herdembilgiler

En iyi Kovboy Filmleri

En iyi Kovboy Filmleri

Herdembilgiler olarak size Kovboy filmleri denilince çoğu kişinin aklına eski western filmler gelmektedir. Ancak bu listemizde bir kaç istisna hariç yakın dönemde çekilmiş olan kovboy filmlerini derledik. En iyi kovboy filmleri adlı bu listemizde çok beğeneceğiniz yapımlar sizleri bekliyor!

1-Zincirsiz (2012)

Filmde iç savaşın hüküm sürdüğü Amerika’da yaşanılanlar anlatılıyor. Amerikan iç savaşının iki sene öncesinde geçen hikaye oldukça sürükleyici. Güney bölgesinde geçen filmde Köle Django’nun Alman asıllı ödül avcısı Dr. King Schultz ile yolunun kesişmesi anlatılıyor. Django, Schultz ile anlaşmaya varır. Bu ikili beraber Güney’in en çok aranan suçlularının peşlerine düşerler. Savaş ve savunma yöntemlerini geliştiren bu ikili avlanma hünerlerini de her geçen gün geliştirmeye başlarlar. Zorlu yolculukta eğlenceli ve zorlu bir süreç de hızla devam eder.

2-Diriliş (2015)

Filmde Hugh Glass kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışmaktadır. Ayrıca Hugh Glass deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlanılan bölgelerde kendilerinden başka hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikler yer alır. Glass, çıktığı bir av sonrasında boz ayı tarafından derin şekilde yaralanır. Ekibi ise yavaşlamamak adına Glass’ı ölüme terk edeceklerdir. Ekibinin de gittiğini gören Hugh Glass, her yeri çok iyi bilmektedir. Yaralı haliyle bile hayatta kalabilmek için mücadele eder. Glass, bölgeyi bildiği için hayatta kalmayı başarır ve mücadele eder.

3-Hell Or High Water (2016)

Bankaya borçlanarak tek varlıkları olan aile çiftliklerini kurtarmaya çalışan iki kardeşin yaşadıkları olaylar anlatılıyor. İki erkek kardeşin verdiği mücadelelerin anlatıldığı filmde parayı denkleştirmek için ikili banka soymaya karar veriyorlar. Parayı toplamak için banka soyan Tanner ve Toby, şehirden şehre dolaşırlar. İzlerini de hızla kaybettirmeye çalışan ikili kolay kolay pes etmeyeceklerdir. Bunun için de büyük bir mücadele başlar. Tanner ve Toby kardeşler, izlerini kaybettirirken peşlerine düşen polis memuru pes etmeyecektir. Asıl mücadele başlar.

4-3.10 Treni (2007)

En iyi kovboy filmleri arasında gösterilen 3.10 treni olduKça güzel bir macera sunuyor. Filmde Evans, azılı bir katil olan Wade’in yakalanmasının arkından Yuma’ya gidecek olan trene götürmeyi kabul ederler. Buna hep birlikte içtenlik ile gönüllü olurlar. Ancak bunun yanı sıra olaylar oldukça farklı ele alınacak. Evans bu kanun kaçağı ile farklı bir yola çıkacak. Yolda farklı çeteler ile karşılaşılacak. Sayısız tehlikenin olduğu yolculuk oldukça farklı bir hale gelecektir. Hep birlikte çıkılan bu yolculuk aslında önemli bir kader görevine dönüşür.

5-İz Peşinde (2010)

1870’li yıllarda geçen filmde iç savaştan çıkmış olan Amerika anlatılıyor. Babası öldürülen ve adalet arayan 14 yaşındaki Mattie Ross harekete geçer. Ross, babasını öldüren katili bulmak için ailenin tek büyüğü olan Fort Smith’e gelir. Babasının katili Tom Chaney’i öldürmek için Mattie Ross harekete geçer. Macera bundan sonra başlar. Ross, Chaney’i yakalaması için Rooster Cogburn’ü kiralar. İntikam almak için çıkılan bu yolda zalimlik, kötülük, hayal kırıklığı, cesaret, azim ve saf aşk gibi duygular da yer alıyor. Film oldukça etkileyici ve sürükleyici.

6-Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikasti (2007)

Önemli bir kovboy filmi olan yapıt 1881 yılında geçiyor. Film Jesse James’in kendisini idol olarak gören on dokuz yaşında olan Robert Ford ile karşılaşması ile başlıyor. Bu karşılaşmanın ardından gelen günler anlatılıyor. 1881 yılında geçen filmde ise Jesse James bir soygunun peşindedir. Bunun yanı sıra Jesse James, soygundan ele geçireceklerinin düşünür. Ayrıca para kazanacaklara yönelik bir savaş açmıştır. Jesse James bu durumda ise kimseye güvenmez.

7-Üç Defin (2005)

Bir adam, Texas’ın kurak çöllerinde vurulur. Öldürülen bu adam kimse görmeden hızla gömülür. Daha sonra cesedi bulunan bu adam başka bir mezara gömülür. Çiftlik sahibi Pete Perkins, ölen adamın en yakın arkadaşıdır. Pete Perkins, katilin peşine düşer. İntikam yemini eden Pete Perkins, arkadaşının acısını yüreğinde taşımaktadır. Bu nedenle büyük bir mücadeleye girişir. Çok sevdiği arkadaşını Meksika’daki evinin bahçesine gömmekte kararlı olan Perkins, mücadeleye girişir. Bir polisi esir alır. Pete Perkins esir ile birlikte uzu yolculuğa çıkar.

8-Uzak Ülke (2003)

Önemli kovboy filmlerinden olan Uzak Ülke Türkiye’de sayısız defa yayınlandı. Boss Spearman ve Charley Waite, sakin ve huzurlu bir yaşam sürmektedirler. Ancak çiftlik sahibi Denton Baxter Boss ve adamlarını birer hırsız olarak görüp kasabadan kovmaya karar verir. Boss ise bu durumla başa çıkmaya kararlıdır. Boss kararlılık ile tüm saldırılara karşı koyar. Lovable Mose ve genç Button bu takımı tamamlamak adına hazırlanırlar. Kasaba doktorunun kız kardeşi Sue, Charley’nin nazik ve kibar tavırları karşısında etkilenir. Ve ona karşı duramamaya çalışır.

9- Kanlı Teklif

Herkesin beğeniyle izlediği kovboy filmleri değişse de konsept genellikle aynı oluyor. adaletsizliğe karşı bir savaş veriliyor. Filmler de iyiler kötülere karşı savaşıyor. Bu kovboy filmlerinde ise etkileyici sahneler yer alıyor. Kanlı Teklif filminde ise Avustralya’nın uçsuz bucaksız çöllerinde geçen bir intikam, kan davası hikayesi söz konusu. Kanun kaçağı konumunda bulunan Burns kardeşler bir mücadeleye girişir. Burns kardeşlerin kasaba halkına ve polislere tavrı filmde yer alıyor. Bu büyük mücadelede zaman zaman çatışmalar yaşanıyor.

10-Karanlık Vadi (2014)

19. yüzyılın sonlarında geçen filmde karlı Alpler’de bulunan bir köye yabancı gelir. Alpler’deki bu köye atın sırtında gelen Greider adındaki yabancı merakla karşılanır. Hava şartları ise oldukça kötüdür. Bu yabancı, küçük topluluktan barınabileceği bir mekan ister. Ancak cevap oldukça sert olur. Bu köyde yabancılara yer yoktur. Yabancı, köylülere altın vermeyi teklif eder. Köylüler ise bu teklife kayıtsız kalamazlar. Verilen altınları kabul ederler. Köy kışın karla kaplanır. Ama bir şeyler yolunda gitmez. Köydeki birinin oğlu hayatını kaybeder. Herkes ise birinden şüphelenir.

11-Kemik Balta (2015)

Günümüzde kovboy filmleri neredeyse her kesim tarafından büyük bir beğeni ile izleniyor. Kuralları ve Vahşi Batı’daki olayları anlatan filmler oldukça kaliteli yapıtlar olarak göz dolduruyor. Kemik Balta adlı filmde ise dört cesur adamın bir grup esiri yamyam bir kabileden kurtarma girişimleri anlatılıyor. Esirlerin baltalı yamyam bir kabileden kurtarılmasını anlatan filmde eski usül western konsepti dikkat çekiyor. Oldukça güzel bir olay örgüsüne sahip olan filmde aksiyon ve macera dolu sahneler yer alıyor. Aynı zamanda filmde görsel estetik de ön planda tutulmuş.

12-Muhteşem Yedili (2016)

Vahşi Batı’da geçen bu hikaye oldukça etkileyici. Vahşi Batı’da geçen filmde yedi silahşör yer alıyor. Bunlar sanayici Bartholow Bogue’un sert yönetimi altındaki küçük ve fakir bir köyü korurlar. Ödül avcıları, kumarbazlar ve kiralık silahlı adamlardan oluşan bu grup halkın huzurunu korumayı hedeflerler. Vahşi Batı’daki küçük kasabayı koruyan bu yedi kişilik grup Rose Creek kasabasını gelecek herhangi bir büyük tehlikeye karşı hazırlarlar. Bu yedi kişilik grup o süre boyunca kendi içlerinde de önemli keşifler yaparlar. Ve kendi benliklerini bulurlar.

13-Sakin Batı (2015)

19. Yüzyıl Amerika’sında geçen filmde eğlenceli ama zor bir yolculuk söz konusu. Varlıklı bir İskoç aileden gelen 17 yaşındaki Jay’ın sevdiği kadın Rose, İskoçya’yı terk etmek zorunda kalacaktır. Bütün olaylar ise bundan sonra başlayacaktır. İskoçya’yı terk eden Rose Vahşi Batı’ya doğru yola çıkar. Jay ise sevdiği kadını bulmak için Rose’un peşine düşer. Yolculuk boyunca çeşitli tehlikeler, kumpas ve olumsuzluklar ile karşılaşırlar. Yaşanılanlar Jay’a Amerika’nın masum insanlara nasıl davrandığını ve neler yaptıklarını da hızla gösterir.

14-Kanun Benim (2008)

Film 1882 yılının Appaloosa kasabasında geçiyor Kanunsuzluğun ve kaosun yer aldığı filmde dikkat çekici sahneler var. Kasabada iki gezgin olan Virgil ve Everett, gittikleri yerlerde önemli görevlerde bulunurlar. Kasabada ise halk Randall isimli çiftlik sahibi tarafından büyük eziyet ve zulümler görmektedirler. Virgill ve Everett ise Randall’ın bu haksızlıklarına boyun eğmezler. Onu darağacına çıkarmak için büyük bir mücadele verirler. Bu arada atışmalar da hız kesmez.

15-İntikam (2014)

1870’li yıllarda Amerika Birleşik Devletlerinde geçen filmde aksiyon ve macera var. Hikayenin kahramanı olan göçmen ailesini öldüren katili yakalamak için harekete geçer. Göçmen, büyük bir soğukkanlılık ile katili öldürerek intikamını alır. Ancak bu intikam bazı çete liderlerini de sinirlendirecektir. Çete ile hikayenin kahramanı arasında gergin bir savaş başlar. Bu savaş çok kısa zaman içerisinde kanlı bir hal alır. Göçmen çete ile tek başına yüzleşmek zorundadır.

16-Hidalgo (2004)

Bu film Amerikalıları ve Arapları bir araya getiriyor. Ateş Okyanusu adlı Arabistan’da düzenlenen dünyanın en bilinen koşu yarışları gündemdedir. Arap atları ve onların Bedevi sürücüleri bu kıyasıya yarışta karşı karşıya gelirler. Zorlu mücadelede kıyasıya rekabet yaşanır. Oldukça zengin bir Arap şeyhi bir Amerikalı’yı ve onun yarış atı Hidelgo’yu yarışa davet eder. Bu yarış büyük bir iddia ile başlar. Bu yarışta önemli olan ise hayatta kalmak olacaktır. Hidelgo yarışır.

17-Seraphim Falls (2006)

Kovboy filmlerinin en beğenilenlerinden olan Seraphim Falls, aksiyon dolu sahneler barındırıyor. Filmin konusunda ise hızlı bir takip söz konusu. Karlı ormanlar içerisinde başlayan filmde uzun süre takip edilen Gideon’un macerası anlatılır. Carver ve adamları tarafından takip edilen Gideon bu takibin nedenini merak eder. Olumsuz bir durumun olduğunu sezen Gideon zorlu takip sırasında yaralansa da çeşitli badireler atlatır. Yaralanan Gideon, Carver’in adamlarını da öldürerek bu takibi sonlandırmak ister. Zorlu takibin anlatıldığı film oldukça sürükleyici.

18-Blackthorn (2011)

Butch Cassidy ile Sundance Kid’in 1908 yılında Bolivya ordusuyla girdikleri çatışmada öldürüldükleri dillendirilir. Ama bu pek de beklenilen gibi olmayacaktır. Zira ABD’den uzakta geçirdiği sürgünden bıkan Butch’un önemli bir isteği vardır. Butch, ailesini yeniden görmek ister. Bu zorlu yolda Butch ailesine dönmek için zorlu bir mücadeleden geçer. Hızlı ve yorucu bir maceranın anlatıldığı filmde aksiyon sahneleri de oldukça dikkat çekiyor. Blackthorn adlı bu yapıtta kovboy filmleri tadı alınıyor.

19-Kayıp (2003)

Küçük kızı Maggie henüz 9 yaşındayken evi terk eden Samuel, yıllar sonra kızının evine geri döner. Kızı ise iki çocuğuyla birlikte doktorluk yapmaktadır. Maggie ise babasını, annesi ve kardeşinin ölümünden sorumlu tutar. Bu nedenle de asla onun affetmez. Hatta Maggie babasını evde de kovar. Tüm bunların ardından Maggie’nin sevgilisi Brake öldürülür. Kızı Lilly ise kaçırılır. Apaçiler tarafından kızın kaçırıldığı ortaya çıkar. Kasabanın şerifi Apaçilerden korkar ve onları bulmaktan kaçınır. Maggie’nin ise bu noktada tek çaresi kalır. Maggie babasından yardım ister.

20-Savaşçının Yolu (2010)

Yang adında bir savaşçıyı anlatan filmde 19. yüzyılda, hayatı boyunca eğitilen bu kişinin yaşadıkları anlatılıyor. Yang adlı bu savaşçıya bir düşman klanında hayatta kalan son kişi olan bebeği öldürmesi emri veriliyor. Yan ise bu görev karşısında şaşkına döner. Ve kendisine verilen bu görevi kabul etmez. Bebeği de alıp Amerika’nın batısında bir kasabaya giden Yang takip edilir. Yang izini bulanlar ile savaşır. Bebeği korumak pahasına savaşan Yang’ın tek çaresi ise bu savaşı kazanmaktır. Bu korkunç savaşta Yang’a tanıştığı Ron ve Lynee yardım eder.

21-The Godd, The Bad, And The Ugly (1966)

Clint Eastwood bu film ile birlikte dünya çapında tanınan bir aktör oldu. Üç silah arkadaşı ortak bir hedefe gitmek için bir araya gelirler. Yolları kesişen bu üç kişinin isimleri İyi, çirkin ve Kötüdür. İyi ve çirkin para getiren ama riskli işler yaparlar. Bunun yanı sıra çirkin aranan azılı bir suçludur. İyi, çirkini adalete teslim etmek için uygun ortam ararken devreye kötü girer. Birbiri ile durmadan didişen iyi ve çirkin bir türlü anlaşamaz. Kötü ise onlara önemli bir mesaj verecektir. Tüm bu olumsuzlukların ardından herşey bir anda değişir. Bu birbirinden farklı üç kişi konuşur.

22-Once Upon a Time In The West (1968)

Kanun dışı işler bu filmde ön plana çıkıyor. Kanun dışı işler yapan Frank ve adamları bölgede süregelen demiryolu projesi ile ilgili bir cinayet işlerler. Öldürülen kişinin eşi ise kocasının intikamını almak için artık orada yaşamaya başlar. Frank ile Harmonica ve başka kanun kaçağı olan Cheyenne bir araya gelirler. Kanunlardan kaçan bu kişiler, yasa dışı işler yapmaya karar verirler. İşte herşey bu sırada başlar. Kasabada şerif ve halk onları yakalamaya çalışır. Yolda Frank ve beraberindekilerin başına beklenmedik olaylar gelir. Macera hızla başlar.

23-High Plains Drifter (1973)

Önemli kovboy filmlerinden biri olan High Plains Drifter suçlarla dolu bir kasabada geçiyor. Suçlular ile dolu olan Lago kasabasında 20 dakika içerisinde üç cinayet ve bir tecavüz gerçekleşir. Tüm bu vahşetin gerçekleştiği filmde suçluları yakalamak için büyük bir mücadeleye girişiliyor. Hapishaneden çıkan üç azılı suçluyu bir yabancı kasabadan çıkarmaya çalışır ve büyük bir mücadeleye girişir. Herşey tam da bundan sonra başlar.

24-El Topo (1970)

Meksika yapımı olan El Topo adlı kovboy filminde dürüstlük, ahlak ve güç gibi kavramlar ele alınıyor. Oğlu ile birlikte yolculuk yapan güçlü bir silahşörün maceraları anlatılıyor. Bir kadının hayatını kurtarmaya çalışan bu silahşör, kadının hayatını kurtardıktan sonra çölllere doğru yola çıkar. Çöllerin en sıkı ve güçlü kovboyları ile bir araya gelen silahşör tüm bu kişiler ile mücadele etmek zorunda kalır. Bu durumda kıyasıya rekabet dolu, büyük bir mücadele verilir. Bu silahşörün yolculuk boyunca yaşadıkları da filmde detaylarıyla anlatılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

full hd film izle filmci abi full hd film izle erotik film film izle filmci dayi
izmit escort bayan guvencehd.org Onwin vbettr deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler TrBet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis betmatik tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Hititbet Betovis 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Betgaranti Kolaybet ankara escort bayan ankara escort Maksibet Lotusbet Masterbetting Norabahis Piabellacasino Meritking Melbet “Tarafbet Paşacasino Betorspin Rbet Oslobet Vbet nisanbet Sahabet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet betbox Maltbahis Jupiterbahis gaziantep escort bayan gaziantep escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet gates of olympus bettturkey https://grandpashabet.live istanbul escort mecidiyeköy escort melbet Starzbet Fixbet Betpublic 1win 1win onbahis melbet ankara escort emuarticles.com ikimisligir levabet levabet.live Bet10beton betmoon120 Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot Milosbet en iyi bahis siteleri Nakitbahis güvenilir bahis siteleri Belugabahis Pusulabet Celtabet roketbahis