Eminem Kimdir? – herdembilgiler

Eminem Kimdir? – herdembilgiler

Eminem Kimdir?


Tam adı: Marshall Bruce Mathers III / Eminem
Doğum zamanı: 17 Ekim 1972
Doğum yeri: Saint Joseph, Missouri, Amerika
Boyu: 1,73 santimetre
Burcu: Terazi
Ailesi: Debbie Mathers, Marshall Bruce Mathers Jr.
Eşi: Kimberly Anne Scott ( e 1999-2006)
Çocuk (ları): Alaina Marie Mathers ,Hailie Jade, Whitney Scott Mathers
Mesleği: Rap sanatçısı
Etken Yılları: 1990’dan bu güne değin
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Toplumsal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

REKLAM ALANI

konusunda

Eminem Kimdir? Eminem, Amerikalı rapçi, prodüktör, lakırdı yazarı ve oyuncudur. Bütün zamanların en büyük ve en etkili sanatçılarından birisi olarak kabul edilmelidir. Eminem doğrusu gerçek adı Marshall Bruce Mathers III, Kansas civarlarındaki St. Joseph, Missouri’de 17 Ekim 1972 tarihinde dünyaya gelmiştir. Babası Marshall Bruce Mathers, Jr ve anası Deborah Rae “Debbie” Nelson’dur.

Marshall’ın ailesi, eskiden ‘Ramada Inns’ adlı bir otelde performans sergileyen bir grup olan ‘Daddy Warbucks’ın üyeleriydi. Babası Bruce ve anası Debbie ondan sonra ayrıldı ve babası Eminem doğmadan evvel annesini terk etti.

Eminem’in Michael, Sarah ve Nate isminde üç üvey kardeşi olduğu bilinmektedir. Marshall (Eminem) anası Debbie ile yaşıyordu. Detroit, Michigan’a yerleşmeden evvel birkaç şehre daha taşındılar.

Eminem Afrikalı-Amerikalı gençler tarafınca zaman zaman zorbalığa uğramış olduğu, ağırlıklı olarak siyahi bir mahallede büyüdü. Çocukken cartoon romanlara ve müziğe, bilhassa de rap’e yakınlık gösterdi.

 • e 12

Güç bir çocukluk geçirdi ve annesiyle asla iyi geçinemedi. Sadece, üvey kardeşi Ronnie’ye yakındı. Marshall’ın (Eminem) eğitimi, anası ile devamlı anlaşmazlıkların bir neticesi olarak fena geçti ve on yedi yaşlarındayken ‘Lincoln Lisesi’ni bıraktı.

Marshall (Eminem) yalnız on dört yaşlarındayken, rap oluşturmak için arkadaşı Mike Ruby’ye katıldı. İki dost kendilerine ‘Manix’ ve ‘M&M’ adını verdiler. İkinci ad ise gelecekte ‘Eminem’ oldu.

Marshall (Eminem) aynı zamanda ondan sonra rapçi Proof olarak ünlenen arkadaşı DeShaun Dupree Holton ile beraber ‘Osborn Lisesi’ndeki rap yarışmalarına katıldı. İki rapçi, Detroit’teki West 7 Mile’daki bu nevi müzik yarışmalarının tümüne gitti. Eminem sanatta başarı göstermiş oluş için birbiriyle kafiyeli uzun kelimeler ve ifadeler yazmaya çalıştı.

Başlangıçta ‘New Jacks’ adlı bir grupla rap yapmış oldu. Sadece ondan sonra 1995’te Eminem ve Proof’u içeren bir şarkı çıkaran grup ‘Soul Intent’e geçti.

İki dost ondan sonra ‘Soul Intent’ten ayrılıp 1996 senesinde ‘D12’ ya da ‘The Dirty Dozen’ adlı kendi gruplarını kurdular. Bu grup meşhur rapçiler olan Kon Artis ve Bizarre’ı içeriyordu. Grup, ‘Fight Music’, ‘Shit on You’ ve ‘How Come’ şeklinde birden çok üstün dereceli kıran singlelar üretmiştir.

1996 senesinde Eminem, ‘Infinite’ adlı ilk albümünü çıkardı. Albüm ‘FBT Productions’ adı altında kaydedildi ve kızının doğumundan sonrasında finansal olarak istikrarsız olduğu bir zamanda yaşamış olduğu mücadeleleri özetleyen şarkıları kapsıyordu.

Mali durumu kötüleşen Eminem 1997 tarihinde ailesi ile beraber annesinin evinde hayatını sürdürmek mecburiyetinde bırakıldı.

1997’de ‘Rap Olimpiyatları’na katıldı ve ikinci sırayı aldı. ‘Aftermath Entertainment’ın sahibi Dr. Dre, onun ‘Slim Shady EP’sini dinledi. Eminem’den fazlaca etkilendi ve yetenekli rapçi ile çaba göstermek ve uğraşmak için büyük bir alaka gösterdi.

Şubat 1999’da Dr. Dre, Eminem’in ‘The Slim Shady LP’ adlı bir albüm çıkarmasına yardım etti ve bu albüm ona derhal ün kazandırdı. ‘My Name Is’, ’97 Bonnie and Clyde’ ve ‘Guilty Conscience’ şeklinde hitlerle senenin en başarı göstermiş albümlerinden birisi oldu.Benzer sene Eminem arkadaşı Paul Rosenberg ile beraber ‘Shady Records’ plak şirketini kurdu.

2000 yılının Mayıs ayında Eminem, açılış haftasında hemen hemen 2 milyon kopya satan ‘The Marshall Mathers LP’ adlı bir albüm çıkardı. Eminem’in yayınladığı neredeyse her albüm için mükafat kazanmış olsa da, en ünlüsü, rap tarihinin çabucak satan kaydı olarak kabul edilen ‘The Marshall Mathers LP’dir.

Albümde, başka sanatçılara gereğinden fazla derecede hakaret içermesine karşın listelerin zirvesinde yer edinen üstün dereceli kıran ‘The Real Slim Shady’ şarkısını içeriyordu.

İngiliz müzisyen Dido’nun yer almış olduğu ‘Marshall Mathers LP’ albümündeki başka meşhur şarkı ‘Stan’ ve single’ı ‘Thank You’, sanatçının her zamanki yapmış olduğu rap tarzından birazcık daha değişik olarak görüldü. Rapçi Slim Shady’nin takıntılı bir hayranının, idolü tarafınca görmezden gelindiği için kendisini ve hamile olan kız arkadaşını öldürdüğünü konu alıyor.

Benzer sene, meşhur rapçi, sanatçı aksini iddia etse de, yaşamını kasvetli bir halde özetleyen film olan ‘8 Mile’da yer aldı.2001-2004 yılları aralığında Eminem ‘The Eminem Show’ ve ‘Encore’ şeklinde popüler albümler yayınladı.meşhur rapçi, 2001 senesinde ‘Grammy Ödülleri’ töreninde müzikle uğraşmak için popüler müzisyen Elton John ile ortaklık yapmış oldu.

‘İftiraya Karşı Gay ve Lezbiyen İttifakı’ (‘GLAAD’) adlı kurum, rap sanatçısının eş cinselliği açıkça eleştirdiği iddiasıyla karara içerlediklerini gösterdi. .

Benzer sene Xzibit, Snoop Dogg ve Dr. Dre şeklinde meşhur rap sanatçılarıyla turneye çıktı. 2004 senesinde Eminem, Afeni Shakur’un oğlu rapçi 2Pac’in ölümünden sonrasında gösterilen bir albümünü yayınlamasına destek oldu.

bundan farklı olarak Akon, 50 Cent ve Lil Wayne albümleri için de seslendirdi, en akılda kalan şarkısı ‘My Life’ oldu.

İki sene sonrasında, 2008’de Eminem, yaşamı ve kariyeri hakkında konuşan ‘The Way I Am’ adlı bir kitap yayınladı.

2009-2010 yılları aralığında, sansasyonel rapçi ‘Relapse’ ve ‘Recovery’ stüdyo albümlerini yayınladı.’Recovery’ o zamana kadarki en popüler dijital albümdü.

‘Recovery’ albümünde müzisyen Rihanna’nın yer almış olduğu ‘Not Afraid’, ‘Love the Way You Lie’ ve rapçi arkadaşı Lil Wayne ile beraber ‘No Love’ şeklinde şarkılar yer ediniyor.

2014 senesinde Eminem, ‘Guts Over Fear’ ve ‘Detroit Vs. Everybody’ albümlerini yayınladı. İçeriğinde birinci derslik sanatçıların da yer almış olduğu albüm, ilk haftasında 138.000 kopya satarak anında bir hit oldu.

meşhur rapçi Eminem tarafınca imal edilen bütün albümleri içeren ‘The VINYL LPS’ adlı on disklik bir koleksiyon 2015 senesinde piyasaya sürüldü.

Rap sanatçısı Eminem ‘The Wash’, ‘Funny People’ ve ‘The Röportaj’ şeklinde birden çok filmimizde misafir artist olarak yer aldı. bundan farklı olarak ‘Entourage’ adlı bir TV şovunda da yer aldı.

Eminem aynı zamanda kariyeri süresince ‘BET Awards’, müzisyen Jay-Z ile ‘The Home & Home Tour’ ve ‘MTV Video Müzik Ödülleri’ şeklinde sayısız konserde yer aldı.

Eminem hususi Yaşamı ve Ailesi

On beş yaşlarındayken rapçi, kız kardeşi Dawn ile kaçan ve kendi annesiyle beraber yaşayan Kimberley Anne Scott ile dost oldu. İki genç birbirlerine aşık oldular ve 1995 senesinde Hailie isminde bir kızı dünyaya getirdiler.

Kim ve yetenekli rap sanatçısı Eminem 1999 senesinde evliliğe ilk adımını attı. Sadece çiftin boşanıp birkaç kez tekrardan evlenmesiyle ilişkileri daima kargaşa ve bunalımlı oldu.

2000 senesinde, bu parlak rapçi ‘The Source’ dergisinin ön sayfasında yer alarak bu onura haiz ilk ak müzisyen oldu.2008’de meşhur rapçinin anası, oğlunu nasıl yetiştirdiğinin otobiyografik bir anlatımı olan ‘Benim Oğlum Marshall, Oğlum Eminem’ adlı bir kitap yayınladı ve onun şöhrete yükselişini söyledi.

Eminem, Valium, Vicodin, Methadone ve Ambien şeklinde ilaçlara bağımlılığını açıkça kabul etti. Bağımlılığı o denli çok bir hale geldi ki gereğinden fazla kilo alarak fast food yemeye başladı. Hatta bir keresinde gereğinden fazla dozda Metadon sebebiyle tuvaletinde kendinden geçmiş ve hastaneye yatırılması gerekmiştir.

meşhur rapçinin sözleri çoğu zaman homofobik olarak kabul edilmelidir ve şarkılarından dolayı birden çok kez başını belaya sokmuştur. Sadece bunların yalnız şarkı bulunduğunu iddia eder ve kitlelerin eşcinsel olmasına bir itirazı yoktur.

bundan farklı olarak Eminem, ayrıcalıklı olmayan genç yetişkinlere yardım yapmak eylemek için bir hayır kurumu olan ‘Marshall Mathers Vakfı’nı kurdu. Kurum, avukat Norman Yatooma’nın hayırsever güveninden yardım alıyor.

Eminem Ödülleri

2001 senesinde, Eminem, ‘8 Mile’ filminden ‘Lose Yourself’ için ‘En İyi Orijinal Şarkı’ kategorisinde ‘Akademi Ödülü’ne layık görüldü. Bu akademi ödülü, bir rap sanatçısına verilen ilk mükafat oldu.

Bu muhteşem rap sanatçısı 2010 senesinde popüler internet sayfası ‘HipHopDX’ tarafınca ‘Senenin Sunucusu’ duyuru edilirken, ‘MTV’ onu ‘En Yakıcı MC’ olarak isimlendirdi.

Üç sene sonrasında, 2013’te Eminem, ilk kez sunulan ‘YouTube Müzik Ödülleri Senenin Sanatçısı’ ünvanını kazanmıştır. Benzer sene meşhur rapçi ‘MTV EMA Müzik Ödülleri’nde ‘Küresel Icon’ seçildi.

Ertesi sene, ‘The Marshall Mathers LP 2’, ‘En İyi Rap Albümü’ için bir ‘Grammy’ ödülü kazanırken, Rihanna’nın yer almış olduğu ‘The Monster’ şarkısı, ‘En İyi Rap/Sung İşbirliği’ kategorisinde mükafat aldı.

meşhur rapçi Eminem, ‘The Slim Shady LP’, ‘The Marshall Mathers LP’, ‘The Eminem Show’, ‘Relapse’ ve ‘Recovery’ iç oluş suretiyle hemen hemen bütün albümleri için ‘Grammy’ kazanmıştır ve on beş kez şeref ödülü aldı.

Eminem Albümleri

 1. 1996 Infinite
 2. 1999 The Slim Shady LP
 3. 2000 The Marshall Mathers LP
 4. 2002 The Eminem Show
 5. 2004 Encore
 6. 2009 Relapse
 7. 2010 Recovery
 8. 2013 The Marshall Mathers LP 2
 9. 2017 Revival
 10. 2018 Kamikaze
 11. 2020 Music To Be Murdered By
 12. 2022 Curtain Call 2

Eminem Filmleri

 1. 2000 Da Hip Hop Witch / Kendisi
 2. 2000 Up in Smoke Tour / Kendisi
 3. 2001 The Wash / Chris
 4. 2002 8 Mile / Jimmy “B-Rabbit” Smith, Jr.
 5. 2003 50 Cent: The New Breed / Kendisi – Biyografi
 6. 2004 Crank Yankers / Billy Fletcher – TV misafir görevi; seslendirme
 7. 2009 Funny People / Kendisi
 8. 2010 Entourage / Kendisi
 9. 2012 Something from Nothing: The Arka of Rap / Kendisi – Biyografi
 10. 2012 How to Make Money Selling Drugs / Kendisi – Biyografi
 11. 2013 Detroit Rubber / Kendisi – Yapımcı
 12. 2014 The Interview / Kendisi – Cameo

Videoları


resimleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

film izle lcfilmizle tatlifilmizle yerfilmizle.com erotikadam.com erotikevim.com hizlierotikfilm zevklifilmizle alafilmizle farklifilmizle hdrfilmizle limonfilmizle 720p film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle
izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet türk takipçi satın al Güvenilir bahis siteleri melbet 1win 1win onbahis melbet sahabet" Xslot betwinner giriş betwinner giriş betwinner 1xbet emuarticles.com ikimisligir levabet levabet.live Bet10beton betmoon120 Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot Milosbet en iyi bahis siteleri Nakitbahis güvenilir bahis siteleri Belugabahis Pusulabet Celtabet roketbahis deneme bonusu veren siteler