herdembilgiler

E-Ticaret Nedir? – herdembilgiler Blog

E-Ticaret Nedir? – herdembilgiler Blog

Günden güne değişimine ayak uydurduğumuz bir teknoloji dünyasında yaşıyoruz. Geçmişin geleneksel medya araçlarının yerini alan yeni medya sistemleri, dünya düzenini adeta yerinden oynatırken bizlere de ayak uydurmak düşüyor. Teknoloji hayatına kuvvetli bir adım atmaya hazırlanırken, hayatımızda yer edinen birden çok kavram da doğru orantıda gelişim gösteriyor. örnek olarak geçmişin pazar bölgeleri ve ekonomik düzlemlerinin konumu e-ticaret terimi ile sarsılmaya başlıyor. Günümüz şartlarında yargı devam eden ve geleceğe doğru güvenilir adımlarla ilerleyen yeni dünya düzeninin temelini toplumsal vakalar meydana getiriyor. 2019 yılının ikinci yarısında yaşamımıza giren pandemi, hükmünü sürdüren geleneksel düzene rağmen yeni medya teknolojilerine olan ihtiyacı kamçıladı. Eğitim ve kariyer şeklinde yaşamsal faaliyetlerin de yeni düzene ahenk sağlamasıyla beraber hemen hemen her adım, web mecraları üstünden gerçekleştirilebilir kılındı. 

İnternet dünyasının büyük bir rol üstlendiği dijital dönüşüm aşaması, yaşamsal faaliyetlerin sanal mecra üstünden gerçekleştirilebilmesini gerçekleştiriyor. Teknoloji dünyasının egemenlik sürecinin yanında ayrıca insan yaşamına yararlarından da söz etmek gerekmektedir. Dijital mecralara ahenk sağladığımız dönüşüm evresinde, kitlelerin yaşamsal faaliyetlerini yerine getirmek suretiyle harcamış olduğu süre ve enerjiden tutum sağlanıyor. İnternet vasıtasıyla tecim şeklinde iletişimin büyük bir paya haiz olduğu kavramların da hedef kesime ulaşabilmesi daha mümkün hâle geliyor.

E-Alış veriş ne demektir?

Elektronik tecim anlamına gelen e-ticaret, 1995 seneyi itibariyle yaşamımıza girmiş bir kavramdır. Elektronik tecim, hizmet ve ürünlerin tüketiciler ile online kanallar vasıtasıyla bir araya getirilmiş olduğu tecim türüne verilen addır. alışılagelmiş tecim şekillerinin yerini alan e-ticaret; satış, ödeme, dağıtım, reklam ve yazışma şeklinde bütün faktörlerin web vasıtasıyla gerçekleştirildiği bir sistemi tanımlar. 

Dünya genelinde geleneksel tecim yöntemiyle emek harcama standartlarını sürdüren minik ve büyük ölçekli firmalar, dijital dönüşüm ile beraber ticari yanlarını online kanallara çevirmeye başladı. Elektronik tecim fiziki mağazaya haiz markaların yanında ayrıca bilhassa minik ölçekli firmaların gelişme endekslerini destekleyen bir sistem olma vasfı taşıyor. Bunun en büyük sebebi ise, e-ticaretin hedef kitle ile direkt ve süratli bir halde yazışma kurabilmesi. Kısacık zamanda sağlanan hedef kitle iletişimi ile satış potansiyeli yükseldiği şeklinde ödemeler de hızlıca alınması mümkün oluyor. Elektronik ticarete adım atma sürecinde iş potansiyeli stoklu ve stoksuz olarak birbirinden ayrılıyor.

Stoksuz E-Alış veriş ne demektir?

Dropshipping anlamını taşıyan stoksuz elektronik tecim, firmaların rastgele somut bir stoğa gerek kalmadan online kanallar üstünden satış yapabilmesi olarak isimlendirilir. Stoksuz e-ticaret, şirketin elinde bulunmayan bir malın yığın hâlinde tutulmadan satılması işlemidir. Günümüz şartlarında birden çok şirket; depolama, yığın ve eleman maliyetlerini yok etmek için stoksuz e-ticaret yapmayı tercih eder. Şirketlerin online ticarette başvurduğu stoksuz emek harcama prensibinin alan kişi ile şirket noktasında avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.

Stoksuz Alış veriş Avantajları

 • Yığın olmamasından kaynaklı bir depo harcamasına gerekseme duyulmaz.
 • Stoksuz emek harcama prensibinde depoda çalışacak bir elemana gereksinim yoktur. 
 • Ürünler alınmadan, direkt site üstünden satış imkânı bulunmaktadır.
 • Yeni girişimcilerin büyük sermayelere gerek kalmadan e-ticarete atılmasına imkan sağlar.
 • Yığın maliyeti noksanlığı olanakları sayesinde değişik kategorilerden sağlanan mahsul çeşitliliği ile satışlar yapılabilir.
 • Bir kargo şirketi ile anlaşmaya gerek duyulmaz.

Stoksuz Alış veriş Dezavantajları

 • Tedarikçinin teslimat işlemini zamanında yapması gerekmektedir. Ters takdirde tüketiciler ile direkt sorun yaşanır.
 • Ürünler hakkında ayrıntılı informasyon sahibi olmanız gerekmektedir. Alan kişi, satın alacağı bir mahsul hakkında sorular sorabilir. Laf konusu sorulara noksan veya yanlış yanıt vermek itimat zedelenmesine sebebiyet verir.
 • Stoksuz elektronik ticaretin dezavantajlarından korunmak için müşterilerin de dikkat etmesi gerekli olanlar bulunmaktadır. Yanlış veya hasarlı mahsul gönderimi şeklinde durumlardan kaçınmak için güvenilir dropshipping firmalarından alışveriş oluşturmak önem teşkil eder.

alakalı İçerik: E-ticaret Satışlarınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

E-Ticaretin Avantajları Nedir?

Dijital dönüşüm çağıyla beraber e-ticaret, satış kanallarında tırmanan bir sistemi tanımlar. Yenilikçi medya teknolojileri ile kitlelerin yaşamında büyük bir yere haiz olan e-ticaret, reklam benzeri yollarla kısacık zamanda hedef kesime ulaşabilir. İnsanlar, günün büyük bir çoğunluğunu geçirdiği toplumsal medya üstünden bilincinde olarak veya olmayarak e-ticaretin himayesi altına girerler. Bunun sebebini reklamlar, toplumsal medya içerikleri ve gözlemler oluşturur. Günümüz dünyasında yeni kuşak bir teknoloji olarak adlandırılabilecek e-ticaretin yaşama sağlamış olduğu birden çok avantaj bulunmaktadır.

Vakit Yönetimi

Dijital dönüşüm evresinde yaşamımıza iç olan e-ticaretin en büyük avantajlarından birisi süre yönetimi kavramıdır. alışılagelmiş tecim sektöründe; satış, hedef kesime erişim, tedarik ve ödeme taktikleri son derece uzun bir aşaması kapsıyordu. Yenilikçi medya teknolojileriyle beraber yaşamımıza giren e-ticaret; alım, satım, tedarik, ödeme ve hedef kitle ulaşımı şeklinde eylemleri en kestirme yollardan gerçekleştirmeye imkân tanıyor. Bilhassa reklam içerikleri, ürünlerin kısacık zamanda hedef kesime pazarlanmasının önünü açıyor. Bu sayede zamandan muazzam bir şekilde tutum yapmak eylemek mümkün hâle geliyor.

Yenilikçi İş Fikirleri

Teknolojiye yüzümüzü çevirdiğimiz günden bu yana yaşamsal faaliyetlerimiz kökten değişimlere uğruyor. Yaşamlarımızın geçirdiği değişimlerin büyük bir çoğunluğu iş dünyasında görülüyor. Eskiden kabul gören ve gelenekselleşmiş iş fırsatlarının yerini günümüz teknolojisiyle harmanlanan iş dalları alıyor. E-ticaretin bu dönüşüm olanakları sayesinde ortaya çıkardığı  alanlardan birini de kârlı ve yeni iş fikirleri meydana getiriyor. erek kesime en kestirme yollardan ulaşım elde eden e-ticaret, istikbal için yeni istihdam olanakları sunmaktan art kalmıyor. E-ticaret mesleklerinde kullanılan kâğıt, kartvizit ve farklı bütün gereksinimleri herdembilgiler sitesi üstünden kısacık zamanda temin edebilirsiniz.

Basit İletişim

Günümüz e-ticaret hizmetlerini gerçekleştirme noktasında hedef kitle ile direkt yazışma dirimsel ehemmiyet arz ediyor. E-ticaret, hedef kitle üyeleriyle web üstünde kısacık zamanda yazışma kurulmasını sağlıyor. Arama motoru optimizasyonu ve reklam stratejileri ile hedef kitlenin  önüne çıkarılan e-ticaret sitesi, müşteriye kısacık zamanda alışveriş imkânı tanıyor. 

e-ticaret

E-Ticarete Yeni Başlayanlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Değişen dünya düzeniyle beraber e-ticaret oluşturmak isteyenlerin bilhassa dijital sistemler üstünde dikkat etmesi ihtiyaç duyulan noktalar bulunmaktadır.

Mahsul Kategorileri ve Maliyet Düzeyi

Gelişen teknolojiyle beraber web üstünden satış oluşturmak isteyen kullananların her şeyden önce “e-ticaret ne satabilirim?” sorusu üstüne araştırmalar yapması gerekmektedir. E-ticaret kurulum sürecinizi bir insan vücuduna benzetebilirsiniz. Vücudun en gerekli organlarını ve gereksinimlerini karşılamadan evvel bir iskelet sisteminin oluşturulması gerekmektedir. Laf konusu mahsul kategorileri, e-ticarete yeni başlayanlar için sistemin temelini oluşturur. Eğer net bir mahsul kategorisine karar veremiyorsanız e-ticaret mahsul fikirlerini araştırabilirsiniz.

E-ticaret ve pazarlama sistemlerinde mahsul kategorilerine yer verdikten sonrasında maliyetini de göz önünde bulundurmak önem teşkil eder. Stoklu ya da stoksuz e-ticaret sistemine karar verdikten sonrasında pazarlanacak ürünlerin mali değerlendirilmesi yapılır. Değerlendirmeden sonrasında e-ticaret sistemine adım atabilmek için mali düzenin sağlanması önem teşkil eder.

firma Kurulumu

E-ticaret için gerekenlerden bir diğeri de ticari bir şirket portföyü oluşturmaktır. Ürünlerinizi kendi sitenizde veya popüler pazar yerlerinde satıyor olabilirsiniz. Sadece her iki koşulda da bireysel sisteminize ilişkin bir şirket kurulumu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. E-ticaret için şirket kurma sürecinde vergi dairesine müracaat oluşturmak gerekmektedir. Şahsınıza dair bir firmanın kurulumunu gerçekleştirdikten sonrasında istediğiniz e-ticaret pazar yerlerinden satışı gerçekleştirme imkanınız var.

E-Alış veriş Sitesi Kurulumu

Kişi şirketinin tasdik işlemlerini gerçekleştirdikten sonrasında iskeletin büyük bir çoğunluğunu oluşturmuşsunuz anlama gelir. E-ticaret sistemini oluşturabilmek için sırada farklı organların yerleştirilme aşaması gelmektedir. E-ticaret sitesi kurulumu, şirketin ürünlerini hedef kesime direkt ulaştırılabilmesi için mühim bir gereksinimdir. Bununla birlikte firmanız adına kurulmuş bir e-ticaret sitesi, pazar yerlerine kuvvetli bir adım atmanıza destek sağlar. E-ticaret sitesi kurabilmek için domain adı ve hosting almanız gerekmektedir. 

Dijital Pazarlama ve Toplumsal Medya

Bir e-ticaret şirketinin hedef kesime erişme sürecinde kilit noktalardan birini de dijital pazarlama ve toplumsal medya kolu oluşturur. E-ticaret sistemine giriş yapmaksızın evvel ne olursa olsun kuvvetli bir dijital pazarlama ve toplumsal medya ağına haiz olduğunuzu tescil etmeniz gerekmektedir. Dijital pazarlama ve toplumsal medya vasıtasıyla verilen reklamlar, hedef kitlenin markanızı daha yakından tanımasına imkan sağlar. Sadece bilhassa reklam sürecinde önemle özen gösterilmesi gereken hususlar vardır. Laf konusu reklamların ve pazarlama ağının hedef kesime ürünlerinizi tanıtmış olacak bir içeriğe haiz olması gerekmektedir. 

E-Alış veriş İçin firma Oluşturmak Lüzumlu midir?

E-ticaret iş modellerinde kuvvetli ve inovatif bir adım atarken şahsınıza ilişkin bir şirkete gerekseme duyarsınız. Şahsınıza ilişkin olan bir e-ticaret şirketi, dijital pazar bölgeleri ve kendi web sitenizde ürünlerin direkt pazarlanmasına imkan sağlar. Bunun yanı müşterinin gözündeki önemi de son derece yüksektir. Ürünlerinize online pazar yerinden ulaşım elde eden müşteriler, güvenliğe dair sual işaretlerini gidermek amacıyla şirket bilgilerinize erişmek isterler. alakalı pazar yerlerinde şirket bilgilerinize yer vermek, alan kişi gözünde güvenilirliği artıran başlıca faktörlerdendir. E-ticaret şirketi kurmanın şirket ve alan kişi adına sağlamış olduğu birden çok avantaj bulunmaktadır.

 • Şirket ve alan kişi içinde yazışma kurma potansiyeli genişler.
 • Müşterinin gözünde, 7/24 yazışma kurabileceği bir dükkan izlenimi meydana gelir.
 • Mahsul stoğunun artırılmasını sağlar. 
 • Küresel gezegende iş potansiyeli yükselir.
 • Yeni dünya düzenindeki e-ticaret gereksinimlerine ahenk sağlanmış olur.
 • tanınmış dijital satış kanalları üstünde bir pazar yeri kurulur.

alakalı İçerik: E-ihracat ne demektir? E-ihracat ile Satabileceğiniz Ürünler

E-Alış veriş Türleri Nedir?

Alış veriş ve pazarlama kanallarında teknolojik gelişmeler eşliğinde mevcud e-ticaret çeşitlerini iki en gerekli başlık altında inceleyebiliriz. 

Satılan Ürüne Gore E-Alış veriş Türleri

Pazarlama dünyasında, satılan ürüne nazaran e-ticaret türleri direkt ve dolaylı olarak iki değişik kategoride incelenir.

Direkt E-Alış veriş

Somut bir anlama haiz olmayan mal ve hizmetlerin web vasıtasıyla gerçekleştirilme yoluna ya da metoduna direkt e-ticaret adı verilir. Fiziki koşullar altında meydana gelen direkt e-ticaretin bağlı olduğu mal ve hizmetler internasyonal çerçevede değerlendirilebilir. örnek olarak, vatan dışı için imal edilen bir PC oyunu veya müzik programını indirdiğinizi tasavvur edin. Ücret karşılığında bir yazılımı online sistemler kanalı ile para vererek elde etmek, direkt e-ticaret örnekleri içinde yer alır. 

Dolaylı E-Alış veriş

İnternet kanalları vasıtasıyla meydana gelen geleneksel satış taktikleri, direkt e-ticaret kapsamına dahildir. örnek olarak, web sitesi üstünden bir ürünün ödemesi gerçekleşir ve  satın alınır. Şirket sahibi, satın alınan ürünü paketler ve kuryeye teslim eder. Kuryenin ürünü müşteriye ulaştırması, dolaylı bir e-ticaret türü kapsamındadır.

Taraflarına Gore E-Alış veriş Türleri

Taraflarına nazaran E-ticaret türleri B2B, B2C, C2B ve C2C olarak değişik kategorilerde incelenir.

B2B (Business to Business)

Firmalar arası meydana gelen e-ticaret türüne B2B (business to business) adı verilir. Laf konusu tecim türüne mensup işletmeler, tüketiciye direkt bir satış gerçekleştirmezler. örnek olarak, giyim sektöründe toptancılık hizmetini sürdüren bir şirketin ürünlerini değişik markalara satması bir tür B2B ticareti örneğidir.

B2C (Business to Consumer)

Şirketlerden direkt tüketiciye sağlanan bir nevi tecim yöntemidir. Günümüz şartlarında dijital dönüşüm ile beraber yaygınlaşan web kullanımının B2C tecim türünün kapsama alanını genişlettiğini söylememiz mümkündür. örnek olarak; Trendyol, herdembilgiler, Hepsiburada şeklinde firmalar direkt tüketiciye bir pazarlama işlemi gerçekleştirirler. Bu yüzden günümüz şartlarında bilhassa popülerliğini sakınan firmaların, B2C pazarlama türüne mensup bulunduğunu sözcüklerle ifade etmek olasıdır.

C2B (Consumer to Business)

firmadan tüketiciye pazarlama modelinin tam aksine tüketiciden şirketlere sağlanan bir pazarlama türüne C2B (consumer to business) adı verilir. Tüketicilerin mallarını şirketlere satması üstüne pazarlama işlemi gerçekleştirilir. Bilhassa bireysel blog sitelerinde veya forumlarda kelam konusu pazarlama türüne sürekli olarak rastlanır.

C2C (Consumer to Consumer)

C2C pazarlama modeli, tüketiciden direkt tüketiciye sağlanan bir sistemdir. Hususi kurulmuş platformlar üstünden tüketiciler içinde meydana gelen satış, ikinci el satışı alanlarını kapsar. örnek olarak günümüz şartlarında sürekli olarak kullanılan Gittigidiyor, Dolap ve Letgo sistemleri kelam konusu tecim yoluna ya da metoduna misal verilebilir.

E-Alış veriş ile alışılagelmiş Ticaretin Farkları Nedir?

Yeni medya mecralarının ortaya çıkma evresinden evvel bütün pazar stratejilerinde geleneksel ticaretin stratejileri kullanılıyordu. Sadece yeni medya teknolojilerinin gün yüzüne çıkması ile beraber, tecim stratejileri büyük bir değişiklik geçirdi. Bilhassa pandemi şeklinde muhteşem küresel şartlarla beraber dünya genelinde yayılma hızını artıran dijital dönüşüm, tecim sistemine de yansımayı başardı. Siz de isterseniz oldukça geçmeden e-ticaret ve geleneksel tecim modellerinin farklılıklarını bir tablo üstünden değerlendirelim.

E-Alış veriş alışılagelmiş Alış veriş
Vakit Günün her anında, 24 saat kullanımı mümkün kılar. İş türü ve emek harcama saatlerine bağlı oluş suretiyle süre terimi kısıtlıdır.
İletişim erek kitleyle toplumsal medya ve web kanalları üstünden yazışma kurulur. erek kitle ile karşı karşıya yazışma kurulabilir.
İş Yükü Tek seferde oldukça çok iş kısacık zamanda yapılır.  Zanaat gücüne bağlı oluş suretiyle iş yükü kısıtlıdır.
Depolama Malları depolama sürecinde tek bir depo sistemi yeterlidir.  erek kitlenin ilgisini çekebilmek için ürünlerin bir vitrinde sergilenmesi gerekmektedir.
Reklam Potansiyeli Toplumsal medya, web sitesi, arama sistemleri, online kanallar ve netin sağlandığı birden çok yerden reklam verilir. Müşterilerin verilen hizmete erişim sağlaması reklamlar, vitrin ve görsellik ile sağlanmış olur.
Kullanım Düzeyi Enerji, süre ve harcamalardan tutum yapmak eylemek için kullanılır. Dijital medyaya erişimi olmayan bireyler tarafınca kullanımı sürdürülür.
Satın Alma Taktikleri E-ticaret ödemeleri kart sistemleri ve otomatik ödeme talimatları ile sağlanmış olur. akça, kart ve senet seçenekleri vardır. 
Data Online yöntemler ile ticareti gerçekleştirebilmek için informasyon sahibi oluş gerekmektedir. Rastgele bir bilgiye gereksinim duyulmaz. 
Mahsul Çeşitliliği Geniş mahsul yelpazesi ile kapsamlı markalara ev sahipliği yapar. Alan sınırı bundan dolayı mahsul çeşitliliğinde de belirgin bir engelleme görülebilmektedir.
İade Seçenekleri Mahsul beğenilmediği veya arızalı olduğu takdirde  7-15 gün içinde değişen bir iade süresi vardır. Mahsul, hasar almadığı sürece değişiklik yapılamaz. 
Teslimat Ürünlerin teslimatı kargo firmalarının yoğunluğuna bağlı olarak bir veya birkaç hafta içinde gerçekleştirilir. Ürünlerin teslimatı büyük ihtimalle mağazadan direkt olarak yapılır. Direkt teslimat yapılmadığı durumlarda teslimat birkaç gün içinde gerçekleşir.

 

E-Alış veriş Nasıl Yapılır?

Dijital dönüşümün altın kapısı e-ticaret, günümüz şartlarında bilhassa kariyer planlamasını icra eden genç kitle tarafınca dört gözle beklenen bir mevzudur. E-ticareti yapabilmek için her şeyden önce hangi platform bünyesinde pazarı kuracağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Kişisel bir şirket oluşturduktan sonrasında online pazaryerleri veya kendi web siteniz üstünden e-ticaret işlemlerini gerçekleştirme imkanınız var. 

E-ticaret sektöründeki başarı basamaklarını tırmanırken göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan öteki hususlar da güvenli altyapı, kuvvetli bir ana para ve emektir. Şirketiniz için kurduğunuz web sitesinin altyapısı ne kadar güvenli olursa, kişisel markanızın ayakta durma kuvveti de o denli artar. E-ticaret sistemlerinde harcamalarınız oldukça çok olmasa da kişisel bir şirket, web, ofis vb. gereksinimler için her ay düzgün biçimde ödemeler yapmalısınız. Online ticarete kuvvetli bir adım uzaklaştırmak için ana para mevzusunda problem yaşamamanız gerekmektedir.

Emek olmadan, gaye olur mu? Normal olarak olmaz. E-ticaret, geleneksel sistemlerden rahat görünse de son derece karmaşık ve emek isteyen bir yapıdır. Hayalini kurduğunuz elektronik tecim sistemini kurabilmek için sabırlı olmalı ve adımlarınızı zamana yayarak güvenilir bir halde atabilmelisiniz. 

Online Pazaryerlerinde 

E-ticaret satışının en oldukça kullanılan şekillerinden birisi online pazaryerleridir. Hepsiburada ve Trendyol şeklinde kuvvetli pazaryerleri, bünyesinde milyonlarca marka barındırır. Laf konusu sisteme girebilmek için bir markaya haiz olmanız gerekmektedir. Sadece her şey markayla bitmez. Milyonlarca ad arasından markanızı ön plana çıkaracak hususi ve örneksiz işler yapmanız son derece önem teşkil eder.

Kendi İnternet Sitenizde 

E-ticaret fikirlerinde en oldukça başvurulan sistemlerden birisi de kendi kurduğunuz web sitesi üstünden satışları gerçekleştirmektir. Bununla birlikte ürünlerini kendi web siteniz üstünden para karşılığında vermek, müşterilerin marka hakkında ayrıntılı bilgiler edinmesine destek sağlar.

E-Alış veriş Sitesi Oluşturmak İçin Neler Şarttır?

Şahsınıza ilişkin e-ticaret şirketinin başarı adımlarını tedarik etmek için ne olursa olsun hususi bir site oluşturmak gerekmektedir. Bir e-ticaret sitesi oluşturmak için domain adı, hosting, ödeme taktikleri ve güvenlik sertifikası sağlanması gerekmektedir.

Domain Adı

Domain adı, sitenizin dijital dünyadaki adresidir. Kişisel e-ticaret siteniz için almış olduğunuz domain adının markayı doğru yansıtması gerekmektedir. Bilhassa güç ve karmaşık domain adları, sitenizin güç olmasına sebep olur.

Hosting

Hosting, site içeriklerinizin dijital gezegende bir konuma ulaşmasını sağlar. Hosting hizmeti, yetkin ve uzman reklam şirketleri ve web tasarım firmaları tarafınca verilebilir.  Domain adı ve hosting hizmetini aldıktan sonrasında sitenize başarıyla giriş yapabilirsiniz. 

Ödeme Taktikleri

Bir ödeme sistemi şirketi tarafınca alacağınız hizmet ile markanıza ilişkin sitenin ödeme yöntemlerini belirleyebilirsiniz. Firmanız için hususi oluşturacağınız ödeme şekillerinde; pos kurulumu için bankalarla anlaşabilir, seçenek ödeme sistemleri ile anlaşabilir veya havale/eft ile ödeme alabilirsiniz. Bununla birlikte dijital ödeme yöntemlerini kullanmayan müşterileriniz için kapıda ödeme yöntemini de tercih edebilirsiniz. E-ticaret ödeme sistemleri hakkında araştırmalar uygulayarak istek ettiğini sistemi tercih edebilirsiniz.

e-ticaret

Güvenlik Sertifikası

Bir e-ticaret şirketi için güvenlik sertifikası dirimsel öneme haizdir. Dijital dünyadaki yüzlerce hatta binlerce satıcı içinde seçim icra eden müşteriler, firmaya güvenmek ister. Güvenlik sertifikası olanakları sayesinde müşterilerin itimatını kazanırken hedef kesime kısacık zamanda ulaşabilirsiniz. E-ticaret sektöründe güvenlik sağlamanız ve markanın güvenilir bulunduğunu kanıtlamak için adres çubuğunda yeşil kilit sembolü meydana getiren SSL sertifikası almanız gerekmektedir. 

E-Alış veriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dijital dünyaya atılan adımla beraber yaşamımıza giren e-ticarete yönelirken ne olursa olsun dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan hususlar bulunmaktadır.

 • E-ticaret örnekleri ve popüler e-ticaret önerilerinden fayda görmek şirket geleceği için doğru bir harekettir. 
 • Müşterilerin alışveriş altyapısını kolaylaştıracak kullanıcı dostu bir web sitesi tasarımı gerekmektedir.
 • tanınmış kampanyalara ahenk tedarik etmek ve kendi marka kampanyanızı oluşturmak dikkat çekici bir harekettir.
 • Örneksiz ve ender mahsul çeşitliliğine gidin.
 • uygun fiyatlar sunmaya çalışın.
 • Ekspres teslimat seçeneği sunarak, ürünü olabildiğince süratli müşteriye ulaştırın.
 • internet siteniz için SSL sertifikası sağlayın.
 • Kesintisi olmayan bir destek sağlayın.
 • Müşteriyle yazışma kurmaktan çekinmeyin.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

instagram izlenme hilesi kaçak bahis siteleri en iyi bahis siteleri bahis siteleri
1xbet mobil 1xbet az 720p film izle full film izle filmci dayi full hd film izle real film izle pala film izle erotik film izle filmci abi full hd film izle guvencehd.org Betist Onwin vbettr Piabet Slot Siteleri Betorder canlı casino betandyou giriş 1win eurocasino giriş eurocasino giriş meritroyalbet > betpasi.com escort anadolu bahis20.com güvenilir bahis siteleri yeni bahis siteleri canlı casino siteleri betturkeygiris.org betist güncel giriş goibay.com Belugabahis Pusulabet Celtabet marsbahis sekabet supertotobet marsbahis giriş maksibet rulet siteleri betwinner betwinner giriş megapariz.com betwinner giriş Nakitbahis Megabahis Hititbet Mostbet Betovis Onwin 1win Betzmark Pin Up Betwinner Kalebet Betist Mariobet Betgaranti Kolaybet Betorder 1xbet giriş Cup90 Hititbet şişi escort kızılay escort Melbet/a> “Tarafbet Bettilt Bahsegel Elitbahis Polobet” restbett.net Vbet nisanbet Sahabet Tarafbet Betgaranti Betzmark Mariobet Sahabet Pokerklas Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Megapari Tipobet Kralbet Casinogaranti Meritslot Betpark betbox Maltbahis Jupiterbahis