren siteler eurocasino giriş eurocasino giriş restbet bedava bonus bonus veren siteler escort anadolu canlı casino casino güvenilir bahis siteleri yeni bahis siteleri canlı casino siteleri betturkeygiris.org betist güncel giriş goibay.com Belugabahis Pusulabet Celtabet marsbahis sekabet supertotobet marsbahis giriş deneme bonusu maksibet giriş rulet siteleri Nakitbahis Megabahis Hititbet Betovis Betzmark Betwinner Kalebet Betist Mariobet Betgaranti Kolaybet betandyou şişi escort kızılay escort Bettilt Bahsegel Elitbahis Polobet Tarafbet