Stray Kids: Step Out! 안녕하세요, Stray Kids 입니다

Stray Kids: Step Out! 안녕하세요, Stray Kids 입니다

instagram takipçi hilesi

stray kidsStray Kids, JYP Entertainment şirketi altında çıkış icra eden 8 kişilik bir adam KPOP grubudur. Grup, JYP Entertainment tarafınca 2017’de düzenlenen “Stray Kids Survival Show” adlı programdaki bütün görevleri başarı ile tamamlayarak Mart 2018’de “I AM NOT” albümü ile çıkış yapmış oldu. Stray Kids’i, grubun en büyük üyesi ve lideri olan “Bang Chan” oluşturdu.

REKLAM ALANI

Stray Kids, ilk çıkış yaptığında 9 aza olarak çıkış yapmış oldu. Sonrasında 2019 senesinde, Woojin adlı aza sebebi açıklanmayan bireysel nedenlerden dolayı gruptan ayrıldığını deklare etti. Şimdi ise solo olarak müzik hayatına devam ediyor.

Stray Kids, bu grup adını seçmelerinin sebebini şu biçimde açıklamıştı: Biz yitik çocuklarız. Biz hala hayallerini bulmaya işçi çocuklarız. Biz hala hedeflerini arayan çocuklarız. Şu demek oluyor ki üyeler grup adı olarak, hala bir hedefi olmayan ve hayallerini arayan çocuklar olduklarını ifade etmek için “Başıboş Çocuklar” ya da “Sokak Evlatları” anlamına gelen “Stray Kids” adını seçtiler.

Stray Kids’i destekleyen kişilere kısaca fanlarına STAY deniyor. STAY’in anlamı da “Where Stray Kids Stay” kısaca “Stray Kids’in kalmış olduğu yer” anlamına gelir. Stray Kids, kendilerini başıboş çocuklar olarak adlandırdıkları için fanlarını güvenli liman kabullenerek onlara STAY demişlerdir.

Stray Kids, STAY ile arasındaki ilişkiyi bir şarkı sözünden esinlenerek “I’ll be messed up if you can’t be right here” kısaca “Sen burda olmazsan mahvolacağım” diye özetlemiştir. Stray Kids’in konserlerinde, Stray Kids başta cümlenin “I’ll be” kısmını söyler. Sonrasında fanlar “messed up” kısmını söyler. Son olarak da da Stray Kids “ıf you can’t be right here” kısmını söyleyerek cümleyi tamamlar. Bu kısım Stayler ve Stray Kids için konserin en duygusal anlarından biridir. Sanki aralarında verilmiş bir sözü ya da yemini birbirlerine hatırlatıyorlarmış şeklinde.

Fakat kimi zaman de konserin en gülünç anına dönüşebiliyor. Şundan dolayı cümlenin orijinalinde “messed up” kısmı “fucked up” olarak geçiyor. Avrupa ve ABD konserleri esnasında da Staylar fucked up’ı kullanınca üyelerle Staylar içinde gülünç anlamış olur yaşanabiliyor. Grup lideri kısaca Bang Chan bu şekilde anlarda Stayleri “Kusura bakmayın fakat idoller sövgü edemez” şeklinde ifade ederek uyarsa da Stay’in bunu pek dinlediği açıkça ifade edilemez.

Stray Kids’in müzik tarzını; K-Pop, hip hop, pop ve R&B meydana getiriyor. Stray Kids’in müzik seçimi için kaba tabirle “gürültücü” demek mümkün. Şarkılarını dinlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Şundan dolayı kendileri bile oldukça gürültücü olduklarını kabul ediyorlar. Bir tek şarkılarında değil düzgüsel zamanlarda da hakkaten gürültücüler. Stray Kids’in “SKZ-Talker” adıyla paylaşılan; sahne arkası, soyunma odası ve dans provası videolarına bakarsanız ne kadar gürültücü olduklarını görebilirsiniz.

Stray Kids Üyeleri

Stray Kids’in başlangıçta 9 şahıs olarak çıkış yaptığını söylemiştim. Woojin adlı aza gruptan ayrıldıktan sonrasında Stray Kids müzik hayatına 8 şahıs olarak sürdü. Şu anki Stray Kids grup üyeleri ise; Bang Chan, Lee Know, Cahngbin, Han, Felix, Seungmın, Hyunjin ve I.N’dir. Gelin, şimdi bu evlatları daha yakından tanıyalım.

Bang Chan

stray kids bang chan

Bang Chan’ın gerçek adı Christopher Bang’dir. Doğum yeri Kore-Seul’dür fakat Avustralya-Sıdney’de büyümüştür.

Bang Chan’ın doğum zamanı 3 Ekim 1997’dir. Hem de Stray Kids’in de en büyük üyesi ve lideridir.

Bang Chan, 2010 senesinde Avustralya’da meydana getirilen JYP Enertainment seçmelerine katıldı. 11 Nisan 2011 tarihinde de JYP Entertainment’te yetişmen olarak başlamaya koyulmak için cenup Kore’ye döndü ve Cheongdam Lise’sine gitti.

2016 senesinde JYP Entertainment tarafınca kurulan 3 RACHA ekibinde Han ve Changbın ile şarkılar yayınladı. 3RACHA, şarkıların hem yapımında aynı zamanda kelam yazarlığında vazife aldı.

Bang Chan, 2017 senesinde JYP’nin yeni bir adam grup oluşturmak için düzenlemiş olduğu yarışmaya katıldı. Yarışmayı kendi kurduğu grubu ile kazanarak 7 senelik stajyerliğinin peşinden 2018 senesinde Stray Kids grubu ile çıkış yapmış oldu.

Bang Chan’ın gruptaki rolleri; müzisyen, prodüktör, kelam yazarı ve rapçidir. Bang Chan, müzik aletlerinden de piyano ve gitar çalmayı biliyor.

Bang Chan’ın bilmiş olduğu diller; Korece, İngilizce, Japonca ve oldukça azca da Çince’dir.

Bang Chan; grubun adı, üyeleri, logosu ve fan adını bulmakla beraber şarkı yapımı ve kelam yazarlığını da yapmaktadır. Şimdi ise ki Stray Kids logosu da Bang Chan’ın kendi el yazısıdır.

Bang Chan, 2 Ocak 2019 tarihinde Stayler ile dertleştiği ve onları müzik hakkında bilgilendirdiği Chan’s Room isminde Vlive yayınları halletmeye başladı. Cahn’s Room şimdi ise Stray Kids Youtube kanalında yayınlanmaya devam ediyor.

Bang Chan; GOT7 BamBam ve Yugyeom, Twice Sana ve Day6 Young K ile de stajyerlik dönemlerinden beri yakın arkadaştır.

Bang Chan’ın Hannah adlı bir kız kardeşi ve Lucas adlı de bir adam kardeşi olduğu bilinmektedir. Hem de çocukken sahiplendiği Berry adlı Cavalier King Charles eşeysel bir köpeği olduğu bilinmektedir.

Bang Chan ve bütün Stayler görünüş olarak en büyüleyici yanlarından birinin gamzeleri bulunduğunu düşünüyor. bundan farklı olarak bence Bang Chan bulaşıcı bir gülümsemeye de haiz.

Bang Chan için Stray Kids’in babası demek mümkün aslen. Kullandığı bir instagram filtresinde kaç çocuk istersin sorusunda aslına bakarsanız 7 taneye sahibim daha fazlasını istemiyorum yanıtını vermişti. Buradan da açık bir halde anlayabiliriz aslen.

Lee Know

stray kids leeknow

 

Lee Know’un gerçek adı Lee Minho’dur. Doğum yeri cenup Kore- Gimpo’dur.

Lee Know’un doğum zamanı 25 Ekim 1998’dir. Stray Kids’in en büyük ikinci üyesi ve annesidir. Stray Kids’in anası olarak anılmasının sebebi ise oldukça iyi yiyecek yapması ve öteki çocuklarla iyi bir halde ilgilenmesidir.

Lee Know, lise yıllarında dansa alaka duymaya başladı ve bir dans akademsine gitmeye başladı. Sonrasında da oldukça uzun seneler geri dansçı olarak turnelere çıktı. Hatta BTS grubunun da geri dansçılığını yapmış oldu.

Lee Know dansçı olarak çalışmaya devam ederken JYP Entertainment tarafınca seçmelere çağrı edildi. JYP tarafınca seçilerek 2017 senesinde JYP’de yetişmen olarak başladı. 2018 senesinde da Stray Kids grubu ile çıkış yapmış oldu. Lee Know, 1 senelik stajyerlik süresi ile Stray Kids üyeleri içinde en kısa süre stajyerlik yapmış kişidir.

Lee Know’un gruptaki rolleri; müzisyen, anne dansçı, rapper, kelam yazarı ve vokal’dir.

Lee Know tek çocuktur fakat kardeşlerim söylediği Soonie, Doongie ve Dori isminde üç kedisi olduğu bilinmektedir. Soonie, Lee Know’un kedileri içinde en uysalıdır ve ilk kedisidir. Doongie, Lee Know’un ikinci kedisidir. Onu bir yakınlarından sahiplenmiştir. Dori, Lee Know’un kedileri içinde en oyuncusudur ve üçüncü kedisidir. Onu da terkedilmiş hayvan barınağından sahiplenmiştir.

Lee Know, lise yıllarında UNİCEF’İN eğitimde fırsat eşitsizliğini yok etmek için düzenlemiş olduğu bir programa iştirak etmiştir. O zamandan beri de Afrika’da Anas isminde bir evladı maddi olarak desteklemektedir. Anas, okula başladığında Lee Know’a bir teşekkür mektubu yazmıştır. Lee Know’da Anas’ı performanslarını izlemesi için cenup Kore’ye çağrı etmiştir.

Lee Know, üyelerin deyimi ile dışarıdan sert görünen fakat aslen oldukça düşünceli ve iyi niyetli birisidir. Bu özelliğinden dolayı grup üyeleri ve fanları Lee Know’u kediye benzetiyor. Bence de oldukça benziyor ayrıca. Bu yüzden Lee Know’u temsil eden SKZ peluş hayvanı da kedi olan Leebit’tir. Fakat tekrar de Lee Know’ın ürkütücü bir aurası olduğu su götürmez bir gerçek.

Lee Know’ın Stray Kids üyeleri arasından ruh eşi bulunduğunu söylediği aza Han’dır. İkisinin oldukça yakın bir dostluğu var. Hatta öteki üyelerin söylediğine bakılırsa Han Lee Know’sız yaşayabilir fakat Lee Know Han’sız yaşayamazmış. Ben de evlatların yalancısıyım.

Lee Know, Stray Kids üyeleri arasından en kuvvetli bacak kaslarına haiz şahıs. Spor yaparken ağırlık çalışmaktan ziyade kardiyo emek vermeyi daha oldukça tercih ediyor. En iyi yapığı spor hareketi de squat. Hatta sırtında bir aza varken bile minimum 10 squat yapabiliyor. Hayalim Lee Know’daki bacak kası dayanıklılığına satın almak mutlak surette. Ha bir de yiyecek yapma becerisi.

Changbin

saray kids changbin

Changbin’in gerçek adı Seo Changbin’dir. Doğum yeri cenup Kore Yongin’dir.

Changbin’in doğum zamanı 11 Ağustos 1999’dur. Stray Kids üyelerin içinde yaşı olduğum tek aza ne yazık ki.

Changbin, lise yıllarında rap dinleme, kelam yazma ve dansa merak sardı. Dans eğitimi alma amacıyla Mudoctor Akademi’sine duhul etmek için oldukça çalıştı. Sonrasında JYP seçmelerine katılarak JYP’de yetişmen olarak başladı.

Changbin, 2016 senesinde kurulan 3RACHA ekibinde Han ve Bang Chan ile yer alarak birden çok mixtape yayınladı. 2018 senesinde da Stray Kids grubu ile çıkış yapmış oldu.

Cahngbin’in Stray Kids’teki rolleri; rapper, kelam yazarı, müzisyen ve prodükördür.

Stray Kids’te Changbin rapi adı verilen bir gerçek var. Ben rap sevmeyen bir insandım ta ki Stray Kids’i dinleyene kadar. Bilhassa Changbin’in rap tarzının farklı bir havası var ve ona apayrı hayranım. Her dinlediğimde Woahhh diyorum.

Changbin, bütün üyelerin lise mezuniyetine gittiği tek üyedir.

Changbin için Stray Kids’in spor antronörü desek abartmış olmayız. Hem de Stray Kids’in de Big Boy’u. Bütün üyelerin ve Staylerin fanatik olduğu bir vücudu var. Changbin’in spor sevdasından dolayı Stray Kids’in keyif amaçlı etkinlikler yapmış olduğu SKZ Code programında 36 ve 37. Bölümde SKZ GYM programı çekildi.

Aklınızda bulunsun Changbin’in dokunmamanız ihtiyaç duyulan iki şeyi var; birincisi yemeği ikincisi de protein tozları. Changbin tam olarak “Açken sen sen değilsin” sözünün vücut bulmuş hali.

Changbin’i temsil eden SKZ peluş hayvanı domuz ve tavşan karışımı olan “Dwaekki” dir. Tatlı tavırlarından dolayı tavşana iştahından dolayı da domuza benzetilmiş. Doğal olarak pembe ufak bir domuza.

Changbin denildiğinde akla gelen ilk şeylerden birisi kız grupları dansları. Bu kadar kaslı ve cüsseli birinin kız grup danslarını yapmayı bu kadar sevmesi hala acayip gelse de Changbin işte deyip geçiyorum. Kendine özgü bir seçimi var. İzlemesi de oldukça zevkli aynı zamanda.

Han

Han Cl Levanter Promotion Photoshoot by Naver x Dispatch stray kids F0 9F 8C BA 43138410 2000 1334

 

Han’ın gerçek adı Han Jisung’tur. Doğum yeri cenup Kore-Incheon’dur. Uzun bir süre Malezya’da yaşamış olduğu için akıcı biçimde İngilizce ve Malayaca konuşabilmektedir.

Han’ın doğum zamanı 14 Eylül 2000’dir.

Han lise dönemimde rap dinlemeye ve kelam yazmaya merak saldı. Anası ve abisi ile abisinin eğitimi için Kore’ye art döndüklerinde bir arkadaşının ısrarı ile JYP stajyerlik seçmelerine katıldı ve seçmeleri geçen tek şahıs oldu. Uzun bir zamanda Bang Chan ile stajyerlik yapmış oldu. 2106 senesinde kurulan 3RACHA ekibinde yer alarak birden çok mixtape yayınladı. 2018 senesinde da Stray Kids grubu ile çıkış yapmış oldu.

Han, 3RACHA ekibindeyken J. One takma adını kullanıyordu.

Han’ın Stray Kids’teki rolleri; rapper, vokal, dansçı, kelam yazarı, müzik yapımcısı’dır. Han, tam olarak grubun joker elemanı demek mümkün. Elinden her iş geliyor.

Kore Müzik Telif Hakkı Derneği’nin açıklamasına bakılırsa Han’ın adına 138 şarkısı var. Bu yüzden en oldukça telif hakkına haiz en genç idol olmuştur.

Han’ın oldukça iyi rap yaptığını aslına bakarsanız biliyordum fakat 2019’da Stray Kids’in katılmış olduğu “Kıngdom Legendary War” şarkı ve dans yarışmasında BTOB grubunun “I’ll Be Your Man” şarkısında sergilediği vokal performansı ile vokalinin de ne kadar iyi bulunduğunu anladım.

Stray Kids’te bir tek Han değil rap icra eden öteki üyeler de vokal yapabiliyor. Bu yüzden Stray Kids için oldukça yönlü bir grup demek mümkün.

Han, ailenin en ufak evladı kendisinden büyük bir abisi var. Hem de Bbama adlı Bichon Frise eşeysel bir köpeği var.

Han için Stray Kids’in keyif deposu demek mümkün. Her ortamda itinayla komiklik yapabilme kabiliyetine haiz ve komiklikleri de hakkaten gülünç. Doğuştan bir kabiliyeti var bence.

Han’da en saygı duyduğum şey kaybı bozukluğu olmasına karşın bu sektörde bu kadar başarı göstermiş olabilmesidir. Hatta kaybı bozukluğu ve kalabalık kaygısı nedeniyle 2019 senesinde bir dönem dinlenme dönemine girmişti. Ben de toplumsal anksiyetesi olan bir insan olarak cesaretinden dolayı hakkaten oldukça saygı duyuyorum. Ümit ederim ben de Han şeklinde hayatımın bundan sonraki periyodunu şimdi ise olduğundan daha cesurca yaşayabilirim.

Han, oldukça etken bir insan olmasının yanında bununla beraber oldukça içe dönük de bir kişiliğe haiz. O yüzden insanlarla ilk iletişiminde başlangıçta birazcık soğuk olup sonradan oluşturulan tiplerden demek mümkün.

Han’ın kendisinde sevmediği özelliklerinden birisi yanak yağlarıdır. Yanak yağları nedeniyle yiyecek yerken ağzında fındık dolu olan bir sincaba benziyor ve oldukça tatlı bir görüntü meydana geliyor. Galiba Han dışındaki her önüne gelen bu görüntüden hoşlanıyor. Bu yüzden Han’ın SKZOO peluş hayvanı sincap ola Quokka’dır.

Hyunjin

hyunjin straykids compressed 1

Hyunjin’in gerçek adı Hwang Hyunjin’dir. Doğum yeri cenup Kore-Seul’dür.

Hyunjin’in doğum zamanı 20 Mart 2000’dir.

Hyunjin için keşfedilmiş idol desek abartmış olmayız. Hyunjin anası ile alışveriş yapmış olduğu sırada kendisine bir JYP Entertainment çalışanı tarafınca kartvizit veriliyor ve seçmelere çağrı ediliyor. Hyunjin ondan sonra seçmelere katılıyor ve seçmeleri geçiyor. Böylece idol kariyeri başlamış olabilmektedir.

Hyunjin öteki stajyerler şeklinde dans ve müzik yapma becerilerine haiz değildi. Stajyerlik için ilk öneri sebebinin yakışıklılığından dolayı bulunduğunu biliyordu. Bir tek yüzü ile bir bölgelere geliş istemediği için stajyerlik döneminde oldukça emek vererek her şeyi sıfırdan öğrendi.

Hyunjin stajyerlik döneminde bilhassa dans mevzusunda oldukça zorlandığını hatta bir dönem nefret ettiğini söylemişti. Her gün ergonomik halletmeye devam ettikçe dansa kabiliyeti bulunduğunu ayrım etti. Şimdi ise Stray Kids üyeleri arasındaki en iyi dansçılardan birisi. Hatta bireysel olarak da birden çok dans performansı sergiledi. Çocukluk döneminde ilgilenilmiş olduğu atletizm ve yüzme şeklinde sporlardan dolayı yumuşak bir vücuda haiz. Bu da dansında açıkça kendini gösteriyor.

Hyunjın’in hem fiziği aynı zamanda yüzü olanakları sayesinde Stray Kids’in visual’i bulunduğunu söylememiz mümkündür. Hakkaten umumi olarak surat , sima ,çehre hatlarına bakmış olduğunuzda oldukça yakışıklı. Bu görünüşü bir oldukça markanın da ilgisini çekiyor organik olarak. Şimdi ise Vogue ve Versace şeklinde dünya markalarının temsilciliğini yapıyor. Hem de bu markaların düzenlemiş olduğu defilelere de katılıyor.

Hyunjın’in Stray Kids’in görsel üyesi olması bir tek yüzünden değil bununla beraber tarzından da kaynaklı. Hyunjın bir gördüğünüzde dönerek yine bakacağınız bir giyim tarzına haiz. Stajyerlik döneminden beri giysiler ve aksesurlar alaka alanları içinde. Aksesuarlar arasından en oldukça yüzük ve kolyeyi seviyor.

Hyunjin, yüzünün en çekici yanının dudakları bulunduğunu söylüyor. Bence de bu mevzuda haklı. Hakkaten oldukça biçimli ve kalemle çizilmiş şeklinde dudakları var. Resim çekimlerinde de Hyunjin’in dudaklarının ön planda olduğu birden çok poz görebilirsiniz.

Hyunjin, Stray Kids’in visuali olmasının yanında bununla beraber PaboRACHA üyesi. Şu demek oluyor ki Stray Kids’in en şapşal ve salak üyelerinden birisi. Tam bir Hüzünlü Queen kendisi. Hyunjın’in parmağını masaya çarpması bile cerrahi operasyon sebebi olabilir. Hüzünlü Queen’lik derecesini siz tasavvur edin bundan böyle.

Hyunjin’in en büyük kabiliyetlerinde birisi de ressamlık. Muhteşem, harikulade bir siyah kalem ve sulu boya stiline haiz. Hyunjın’in yapmış olduğu tablolardan birini alıp evime asmak isterim. Ümit ederim bigün satışa çıkar. Ben alabilir miyim orası tartışılır doğal olarak.

Hyunjin’in hobilerinden birisi de resim çekmek. Bilhassa kara ak fotoğraflar çekmeyi oldukça seviyor. Yetkin ve uzman resim makinası Hyunjin’in bir parçası şeklinde. Her seyahatinde yanında götürüyor. Hyunjin bir tek resim çekmede değil poz vermede de oldukça iyi. Fotoğraflarına bakmış olduğunuzda profesyonellik havasını derhal alabiliyorsunuz.

Hyunjin’in yapmayı en oldukça sevilmiş olduğu şeylerden birisi bowling oynamak. Changbin de bowling oynamayı sevilmiş olduğu için bir dönem fırsat buldukça beraber bowling oynamaya gidiyorlardı. Hatta kendilerine ilişkin bowling topları bile vardı. O şekilde bir hoşlanmak kısaca. Sonrasında Hyunjin bir röportajda, bu kadar hırsla oynamalarının zaruri olmayan bulunduğunu düşündükleri için eskisi kadar sık gitmediklerini söylemiş oldu.

Hyunjin, ailenin tek evladı fakat Kkami isminde Chıhuahua eşeysel bir köpeği var.

Hyunjın, Stray Kids üyeleri arasından en oldukça en ufak aza olan I.N ile ilgileniyor. I.N ve Hyunjın benzer liseye gittikleri için daha iyi yakınlaşabilmişlerdir. Hyunjın bir röportajında uykusunun oldukça ağır bulunduğunu bu yüzden uyanmakta oldukça güçlük çektiğini söylemişti. Eğer I.N onu uyandırmasa her gün okula geç kalabileceğinden bahsetmişti. Yeni yurda taşındıklarında I.N ve Hyunjın farklı odada kalmalarına karşın I.N Hyunjın’in alarmını duyup onu uyandırmak için odasına gelirmiş. Hyunjin’in I.N ile niçin yakından ilgilendiğine şaşırmamak lazım.

Felix

12920939d8e8aaaaf71c698db2052a8e

Felix’in gerçek adı Lee Felix Yongbok’tur. Aslen kimlikteki adı Lee Felix’tir. Korece adı de Yong-bok’tur. Bu yüzden Felix kendini tanıtırken Lee Felix Yongbok olarak tanıtıyor. Stajyerlik dönemlerinin başlangıcında Yongbok adını saklayıp hiç kimseye söylememiştir. Yongbok adı Korece tavuk kelimesi ile benzerlik gösterdiği için sözcüklerle ifade etmek istememiştir.

Felix’in doğum yeri Avustralya-Sidney’dir. Felix’in doğum zamanı de 15 Eylül 2000’dir.

Felix, JYP çalışanlarının daveti üstüne 2017’de Avustralya’da meydana getirilen JYP stajyerlik seçmelerine iştirak etmiştir. Seçmeleri başarı göstermiş bir halde geçerek JYP’DE yetişmen olmaya hak kazanmıştır. Avustralya’da lise eğitimini tamamladıktan sonrasında 2017 senesinde JYP de stajyerliğe adım atmıştır.

Felix’in Stray Kids’teki rolleri; rapper, dansçı, kelam yazarı ve şarkıcıdır.

Felix’in en dikkat çeken yanı haiz olduğu deep voice kısaca kalınca ve derin ses tonudur. Bu ses tonu Felix’in dış görünüşüyle bir bütün olarak ters düşüyor. Fakat bununla beraber Felix’e farklı karizma katıyor.

Felix’in ses tonunun karizmasını anlatmaya kelimeler yetmez o yüzden kendiniz dinlemenizi tavsiye ederim. Işte sırf bunun için Rock Yıldız Albümündeki şarkılardan önde gelen Megaverse şarkısını dinleyebilirsiniz. Şarkı direkt Felix’in rapi ile başlıyor. Bu şarkı, Stay Kids’in en sevdiğim şarkılarından birisi.

Felix’in tek karizması sesi değil bununla beraber görünüşü de karizmasının bir parçası. Felix her ne ölçüde yanaklarındaki çillerini sevmese de onların Felix’e farklı bir karizma katmış olduğu gerçek. Felix bu görünüşü ile  Louis Vuitton ilgisini çekerek uzun süreden beri Louis Vuitton’un temsilciliğini yapıyor. Hatta nihayet Paris Fashion Week defilesinin finalinde kafa manken olarak Louis Vuitton defilesinde yürüdü.

Felix için Stray Kids’in masörü ve meleği demek mümkün. Stray Kids’in meleği denmesinin sebebi oldukça iyi niyetli, yardımsever ve güler yüzlü bir kişiliğe haiz olmasıdır. Stray Kids’in masörü denmesinin sebebi de devamlı üyelere masaj halletmeye çalışmasından kaynaklı. Nerede bir yeri tutulmuş bir aza var ise Felix orada.

Felix, ailesinin en büyük çocuğudur. Kendisinden ufak Olivia ve Rachael isminde iki kız kardeşi olduğu bilinmektedir.

Lee Know, Stray Kids üyeleri içinde en sert latife icra eden üyelerden birisi. Röportajlarının birinde bu şakalarını bütün üyelere rahatça yapabildiğini fakat Felix oldukça kırılgan bir kişiliğe haiz olduğundan dolayı ona latife yaparken dikkatli bulunduğunu söylemişti.

Felix, Seungmim ile Puppy & Kitty School adlı Vlive yayınları çekerek birden çok leziz şey pişirmiştir.

Felix’in en ünlü yemeği daha doğrusu tatlısı brownie’dir. 2019 yılındaki Kingdom Legendary War programında yarışmaya katılan öteki gruplara ikram yapmak eylemek için bir sürü brownie yapmıştı. Her önüne gelen tadının hazır aldıkları brownieden daha leziz bulunduğunu söylemişti.

Felix’in onsuz yaşayamayacağını söylediği aza Changbin’dir. Changbin stajyerlik döneminden beri Felix’le yakından ilgileniyor. Felix, hem rap aynı zamanda özgüven mevzusunda Changbin’den oldukça destek aldığını söylemişti.

Felix, 12 sene süresince tekvando yapmış ve tekvandoda siyah kuşağa haiz. Hem de tekvandoda da 63 madalyası var.

Seungmin

stray kids seungminnn

Seungmin’in gerçek adı Kim Seungmin’dir. Doğum yeri cenup Kore Seul’dür. Seungmin’in doğum zamanı 22 Eylül 2000’dir.

Seungmin ailesi ile kısa süre Amerika’de yaşamış olduğu için İngilizce de konuşabiliyor.

Seungmin, ortaokulda katılmış olduğu çocuk korosu yarışmasını kazandıktan sonrasında müzisyen olmaya karar vermiştir. 2017 senesinde JYP Enertainment’in 13.Audition seçmelerine katılarak ikinci oldu ve JYP’de yetişmen olarak başladı. 2018 senesinde da Stray Kids ile çıkış yapmış oldu.

Seungmin’in Stray Kids’teki rolleri ; müzisyen, kelam yazarı ve dansçıdır.

Seungmin’in orta aralığa haiz bir ses tonu var. Seungmin’in vokalini en oldukça 2019 Kıngdom Legendary War yarışmasında Myfly grubunda BTOB’den Eunkwang ve Ateez’den Yeosang ile söylediği IU’nun Love Poem şarkısında beğenmiştim. Hakkaten dinlediğinizde tüylerinizi diken diken eden bir performanstı.

Seungmin 2019 senesinde tvn kanalında gösterilen Homeown Cha Cha Cha dizisinin sondtrack’i “Here Always” ile solo çıkış yapmış oldu. Seungmin, bu şarkı ile JYP Entertainment alında 33 ülkenin trendlerine giren ilk solo sanatçı oldu.

Seungmin ilköğretim zamanlarında beyzbol oynadığı için şimdi ise hala beyzbola alaka duyuyor. Fırsat buldukça da beyzbol maçlarına gidiyor.

Seungmin, ilk çıkış yapıkları zamanda netizenler ağzının oldukça büyük bulunduğunu ve çirkin göründüğünü söylediği için gülerken, konuşurken ve bir şeyler yerken devamlı eliyle ağzını kapatıyordu. SKZ-Talker yayınlarından birinde Lee Know Seungmin’i kayda alırken güldüğünde ağzını kapattığı için ağzını kapatmaması mevzusunda uyarmıştı. Öteki Stray Kids üyeleri de Seungmin’e çirkin görünmediğini bu yüzden ağzını kapatmasına gerek olmadığını söylüyor. Şimdi ise Stray Kids ve Stayler olanakları sayesinde bu durumu atlamış görünüyor.

Netizenler her ne ölçüde ağız yapısının çirkin bulunduğunu düşünse de bence Seungmin’in karizmasının bir parçası. Seungmin’in yakışıklılığına farklı bir hava katıyor.

Stray Kıds üyeleri içinde diş bakımına en oldukça dikkat eden aza. Üyeler kimi zaman günde 6 kez dişini fırçaladığını söylüyor. İlk çıkış yaptıkları zamanda diş teli kullandığı için şimdi ise hala diş bakımına dikkat ediyor.

Seungmin, güldürmüş olduğu vakit bir köpeğe benzediği için Seungmin’i temsil eden SKZOO peluş hayvanı köpek olan PuppyM’dir. Seungmin bununla beraber köpekleri oldukça sevdiğini ve köpek sahiplenmek istediğini söylemişti.

Seungmin, ailenin en ufak çocuğudur. Kendisinden büyük bir ablası var.

Seungmin, Stray Kids’in en planlı üyesi. Gün içinde yapacaklarını öncesinden planlıyor o rutinini de bitirmeye çalışmakta.

Seungmin’in en sevilmiş olduğu renk mor.

Seungmin’in en büyük hobilerinden birisi üyelerle çalışmak didinmek ve onları gıcık yapmak eylemek. Grupta ise “Savage” olarak biliniyor. latife seçimi birazcık sert olabildiği için bu şekilde biliniyor kısaca. Bu yönden Lee Know ile benziyor. Bir tek Seungmin değil Lee Know da Savage kesinlike.

Seungmin, Lee Know ile “divorced couple” olarak biliniyor. Bu şekilde bir konseptlerinin olmasının niçin SKZ-Family adlı programda boşanma sürecinde olan bir çifti canlandırmalarıdır.

2021 senesinde Lee Know ve Seungmin Day6 Kiss The Radio programına düzgün biçimde olarak misafir olarak katıldılar. Bu program olanakları sayesinde daha çok zaman geçirebildiklerini söylemişlerdi.

I.N

stray kids I.N

I.N’in gerçek adı Yang Jeong-in’dir. Doğum yeri cenup Kore-Busan’dır. I.N’in doğum zamanı 8 Şubat 2001’dir.

I.N, yedi yaşlarında bir ajansta çocuk markası için modellik yapmıştır.

I.N, 2016 senesinde JYP seçmelerine iştirak etmiştir ve seçmeleri geçerek JYP’de yetişmen olarak adım atmıştır. 2018 senesinde da Stray Kids ile çıkış yapmıştır.  I.N, stajyerliğe başladıktan sonrasında Seul Performing Arts Lisesi’ne devam ederek 2020 senesinde mezun oldu.

I.N’in Stray Kids’teki rolleri ; müzisyen, kelam yazarı ve dansçıdır.

I.N, Stray Kids’in maknea’si kısaca en ufak üyesidir. Stray Kids üyeleri ve Stayler I.N’e oldukça ufak olduğundan dolayı “Baby Bread” kısaca bebek ekmek diye hitap ediyorlar.

I.N, ufak ve çekik gözlerinden dolayı tilkiye benzetiliyor. Gülümsediğinde gözleri göremeyecek kadar kısılıyor. O yüzden I.N’i temsil eden SKZOO peluş hayvanı tilki olan FoxI’dir.

Stray Kids üyeleri arasından en oldukça Hyunjin ile zaman geçirdiğini söylemiş oldu.

I.N alışveriş yapmayı oldukça sevmese de nihayet zamanlarda modaya alaka duyduğunu söylemiş oldu.

I.N’in büyük bir ağzı olmasa da bir dilim pizzayı tek lokmada yiyebiliyor. Bir tek pizzayı değil birden çok şeyi tek lokmada yiyebiliyor. Mukbang videoları izlemeyi de çekmeyi de oldukça seviyor.

I.N, ailenin ortanca evladı. I.N’in bir abisi bir adet de adam kardeşi var.

Albümler

Stray Kids ODDINARY Track List

Korece Albümler

 1. Mixtape (8 Ocak 2018)
 2. I am Not (26 Mart 2018)
 3. I am Who (6 Ağustos 2018)
 4. I am You (22 Ekim 2018)
 5. Clé 1: Miroh (25 Mart 2019)
 6. Clé 2: Yellow Wood (19 Haziran 2019)
 7. Clé :Levanter (9 Aralık 2019)
 8. SKZ2020 (18 Mart 2020)
 9. Go Live (17 Haziran 2020)
 10. IN Life (14 Eylül 2020)
 11. Noeasy (23 Ağustos 2021)
 12. Christmas EveL (29 Kasım 2021)
 13. SKZ2021 (23 Aralık 2021)
 14. Oddinary (18 Mart 2022)
 15. Maxident (7 Ekim 2022)
 16. SKZ-REPLAY (21 Aralık 2022)
 17. 5-STAR (2 Haziran 2023)
 18. Rock-STAR (10 Kasım 2023, Mini Albüm)

Japonca Albümler

 1. All In (4 Kasım 2020)
 2. Scars (13 Ekim 2021)
 3. Circus (22 Haziran 2022)
 4. Social Path / Super Bowl -Japanese ver. (6 Eylül 2023)

Stray Kids konusunda VideolarZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

izmit escort bayan guvencehd.org Onwin deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler vbettr Piabet Betorder Kalebet giriş milosbet giriş meritking kingroyal kingroyal giriş Bizbet Betonred goibay.com marsbahis paşacasino giriş tombala siteleri Nakitbahis Megabahis Mislibet Betovis Tipobet 1win Milosbet Betwinner Kalebet Betist Mercurecasino Roketbet Romabet Golegol Zbahis Casinoplus Norabahis Piabellacasino Meritking şişi escort kızılay escort Melbet “Tarafbet Kingroyal Casinoplus Betriyal Oslobet Vbet Meritking Madridbet Ligobet Aresbet Siyahbet Orisbet Vaycasino Bahisbey Pekinbet Vbet nisanbet Sahabet Betpublic Fixbet Starzbet Betturkey Betandyou Matadorbet Supertotobet Betandyou Fixbet Starzbet betbox Maltbahis Jupiterbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 7slots Coinbar Ligobet türk takipçi satın al Güvenilir bahis siteleri melbet 1win 1win 1win melbet sahabet" Xslot emuarticles.com ikimisligir levabet levabet.live Bet10beton betmoon120 Betmoon Hilbet Kalebet Nakitbahis Casinoslot Milosbet en iyi bahis siteleri Nakitbahis güvenilir bahis siteleri Belugabahis Pusulabet Celtabet roketbahis deneme bonusu veren siteler